ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

Διαμαρτυρία γονέα 1ου Δημοτικού προς τον Διευθυντή του σχολείου...

Στις 01/10/2010 κατά τη διάρκεια της πρωινής προσευχής, ο δ/ντης του 1ου δημοτικού σχολείου Κω κ. Δημήτρης Χασαπλαδάκης, θεώρησε σωστό να αναφέρει στα παιδιά πως σε περίπτωση που αργούν οι γονείς τους πάνω από 10΄ να τα παραλαμβάνουν το μεσημέρι, θα τα πηγαίνουν στην αστυνομία και οι γονείς θα τα παίρνουν από εκεί!!!  Δεν μπορεί τους είπε, να μένουν πίσω οι δάσκαλοι να σας προσέχουν αν αργούν οι γονείς σας, γιατί κι αυτοί έχουν οικογένειες και πρέπει να φεύγουν… Και όποιος γονιός  έχει πρόβλημα με την ώρα της αποχώρησης, να σας γράψει στο ολοήμερο!
Μπράβο κ. Χασαπλαδάκη!  Συγχαρητήρια!  Χρησιμοποιείτε τον εκφοβισμό προς τα παιδιά σαν μέσο συνετισμού των αργοπορημένων γονιών!!! 
Φυσικά αν κάποιο παιδί αργεί καθημερινά να φύγει δημιουργεί πρόβλημα στο δάσκαλο. Οπωσδήποτε πρέπει να γίνει σύσταση ή συστάσεις ή ο,τιδήποτε προβλέπει ο νόμος,  στο γονιό που διαρκώς καθυστερεί να παραλάβει το παιδί του. Ποιος νόμος όμως κ. Χασαπλαδάκη λέει ότι αν καθυστερήσω πάνω από 10΄ να παραλάβω το παιδί μου από το σχολείο, αυτό θα οδηγηθεί στην αστυνομία?
Είναι ευνόητο νομίζω ότι δε θα τηρηθεί αυτό που είπατε, τα παιδάκια όμως έχουν την κρίση να το καταλάβουν? Φυσικά και όχι και αυτό το γνωρίζετε!!! Για το λόγο αυτό και τους το είπατε… Είναι αυτή σωστή παιδαγωγική μέθοδος κ. Χασαπλαδάκη?  Πολύ ωραία ξεκινήσατε τη νέα σχολική χρονιά, όλο όρεξη και διάθεση για καλή συνεργασία!!!
Αν σκοπός σας είναι να γίνετε ο μπαμπούλας, συγχαρητήρια… κερδίσατε επάξια τον τίτλο…         

 


Οποιοσδήποτε αμφισβητεί την ορθότητα των γραφόμενών μου, είναι νομίζω το μόνο εύκολο να το διασταυρώσει…


ΓΟΝΙΟΣ ΤΟΥ 1ΟΥ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΚΩ

  • Τελευταία Ενημέρωση: 5/10/2010 3:11:50 πμ
    Λέξεις κλειδιά: 1ο Δημοτικο,1οΔημοτικο σχολειο,διαμαρτυρια,καταγγελια
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΩΜΕ
    ΠΕΣ ΤΑ ΧΡΥΣΟΣΤΩΜΕ2/10/2010 5:06:00 μμ
    ΟΙ ΤΕΜΠΕΛΗΔΕΣ ΟΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ 5 ΩΡΕΣ ΣΕ 8 ΜΗΝΕΣ ΔΕ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ 10 ΛΕΠΤΑ.ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΕΞΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΝΕΝΑ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ...ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ
    • ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΜΠΕΛΗΣ ΤΕΛΙΚΑ;;;
      ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΤΕΜΠΕΛΗΣ ΤΕΛΙΚΑ;;;2/10/2010 5:33:00 μμ
      ΓΙΑ ΜΠΕΣ ΕΣΥ ΜΙΑ ΩΡΑ ΣΕ ΤΑΞΗ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΟ ΘΑ ΑΝΤΕΞΕΙΣ!!! ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ''ΓΟΝΕΙΣ'' ΠΟΥ ΠΑΡΚΑΡΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΤΟΥΣ ΜΙΛΑΤΕ ΚΙ ΟΛΑΣ...ΛΥΠΑΜΑΙ ΠΟΥ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ.ΝΤΡΟΠΗ...
      • ΑΠΑΑΑΑ
        ΑΠΑΑΑΑ2/10/2010 5:43:00 μμ
        ΑΣ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΝ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ!!ΑΣ ΑΛΛΑΞΟΥΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΟΥΝ
        • ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΦΕΥΓΕΤΕ
          ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ΝΑ ΦΕΥΓΕΤΕ 2/10/2010 5:48:00 μμ
          ΑΠΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΠΠΑΓΓΕΛΜΑ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΣΑΣ!!ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΡΕ ΓΑΜΩΤΟΟΟΟΟ!!!!
        • Πέτρος
          Πέτρος4/10/2010 7:15:00 μμ
          ....
      • ΑΝ ΔΕΝ Σ' ΑΡΕΣΕΙ....
        ΑΝ ΔΕΝ Σ' ΑΡΕΣΕΙ.... 2/10/2010 11:44:00 μμ
        ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΙΔΑΓΩΓΟΣ, ΠΑΡΑΙΤΗΣΟΥ. ΤΟ ΕΡΓΟ ΤΩΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ ΜΕΙΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΕΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΛΙΓΩΝ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΤΟΥΣ.
      • ADE GEIA!
        ADE GEIA!15/11/2010 2:19:00 πμ
        ΕΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΠΑΡΕ ΚΑΝΕΝΑ ΛΕΞΟΤΑΝΙΛ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΙ ΣΟΥ ΦΤΑΙΝΕ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΜΑΘΕΝΕΤΕ ΤΙΠΟΤΑ!ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΔΑΣΚΑΛΟΙ ΚΑΙ ΑΓΑΠΑΝΕ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΤΟΥΣ!ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΤΑΞΗ ΜΕ ΕΝΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΣΟΥΦΙΑΣΜΕΝΟΙ ΣΑΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΕΣ!ΕΝΘΑΡΡΥΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΑΙΔΙΟΔΟΞΑ!ΑΠΟ ΜΙΚΡΟ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΡΕΛΟ ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ!ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΓΥΡΩ ΜΑΣ!
    • ΠΟΛΙΤΗΣ*
      ΠΟΛΙΤΗΣ*3/10/2010 7:03:00 μμ
      ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΤΙΠΟΤΕ, ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΕΚΕΙ? ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΝΟΥΝ ΤΙΣ ΝΤΑΝΤΑΔΕΣ??
      • kai...
        kai...6/10/2010 12:16:00 πμ
        pou 8es na ta pane re eksupne?to skeftikes polu gia na to grapseis auto?
  • ΕΝΩ ΟΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ
    ΕΝΩ ΟΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ2/10/2010 5:17:00 μμ
    ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΞΕΧΝΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ... ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ!!!ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΑΝΑ/ΠΑΤΕΡΑΣ ΠΟΥ ΑΦΗΝΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΣΤΟ ΕΛΕΟΣ;;;;;ΠΟΥ ΤΟ ΞΕΧΝΑΕΙ;;;;ΕΣΥ ΡΕ ΦΙΛΕ ΠΟΥ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟ ΟΤΑΝ ΣΧΟΛΑΣ Σ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΚΤΟΣ ΩΡΑΡΙΟΥ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΑΦΗΣΕΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ 2ΩΡΟ;;;;;!!!!ΤΟΣΟ ΠΡΟΚΟΜΕΝΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ;;;!!!!ΓΟΝΙΟΣ ΠΟΥ ΞΕΧΝΑΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΟΤΑΝ ΠΟΤΕ ΓΟΝΙΟΣ...ΚΡΙΜΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!
    • ΣΥΜΦΩΝΩ
      ΣΥΜΦΩΝΩ15/11/2010 2:15:00 μμ
      ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΛΛΑ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΠΟΥ ΘΑ ΞΕΧΑΣΟΥΝ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΚΑΤΙ!ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΛΟΥΝ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ?ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΕΣ?
  • Εμ βέβαια.
    Εμ βέβαια.2/10/2010 5:18:00 μμ
    Εμ βέβαια. Είναι και τα ιδιαίτερα μαθήματα που πρέπει να προλάβουν. Μην τυχόν καθήσουν λίγο παραπάνω.
  • Γονεας
    Γονεας2/10/2010 5:18:00 μμ
    Μηπως ο συγκεκριμενος διευθυντης, ο οποίος ειναι μελος της δημοτικης επιτροπη παιδειας, ειναι στο στοχαστρο καποιων κυριτσικων που τους χαλαει τα σχεδια και επιχειρουν να τον διαβαλουν?Μηπως?
  • mara
    mara2/10/2010 5:22:00 μμ
    απαράδεκτος είναι ως διευθυντής!!και αυτά περί αργοπορίας μιλάμε για δεκάλεπτα που μπορεί σε κάθε ανθρωπο να τύχει...η ψυχολογική βία είναι δηλαδή επιτρεπτή?στη φυλακή είπε θα στείλει τα παιδιά...
    • ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ
      ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ2/10/2010 5:34:00 μμ
      ΜΑΘΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΙΣ... ΜΑΡΑ ΣΑΡΑ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΣΥΝΑΠΑΝΤΗΜΑ!!!!ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑΡΑΚΟΥΝΗΣΕΙ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ!!ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΓΙΑ ΔΕΚΑ ΛΕΠΤΑ,ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΙΑ ΩΡΑ...ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΞΕΧΑΣΜΕΝΟ ΠΑΙΔΙ....ΕΥΓΕ...ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ ΟΙ ΚΑΛΟΙ ΓΟΝΕΙΣ!!!Η ΚΩΣ ΕΙΝΑΙ ΒΛΕΠΕΤΕ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΣΗ ΚΙΝΗΣΗ ΦΑΝΑΡΙΑ,ΜΠΟΤΙΛΙΑΡΙΣΜΑ ΔΕ ΣΑΣ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΣΑΣ!!!!ΣΑ ΔΕ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ!!!!
      • MARA SARA
        MARA SARA2/10/2010 5:42:00 μμ
        ΝΑ ΧΕΙΣ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΧΑΣΑΠΛΑΔΑΚΗ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΥ ΚΟΥ....ΣΕ ΠΗΡΑΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙ!!ΒΡΕΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΘΑ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ
        • δεν
          δεν 2/10/2010 7:27:00 μμ
          είμαι αυτός...έχετε μπερδευτεί στο όνομα της ανωνυμίας..είστε για γέλια!!!
        • ΠΟΛΙΤΗΣ*
          ΠΟΛΙΤΗΣ*3/10/2010 7:20:00 μμ
          ΤΟ...ΧΑΣΑΠΛΑΔΑΚΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΝΩΝΥΜΙΑ... ΤΟ...MARA SARA ΤΙ ΕΙΝΑΙ?? ΕΠΩΝΥΜΙΑ Ή ΚΑΚΟ ΣΥΝΑΠΑΝΤΗΜΑ??
  • georgia
    georgia2/10/2010 5:25:00 μμ
    το παιδί μου , μου είπε πως τους ανέφερε επίσης πως θα τα στείλει φυλακή και απο κει να πάνε να τα πάρουν οι γονείς!!εσένα πρέπει να στείλουμε όλοι οι γονείς σε κρίση στα ανώτερα κλιμάκια γιατί έχεις πρόβλημα συμπεριφοράς.
  • Δεν έχετε
    Δεν έχετε2/10/2010 5:26:00 μμ
    παρά να ρωτήσετε το διευθυντή αν είπε ή όχι κάτι τέτοιο, όπως και τους δασκάλους και τα παιδιά... για να εξακριβώσετε αν κάποιος επιχειρεί να τον διαβάλει... Όσο για τον κύριο που μιλάει για γονέα που ξεχνάει το παιδί του, μάλλον άλλο σχόλιο κάπου αλλού διάβασε, γιατί το κείμενο δε λέει αυτό, αλλά για γονέα που θα καθυστερήσει να πάρει το παιδί του... εκτός και αν δεν μπορεί ο εγκέφαλός σας αγαπητέ να επεξεργαστεί τις πληροφορίες που δέχεται... Και τέλος πάντων ήταν σωστό αυτό που ειπώθηκε?
    • ΕΧΩ ΗΔΗ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ
      ΕΧΩ ΗΔΗ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ2/10/2010 5:38:00 μμ
      ΑΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΤΙ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΤΟΥ ΓΟΝΕΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΕΤΑΙ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΠΑΡΑ ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ!!!!ΑΝ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΙΣΑΣΤΕ ΣΥΝΕΠΕΙΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ!!!!!!Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΝΑ ΒΑΛΕΤΕ ΧΡΟΝΟΔΙΑΚΟΠΤΗ ΜΕ 5 ΛΕΠΤΑΚΙΑ ΠΛΗΝ...ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΣΑΣ!!!!ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ....ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΑΣΚΑΛΟ....
      • ΓΙΑ ΠΕΣ ΑΛΕΥΡΙ
        ΓΙΑ ΠΕΣ ΑΛΕΥΡΙ2/10/2010 5:45:00 μμ
        ΕΊΣΑΙ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΟΣ...
  • manolis
    manolis2/10/2010 5:28:00 μμ
    Δεν είναι η πρώτη φορά που ο συγκεκριμένος διευθυντής φέρεται απαξιωτικά και εκφοβιστικά σε μαθητές...εδώ το κάνει σε συναδέλφους του ..δε θα το κάνει στα παιδιά?
  • πατρα
    πατρα2/10/2010 5:31:00 μμ
    Μα ρώτησα και εγώ το παιδί μου που πάει στο 1ο και μου είπε πως τους είπε πως αν αργουν οι γονείς σας..θα σας στέλνουμε στην αστυνομία και απο κει να έρχονται νας πέρνουν. Το κάθαρμα..ο ελεεινός!!εσένα να στείλουμε σπίτι σου γιατί έχεις πρόβλημα σοβαρό με τη συμπεριφορά σου. Χουντικέ!!
  • pitsa
    pitsa2/10/2010 5:33:00 μμ
    Ξέρετε τι εστί Χασαπλαδάκης? Δεν τολμά κανείς να του αντιμιλήσει. Γιατί?Γιατί είναι του στυλ αποφασίζω και διατάζω
    • Ας το πει απευθείας...
      Ας το πει απευθείας...2/10/2010 11:46:00 μμ
      σε γονείς. Στα παιδάκια αποφασίζουν και διατάζουν οι κότες.
  • Καλλιοπη
    Καλλιοπη2/10/2010 5:35:00 μμ
    Μου το είπε η κόρη μου. Μαμά μην αργήσεις ξανά γιατί θα με πάνε στη φυλακή. Έκλαιγε το παιδί. Αν είναι δυνατόν. Τι άνθρωπος είναι αυτός?
  • ανανεωτική αριστερά
    ανανεωτική αριστερά2/10/2010 5:35:00 μμ
    Δημητράκι ο κουβέλης θα σε διαγράψει χα χα χα χα χα
  • συναδελφος
    συναδελφος2/10/2010 5:35:00 μμ
    Ο Δημήτρης τυγχάνει της συνολικής εκτίμησης και αποδοχής όλης της εκπαιδευτικής κοινότητας. Αυτό είναι αποδεδειγμένο. Δεν είναι τυχαίο ότι διετέλεσε επί πολλά χρόνια πρόεδρος του συλλόγου.Τα υπόλοιπα είναι όλα εκ του πονηρού στη συγκεκριμένη συγκυρία.
    • Συνολική εκτίμηση...
      Συνολική εκτίμηση...2/10/2010 11:48:00 μμ
      από το συνδικάτο; Όλες οι φράξιες έχουν αλληλεγγύη. Από τον κόσμο μόνο εκτίμηση δεν απολαμβάνει. Βγάζετε τα μάτια σας όσοι τον στηρίζετε.
    • user
      user3/10/2010 2:25:00 πμ
      καλα ρε, ποσο μακακας μπορει να εισαι; μου το ειπε ο γυιος μου, η ανηψια μου, 3 μαμαδες, 2 δασκαλες απο το σχολειο, το λενε τοσοι γονεις εδω μεσα, κι εσυ αυτος που εχεις να πεις ειναι οτι ειναι εκ του πονηρου? Αϊ χασου
  • αγγελα
    αγγελα2/10/2010 5:37:00 μμ
    Απείλησε τα παιδιά το επιβεβαιώνω και γω γιατί μίλησα και με άλλες μαναδες. Μου ειπαν τα ιδια και μαλιστα πολλες θα το πουν και στο συλλογο γονεων να παρει θεση..και η κ. χατζηνικολαου
  • ουφο
    ουφο2/10/2010 5:39:00 μμ
    ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗ ΒΙΑ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙ. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΓΙΑ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΤΟΥ ΚΥΡΙΤΣΗ. ΜΟΙΑΖΟΥΝ
    • ΡΕ ΟΥΦΟ
      ΡΕ ΟΥΦΟ2/10/2010 10:39:00 μμ
      ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΣΕΡΛΗ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ..ΣΑΡΕΣΕ ΤΩΡΑ???????
  • ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ...
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ...2/10/2010 5:46:00 μμ
    ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΜΑΘΟΥΝ ΝΑ ΑΚΟΥΝ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ...ΓΙΑΤΙ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΕΣΑΣ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΓΡΑΦΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ...ΚΑΙ ΔΕ ΞΕΡΩ ΤΟΝ ΚΥΡΙΟ...ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΕΚΠΛΗΞΗ ΠΩΣ, ΜΕΡΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΣΙΦΛΙΚΙ ΤΟΥΣ...ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΦΥΣΙΚΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ...ΚΑΙ ΜΟΛΙΣ ΔΟΥΝ ΤΑ ΣΚΟΥΡΑ ΤΡΕΧΟΥΝ ΜΕ ΜΥΞΟΚΛΑΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ...ΜΑΘΕΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΝΑ ΣΕΒΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΚΡΙΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΔΑΣΚΑΛΟΥΣ!!!ΚΑΙ ΜΗ ΜΕ ΠΕΙΤΕ ΧΟΥΝΤΙΚΟ..ΒΑΡΕΘΗΚΑ!
  • Συνάδελφισσα
    Συνάδελφισσα2/10/2010 5:50:00 μμ
    Όποιος δε σε ξέρει....
    • ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ
      ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ 2/10/2010 6:12:00 μμ
      ΣΥΝΑΔΕΛΦΙΣΣΑ...ΟΥΤΕ ΚΥΡΙΤΣΙΚΗ ΟΥΤΕ ΚΑΙΣΕΡΛΙΚΗ..ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΑΝΑ ΕΙΜΑΙ..
  • γονιος
    γονιος2/10/2010 5:53:00 μμ
    ΤΕΤΟΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΞΕΤΑΣΤΕΙ ΑΠΟ ΑΝΩΤΕΡΟΥΣ ΤΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ΤΗ ΚΥΡΙΑ ΧΑΤΖΗΝΙΚΟΛΑΟΥ
  • ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ
    ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΣ2/10/2010 5:53:00 μμ
    Έχει διώξει πολλούς δασκάλους απο το σχολείο λόγω κακής συμπεριφοράς και θεωρείται φ... κατα γενική ομολογία. Ρωτήστε κάνα παλιό συνάδελφο να μάθετε οι νεότεροι....
  • προς ¨ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ
    προς ¨ΣΥΝΑΔΕΛΦΟ2/10/2010 5:54:00 μμ
    Σας απαντώ με 2 παροιμίες 1. Κόρακας κοράκου μάτι βγάζει? 2. Άλλα λόγια ν΄αγαπιόμαστε!! Επι της ουσίας έχετε κάτι να πείτε ή απλώς θα αερολογείτε?
  • Χασαπλαδάκης Δημήτρης
    Χασαπλαδάκης Δημήτρης2/10/2010 6:08:00 μμ
    ►ΕΦΗΜΕΡΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΩΝ - ΕΠΙΤΗΡΗΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ (απόσπασμα από Φ.3/991/Γ1/776/28-9-2000) ΕΝΔΕΙΚΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΚΑΝΟΝΩΝ ΕΦΗΜΕΡΙΑΣ 1) Οι εφημερεύοντες προσέρχονται στο σχολείο 15' πριν την έναρξη των μαθημάτων και αποχωρούν 5' μετά τη λήξη, αφού φύγουν όλοι οι μαθητές. Και κάνω την απλή ερώτηση: Ποια είναι η ευθύνη του γονέα που έρχεται να πάρει το παιδί του ακόμα και μισή ώρα ή και 45 λεπτά μετά την ώρα που έχει σχολάσει; Ας απαντήσουν οι λασπολόγοι.
    • ΛΑΣΠΟΛΟΓΟΣ
      ΛΑΣΠΟΛΟΓΟΣ2/10/2010 11:52:00 μμ
      Ποια είναι η ευθύνη του καθηγητή απέναντι σ' ένα παιδί που του ανακοινώνει ότι θα τον πάει στην αστυνομία αν αργήσει ο γονιός; Τι φταίει το παιδί να υπόκειται σ' αυτή τη βία ακόμα κι αν ο γονιός είναι ασυνεπής; Με τους νόμους και τα χαρτιά αντιλαμβάνεστε το ρόλο σας γι' αυτό πατώνει η εκπαίδευση στην Ελλάδα. Απεργίες μόνο για μισθούς και ωράρια και ποτέ διεκδίκηση καλύτερης παιδείας. Όχι όλοι, εσείς εκεί ναι.
    • ΛΑΣΠΟΛΟΓΟΣ 2
      ΛΑΣΠΟΛΟΓΟΣ 22/10/2010 11:59:00 μμ
      Υπάρχει στο περιβόητο άρθρο που κραδαίνετε πανηγυρικά σημείο που να λέει τι κάνει ο καθηγητής ή δάσκαλος σε περίπτωση που δεν έχει παραληφθεί έστω ένα παιδί; Κάπου θα λέει, το κλειδώνουμε και αφήνουμε το κλειδί απ' έξω; Το αλυσοδένουμε με το κλειδί στο στόμα; Το πάμε στην Αστυνομία για ανάκριση; Ή μήπως λέει κάπου ότι ο δάσκαλος είναι υπεύθυνος μέχρι την παραλαβή του ανηλίκου απ' το σχολείο;
      • prow laspologo
        prow laspologo3/10/2010 12:03:00 πμ
        to ithos kai ton xaraktira toy k.xasapladaki to kseroyme xronia den tha to mathoyme apo mia frasi poy eipe kai ithele na tonhsei to sygkekrimeno thema.tin adiaforia.kai se kapoio sxolio to diavas oi goneiw poy einai apiko stin wra toys den enoxlithika,kapoioi alloi omws?toylaxiston ena tilefwno re paidia.
  • ΑΝ ΞΕΡΑΤΕ ΑΠΟ
    ΑΝ ΞΕΡΑΤΕ ΑΠΟ2/10/2010 6:17:00 μμ
    ... ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ..ΙΣΩΣ ΝΑ ΞΕΡΑΤΕ ΟΤΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΛΑΘΟΥΝ ΙΣΤΟΡΙΕΣ..ΜΗΠΩΣ ΑΚΟΥΣΑΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΣΥΝΕΠΕΙΑ..= ΦΥΛΑΚΗ.
  • κ. Χασαπλαδάκη
    κ. Χασαπλαδάκη2/10/2010 6:18:00 μμ
    Φυσικά και η ευθύνη του γονέα είναι τεράστια και η συμπεριφορά του κατακριτέα. Δεν είπε κανείς το αντίθετο. Συμφωνώ οτι δεν είναι υποχρεωμένος ο εκπαιδευτικός να κάθεται πέρα από το ωράριό του. Όμως αυτό λύνεται με τον εκφοβισμό των παιδιών?
    • ΜΑΝΑ
      ΜΑΝΑ2/10/2010 6:24:00 μμ
      πεστα ανθρωπε μου...τι θελει και τα φοβυζει τα παιδια.γινετε κατι με το φοβο;
  • ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ
    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ2/10/2010 6:22:00 μμ
    ΚΥΡΙΕ ΠΟΛΙΤΗ ΠΑΡΤΕ ΘΕΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥ ΣΑΣ...ΕΠΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΝΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΔΕ ΛΕΕΙ ΓΙΑΤΙ ΜΙΛΗΣΕ ΕΤΣΙ ΣΕ ΤΟΣΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.
  • Παρλαπίπα
    Παρλαπίπα2/10/2010 6:22:00 μμ
    Στο Φ.3/991/Γ1/776/28-9-2000 δεν αναφέρεται πουθενά η προσκόμιση μαθητών στο αστυνομικό τμήμα.
    • ΜΑΝΟΛΗΣ
      ΜΑΝΟΛΗΣ2/10/2010 6:29:00 μμ
      Κυριε παρλαπιπα πες τα γιατι θα μας κουφανει ο τυπος με τις χαζες δικαιολογιες του
  • ΜΗΠΩΣ
    ΜΗΠΩΣ2/10/2010 6:24:00 μμ
    ΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΗΣΥΧΑ ΓΙΑΤΙ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΗΜΑ
    • ΤΑ
      ΤΑ2/10/2010 6:38:00 μμ
      ΕΧΕΤΕ ΕΚΦΟΒΙΣΕΙ
      • ΜΕ
        ΜΕ 2/10/2010 6:48:00 μμ
        ΑΤΑΚΕΣ ΑΝ ΔΕ ΚΑΤΣΕΙΣ ΚΑΛΑ ΘΑ ΦΩΝΑΞΩ ΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ;;
  • ΒΙΑ
    ΒΙΑ2/10/2010 6:26:00 μμ
    ΒΙΑ ΨΥΧΟΛΟΚΓΙΚΗ ΣΤΑ ΧΟΛΕΙΑ!!!ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΓΟΝΕΙΣ?ΠΑΡΤΑΙ ΘΕΣΗ
    • ΕΣΥ
      ΕΣΥ 2/10/2010 6:35:00 μμ
      ΒΙΑΖΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ....
  • φασιστακια
    φασιστακια2/10/2010 6:43:00 μμ
    Σαν πολλοι κυριτσικοι δεν μαζευτηκατε εδω? Δημητρη μην ακους Κυριτσης και θαλασσινος νομιζουν οτι μπορουν να μας ξεγελασουν!
  • ΣΑΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ
    ΣΑΣ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ2/10/2010 6:49:00 μμ
    ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΦΑΣΙΣΜΟ!!!ΕΙΣΤΕ ΓΙΑ ΛΥΠΗΣΗ
  • δεν
    δεν 2/10/2010 7:31:00 μμ
    είμαι ούτε κυριτσικός ούτε τίποτα..βάλτε τα ονόματά σας και θα βάλω κι εγώ..αλλά μη φαντάζεστε πράγματα..μάλλον τελικά την προπαγάνδα τη γουστάρετε περισσότερο από την λύση του προβλήματος..
  • KOPRO
    KOPRO2/10/2010 7:41:00 μμ
    Η κόπρος του αυγειου καθάρισε,έφυγε η μαρινέλα τωρα έμεινε ο κιάρης κι ο ιβαν,κι αυτούς θα τους πάρει το ποτάμι έξω οι βρωμιάρηδες
  • ΣΤΕΛΙΟΣ
    ΣΤΕΛΙΟΣ2/10/2010 9:35:00 μμ
    Μη ξεχνάμε πως έγινε διευθυντής, τα κανε πλακάκια με τους δεξιούς για να πετάξουνε έξω άλλους με προσόντα, τι περιμένεις μετά
  • to sdoe
    to sdoe2/10/2010 10:52:00 μμ
    tora kanei efodoys stoys giatroys pistepsteto oi epomenoi einai oi daskali me ta idietera 8a gini xamos yparxoyn poles katagelies oxi mono gia daskaloys alla kai gia poli gnostoys ka8igites
  •  όλοι υπεύθυνοι
    όλοι υπεύθυνοι2/10/2010 11:00:00 μμ
    έχω παιδί στην 6η δημοτικού. Μου λέει τι γίνεται στο σχολείο. Η κατάσταση απαράδεκτη κυρίως με ευθύνη των γονιών που κακομαθαίνουν τα παιδιά τους και νομίζει ο καθένας ότι το δικό του είναι το καλύτερο στον κόσμο. Έχουν ευθύνη και οι εκπαιδευτικοί που να μην ξεχνάμε είναι και οι ίδιοι γονείς. Πρέπει να βρούμε την συνισταμένη, ο καθένας να αναλάβει την ευθύνη του αλλιώς δεν γίνεται τίποτα. Αν το είπε έτσι ο Χασαπλαδάκης έκανε λάθος αλλά ας κυττάξει πρώτα κάθε γονιός τον εαυτό του στον καθρέφτη
  • Γονιός 1ου δημοτικού
    Γονιός 1ου δημοτικού2/10/2010 11:22:00 μμ
    παιδιά!!! ψυχραιμία!!!μην γινόμαστε θύματα πολιτικών αντιπαραθέσεων...αυτό που είπε ο διευθυντής του σχολείου είναι απαράδεκτο και οφείλει να ζητήσει συγνώμη απ'τα παιδιά.Όμως μην τα ισοπεδώνετε όλα...το 1ο δημοτικό σχολείο έχει τους καλύτερους δασκάλους που υπάρχουν στο νησί...ποιός μπορεί να πει άσχημα λόγια για τον Κο Καβαδάκη,την Κα Βαρβούνη Σούλα,τον Κο Έψιμο,την Κα Βαρβούνη Μαρία και την Κα Αναγνώστου? Μιλάμε για δασκάλους πολλών...ΚΑΡΑΤΙΩΝ!!!
    • Oλα
      Oλα 2/10/2010 11:41:00 μμ
      τα σχολεία έχουνε πολύ καλούς δασκάλους, για μερικές από αυτές που γράφεις πολλοί έχουνε άλλη γνώμη
      • Γονιός 1ου δημοτικού
        Γονιός 1ου δημοτικού3/10/2010 12:12:00 πμ
        όλα τα σχολεία έχουν καλούς δασκάλους,απλά αν κατάλαβες εγώ μιλάω σαν γονιός του 1ου γιατί αυτούς ξέρω...αν δεν κατάλαβες να στο ζωγραφίσω!!!
        • τότε
          τότε3/10/2010 12:47:00 πμ
          να μη λες τους καλύτερους που υπαρχουν στο νησι, εσύ δεν καταλαβαίνεις τι γράφεις
          • Γονιός 1ου δημοτικού
            Γονιός 1ου δημοτικού3/10/2010 12:56:00 πμ
            απαξιώ...
    • σώπα ρε!
      σώπα ρε!2/10/2010 11:58:00 μμ
      τους καλύτερους δασκάλους τους έχουνε τα σχολεία που πάνε τα φτωχά, τα αλλοδαπά, τα μουσουλμανάκια και τα λοιπά, εκείνοι δίνουνε άξιο αγώνα και εκείνοι είναι άξιοι συγχαρητηρίων
  • πρώς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ...
    πρώς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ...2/10/2010 11:30:00 μμ
    Μαλον απο μια τετοια οικογενεια εισε και εσι κυριε Χασαπλαδακη... πρωην μαθητης σου!!!...
  • πρώς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ...
    πρώς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ...2/10/2010 11:31:00 μμ
    Μαλον απο μια τετοια οικογενεια εισε και εσι κυριε Χασαπλαδακη... πρωην μαθητης σου!!!...
  • emena allo
    emena allo 2/10/2010 11:48:00 μμ
    einai to epi8eto mou..ama 8es na gineis nonos mou se katalavainw...alla de se 8elw ...eisai kakoma8hmeno...kai exeis megalh fantasia...den eimai o k.ka8hghths/daskalos...whatever...eimai mana me paidi kai anushxw gia to mellon tou ,na mh sou pw oti niw8w kai enoxes pou to efera se auton ton kosmo...kai dh se auto to nhsi...mhn prosbalete sto onoma ths anwnumias...hmoun kai egw kapote paidi alla gia mas o sevasmos tote eixe megalh a3ia..
  • den eimai den eimai..
    den eimai den eimai..2/10/2010 11:56:00 μμ
    alla esy eisai kai 8rasus kai anor8ografos...ΕΙΣΑΙ , ΕΣΥ , ΜΑΛΛΟΝ που πρέπει να ξαναπάς σχολείο,νυχτερινό, κάτι τελοσπάντων..γιατί όντως εκείνο το τμήμα δεν το παρακολουθούσες και πολύ...
  • γονιός 1ου δημοτικού
    γονιός 1ου δημοτικού3/10/2010 12:20:00 πμ
    κύριε ή κυρία <<σώπα ρε>> υπάρχουν σχολεία μόνο για φτωχά,αλλοδαπά, μουσουλμανάκια και...τα λοιπά όπως λέτε και δεν το ξέρω?
  • ρε παιδια..
    ρε παιδια..3/10/2010 12:53:00 πμ
    12:52 η ωρα καντε και λιγο sex να ξελαμπικαρει το μυαλο σας,αλλα με προφυλαξη γιατι δεν χρειαζομαστε αλλα παιδια...
  • Σ.Κ.
    Σ.Κ. 3/10/2010 10:52:00 πμ
    ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΠΟΥ ΠΑΡΑΠΟΝΙΕΣΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ Κ.ΧΑΣΑΠΛΑΔΑΚΗ ΓΙΑ ΡΩΤΗΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΑΝ ΦΟΒΟΥΝΤΑΙ (ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ) ΤΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΑΝΟΙΧΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΟΟΟΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΖΕΙ.ΑΠΟ ΠΕΡΙΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ.ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΔΙΕΥΘΥΝΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΛΥΣΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ.ΕΠΕΙΔΗ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΙ ΗΜΟΥΝΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΑΛΛΑ ΔΕ ΦΟΒΗΘΗΚΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΤΟ ΑΚΟΥΣΜΑ(ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ ) ΤΗΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑΣ.
  • ΣΑΣ ΠΡΟΚΑΛΩ
    ΣΑΣ ΠΡΟΚΑΛΩ3/10/2010 1:52:00 μμ
    ΝΑ ΤΑ ΠΑΤΕ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΑΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΠΛΑΚΩΣΟΥΝ ΣΤΟ ΞΥΛΟ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΚΑΤΟ ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΜΕΝΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΝΞ ΤΑ ΞΑΝΑΠΑΤΕ, ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΔΕΣ ΔΑΣΚΑΛΟΙ !!!
  • ΧΑΣΑΠΛΑΔΑΚΗ
    ΧΑΣΑΠΛΑΔΑΚΗ3/10/2010 1:55:00 μμ
    ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΘΑ ΑΡΓΗΣΩ 30 ΛΕΠΤΑ....
    • an to ekanes
      an to ekanes 3/10/2010 4:46:00 μμ
      magka auto sto e3wteriko ,h koinwnikh leitourgos&to kratos 8a sou epernan to paidi,giati 8a se 8ewrousan anikano??euxomai to paidi sou otan megalwsei na gurisei kai na to ma8ei auto pou sou lew egw twra!!!!
  • Σ.Κ.
    Σ.Κ.3/10/2010 2:46:00 μμ
    ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ,ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ .ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ ΠΑΝΤΩΣ.ΩΡΑΙΟΣ ΓΟΝΕΑΣ.ΛΥΠΑΜΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΠΟΥ ΔΕ ΦΤΑΙΕΙ ΣΕ ΤΙΠΟΤΑ.
  • με στοργη
    με στοργη4/10/2010 3:05:00 πμ
    Απο την πρωτη μερα ελεγε το σχολειο θα ειναι προτυπο και ακομα δεν εχουν οριστικο προγραμα .Μια σχολανε 1.15 την αλλη 2.00μμ.........
    • ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ
      ΟΤΙ ΝΑ'ΝΑΙ15/11/2010 2:36:00 μμ
      ΕΛΕΟΣ! ΕΓΩ ΒΛΕΠΩ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΟΥ 1ου ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΗ ΑΝΤΙ ΝΑ ΦΟΡΑΝΕ ΤΗΝ ΚΑΝΟΝΙΚΙ ΣΤΟΛΗ ΑΣΠΡΟ ΠΟΥΚΑΜΙΣΟ ΜΠΛΕ ΦΟΥΣΤΑ/ΜΠΛΕ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙ ΠΟΥ ΤΟ ΜΠΛΕ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΠΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΧΡΩΜΑΤΑ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΣΗΜΑΙΑΣ ΦΟΡΑΝΕ ΚΑΤΙ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΠΟΥΛΟΒΕΡ ΚΑΙ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΝΕ ΣΤΟΛΕΣ ΕΚΕΙ.ΕΛΑ ΟΜΩΣ ΠΟΥ Η ΑΓΓΛΙΑ ΔΕΝ ΠΑΡΕΛΑΖΕΙ ΟΠΟΤΕ ΑΦΟΥ Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΡΕΛΑΖΕΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΛΑΣΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ ΣΤΟΛΕΣ ΟΠΩΣ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΣΧΟΛΕΙΑ!ΩΡΑΙΑ ΠΡΟΤΥΠΑ!!!!!!
  • αδιορθωτος 2
    αδιορθωτος 24/10/2010 5:29:00 πμ
    Δεν ειμαι γονιος , δεν ειμαι καθηγητης/δασκαλος, δεν ειμαι κυριτσικος δεν ψηφιζω κανεναν. ειμαι νεος και επιστημονας και σιχαθηκα τα ιδια και τα ιδια. Φατριες,ομαδες,κλαδοι επαγγελματων και απεναντι πολιτικη συμφεροντα καρεκλες. Βαρεθηκα να βλεπω να βουλιαζουμε στον βουρκο και ο ενας να παει να βγαλει τα ματια του αλλου. Ελλαδα που πληγωνεις τα παιδια σου
  • Σ.Κ. ΠΡΟΣ ΣΤΟΡΓΗ
    Σ.Κ. ΠΡΟΣ ΣΤΟΡΓΗ4/10/2010 12:38:00 μμ
    Αναρωτηθηκατε γιατι σχολανε μια 1 και 15 και μια 2 ?Αν εχετε απορια μπορειτε να ρωτησετε στο σχολειο να σας τη λυσουμε.Χωρις να γνωριζετε το λογο να μη σχολιαζετε.Μαθετε πρωτα και μετα απευθυνθειτε στον υπευθυνο.
  • ΟΥΔΕΤΕΡΟΣ
    ΟΥΔΕΤΕΡΟΣ4/10/2010 1:10:00 μμ
    ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΣΧΗΜΟ ΝΑ ΞΕΧΝΑΕΙ Η' ΝΑ ΑΡΓΟΠΟΡΕΙ Ο ΓΟΝΙΟΣ ΝΑ ΠΑΡΑΛΑΒΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΤΟΥ ΚΑΤΑΝΟΗΤΟΝ... ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΕ ΧΑΣΑΠΛΑΔΑΚΗ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΛΕΣΕΤΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΤΕ ΤΙΣ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΕΣ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΕΚΦΟΒΙΖΕΤΕ ΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΙΑ Η' ΜΑΛΛΟΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΩΣ ''ΤΑΧΥΔΡΟΜΟΥΣ'' ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΠΑΙΔΙ ΜΠΟΡΕΙ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ... ΕΔΩ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΙ, ΠΟΣΟ ΜΑΛΛΟΝ ΟΙ ΜΙΚΡΟΙ...
  • μ.κ
    μ.κ4/10/2010 1:45:00 μμ
    Μεγαλωσα και πηγα σχολειο στο εξωτερικο..εκει αν αργουσες να παρεις το παιδι σου την πρωτη φορα γινοταν συστασεις την δευτερη αν δεν ειχες παρει τηλεφωνο οτι κατι σου συμβαινει η αν δεν ειχες ενα ειδος πληρεξουσιου για να το παρει αλλος ξερετε τι γινοταν??υπηρχε κινδυνος να χασεις την επιμελεια.αμεσως ειδιποιουσαν κοινονικο λυτουργο που θα ελενχε ακομη και το σπιτι σε τι συνθηκες μεγαλωνει το παιδι και αν οι γονεις ειναι ικανοι να το μεγαλωσουν.
  • μ.κ
    μ.κ4/10/2010 1:51:00 μμ
    εχω τεσσερα παιδια το τελευταιο στο λυκειο μενω εκτος πολης αλλα παντα ειμαι κ ημουν στο παρα 5 εξω απ το σχολειο ποτε ουτε και 5 κ αν κατι μ εμποδιζε παντα καποιος ηταν κ ειναι εξω..τοσο δυσκολο ειναι να φτιαχνουμε το προγραμμα μας αναλογα με τις αναγκες του παιδιου μας?το οτι ειπε και αν τα ειπε ο διευθηντης για μενα καλα εκανε και γιατι να φοβαται ενα παιδι την αστυνομια?μηπως οι γονεις τα φοβιζουν?
  • Σε
    Σε4/10/2010 3:25:00 μμ
    πολές περιπτώσεις, οι φυσικοί γονείς είναι ανώριμοι να ανταπεξέλθουν στο ρόλο του γονέα. Είτε ασυνείδητα, είτε υποσυνείδητα, είτε συνειδητά αναζητούν στους εκπαιδευτικούς να αναπληρώσουν το κενό της δικής τους ανεπάρκειας. Το ρόλο, όμως, του φυσικού γονέα είναι πάρα πολύ δύσκολο να τον παίξει τρίτος.
  • ΠΡΟΒΙΑ
    ΠΡΟΒΙΑ4/10/2010 7:25:00 μμ
    Έχουν αλλάξει οι εποχές. Η σύγχρονη μητέρα έχει άλλα βάσανα και ασχολίες στην καθημερινότητά της. Κάντε μια βόλτα το πρωί στην Πλατεία, να τις καμαρώσετε. Στις καφετέριες βόσκουνε και καμακώνουν χασομέρηδες ΕΠΟΠ και Λιμενικούς, που τους πληρώνουμε για να δουλεύουν μια μέρα και να κάθονται τρεις.
  • sumfwnw mexri
    sumfwnw mexri4/10/2010 8:39:00 μμ
    to shmeio kamakwnoun...mh bazete sto stoma sas kai blekete atoma pou den exoun sxesh me to 8ema..oi epop & oi limenikoi einai allo 8ema..meine stis kuries manades-kafeteries-amelw...
  • Anonimos
    Anonimos24/11/2010 4:07:00 μμ
    Oksw karagkiozhdes dhmosioi ypallhloi sas efage h klapsa kommatoskyla tou kerata!!!
  • m n
    m n4/8/2014 2:25:00 μμ
    malaka e malaka