ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Aegeanews.gr
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

Έπεσε από την ταράτσα και καρφώθηκε σε σίδερο του φράχτη... Διακομίσθηκε στο Νοσοκομείο με το σίδερο αφού επενέβη η Πυροσβεστική να το κόψει...

Διακομίσθηκε το πρωί με c130 στη Ρόδο και παραμένει σε σταθερή κατάσταση (στην εντατική), αλλά χρειάζεται αίμα μιας και έχει πέσει πολύ ο αιματοκρίτης του...

Σαν από ταινία θρίλερ οι σκηνές που διαδραματίστηκαν λίγο πριν τις 5 το απόγευμα στην οδό Κορυτσάς (φωτο), όταν συμπολίτης μας κάτοικος Κω (ο 38 χρονος Μ.Χ.) ανέβηκε στην ταράτσα του σπιτιού του για να επιδιορθώσει την κεραία της τηλεόρασης και από άγνωστη αιτία έχασε την ισορροπία του και πέφτοντας καρφώθηκε στον διαχωριστικό σιδερένιο φράχτη-πέργκολα  που βρίσκεται στην πισω πλευρά του σπιτιού του (οδός Κλεοβούλου),  με συνέπεια τα πόδια του αφενός να "διπλώσουν" και να υποστούν πολλαπλά κατάγματα (από το κρέμασμα...) και αφετέρου να του καρφωθεί σιδερόβεργα από τον ύψος του μηρού στην αριστερή κοιλιακή χώρα (έως τον ομφαλό).

Μάλιστα για να τον παραλάβει το ασθενοφόρο περίμεναν να έρθει η Πυροσβεστική για να κόψει με κόφτη το σίδερο και να μεταφερθεί μαζί με αυτό στο Νοσοκομείο... Ο ίδιος διατηρούσε τις αισθήσεις του παρά τους φριχτούς πόνους και την πολύ άσχημη κατάσταση που διακομίσθηκε στο Νοσοκομείο για να μπει αμέσως χειρουργείο...

  • Τελευταία Ενημέρωση: 13/1/2011 1:00:32 μμ
    Λέξεις κλειδιά: ατυχημα,πτωση
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
$count Σχόλια
  • φιλε περαστικα
    φιλε περαστικα11/1/2011 8:10:00 μμ
    να εισαι καλα να τα θυμασαι, σιδερενιος, κουραγιο σε σενα και την οικογενεια σου. δυναμη, θαρρος και ολα να πανε καλα.
  • Φιλε
    Φιλε12/1/2011 1:05:00 πμ
    Ο Θεός να είναι μαζί σου και μέσα από την καρδιά μου σου εύχομαι να σου πανε όλα καλά.
  • gavraki
    gavraki12/1/2011 1:23:00 πμ
    ise medalos k dinatos tha ta kataferis
  • ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ
    ΕΝΑΣ ΑΠΛΟΣ ΠΟΛΙΤΗΣ12/1/2011 9:03:00 πμ
    Ο Μ. ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ. ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΤΗΣ ΡΟΔΟΥ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΘΕΡΗ.
  • Ανάγκη  για Αίμα
    Ανάγκη για Αίμα12/1/2011 9:31:00 πμ
    Μόλις πληροφορήθηκα ότι το παιδί χρειάζεται αίμα, και πολύ μάλιστα. Όσοι μπορείτε να βοηθήσετε παρακαλώ σπεύσετε στο Νοσοκομείο. Όσοι Σας ευχαριστώ όλους... Το παιδί έχει μεταφερθεί στην Ρόδο. Περισσότερα στοιχεία στο Νοσοκομείο μας. ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΔΩΣΕΤΕ ΑΙΜΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ. ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΗ
  • KWS..
    KWS..12/1/2011 9:34:00 πμ
    KRATA KALA PAIDARA MOU.KOURAGIO STHN OIKOGENEIA SOU K OLA THA PAME KATEYXHN.....H PANAGIA MAZI SOU...
  • προς μανωλη
    προς μανωλη12/1/2011 9:58:00 πμ
    φιλαρακι κουραγιο ολοι ειμαστε διπλα σου.εισαι δυνατος και θα τα καταφερεις
  • k.kiarh
    k.kiarh12/1/2011 10:38:00 πμ
    parakalw tin aegean na kanei kati gia ton manoli xreiazetai aima,k.gianni kante kati.sas eyxaristw oloys.
  • βασιλης
    βασιλης12/1/2011 10:53:00 πμ
    ο μανωλης χρειαζεται αιμα βοηθηστε σας παρακαλω. μανωλαρα κουραγιο
  • ΚΩΣ
    ΚΩΣ12/1/2011 11:19:00 πμ
    ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΦΙΛΕ.Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ
  • Ενας παλιος φιλος που παιζαμε στο Commodore σου
    Ενας παλιος φιλος που παιζαμε στο Commodore σου12/1/2011 12:29:00 μμ
    περαστικα Μανωλη. Σε σκεφτομαι.
  • Ενας Φιλος
    Ενας Φιλος12/1/2011 2:15:00 μμ
    Κουραγιο και δυναμη Μανωλακι ευχομαι σε εσενα και την οικογενεια σου , κρατα γερα, ειμαστε ολοι κοντα σου.
  • filos
    filos12/1/2011 2:46:00 μμ
    o xristos kai h panagia mazi soy file moy manoli koyragio oloi na pame gia aima ayrio paidia apo 9 p.m - 13.30 am
  • poliths
    poliths12/1/2011 5:08:00 μμ
    stefane palhkari me sena dipla tou den fovame
  • Arxigos
    Arxigos12/1/2011 5:09:00 μμ
    Manolara eimai sigoyros oti tha ta katafereis opos panta krata gera filaraki oloi eimaste konta sou.
  • SOS!!!!!!XREIAZETAI AIMA!!!!!!!
    SOS!!!!!!XREIAZETAI AIMA!!!!!!!12/1/2011 6:14:00 μμ
    o manwlhs xreiazetai aima giati shmera tha apofasisoun an tha xeirourghsoun kai ta duo tou podia pou einai spasmena...oi wres autes einai polu duskoles!!!kouragio sthn oikogeneia tou kai se osous sumparastekontai se authn!tragiko
  • telika
    telika12/1/2011 6:19:00 μμ
    ginontai kai thaumata!mpravo manwlh mou!eisai dunatos file!tha ta katafereis!!!
  • varvatos
    varvatos12/1/2011 6:47:00 μμ
    Mhn to vazeis kato krata opos kratas 38 xronia tora. eisai h psyxh ths averof!!! eimaste oloi esto kai noera konta sou...
  • asdd
    asdd12/1/2011 7:37:00 μμ
    mathame nea einai kala to paidi;;;;
  • koos
    koos12/1/2011 10:31:00 μμ
    paidia pios manolis na mathenoume kai emeis pou leipoume.. euxaristo..
  • ΧΡΙΣΤΟΣ
    ΧΡΙΣΤΟΣ12/1/2011 11:58:00 μμ
    Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΠΑΛΙΚΑΡΙ ΜΟΥ
  • :)
    :)13/1/2011 10:56:00 πμ
    h katastasi tou manolh einai krisimh alla statheri me shmadia beltiosis....to epomeno 24oro einai to krisimotero....as kanoume oloi mia proseyxi na pane ola kala kai na xeperasi to kindino!
  • Συνάνθρωπος
    Συνάνθρωπος13/1/2011 1:13:00 μμ
    Κουράγιο άγνωστε φίλε. Με χαρά δίνω το αίμα μου να κυλήσει στις φλέβες σου...
  • ΚΑΤΕΡΙΝΑ
    ΚΑΤΕΡΙΝΑ18/1/2011 2:17:00 μμ
    ΜΑΝΩΛΗ ΚΟΥΡΑΓΙΟ.Η ΠΑΝΑΓΙΑ ΚΑΙ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΟΥ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΜΟΥ.ΟΛΛΟΙ ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΓΙΑ ΣΕΝΑ.