ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΕΣ, ΕΙ∆ΙΚΟΙ ΦΡΟΥΡΟΙ, ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΙ, ΛΙΜΕΝΙΚΟΙ 3.080 προσλήψεις ενστόλων στα Σώματα Ασφαλείας το 2011

Πακέτο 3.080 προσλήψεων σχεδιάζεται για τα Σώματα
Ασφαλείας και ήδη έχουν υποβληθεί σχετικά αιτήματα
προς έγκριση από τα αρμόδια υπουργεία. Πρόκειται
για 1.000 επικουρικούς πυροσβέστες, 500 ειδικούς
φρουρούς, 80 αξιωματικούς του Λιμενικού και 1.500 αστυφύ-
λακες. Τα αιτήματα αφορούν σε θέσεις μόνιμου προσωπικού,
δεδομένου πως η Ασφάλεια μαζί με τους τομείς της Υγείας και
της Παιδείας έχουν εξαιρεθεί από το πάγωμα των προσλήψεων,
ωστόσο θα ισχύσει ο κανονισμός της μίας πρόσληψης για κάθε
πέντε αποχωρήσεις. Αναλυτι

1.000 Επικουρικοί Πυροσβέστες
Προκήρυξη για την πρόσληψη επικουρικών πυροσβεστών ανα-
μένεται να εκδοθεί στο αμέσως επόμενο διάστημα. Η πλήρωση
των θέσεων θα καλυφθεί από τη «δεξαμενή» των συμβασιούχων
δασοπυροσβεστών και κυρίως από τους νεότερους ηλικιακά. Συ-
γκεκριμένα, σύμφωνα με πληροφορίες, θα τεθεί όριο ηλικίας το
29ο έτος. Το νέο Ειδικό Σώμα που θα συσταθεί θα διαχειρίζεται
καταστάσεις κρίσεων (πυρκαγιές, σεισμούς, φυσικές καταστροφές)
και θα στελεχωθεί κεντρικά και περιφερειακά με το κατάλληλο
προσωπικό (από τεχνικούς, δασολόγους, δασοπόνους, πυροσβέ-
στες κ.λπ.), αφού περάσουν από βασική εκπαίδευση. Μεταξύ των
βασικών προσόντων είναι για ορισμένες κατηγορίες και η κατοχή
άδειας οδήγησης. Επιπλέον μόρια προβλέπονται εξάλλου για όσους
διαθέτουν γνώση ξένης γλώσσας, είναι πτυχιούχοι προγραμματιστές
ή μηχανικοί Η/Υ δημόσιων σχολών επιπέδου σχολής ΙΕΚ και άνω,
καθώς και εφόσον υπηρέτησαν τη θητεία τους στις Ενοπλες ∆υνά-
μεις ως έφεδροι αξιωματικοί ή στις Ειδικές ∆υνάμεις με ειδικότητα
αλεξιπτωτιστή ή υποβρύχιου καταστροφέα. Μετά την υποβολή των
δικαιολογητικών, οι υποψήφιοι που διαθέτουν τα απαιτούμενα προ-
σόντα και τις προϋποθέσεις θα κληθούν από το Πυροσβεστικό Σώμα
να υποβάλουν τα δικαιολογητικά διορισμού ώστε να προχωρήσει η
κατάταξή τους ως μονίμων.

80 Αξιωματικοί στο Λιμενικό
∆ύο προκηρύξεις για την κατάταξη στο Λιμενικό Σώμα 80
νέων Αξιωματικών αναμένεται να εκδώσει μέσα στις επόμε-
νες εβδομάδες το υπουργείο Προστασίας του Πολίτη. Οι δύο
διαγωνισμοί θα καλύψουν τα κενά που έχουν προκύψει μετά το
«κύμα» αποχωρήσεων με συνταξιοδότηση ανώτερων αξιωματι-
κών, λόγω ασφαλιστικού. Σύμφωνα με πληροφορίες, η πρώτη
προκήρυξη θα αφορά την κατάταξη τουλάχιστον 30 Τεχνικών
Αξιωματικών, οι οποίοι θα στελεχώσουν την Επιθεώρηση Εμπο-
ρικών Πλοίων, και η δεύτερη
την κατάταξη 50 Αξιωματικών
που θα στελεχώσουν οικονομι-
κές και άλλες υπηρεσίες. Στην
πρώτη προκήρυξη οι θέσεις θα
καλυφθούν από πτυχιούχους
Ανωτάτων Πολυτεχνικών Σχο-
λών που διαθέτουν, εκτός από
το πτυχίο, και καλή γνώση μίας
τουλάχιστον ξένης γλώσσας,
ενώ για τους Αξιωματικούς
Οικονομικού απαιτείται πτυ-
χίο οικονομικής σχολής, ενώ
θα υπάρχει και όριο ηλικιας

500 Ειδικοί Φρουροί
Το Αρχηγείο της Ελληνικής Αστυνομίας έχει ήδη κάνει τον προγραμ-
ματισμό προσλήψεων για το 2011. Το σχετικό αίτημα, που βρίσκεται
στο υπουργείο Οικονομικών, αφορά στην πρόσληψη 1.000 Ειδικών
Φρουρών. Ωστόσο, λόγω του περιορισμού των διορισμών σε μία
πρόσληψη για κάθε πέντε αποχωρήσεις, εκτιμάται ότι μόλις οι 500
από αυτές θα εγκριθούν.
1.500 στις σχολες της ΕΛ.ΑΣ.
Οι νέοι Αστυνομικοί που θα επιλεγούν με το σύστημα του απολυτηρίου του Γενικού Λυκείου αναμένεται να φτάσουν τους 1.500.
Δικαίωμα συμμετοχής έχουν άνδρες και γυναίκες Έλληνες πολίτες ή ομογενείς από Β.Ήπειρο ,Κύπρο και Τουρκία που επιθυμούν να καταταγούν στην Ελληνική Αστυνομία
Ελεύθερος Τύπος
  • Τελευταία Ενημέρωση: 24/1/2011 4:33:46 μμ
    Λέξεις κλειδιά: εποχικοι πυροσβεστες,Σωματα ασφαλείας,αστυνομικοι
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • mpampis
    mpampis26/1/2011 1:26:00 μμ
    einai sigouro oti h astynomia tha proslabei 1500 astufulakes?pote bgenei peripou h prokiriksi?
    • a
      a12/5/2011 8:43:00 πμ
      ...mpatse thes na ginis k esu dias
    • Βασίλης
      Βασίλης 26/8/2011 6:22:00 μμ
      παιδιά πότε βγαίνουν οι προκυρήξεις 2011? ξέρουμε?
      • maria
        maria13/11/2011 12:37:00 μμ
        paidia 8elw k egw na ma8w perisotera giauto parakalw an 3erei kapoios pote vgainoun as mas eneimerwsei
  • panos
    panos30/1/2011 1:59:00 μμ
    h alitheia einai oti k persi tetoio kairo legane gia 1650 alla telika phran mono 900...opote dn boreis na xereis an dn vgei h prokiriksi!
    • tasos
      tasos3/3/2011 3:38:00 μμ
      file pano..logika 8a parei perisoterous gt exw kai ton patera m sto soma kai apo oti m leei efugan polloi..perisu egine auto logo mnimoniou..fetos exei exere8ei h ugeia kai swmata asfaleias..
  • PANOS
    PANOS30/1/2011 8:34:00 μμ
    sxetika me to purosbestiko swma, gnwrizoume epipleon leptomenreies?
  • LABROS
    LABROS1/2/2011 12:23:00 μμ
    Οι νέοι Αστυνομικοί που θα επιλεγούν με το σύστημα του απολυτηρίου του Γενικού Λυκείου τι ενοουν? χωρις πανελληνιεσς?
    • panos
      panos1/2/2011 11:06:00 μμ
      oxi nomizw me panellinies!
    • ΜΕ ΔΙΑΓΟΝΙΣΜΟ
      ΜΕ ΔΙΑΓΟΝΙΣΜΟ3/3/2011 3:54:00 μμ
      Η ΕΡΩΤΗΣΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ 2+2 ΠΟΣΟ ΚΑΝΟΥΝ.ΟΠΟΙΟΣ ΠΕΣΕΙ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ ΠΕΡΝΑΕΙ.
  • iwannaa
    iwannaa2/2/2011 6:55:00 μμ
    Einai dunaton na parun sthn astynomia ligoteroys apo 900 ? egw thelw na dwsw me to 10 % gt perisi ekana malakia pou dn mpika enw empainaaa .kai egw panw apo tn vash tn persini gia to deka ta ekana 1200 moriaa.:S ti lete mpainw ?:S
  • tasos
    tasos15/2/2011 11:42:00 πμ
    kalhspera re paidia egw akousa gia 1500 eidikous frourous oti na nai lene.pote omws tha kseroume sigoura oti tha vgei kai posa atoma?????????
    • xristina
      xristina21/4/2011 1:16:00 μμ
      tha vgei gia 500 kai tha vgoun iounio...to 3erw giati o aderfos mou htan mesa stous proigoumenous pou mpikan kai to emthe apo mesa!!!!
  • panos
    panos22/2/2011 10:32:00 μμ
    telh martiou tha xeroume sigoura...
  • akis
    akis2/3/2011 10:09:00 μμ
    paidia na mathete akrivhs hmerominia sas parakalw polu peite tin
  • nikos
    nikos3/3/2011 1:30:00 πμ
    basika apo ti akougete legane gia 1500 alla yparxei pithanotita gia 1000 alla den gnwrizw pote tha tin bgalh opoios kserh na mas apntish ama einai eukolw paidia
  • ΤΟΥΡΚΟΙ?
    ΤΟΥΡΚΟΙ?3/3/2011 3:56:00 μμ
    ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΑ ΚΑΛΑ?ΚΑΙ ΤΟΥΡΚΟΙ ΘΑ ΜΠΟΥΝ?
    • Politis
      Politis5/4/2011 3:12:00 πμ
      file tourkos mpike kai fetos...Alexandros Atakanan kai eixe ypiretisei kai amfivios stis eidikes dinameis mas..Einai gnostos mou..A re Elladara..
    • sofh
      sofh26/5/2011 5:46:00 μμ
      eleos ews esxos tha elega kratos sou leei meta na fane oi ellines dn exoune tha valoume kai tourkous...ti na pww na fugoume na pame allou...autoi einai i Ellada esxossssssssssssssss!!!!!!!!!!!!!!ti allo na pw kathomaste anergoi tosa xronia spoudazoume gia na mpenoun oi tourkoi ..entaksei dn tha ekfrasto eleuthera!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ
    ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ3/3/2011 6:31:00 μμ
    vre paidia kseroume pote tha vgei..!!!ean kapoios kserei sxetika m to thema as pei kati perimenoume oloi toso kairo!!!
  • tsikou
    tsikou17/3/2011 4:22:00 μμ
    logika i prokiriski th bgei maio g ta atoma den kseri kanis TIPOTA mono o ipourgos ikokonomikon k ama..
  • mary
    mary27/3/2011 11:38:00 πμ
    geia sas!gia na eisaxthei mia gunaika st astunomia t akrivws prepei na exei ektos apo t apolutirio fusika t ptuxio agglikwn k t diplwmata odigisis??
  • kostas
    kostas30/3/2011 12:27:00 πμ
    geia sas. na rwtisw kati. an exeis tatouaz mporeis na mpeis eidikos frouros i purosbestiki?
  • giannis
    giannis30/3/2011 1:14:00 μμ
    oi tourkoi twra pou kolane?tha mpoun tourkoi k tha afisoun eksw ellines apo to swma tis astynomias???ts ts ts ma ti politismeno kratos thee mou..alla ksexasa emeis eimaste europaioi!!
  • Antwnhs Arvanitis
    Antwnhs Arvanitis31/3/2011 1:31:00 πμ
    parakalw an mporei kai kserei kapoios pou mporw na vrw aythn tin prokiriksi.. as mou apantish eyxaristw..
    • DAMIANOS KAR
      DAMIANOS KAR24/8/2011 11:36:00 μμ
      se ola ta kep kai se magazia pou vgazoun fototupies. organwmena fisika
  • νεο
    νεο31/3/2011 1:34:00 πμ
    προκηρύσσονται εντός του Μαΐου, κατ’εκτίμηση το πρώτο 15ήμερο, οι 4.000 θέσεις των Πυροσβεστών Πενταετούς Υποχρέωσης
  • mary
    mary31/3/2011 10:21:00 μμ
    paidia as m apantisei kapoios... pleaseee......:) :)
  • panos
    panos1/4/2011 5:35:00 μμ
    Γιασου μερη. Το ηψος το εχεις.Εαν εισε πολητεκνη.
  • mary
    mary1/4/2011 7:53:00 μμ
    1.72......:D dustuxws dn eimai polutekni....dn uparxei elpis etsi????? :( :( :(
    • Πανος
      Πανος2/4/2011 5:40:00 μμ
      Μερη ποσα μορια εχεις ξερης.Εγω εχο 2500 και ειμαι σε φαση να τα κανο και να μη τα κανο. Γιατη περιση τακανα και δεν με πηραν. Εγω ειμουν με το 20%.
  • ΠΑΣΧΑΛΗΣ
    ΠΑΣΧΑΛΗΣ1/4/2011 9:45:00 μμ
    Δεν μπορώ να πιστέψω ότι εν έτη 2011 γίνονται ακόμα τέτοια πράγματα μπροστά στα μάτια μας! Είμαι 24 ετών άνεργος και ακούω αυτούς που θα βολευτούν… να λένε ανούσιες δικαιολογίες προσπαθώντας να μας αγγίξουν συναισθηματικά με την δουλειά που έχουν κάνει! Ναι σε αυτό συμφωνώ και σας ευχαριστούμε αλλά αυτή ήταν η δουλειά σας και δεν σημαίνει ότι πρέπει να σας μονιμοποιήσουμε γι’αυτό.Είστε συμβασιούχοι!!! Τι περισσότερο θα προσφέρει ένας 50χρονος από μένα που είμαι 24 και πτυχιούχος? Μετά διαβάζω ότι θέλουν να βάλουν ως κριτήριο Υποχρεωτική Εκπαίδευση (ΥΕ).Τι είναι αυτά?Για εργάτες ‘η για καθαριστές θα είναι η προκήρυξη? Άνεργοι πρέπει να ξεσηκωθούμε! Το ξέρουμε ότι θα το περάσουν νύχτα το νόμο αλλά να μας βρουν μετά μπροστά μας!
    • kostas firefighter
      kostas firefighter 13/5/2011 3:20:00 μμ
      loipon filaraki gia na mhn to kourazoume to thema me tous purosbestes,otan o 50 arhs mpenh sthn fwtia xwris na ypologizei tipota,esy tha eisai sthn akroula sou k tha kanis (mathimatikes prakseis). oti fwties exoume dei emis den ta exeis dei esy!!!!! akoma, h empiria pou exei o kathe epoxikos pyrosbestis tha boithisei sto na mhn kaei to plhroma kati pou o xwris empiria den mporei na to katanoisei.an nomizeis oti h fwtia einai paixnidi kanis megalo lathos......
      • mike
        mike27/5/2011 2:19:00 μμ
        i fwtia fisika kai den einai paixnidi alla den exei simasia i ilikia to thema einai na exeis kotsia ayto ksero ego kai na kaneis ayto pou prepei me ton swsto tropo
  • Πανος
    Πανος2/4/2011 5:21:00 μμ
    Μερη ποσα μορια εχεις ξερης. Εγω εχο 2500 και λεο να τα κανο και να μη τα κανο.Γιατη περηση που τα εκανα δεν με πηραν. Εγω ειμουν με το 20%
  • ΝΙΚΟΣ  Α/Β΄ε.α.
    ΝΙΚΟΣ Α/Β΄ε.α.3/4/2011 12:14:00 πμ
    Ο πρώτος αλλοδαπός που προσλήφθηκε στην ΕΛ.ΑΣ. από όσο εγνώριζα εγώ προσωπικά ,ηταν μιά Αλβανίδα υπήκοος [Βορειοηπειρώτισα;] το 1992.Εκτοτε συνεχίζεται κανονικά κάθε χρόνο η πρόσληψη αλλοδαπών η αλλοθρήσκων.Το 2010 συγκεκριμένα προσλήφθηκαν πάλι με τα στοιχεία που γνωρίζω προσωπικά στην ΕΛ.ΑΣ.4 Ελληνες μουσουλμάνοι από τη Θράκη 3 Εβραίοι και 7 Ελληνες Αρμένιοι.
  • mary
    mary3/4/2011 11:39:00 πμ
    pano....:)dn kserw akrvws pws n t vgalw..:(o va8mos apolutiriou einai 16,exw ptuxio agglikwn k lew na sunexisw gproficiency g epipleon moria.. k exw diplwma autokinitou k motosikletas...:)..
    • Πανος
      Πανος3/4/2011 3:02:00 μμ
      Μερη....Τα μοριασου ειναι 2000. Εισε απο τεε,η Γενικο. Η ουσια ειναι να παρουν πολα ατομα μιν παρουν μονο 500. Γιατη δεν γινετε τιποτα με τοσα ατομα.
  • mary
    mary3/4/2011 4:28:00 μμ
    apo geniko, paizei rolo k auto e???? t kalo einai oti eimai 18 k 8a prospa8isw na parw apo'opou mporw moria...:)makari na paroun parapanw atoma... elpizw auti t fora na kaneis aitisi k na sta8eis tuxeros....:) :)a! k se euxaristw polu g ts plirofories s...:)
    • Πανος
      Πανος3/4/2011 6:09:00 μμ
      Εισε πολη καλα αφου εισαι απο γενικο το ξερεις. Εχεις πηθανοτητες πολες.Γιτη το 80% περνουν απο γενηκα καιταλα 20% περνουν απο β κυκλο.
  • mary
    mary3/4/2011 11:00:00 μμ
    makari..na sta8w tuxeri..se euxaristw:)
  • ΘΟΔΩΡΗΣ
    ΘΟΔΩΡΗΣ4/4/2011 2:09:00 μμ
    Παιδιά ξέρετε τι ισχυεί για τα τατουάζ? Απο ότι ξέρω σε κόβουν κατευθείαν. Επίσης αν γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το κρύψω. Εγώ έχω γύρω στα 2400 μόρια...Έχω ελπίδες???
    • Μ
      Μ17/9/2011 2:08:00 μμ
      ΤΡΑΒΑ ΣΕ ΜΙΑ ΟΙΚΟΔΟΜΗ ΚΑΙ ΖΗΤΑ ΝΑ ΣΟΥ ΔΑΝΕΙΣΟΥΝ ΛΙΓΗ ΜΠΟΓΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΥΨΕΙΣ ΤΟ ΤΑΤΟΥΑΖ ΣΟΥ...ΕΛΕΟΟΟΟΣΣΣΣ...
  • sotos
    sotos4/4/2011 6:06:00 μμ
    paidia kserete pote vgainei i prokirikseis???
    • Πανος
      Πανος4/4/2011 6:56:00 μμ
      Φιλε θοδωρη για τα τατουαζ δεν ξερο. Εισε απο τεε η γενικο. Για να σου πο αμα εχεις ελπιδες η οχι?...
  • stratis
    stratis5/4/2011 1:19:00 πμ
    kseroume pote tha vgei h akrivis hmerominia,h peripou pote tha mporesoume na kaathesoume xartia-dikeologitika;;;;Euxaristw ek twn proterwn...
  • Giwrgos
    Giwrgos6/4/2011 7:44:00 πμ
    Paides exw lower.exw 2 anapeirous gonious anw twn 67% anapirias kai aporous kai anergous xronia twra.eimai 21 alla dn exo apolitirio tritis likeiou logo doulias gia tin oikogeneia.exo teliosei stratou.ginete tpt xwris apolitirio tritis likeiou me auta p sas eipa i oxi?
  • giwrgos
    giwrgos6/4/2011 7:46:00 πμ
    episis ksexasa na anafero oti apolitireio mexri deutera likeiou p exo bgalei einai apo geniko an pezei kapio rolo
  • giannis
    giannis6/4/2011 9:19:00 μμ
    στην επερχόμενη προκύριξη της πυροσβεστικής λέει για αλεξήπτωτα κ υποβρήχειους καταστροφείς,δλδ πεζοναύτες αμφίβοιοι και ορινοί καταδρομείς τρώμε ακυρο?δεν μοριοδοτούμαστε από τον στρατό δλδ??από που κ ως που οι ουκάδες στην πυροσβεστική?αφού είναι μόνιμοι του στρατού,υπαξιωματικοί κ αξιωματικοί!
  • kasper
    kasper7/4/2011 7:39:00 μμ
    re paidia pote ipologizetai oti tha vgei g ts eidikous frourous?
  • makis
    makis8/4/2011 10:00:00 μμ
    krima re paidia pou eimai akoma deytera likeiou kai den mporo na mpo sthn pirosvestikh
  • Jimmis
    Jimmis9/4/2011 1:40:00 μμ
    mporeite na m peite an exw pi8anothtes na mpw astunomia???exw mono apoluthrio genikou lukeiou 14,2 k to excel apo plhroforikh...
    • kos
      kos6/10/2011 5:30:00 πμ
      filaraki to excel den piani..oti dipote allo xarti enoo diplomata,mixanis,autokini tou,epagkelmatika diplomata dhl,fortigo k.a tetoia.agglika,apolitirio stratou mono eidikes dunameis mono.k politeknos..
  • gewrgia
    gewrgia11/4/2011 8:36:00 μμ
    paidia na rwtisw...an perasw astifilakwn k thelw na girisw stin poli mou...prepei na parw kapoia moria..me kapoies eksetaseis..swsta??gnwrizete posa peripou xreiazontai??
  • nikos
    nikos12/4/2011 12:09:00 πμ
    re paidia pote bgainei h prokirixei;;; an mporeite na mou apantisete an exo elpides me::: apolytirio lykeiou tee ypologistwn 14- iek ekpaideytis odhgwn alla den exw dwsei akoma thn pistopoiisei apla exw teleiwsei to iek - ola ta diplomata a,b,c,d,e --polyteknos 4 -(den exw eidikes dynameis);;;;;parakalw an gnorizei kapoios as moy apantish an exw elpides gia pyrosbestikh h kapou allou..
  • Giannhs
    Giannhs13/4/2011 7:17:00 μμ
    Paidia thelw na rwtisw an to diploma mixanhs einai aparaithth gia na mpeis stous eidikous frourous;;;
  • liana
    liana14/4/2011 2:38:00 πμ
    Καλησπέρα σε όλους...! Είμαι 21 και θα ήθελα να ρωτήσω πότε βγαίνει η προκύρηξη για τους ειδικούς φρουρούς! Έχω ύψος γύρω στο 1,68-9 και νομίζω πως δεν αρκεί...κάνω λάθος??? Επίσης έχω απολυτήριο γενικού λυκείου 13 κάτι αν θυμάμαι καλά... lower, αλλά δεν έχω δίπλωμα αυτοκινήτου΄ή μηχανής. Έχω καμία ελπίδα??? Και αν κάποιος γνωρίζει σε περίπτωση που δεν μπορώ να περάσω στους ιδικούς φρουρούς λόγω ανεπάρκειας προσόντων αν προσπαθλησω μέσω πανελληνών για αστυνομία λέτε να με κόψουν λόγω ύψους?
    • ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ
      ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ14/4/2011 8:15:00 πμ
      ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΜΠΕΝΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ.ΨΙΛΟΙ ΟΜΟΡΦΟΙ Κ ΠΑΝΕΞΥΠΝΟΙ.ΨΑΞΕ ΑΛΛΟΥ ΔΟΥΛΕΙΑ.
  • ποπη 26
    ποπη 2614/4/2011 11:29:00 μμ
    ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΕΣ ΕΧΩ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΠΟΥΘΕΝΑ...ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ ΛΙΜΕΝΙΚΟ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΘΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΜΠΑΡΜΠΑΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΩΝΗ!!!
    • eleni
      eleni26/4/2011 11:46:00 πμ
      auto ksana pesto... ELEOS.. pia!
  • iro
    iro15/4/2011 1:49:00 μμ
    thelw na mpw stin astynomia ! exw to ypsos , 1,81 , kai 8a kanw ta panta!!
  • kostas
    kostas18/4/2011 3:23:00 μμ
    m.....magkes.....
  • labrini belou
    labrini belou20/4/2011 2:48:00 μμ
    ποιό είναι το όριο ηλικίας για ειδικούς φρουρούς και ποιό το ύψος..στα γενικά προσόντα..
  • ????
    ????22/4/2011 11:46:00 πμ
    to 8ema einai oti ola ta xartia pane se ena grafeio se mia stiba pou an den exei mia kokkinh sfragida panw pou na leei ( anipsios tou taki , gnostos tou giannh , paidi ths giwrgias ) kaka ta psemata den ta diabazei kanenas . exeis den exeis tis gnwseis kai ta prosonta .... edw einai elada kai metraei to onoma kai oxi ta prosonta.......... kaka ta psemata paidia .
  • konstantinos stk
    konstantinos stk25/4/2011 10:59:00 μμ
    egw pali pisteuw.. oti tha stenaxwrithoume polu sto telos k agxonomai :\
  • eleni
    eleni26/4/2011 11:44:00 πμ
    na rotiso kati kai ego gia ta atoma pou tha paroun xriazetai kapio ptixio h mono apolitirio?
    • gonidis
      gonidis26/4/2011 6:43:00 μμ
      paidia pisteuete oti tha vgei prokiriksh..?.....edw mono ptoxeush den exoume dhlosei......ro kratos mas den exei mia...edw diwxnei kosmo kai kosmaki.....giauto sas lew psaktite gia kamia alli doulia...mpas kai vgalete kanena fragko....
    • ΣΧΟΛΙΑΣΤΗΣ
      ΣΧΟΛΙΑΣΤΗΣ17/9/2011 2:28:00 μμ
      ΜΕΤΡΑΕΙ ΚΑΙ Η ΟΜΟΡΦΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΤΟ ΠΟΣΟ ΓΥΜΝΑΣΜΕΝΗ ΕΙΣΑΙ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ ΣΑΝ ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ...
  • nikos
    nikos28/4/2011 2:04:00 μμ
    8a kanw gia triti sunexomenei fora gia astinomia exw 2.250 mwria me eidikes dunameis eimouna loxias eimai ekpedeumenos arista kai mou pairnoun kati xontrous kati paidakia pou den 3eroun ti tous ginetai........exw filo asfaliti kai ta lemai sunexeia kai tous katigori na ginei mia fora swsti a3iologisei re paidia eleos
  • olytsa
    olytsa28/4/2011 5:53:00 μμ
    yparxei periptwsh diladi na mi vgoun oi prokirikseis gia eidikous frourous mesa sto kalokairi kai genika????
  • giorgo
    giorgo29/4/2011 12:53:00 πμ
    paidia geia!exoume kanena neo gia to pote tha bgei prokirixi gia to limeniko???opoios xerei as mou pei k ti prosonta tipika prepei na exei kapoios!!!!!!
  • maraki hellas
    maraki hellas30/4/2011 1:17:00 μμ
    ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙ ΑΝ ΑΝΑΜΕΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟ 2011 ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΜΕΝΙΚΟ????
  • notis
    notis30/4/2011 10:50:00 μμ
    ena megalo gamise ta apla paidia ...na rotiso opoios xerei exzo moria epidei ekana thiteia stin kipro gia limeniko pirosvestikh kai eidikos frouros exo ena ptixio kai eimai 22 xereis kaneis tipota pos kai na mpeno ygeia se olous....
  • NIKOS
    NIKOS 3/5/2011 6:55:00 μμ
    RE MAGKES I KOLOPROKIRIKSI TIS PUROSBESTIKIS GIA TO 2011 MIPOS KSEROUME KATA POTE BGAINEI GIATI EXO FAEI OLA TA SITES KAI DEN BRISKO TPT KAI EXO FRIKAREI?????? PLEASE HELP ME !!!!
  • mary
    mary4/5/2011 2:01:00 μμ
    niko i prokuriksi g tn purosvesvestiki exei vgei..:)nomizw pigaineis st astunomia k kaneis t aitisi sou..k ekei s lene p 8a steileis t xartia s
  • dwra
    dwra5/5/2011 2:15:00 πμ
    mhpws gnwrizei kaneis pote 8a vgoun oi prokuri3eis tou 2011 gia astufulakwn???k an uparxei kamia dieu8unsh ths astunomias na psa3w????:))))euxaristw polu :DDD
  • kostas
    kostas5/5/2011 5:20:00 μμ
    re magkes mia erwthsh thelw na kanw . exw diplwma gia mhxanh ,apolythrio lykeiou 13, eidikes dynameis , lower , kai ptuxio nauagoswsth (an metraei) posa moria bgazw apo auta?
    • zwh
      zwh5/5/2011 7:41:00 μμ
      file kosta!!!to ptyxio nauagoswsth den metraei!!!bgazeis ean den eisai poluteknos 1900!!!
  • zwh
    zwh5/5/2011 7:39:00 μμ
    paidia kalhspera!!!h prokhru3h bgainei telos kalokairiou(g eidikos)eimai kai egw eidikos frouros kai t 3erwto akousa apo mesa!!!twra oson afora thn a3iologhsh paizontai polla!!!eixa kanei 3 fores aithsh kai eixa aporrif8ei!!!kai tn teleutaia kai tyxerh dn eixa ka8olou elpides alla....o 8eos ebale to xeraki tou!!!g auto an dn perasete mn t parathsete!!!na epimeinete!!!kalh tyxh sas euxomai!!!
    • stella
      stella26/11/2011 1:53:00 πμ
      kalhspera,na se rwthswme posa moria se phrane stous eidikous frourous?hsoun sto 80 tis ekato h sto 20?ekana fetos alla den me phrane ppfff.....
  • Εδώ ο κόσμος καίγεται και εσείς θέλετε να μπείτε στο δημόσιο!!
    Εδώ ο κόσμος καίγεται και εσείς θέλετε να μπείτε στο δημόσιο!!5/5/2011 7:46:00 μμ
    Είμαι ψηλός ξανθός με γαλανά μάτια και φουσκομένα μπράτσα!Χθές μάλιστα έπαιξα και 80 κιλά πάγκο στο γυμναστήριο!Τι λέτε,έχω ελπίδες να μπω Λημενικό,Ειδικούς Φρουρούς ή Πυροσβεστική????Ας μου πει κάποιος,pleaaassseee!!!!!!
    • Π
      Π17/9/2011 2:16:00 μμ
      ΕΙΔΙΚΑ ΕΣΥ ΛΕΒΕΝΤΙΑ ΘΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΟΣΛΗΦΘΕΙ ΚΑΤΑ ΣΕΙΡΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΑ.....ΕΣ ΠΟΥ ΛΕΣ...ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟΣΑ ΚΙΛΑ ΠΑΓΚΟ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΟΝΤΙΚΑΡΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΠΡΟΟΡΙΣΟΥΝ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΓΙΑ ΤΑ ΕΚΑΜ ΤΗΣ ΕΛ.ΑΣ..ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ...
  • Γιάννης
    Γιάννης6/5/2011 10:04:00 πμ
    Το απολυτήριο 15,7 από Τ.Ε.Ε. ξέρει κανείς σε πόσα μόρια μεταφράζεται?
  • xanthos
    xanthos6/5/2011 4:58:00 μμ
    mia erwtisei...gia tis prokirikseis thelei xarth enieou lukeiou h kai apo allou?
  • απαντηση στο 73
    απαντηση στο 736/5/2011 6:01:00 μμ
    Ο ΔΗΜΑΡΧΟς ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΕΝΤΟΛΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΗΓΕΝΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ ΓΙΑ ΠΕΤΡΕΛΑΙΑ, ΓΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΩΝ. ΓΙΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ, ΓΙΑ ΥΛΙΚΑ, ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗ ΔΙΑΠΛΟΚΗ
  • ΩΡΑΙΑ ΚΩς
    ΩΡΑΙΑ ΚΩς6/5/2011 7:55:00 μμ
    ΠΑΡΑΚΟΛΟΘΘΩ ΔΗΜ ΣΥΜ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΔΗΜΟΤΙΚΛΗ ΑΡΧΗ ΕΙΝΑΙ ΦΕΥΓΑΤΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΔΕΝ ΔΙΟΙΚΕΙ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΕΤΑΙ
  • ΩΡΑΙΑ ΚΩς
    ΩΡΑΙΑ ΚΩς 6/5/2011 7:58:00 μμ
    ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΓΙΑ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΑ. ΗΡΘΑ Ως ΕΠΑΝΑΠΑΤΡΙΣΘΕΙΣΑ. ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΑΝΑΣΗς ΠΑΡΑΧΑΝΟΣ; ΚΩΤΙΚΟ ΟΝΟΜΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ....ΔΕΝ ΜΕ ΧΑΛΑΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΛΒΑΝΟΣ ΠΑΝΤΩς
  • ΩΡΑΙΑ ΚΩς
    ΩΡΑΙΑ ΚΩς6/5/2011 7:59:00 μμ
    ΒΈΠΩ ΤΟ ΔΗΜΑΡΧΟ ΤΟΝ ΚΑΙΣΕΡΛΗ .ΠΩς ΓΕΡΑΣΕ ΜΩΡΕ. Αλλα με4 γυριζει πισωβ 40 χρονια
  • ...
    ...7/5/2011 2:09:00 πμ
    geia sas!! kserete an exei bgei h prokiriksi gia thn pirosbestiki kai apo pou mporw na parw plirofories
  • mary
    mary7/5/2011 11:45:00 πμ
    i prokuriksi g tn purosvesvestiki exei vgei..:)nomizw pigaineis st astunomia k kaneis t aitisi sou..k ekei s lene p 8a steileis t xartia s
  • ...
    ...7/5/2011 12:38:00 μμ
    kalhmera!! s euxaristw polu!!! mipos ksereis kai poia dikaiologitika boithane perisotero?? kapoio ptuxio h kati allo
  • panagiotis.
    panagiotis.7/5/2011 1:58:00 μμ
    paidia mhpws kserete t va8mo prepei na vgaleis t lukiou??
  • mary
    mary8/5/2011 12:13:00 πμ
    dn kanei tpt..:)i ali8eia einai ps dn kserw k polla...gt endiaferomai g eidikos frouros. epsaksa st net k vrika auto.. rikso mia matia http://www.emergencyservices.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=7531:2011-03-25-14-19-29&catid=19:2010-05-09-16-04-18&Itemid=51
  • ....
    ....8/5/2011 12:38:00 μμ
    kserei kapoios pote tha bgei h prikiriksi ths pirosbestikis??? giati den exei bgei akoma!!!! kai oute h astunomia gnwrizei kati!!!
  • mary
    mary8/5/2011 3:45:00 μμ
    auto einai sigouro?? gt egw milisa m enan t tmimatos k eipe oti g tn purosvestiki exoun vgei..
  • giorgos
    giorgos8/5/2011 5:24:00 μμ
    geia sas paidia mporei an mou pei kapoios posa moria exo exo teleivsei ws wfedros aksiomatikos exv teleiosei epal exo apolutirio lukeiou ptuxio muxanikou autokiniton ego ecdl kai ego diploma gia aytokinito mixanaki kai fortigo....
  • ...
    ...9/5/2011 8:20:00 μμ
    h astunomia gnwrizei gia eidikes dunameis mono k tipota gia th pirosbestiki. k oopws katalabainw kanenas mas de kserei
  • kostas
    kostas10/5/2011 2:48:00 μμ
    re mages...xerete poso einai i vaseis gia pirosvestiki???
  • paris
    paris10/5/2011 7:10:00 μμ
    mporo na kanw tn prokyrixi twra poy eimai fantaros;
    • giwrgos keratsini
      giwrgos keratsini11/5/2011 3:28:00 πμ
      paidia 8a sas pw oson afora tous eidikous frourous ema8a apo doihkhth tmhmatos ths astynomias pws bgainoun me tis pannelhnies oi prokurh3eis gia eidikous frourous kai metraei kuriws auto pou exoume polloi to apoluthrio lukeiou kai eidikwn dunamewn eidika fetos!!!
  • ria
    ria11/5/2011 6:12:00 μμ
    dld twra egw p dinw(me t sustima endosxolikwn) exw elpides??pisteuw na vgalw gurw st 18.... exw k ptuxio agglikwn.. i prepei n perimenw t xrounou g n parw k t diplwma(autokinito -motisikleta)??
  • Nikos Sama
    Nikos Sama11/5/2011 6:42:00 μμ
    Orio Hlikias kserei kaneis?
  • ria
    ria11/5/2011 8:48:00 μμ
    nomizw mexri t 28.......
  • eleni
    eleni12/5/2011 11:33:00 πμ
    paidia kserei kanenas, tpt gia thn prokhryksh twn aksiomatikwn limenikou?
  • lefteris
    lefteris12/5/2011 11:37:00 πμ
    egw ena exw na pw gia thn prokyriksei ths pirosvestikhs oti einai mia apotixia!!! ematha opih polites kanoun etish den exoun kamia elpida dioti ta atoma exoun aporofithi apo tous epoxiakous kai idi einai mesa sto swma! sory vreite allou douleia!
  • Marios
    Marios12/5/2011 7:17:00 μμ
    re paidia xerei kaneis pote peripou 8a vgoun aftes oi prokurikseis?
  • Marios
    Marios12/5/2011 7:17:00 μμ
    re paidia xerei kaneis pote peripou 8a vgoun aftes oi prokurikseis?
  • anastasia
    anastasia13/5/2011 10:57:00 πμ
    loipon...gia na mhn paideueste....h prokuriksh gia purosvestikh vgainei kanonika stis 16/05/2011 alla epeidh peftei kuriakh lene pws tha vgei apo tis 17 kai mexri tis 20...gia eidikous frourous tha vgei ton augousto...opoios endiaferetai gia thn prokuriksh ths purosvestikhs tha prepei na paei sto kontinotero purosvestiko swma kai na thn zhthsei kai OXI sthn astynomia....gia eidikous frourous pas sthn astynomia kai zhtas thn prokuriksh...
  • anastasia
    anastasia13/5/2011 11:01:00 πμ
    epishs gia sxolh astyfylakwn dineis kanonika panellhnies kai etsi mpaineis....
  • kostas
    kostas13/5/2011 3:37:00 μμ
    anastasia eisai sigourh???
  • stayros
    stayros13/5/2011 6:21:00 μμ
    anastasia pou to ksereis kai to les?
  • stayros
    stayros13/5/2011 6:21:00 μμ
    anastasia pou to ksereis kai to les?
  • ria
    ria13/5/2011 10:27:00 μμ
    anastasia an apantas st erwtima m... dn anaferwmoun d t sxoli alla g ts prokurikseis... dn t dieukrinisa... gt pio panw eipan pws metra kuriws t apolutiriou lukeiou k idikes dunameis
  • ΛΕΑΝΔΡΟΣ
    ΛΕΑΝΔΡΟΣ16/5/2011 8:04:00 πμ
    kalimera i prokiriksh gia phrosvestes exei anarti8ei?
  • kalimera
    kalimera16/5/2011 8:27:00 πμ
    oi prokirikseis gia pirosvestes ksekinisan?
  • georgia
    georgia18/5/2011 4:24:00 μμ
    oi prokhruksh g purosvestiki ksekinise?exei anartithei kapou? euxaristw ek twn proterwn
  • georgia
    georgia18/5/2011 4:33:00 μμ
    paidia eimai 19 xronwn..exw apoluthrio lukeio 16.4,edexcel st pliroforiki..upsos (1.74)..exw elpides g ts eidikous frourous???an ksereis kapois as apantisei...euxaristw
  • <.>
    <.>18/5/2011 5:11:00 μμ
    Η προκήρυξη για τους πενταετείς Πυροσβέστες δεν έχει ξεκινήσει.Για έγκυρη ενημέρωση να απευθύνεστε στις κατά τόπους Πυροσβεστικές Αρχές ή στα Κ.Ε.Π.
  • Μανουσαρ
    Μανουσαρ21/5/2011 11:03:00 μμ
    xerete! paidia mia erotisi ama mporeite na voithisete eimai apofitos epal me 13.4 vathmo exw ecdl , kai eimai DEA stis eidikes dynameis mporeite na moy pite posa moria vgenoyn?? kai sta posa peripou xriazonte gia eidikos frouros?
  • nikolaos
    nikolaos25/5/2011 10:10:00 μμ
    paideia ean boreite n m boithisete...me t moria..epidi ksexasa pos t ipologizw...apolitirio 11.lower.triteknos.diplomata katigorias A+B+Γ kai mixanis aperioristis.eidikes dunameis stin kipro.auta poso bgainoun ean thimame 2400-2500
  • na doume pou tha ftasoume
    na doume pou tha ftasoume26/5/2011 1:48:00 πμ
    paidia perase filaraki mou to 2008 stous limenofilakes (prokiriksei)den egrapse tipota stis eksetaseis pou tou ekanan alla eixe kalo meson!!!!!!!giauto as arxisoume na psaxoume kai emeis giati ama pas mono me ptixia sto telos tha ta kaneis korniza kai tha kathese na ta koitas!!!
  • pashalis
    pashalis28/5/2011 4:51:00 πμ
    makari na vgoun oi prokirikseis pou den to vlepo toulaxiston me tin iparxousa katastasi
  • Σακης
    Σακης28/5/2011 2:15:00 μμ
    ρε παιδια για ρωτηστε τον αλεξανδρο ΑΤΑΚΑΝ!!! οταν υπηρετησε αμφιβιων καταδρομων και τωρα ειναι αστυνομια που ειναι,,,ΤΙ ΣΥΝΘΗΜΑ ΛΕΓΑΝΕ ΣΤΗΝ ΜΟΙΡΑ??? Γιαττι εγω στην 5η ΜΟΙΡΑ ΚΑΤΑΔΡΟΜΩΝ Φωναζαμε ΤΟΥΡΚΟΣ ΚΑΛΟΣ ΜΟΝΟ ΝΕΚΡΟΣ.....ΜΕ ΤΟ ΣΥΜΠΑΘΕΙΟ.,,ΤΩΡΑ πλεον ειμαι 32 χρονων και ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΣΑΝ ΣΥΜΒΟΥΛΗ εσεις που ψαχνετε να μπειτε καπου ΤΑ γραφω ΟΛΑ .....ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ,ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΑΓΚΗ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ!!!!!!ΑΥΤΟ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ!!!!!!!!!!!
  • Kwnstantina..46
    Kwnstantina..463/6/2011 1:10:00 μμ
    Pote re paidia tha bgoun oi prokirikseis?
  • bill
    bill4/6/2011 6:00:00 μμ
    ipomoni ki oti einai na vgei tha vgei kai o kathenas tha dei ta moria tou kai oti alli aporia exei!!!!
  • ..............
    ..............4/6/2011 8:23:00 μμ
    paidia egw fetos teleiwsa...na kanw tn apopeira na kanw ta xartia mou gia na dw p vriskomai sxetika me t moria m i lete n m giouxaroun??? (ena 17 piseuw na exw vgalei exw k ptuxio ksenis glwssas...)
  • aggelos.....
    aggelos.....7/6/2011 3:36:00 μμ
    EEEEEEEEE ELLINARES KSIPNISTE RE THA MPOYN NA MAS G...K THA TOYS PYME K EYXARISTW GIAYTO SPOYDAZATE TOSA XRONIA K OLLA AYTA TA LEFTA POY DOSAN H GONISAS GIA NA EXOYME STA SWMATA ASFALEIAS TON KATHE TOYRKO DEN KSERW K EGW TI..EXOYME DIKEOMATA EMEIS NA MPENOYME PROTH.. ESEIS RE ELLHNARES PANTE STHN TOYRKIA NA DOYME THA MPITE SE SWMATA ASFALEIAS....KSIPNISTE EEEEEEEEEE THA EINAI ARGA META ME TO AGKOYRI STO ......
  • takis
    takis7/6/2011 4:24:00 μμ
    re paidia oi axiomatikoi tou limenikou tha bgoun ? eimai teliofitos aen kai me endiaferi
  • nikos
    nikos10/6/2011 1:31:00 μμ
    kalispera...eimai 33 xronon kai anergos peripou 1 xrono...gnwrizei kapoios na mou pei an mporw na doulepsw kai ti energeies kanw?eyxaristw
  • takis
    takis12/6/2011 4:13:00 μμ
    paidia kati akousa oti ta somata asfalias exoun elixis , lete na paroun astoma ?
  • Nick
    Nick 13/6/2011 1:44:00 μμ
    dld apo texniko likio den mporeis na mpeis dinei kai apolitirio kai to epaggelma!!!!
  • kostasei
    kostasei14/6/2011 8:27:00 μμ
    einai ola bismata
  • Γιάννης Πετρίδης
    Γιάννης Πετρίδης14/6/2011 8:45:00 μμ
    Μάθετε πρώτα να γράφετε ελληνικά και μετά ψαχτείτε για διορισμούς και μονιμότητες.Όλοι βρίζετε τους δημόσιους υπάλληλους,όμως αν προκύψει καμιά θεσούλα μετράτε τα μόρια.Καλά κάνετε,αλλά κρατείστε μια σταθερή άποψη και όχι αυτό που μας βολεύει.ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΤΟΥΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ : Κόψτε τα σχόλια στα γκρήκλις.Θα αναβαθμίσετε τη σελίδα σας.Χίλιες φορές ελληνικά και ανορθόγραφα παρά αυτή η κακοποίηση. Σκεφτείτε το..............
  • george
    george26/8/2011 3:14:00 μμ
    kalispera sas mia erwtish...exw kanei ta xartia mou gia eidikos frouros exw 1920 moria exw elpides h mpa?
  • ΕΛ
    ΕΛ27/8/2011 3:10:00 μμ
    RE SIS PIO PANO STIN PROKIRI3I DIABASA GIA ASTINOMIKOUS OTI APO EIDIKES DYNAMEIS MPENOUN MONO TA OYK KAI OSI EXOUN PAEI ALEXIPTOTA ALI8EBI ....GIATI KATI TETIO KATALABA .....AMA EINAI TI ETSI TO KLAFTA ......PARAKALO AN GNORIZI KAPIOS NA MOU LISI TIN APORIA !!!!
  • ismal
    ismal30/8/2011 1:54:00 μμ
    gia sas pedia exw mia aporia stin astynomia dexonde kai tous mousoulmanous? exw apolitirio apo TEI
  • natasa
    natasa2/9/2011 1:14:00 μμ
    el....osoi exoun ola ayta pou eipes tous anevazoun sta moria kai einai pio eykolo na mpoune...alla pote den 3ereis posoi exoune dilwsei...kali epitixia se olous osous dinoun me prokiri3i kai perimenoun
  • ΣΟΦΙΑ
    ΣΟΦΙΑ8/9/2011 8:55:00 πμ
    ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ ? ΓΙΑΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΜΑΙ
  • bip
    bip8/9/2011 12:32:00 μμ
    ola sxediasmena einai kseroun pioi tha mpoun prin bgoun oi prokiriksis trome paramithi polla xronia kai ta ida kai mprosta mou leuki kolla stis eksetaseis tis pirosbestikis kai perase monimos.donti gero exei?ean den exeis den kaneis tipota lamogia oloi tous.
  • despina
    despina14/9/2011 3:05:00 μμ
    ola ginonte epitides.giana mazepsoun xrimata to kratos ,exalou i thesis exoun idi parthi.....gia.
  • harrys
    harrys14/9/2011 5:52:00 μμ
    ean mpeis eidikos frouros meta mporeis na kaneis metataksi gia tin asfaleia???kai meta apo poso kairo???
  • dim
    dim17/9/2011 5:08:00 πμ
    prepei na perasoun 8 xronia kai meta...
  • ΑΛΕΞΗΣ
    ΑΛΕΞΗΣ17/9/2011 1:56:00 μμ
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΣΥΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΚΑΙ ΡΩΤΑΤΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΧΤΥΠΑΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ...ΠΑΡΤΕ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΖΗΤΑΕΙ ΟΕΟΟΟ...ΜΕΤΑ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΚΑΙ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ..ΕΛΕΟΣ...ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΤΙ ΤΟΥΣ ΓΙΝΕΤΑΙ... ΕΛΕΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ..
  • koutsos
    koutsos14/10/2011 10:59:00 μμ
    eiste oloi ma oloi gia klamata
  • giwrgos
    giwrgos13/12/2011 9:57:00 μμ
    paidia eimai omogeneis apo rosia me apolitirio (19) eimaste 4 aderfia,ehw hasei ton patera mou,eimai to monadiko agori k mikroteros k ehw paei eidikes dunameis...an xerei kapoios na me enimerwsei ti apo ola auta metrane kai ti pithanotites ehw as apantisei..na stai kala euharistw...
  • kostas
    kostas23/1/2012 7:57:00 μμ
    re paidia me xarti eidikes dunamei k me vathnmo dekaneas 1000 moria....me apoluthrio epal 12.4....k me diploma me autokinhto k mhxanaki alla 600 moria k kati agglika prepei na mpaineis....pisteuw!! alla pote vgainoun 3eroume?
  • kostas
    kostas23/1/2012 8:00:00 μμ
    file ama exeis ena xarthki eidikes dunsmeid mpsineis
  • antwnhs
    antwnhs 28/1/2012 2:57:00 μμ
    jereis kaneis paidia pote bgainoyn ta onomata gia pryrosbestikh gia ta a8lhmata?
  • 1
    19/2/2012 3:39:00 μμ
    -1'
  • -1'