ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Aegeanews.gr
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

Περί πενταετών πυροσβεστών

Μετα την ψήφιση στην βουλή του νομοσχεδίου για το"βόλεμα"των εποχικών πυροσβεστών και μονο...
το 15% για πολίτες εως 29 χρονών ειναι κοροϊδία και για τα ματια σε συνολο 4.000 θεσεων οταν απο τους εποχικους ειναι μεχρι 56 ετων με απολυτηριο δημοτικου,γυμνασιου και παει λεγοντας ακουσον ακουσον εν ετη 2011, οταν η ανεργια σ ολους και ειδικοτερα στους νεους εχει γινει εφιαλτης και αντι αυτοι οι κυριοι να λενε και ευχαριστω που τοσους μηνες πληρωνονταν και με το παραπανω τωρα χωρις να εχουν τα προσοντα οι περισσότεροι,με το ετσι θελω γινοντε εις βαρος ολλων των υπολοιπων ελληνων και εμου ο οποιος ειμαι 31 χρονων.θα το επιτρεψουμε;

Αναγνώστης
tro-ma-ktiko.blogspot.com
  • Τελευταία Ενημέρωση: 2/4/2011 9:31:25 μμ
    Λέξεις κλειδιά: Συμβασιουχοι Πυροσβεστες,πυροσβεστες,πυροσβεστες πενταετούς υποχρέωσης
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • Νεος ανεργος
    Νεος ανεργος2/4/2011 9:52:00 μμ
    Ντροπή σας δεν τους πετά έξω ένας νόμος της ντροπής...
  • Γ ΙΩΤΑ 1 ΛΟΚ>>
    Γ ΙΩΤΑ 1 ΛΟΚ>>2/4/2011 9:56:00 μμ
    ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΠΟΧΙΚΟΙ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΕΣ ΟΤΑΝ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 5500 ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1000 ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΦΟΙΤΟΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ,ΑΡΚΕΤΟΙ ΕΧΟΥΝ ΓΙΩΤΑ 2 ΚΑΙ ΓΙΩΤΑ 3 ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟ,ΜΕΡΙΚΟΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΟΝΤΟΙ ????
  • πολιτης
    πολιτης2/4/2011 10:00:00 μμ
    Έλεος το έτος 2011 να έχουν ψηφίσει παράνομο νόμο στην βουλή για να βολέψουν τους 5500 ψηφοφόρους και να ρίχνουν ένα κόκκαλο στον υπόλοιπο κόσμο 15% σε πολίτες,.
    • εποχικος
      εποχικος15/4/2011 9:56:00 μμ
      οταν εγω εδω και 8 χρονια δουλευα απο 4 εως 8 μηνες το πολυ καθε χρονο με κινδυνο καθημερινα της ζωης μου ..εσυ που εισουνα ρε μεγαλε? εχω απολυτηριο ιεκ και 2 παιδια ..μηπως θελεις την θεση μου?
  • Ντροπη!!!!!
    Ντροπη!!!!!2/4/2011 10:06:00 μμ
    Αυτοί που θα μπουν στα 56 !!!!! τί θα κάνουν ????
    • Ντροπη!!!!!
      Ντροπη!!!!!2/4/2011 11:27:00 μμ
      oti den mporis na kanis esi!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ###παραιτηθει###
    ###παραιτηθει###2/4/2011 10:13:00 μμ
    ο πρωθυπουργος να παραιτηθει!ολοι οι ελληνες εχουν ισα δικαιωματα.
  • βασιλης
    βασιλης2/4/2011 11:19:00 μμ
    παρακολουθουμε ενα νομο, μια προκήρυξη απαραδεκτη που θα βγει λενε να βολεψει τους βολεμένους τεμπελoχαναδες εποχικους πυροσβεστες.
  • Συγνωμη για την αγανάκτηση μου.
    Συγνωμη για την αγανάκτηση μου.2/4/2011 11:21:00 μμ
    Ειμαι και εγω ενας νεος 30 χρονων με πτυχιο, που καθομαι και βλεπω ολα αυτα τα¨τρελα¨ που γίνονται στην πυροσβεστικη σημερα.
  • ΚΩΣΤΑΣ ΠΕΡΠΕΡΙΔΗΣ
    ΚΩΣΤΑΣ ΠΕΡΠΕΡΙΔΗΣ2/4/2011 11:24:00 μμ
    Ο ΘΕΣΜΟΣ ΤΩΝ ΕΠΟΧΙΚΩΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ,ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΟΙ ΥΠΑΛΗΛΟΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΑΞΙΖΟΥΝ ΜΕ ΑΞΙΟΚΡΑΤΙΚΟΥΣ ΘΕΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ...
  • νικος
    νικος2/4/2011 11:31:00 μμ
    Μου φαίνεται αδιανόητο να υπάρχουν στημένες προκηρυξης. Ποιοί καραγκιόζηδες κάνουν κάτι τέτοιο. το 2011 ντροπη στο υπουργ.προστ.πολιτη.ντροπη.
  • παναγιωτης
    παναγιωτης2/4/2011 11:35:00 μμ
    Τα γιαούρτια δεν συνετίζουν τους πολιτικούς.
  • το σύστημα είναι τόσο βρώμικο
    το σύστημα είναι τόσο βρώμικο 2/4/2011 11:37:00 μμ
    Οι νέοι μπορούν να βρουν την άκρη μόνοι τους!!!
  • ΦΑΝΗΣ
    ΦΑΝΗΣ2/4/2011 11:48:00 μμ
    ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΕΠΟΧΙΑΚΟΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΤΟΜΑ ΑΠΟ ΤΟ 2003 ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ ΑΥΤΗ ΙΣΟΤΙΤΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΠΟΧΙΑΚΟΥΣ ΑΥΤΗ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ 8 ΜΗΝΟ.
  • ΔΙΑΛΥΣΗ
    ΔΙΑΛΥΣΗ2/4/2011 11:52:00 μμ
    ΑΝ ΜΠΟΥΝ ΟΙ ΕΠΟΧΙΚΟΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΜΑΣ, ΘΑ ΕΡΘΕΙ Η ΔΙΑΛΥΣΗ ΤΟΥ.ΜΠΗΚΑΝ ΕΠΙ ΠΑΣΟΚ ΤΟ 99 ΚΑΙ ΤΟ 2003 , ΧΩΡΙΣ ΚΡΙΤΙΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΜΕ ΜΕΣΟ.ΑΠΟ ΤΟ 99 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΒΓΗΚΑΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ ΤΗΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑΝ ΝΑ ΜΠΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ..ΚΑΠΗΛΕΥΟΝΤΑΙ ΤΟΥΣ ΝΕΚΡΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΣΟΥΝ ΜΙΑ ΘΕΣΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ...ΓΥΡΝΑΝ ΑΠΟ ΣΕ ΚΑΝΑΛΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΥΠΗΘΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ...ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΗΝ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗ..ΠΡΟΣΛΗΦΘΗΚΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΑΝΔΡΩΝΟΥΝ ΕΝΑ ΠΕΡΙΠΟΛΙΚΟ ΔΑΣΩΝ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ...
    • ΔΙΑΛΥΣΗ
      ΔΙΑΛΥΣΗ3/4/2011 7:39:00 πμ
      TOSA XRONIA POY IPARXOYN EPOXIKI DIALISE TO SOMA? MIPOS ISE KOMATOSKILO KAI GRAFIS ETSI GIA NA GOYSTARIS? KAPIOS MPIKE STHN P.Y. 22 xronon Kai INAI 50 tora exei pedia aftos ti prepi na GINI TORA.? OSO GIA TOYS AGRAMA TOYS POY GRAFIS SE PLIROFORO OTI H FOTIA DEN GNORIZI KSENES GLOSES OYTE PTYXIA THELI PROIPIRESIA KAI EMPIRIA!!!!!!!!!!!!!!
      • μονιμος πυροσβεστης
        μονιμος πυροσβεστης9/4/2011 1:18:00 πμ
        Ωστοσο για να ειναι κανεις ικανος να συντονισει μια ομαδα αρκετων ατομων σε ενα σημαντικο γεγονος απαιτειται παιδεια.Ανθρωπος αγραμματος δεν μπορει καν να εξηγησει φραστικα την επιθυμια του. ακομη ανθρωποι που ερχονται σε επαφη με αμορφωτους πυροσβεστες διακρινουν απλα ανθρωπους με ελλειψη στοιχειωδψν γνωσεων, επικοινωνιας, ανικανους να συνταξουν και μια απλη αναφορα. Καλως η κακως κατα την αποψη μου η μορφωση και η ψυχικη καταλληλοτητα θα επρεπε να αποτελουν μοναδικα κριτηρια ενταξης στο Π.Σ.
    • εποχικος
      εποχικος15/4/2011 10:09:00 μμ
      εσυ πως μπηκες? αξιοκρατικα θα μου πεις!! και οταν σε διορισανε σου ειπαν οτι η δουλεια σου ειναι να καθεσε το καλοκαιρι στο αιρ κοντισιον και ο εποχικος να τον τρωει η ζεστη?βολευεσε ομως τοτε και δεν μιλας, απο ποτε το σωμα εγινε δικο σου ρε μεγαλε? στις φωτιες καιγονται μονο εποχικοι γιατι αυτοι μονο βρισκονται εκει,,εξυπνε!!
    • ΒΑΓΓΕΛΗΣ
      ΒΑΓΓΕΛΗΣ17/11/2011 5:42:00 μμ
      να λυπασε τον εαυτο σου που με αυτα που γραφεις δειχνεις την καταντια οχι μονο την δικη σου αλλα και των υπολοιπον συναδελφων σου και το ΠΣ δεν ειναι κτημα του πατερα σου.οι συμβασιουχοι προσεληφθησαν με τον 2190 ΑΣΕΠ.ΚΑΙ ΜΗ ΜΗΛΑΣ ΓΙΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΕΣΥ ΠΟΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΙΣΑΙ ΕΚΤΟΣ ΑΣΕΠ ΟΠΩΣ ΤΟΥ 2006 ΚΑΙ ΤΟΥ 2008
    • ΔΙΟΝΥΣΗΣ
      ΔΙΟΝΥΣΗΣ20/11/2011 7:08:00 μμ
      ΜΕΓΑΛΕ ΑΝ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΟΙ ΕΠΟΧΙΚΟΙ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΝΑ ΣΑΣ ΣΥΜΜΑΖΕΧΟΥΝ ..ΘΑ ΕΙΧΕ ΚΑΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΕΛΛΑΔΑ..ΓΤ ΕΣΕΙΣ ΕΧΕΤΕ ΞΕΧΑΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΠΙΑΝΟΥΝ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ..ΜΗ ΜΙΛΑΣ ΠΟΛΥ ..ΟΙ ΕΠΟΧΙΚΟΙ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΑΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΜΑΓΚΕΣ.
    • ΜΑΝΟΛΗΣ
      ΜΑΝΟΛΗΣ20/11/2011 7:10:00 μμ
      ΕΙΣΑΙ ΚΑΡΑΒΛΑΧΟΣ ΚΑΙ ΚΟΜΜΑΤΟΣΚΥΛΟ
  • ΜΗΤΣΟΣ
    ΜΗΤΣΟΣ2/4/2011 11:55:00 μμ
    ΑΚΌΜΑ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΣΤΥΝΟΜΊΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΑΝ ΕΙΔΙΚΌΣ ΦΡΟΥΡΌΣ ΑΛΛΆ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΣΤΡΑΤΌ ΣΑΝ 5ΕΤΗΣ ΈΧΕΙ ΕΛΆΧΙΣΤΑ ΌΡΙΑ ΕΚΕΊ..
  • γιατι??????????????
    γιατι??????????????3/4/2011 12:03:00 πμ
    γιατί να μην μπορούν να πάρουν μέρος στον διαγωνισμό και άτομα από άλλες εθελοντικές ομάδες μεγάλης εμβέλειας?οι οποίοι αποδεδειγμένα έχουν προσφέρει εντός και εκτός ελλάδος.και η πολιτες γιατι να παρουν μονο 15% ?
    • ΓΙΑΤΙ????????
      ΓΙΑΤΙ????????3/4/2011 12:45:00 μμ
      ΓΙΑΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΠΑΡΕΑ ΕΙΣΑΙ ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ Η ΕΙΣΑΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΟΛΟΣΓΟΣ?ΡΕ ΘΑ ΜΑΣ ΤΡΕΛΑΝΕΤΕ ΣΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ?ΤΙ ΣΚΑΤΑ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΤΟ ΑΖΗΜΙΩΤΟ??ΑΝΤΕ ΡΕ ΛΑΜΟΓΙΑ ΟΛΑ ΑΦΗΣΤΕ ΡΕ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ 12 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΦΑΝΕ ΨΩΜΙ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ ΛΙΓΟ
  • προς εποχικους πυροσβεστες
    προς εποχικους πυροσβεστες3/4/2011 10:23:00 πμ
    δεν εισασταν ευχαριστημενοι, παραιτηθητε να μπει εποχικος κανενα αλλο παιδακι να πει και ενα ευχαριστω και για τα 700ε που θα παιρνει, οχι αχαριστια και τελικα να μπαινεις και απο το παραθυρο στο σωμα..
    • Resi
      Resi4/4/2011 7:34:00 πμ
      afoy ifeles na ginis epooxikos apo to 1998 ti ekanes poy isoyn simpoliti mas
  • μανολης
    μανολης3/4/2011 10:26:00 πμ
    όλοι δεν μπορούμε να γίνουμε πυροσβέστες αλλά όλα έχουν ένα μέτρο ...με εσάς όμως είναι άλλα μέτρα και άλλα σταθμά τα οποία βγάζουν μάτια!!!...και μια προειδοποίηση μην προκαλείτε το κοινό αίσθημα και μην παίζετε με την ανεργία του κόσμου.
    • ΜΑΝΩΛΗ
      ΜΑΝΩΛΗ3/4/2011 12:46:00 μμ
      ΕΣΥ ΜΕ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΑΝΕΡΓΟΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΝΟΥΜΕΡΑΚΙ?ΑΝΤΕ ΖΩΑ ΑΠΟ ΔΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΟΙΑΞΕ ΞΑΦΝΙΚΑ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΙ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΕΣ?
  • αν μπορούσαμε να δώσουμε σαν εποχικοί!
    αν μπορούσαμε να δώσουμε σαν εποχικοί!3/4/2011 10:40:00 πμ
    Και όσο για το αν μπορούσαμε να δώσουμε σαν εποχικοί τότε ή î! σπουδάζαμε 2003 ή μας πήρατε την θέση με την ''προϋπηρεσία'' που σας έδωσαν και το 2008 αυτοί που μπήκαν ήταν από τους επιλαχόντες του 2003 άρα μην τσαμπουνάτε ότι θέλετε στον κόσμο.. Τώρα το ότι εσύ σπουδάζεις (δηλ. Πας να βγάλεις το δημοτικό ή το γυμνάσιο δεύτερης ευκαιρίας)είναι γιατί όταν έπεσε η είδηση (από το 2009) ότι πρέπει να έχετε τουλάχιστον απολυτήριο δημοτικού ή γυμνασίου για μπείτε τρέξατε σαν τρελοί και παρακαλάτε λυτούς και δεμένους να βγεί η προκήρυξη μετά το καλοκαίρι για να μην αποκλειστείτε!!!
  • SAKHS
    SAKHS3/4/2011 11:55:00 πμ
    H EPOXIKH POY YPARXOYN APO TOYS 5500 TO 90% EINAI ARXISTH...
    • ΣΑΚΗ
      ΣΑΚΗ 3/4/2011 12:48:00 μμ
      ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΠΛΥ ΠΙΟ ΑΧΡΗΣΤΟΣ ΚΑΙ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΜΑΖΙ
    • ΕΠΟΧΙΚΟΣ
      ΕΠΟΧΙΚΟΣ3/4/2011 4:52:00 μμ
      ΡΕ ΒΛΑΚΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΞΕΡΗΣ ΟΛΟΥΣ.
    • εποχικος
      εποχικος15/4/2011 10:01:00 μμ
      και εσυ για αχρηστος μου φαινεσαι.. καραγιοζη!!!
  • προκηρυξη της ντροπης
    προκηρυξη της ντροπης3/4/2011 12:01:00 μμ
    H ξεφτίλα δεν έχει προηγούμενο ο πρωθυπουργός, όμως ντοπη του!!!
  • νικολας???
    νικολας???3/4/2011 12:07:00 μμ
    θα κοστίσει στο ελληνικό δημόσιο και κατά συνέπεια στην τσέπη των φορολογουμένων... !!!
    • Nikola???
      Nikola???4/4/2011 7:12:00 μμ
      Poso tha kostisi sto dimosio;;;;den mas eksigis pio tha kostisi???
  • ΣΟΦΙΑ
    ΣΟΦΙΑ3/4/2011 12:11:00 μμ
    ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ?
  • ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ
    ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ3/4/2011 12:54:00 μμ
    ΧΑΧΑΧΑΧΑ ΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΕΘΕΛΟΝΤΗ ΤΗΣ ΠΛΑΚΑΣ...ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΠΟΝΕΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΟΙ ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΙ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΕΣ ΘΑ ΕΧΟΥΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΟΛΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ Ε?ΓΙΑΥΤΟ ΤΑ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΕΔΩ ΣΤHΝ AEGEAN ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΡΕΨΕΙΣ ΤΩΝ ΚΟΣΜΟ ΕΝΑΝΤΙΩΝ ΜΑΣ..ΕΛΠΙΖΩ ΑΝ ΣΕ ΠΕΤΥΧΩ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΣΚΟΥΛΙΚΙ...ΛΟΙΠΟΝ ΜΑΓΚΕΣ ΕΙΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ 1998 ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΥΤΗ,ΚΑΙ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΛΥΚΕΙΟΥ ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΛΛΗΣ ΣΧΟΛΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟ ΛΥΚΕΙΟ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1,70 ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑ..ΠΗΓΑ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΤΡΑΤΟ....
  • ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ
    ΕΘΕΛΟΝΤΗΣ3/4/2011 12:59:00 μμ
    ..ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΒΡΙΣΚΑ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ.ΠΗΡΑ ΜΕΡΟΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΡΟΚΥΡΗΞΕΙΣ ΓΙΑ ΜΟΝΙΜΟΣ ΣΤΟ ΣΩΜΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΡΩΓΑΝΕ ΤΑ ΒΥΣΜΑΤΑ..ΜΟΝΟ ΣΑΝ ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟ ΔΕΝ ΜΕ ΦΑΓΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΛΙΓΟΙ..ΜΑΛΙΣΤΑ ΤΟ 2000 ΔΕΝ ΠΡΟΣΛΑΒΑΝΕ ΟΣΟΥΣ ΕΠΡΕΠΕ ΕΔΩ ΣΤΗΝ ΚΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕ Ο ΚΟΣΜΟΣ...ΤΩΡΑ ΞΥΠΝΗΣΑΤΕ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ???ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΑΝ ΑΝΘΡΩΠΟΣ 12 ΜΗΝΕΣ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕΤΕ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ ΓΙΑΥΤΟ ΡΕ ΚΩΛΟΕΛΛΗΝΑ ΠΑΣ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΥΠΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΖΗΛΕΙΑΡΕΙΣ...ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΕΧΩ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ...ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
  • O ANAGNVSTHS
    O ANAGNVSTHS3/4/2011 1:00:00 μμ
    POY ESTHLE TO ARTHORO EDW APO TO TROKAKTIKO NA PERASEI NA PAREI TH STOLH TOY XAXAXAXAAXA LAMOGIO
  • pros olous tous kseroles
    pros olous tous kseroles3/4/2011 1:15:00 μμ
    asxetoi olloi eseis an den kserete mhn milate!!!! me xamhlotero mhs8ologio 8a mpoun oi epoxikoi k auta pou prosferoun oi epoxikoi den ta prosferoun oute oi monimoi giati apla eisai epoxikos ston topo sou k ton ponas perissotero apo kapoion pou ton eferan apo arketa xiliometra makrua xwris na 8elw na prosbalw tous monimous!!!kai apo tous 5500 oi misoi pou exoun ta prosonta na mpoun 8a mpoun.. alla eseis exete ma8ei na akoute thn mia gnwmh p sas boleuei ASXETOI e ASXETOI
  • πολιτης.
    πολιτης.3/4/2011 1:57:00 μμ
    η πολιτες δεν πρεπη να ζησουν αξιοπρεπως μονο η εποχικη πυροσβεστες που εχουν ενα 8 μηνο ας πανε στα ξενοδοχεια αν δεν θελουν το 8 μηνο.
    • Politis
      Politis4/4/2011 7:06:00 μμ
      den soy ipe kanenas na min zisis! To diastima pou imastan 4,5 mines pou isoyna kirie politi na endiaferthis Gia toys ypolipous mines ti kaname pos pernoysame emis kai I oikogenia mas ta pedia mas tora sas epiase I megalopsixia.
  • ???ποτιρη???
    ???ποτιρη???3/4/2011 2:04:00 μμ
    . Τα νέα μέτρα που διαψεύδουν στην κυβέρνηση, αλλά όλοι γνωρίζουν ότι θα έρθουν ως συνέπεια του υψηλότερου, από ό,τι αναμενόταν, αναθεωρημένου ελλείμματος και τα οποία θα έχουν άμεσα ή έμμεσα νέες επιπτώσεις στο εισόδημα των πολιτών, αποτελούν γι' αυτούς τη σταγόνα που ξεχείλισε το ποτιρη Την ίδια στιγμή, η κυβέρνηση μοιάζει ανήμπορη να διαχειριστεί αυτή την κατάσταση, ενώ αντίθετα σχεδιάζει με γοργούς ρυθμούς φωτιργαφικη προκηρυξη για τα παιδια της???
  • κωστας
    κωστας3/4/2011 2:06:00 μμ
    Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι ή θα διευρυνθεί κι άλλο το έλλειμμα ή θα περικοπούν ξανά συντάξεις και επιδόματα.
  • ισοτητα
    ισοτητα3/4/2011 2:08:00 μμ
    βρισκόμαστε στο ξεκίνημα μιας περιπέτειας δίχως τέλος. Η κυβέρνηση Παπανδρέου είναι σοβαρά εκτεθειμένη,
  • arxipirosbestis
    arxipirosbestis3/4/2011 2:09:00 μμ
    kolos na rthete pedia sto soma polites kai epoxiki .
  • Λακης
    Λακης3/4/2011 2:14:00 μμ
    Μήπως να το δούν καλύτερα το θέμα στο Υπουργείο?
  • MANTRAKAS
    MANTRAKAS3/4/2011 4:32:00 μμ
    BALTE NEO AIMA STHN PYROSBESTIKH NEOYS EOS 27 XRONON UA GERASH TO SOMA ME TOYS EPOXIKOYS..
  • αριστερος
    αριστερος3/4/2011 4:36:00 μμ
    αριστερος, απο πατερα…αλλα τι φταίω απλήρωτος 3 μηνες με γυναίκα ανεργη και παιδί να πληρώνω κερατιατικα? Εχω μισος για το αρθρο 15 ειναι για τους 5000 μονο.
  • αριστερότερος
    αριστερότερος3/4/2011 6:11:00 μμ
    Για άνθρωπιστικούς λόγους, λόγους προοδευτικότητας, αλληλελεγγύης, συμφιλίωσης των λαών, εναντίον του εθνικισμού, του ρατσισμού και της ξενοφοβίας, για να είμαστε πιστοί στις νεοαριστερές ιδεοληψίες, καλό θα ήτανε οι μισοί που θα προσληφθούν να ήτανε αλλοδαποί μετανάστες, με ή χωρίς ιθαγένεια.
  • MPLA MPLA
    MPLA MPLA 4/4/2011 7:19:00 μμ
    MPLA MPLA mplampla ;;;;;; Mplampla MPLA Mplampla!!!!!!! Mplampla......
  • πολίτες
    πολίτες4/4/2011 8:37:00 μμ
    αποκλείονται άπειροι πολίτες από τον επικείμενο διαγωνισμό..
  • george
    george5/4/2011 5:05:00 μμ
    Αυτη η προκυρηξη ειναι απολυτα δικαια για ολους τους εποχικους! Ολοι εσεις που γραφετε για αδικια και αλλα τετοια δεν ξερετε τι σας γινετε! Μαθετε οτι εχουν μπει κριτηρια και για τους εποχικους! Μενουν 2000 εποχικοι εκτος ρυθμισης λογο κριτηριων! Μενουν εξω οσοι ΔΕΝ εχουν Ι1 απο τον στρατο μενουν εξω οσοι ΔΕΝ εχουν απολυτηριο λυκειου μετα το 1980 (γιατι μεχρι τοτε η υποχρεωτικη εκπεδευση ηταν το δημοτικο,και ειναι απολυτα δικαιο αυτο)μενουν εξω οσοι ΔΕΝ εχουν λευκο ποινικο μητρωο και24 μηνες προ
  • george
    george 5/4/2011 5:12:00 μμ
    Αφηστε τα ψεματα για τους εποχικους μερικοι εδω μεσα! Προπαγανδιζετε αδικος για να στρεψετε τον απλο κοσμο εναντιον των εποχικων σε ενα δικαιοτατο αιτημα ετων! Ολος ο απλος κοσμος τοσο καιρο ειναι μαζι μας και μας καταλαβαινει απολυτα! Η προπαγανδα ορισμενων δεν θα περασει! Εδω με τα κριτιρια που εβαλε το υπουργειο μενουν εκτος ρυθμισης 2000 εποχικοι! Τι αλλο δηλαδη πρεπει να γινει για να μην φωναζετε!Να σας παρουμε απο το χερακι ολους εσας και να σας βαλουμε στην Πυροσβεστικη????
  • ΕΛΕΟΣ!!!!!
    ΕΛΕΟΣ!!!!!7/4/2011 9:58:00 πμ
    1.ΜΙΝΙ ΜΑΡΚΕΤ(-ΚΟΠΤΗΡΙΟ- ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΓΥΝΑΙΚΑΣ) 2.800 ΠΡΟΒΑΤΑ ΚΑΙ 200 ΣΤΡΕΜΜΑΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ 3.2 ΝΤΑΛΙΚΕΣ ΜΕ ΟΔΗΓΟΥΣ 4.ΕΜΠΟΡΑΣ ΚΑΥΣΟΞΥΛΩΝ 5.ΤΑΒΕΡΝΑ ΟΥΖΕΡΙ 6.500 ΕΛΑΙΟΔΕΝΤΡΑ ΚΑΙ 150 ΣΤΡΕΜΜΑΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ 7.ΠΑΡΑΘΑΛΛΣΙΟ ΚΑΦΕ 8.ΕΝΟΙΚΙΑΖΟΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ 9.ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΕΙΣ ΟΙΚΟΔΟΜΩΝ 10.ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΙΚΕΣ ΕΓΚΑΤΣΤΑΣΕΙΣ ΟΙΚΙΩΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΔΕΥΤΕΡΕΣ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΠΕΡΑ ΤΗΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΙΚΗΣ, 10 ΕΠΟΧΙΚΩΝ ΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΣΕ ΕΝΑ ΚΛΙΜΑΚΙΟ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.ΕΛΕΟΣ..ΕΛΕΟΣ..ΚΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΜΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗ..ΕΛΕΟΣ..ΕΛΕΟΣ...
  •  ΠΡΟΣ ΕΛΕΟΣ....
    ΠΡΟΣ ΕΛΕΟΣ....7/4/2011 1:54:00 μμ
    ΕΙΣΑΙ ΟΝΤΟΣ ΕΛΕΙΝΟΣ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ ΚΑΙ ΛΑΜΟΓΙΟ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ,ΚΑΙ ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΟΥΦΟ ΑΦΟΥ ΚΑΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΒΡΕΘΗΚΕΣ ΣΤΗΝ ΚΩ....ΚΟΡΟΙΔΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ
  • ΠΡΟΣ ΕΛΕΟΣ
    ΠΡΟΣ ΕΛΕΟΣ7/4/2011 1:56:00 μμ
    ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΝΙΜΟΣ ΑΞΙΩΜΑΤΙΚΟΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΣΤΗΝ ΚΩ ΕΧΕΙ ΕΝΟΙΚΙΑΖΟΜΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΝΑ ΤΩΝ ΔΙΩΞΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΩΜΑ?????Ε ΛΑΜΟΓΙΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ??????
  • βαγγελης κ.
    βαγγελης κ.7/4/2011 8:58:00 μμ
    τι παιζει με δαυτους τους εποχικους της πυροσβεστικης?τις προαλλες ημουνα σε καφετερια κι ακουγα εποχικο δασοπυροσβεστη να κατηγορει στην παρεα του τους επαγγελματιες πυροσβεστες και να πω την αληθεια δε μου αρεσε και πολυ αυτο.οσοι τον ακουγαμε,αθελα μας γιατι η φωνη του ηταν δυνατη,σχηματισαμε ασχημη εντυπωση
  • ρε βαγγελη
    ρε βαγγελη7/4/2011 11:08:00 μμ
    αμε ....τσοπανι που θα τους πιασεις στο στομα σου βλακα..σκασε πια εχεις γινει γραφικος...σπας το κεφαλι σου να βρεις τι λαλακια θα πεις για να δημιουργησεις προβλημα.. αντε σκασε επιτελους ζωων τι θες να παμε σε κανενα εισσαγγελεα και να ερθεις εκει να πεις τις συκοφαντιες σου?ΕΣΥ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΛΑ ΕΔΩ ΣΚΑΣΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
  • ΜΟΝΙΜΟΣ
    ΜΟΝΙΜΟΣ8/4/2011 11:27:00 πμ
    ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΠΑΣ ΜΕΓΑΛΕ;ΝΑ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΤΙ;ΔΕΝ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΜΗΠΩΣ;ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ ΣΟΥ ΕΔΩ...ΚΑΡΑΓΚΟΙΖΗΔΕΣ ,ΛΑΜΟΓΙΑ,ΣΥΚΟΦΑΝΤΕΣ,ΑΣΧΕΤΟΙ,ΝΟΥΜΕΡΑΚΙΑ,ΒΛΑΚΕΣ....ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟ ΘΡΑΣΣΟΣ ΝΑ ΠΑΣ ΕΣΥ ΣΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ;ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΤΟΥΣ ΜΟΝΙΜΟΥΣ ,ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΕΣ , ΤΟΥΣ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΚΑΙ ΒΡΙΖΕΙΣ ΧΥΔΑΙΑ.ΑΓΡΑΜΜΑΤΕ.ΑΥΤΟΣ Ο ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗΣ Ο ΠΟΛΙΤΗΣ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΕΙ ΚΑΙ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΦΟΡΑΣ ΤΗΝ ΣΤΟΛΗ ΣΟΥ.ΤΟ ΜΟΡΦΩΤΙΚΟ ΣΟΥ ΕΠΙΠΕΔΟ ΕΙΝΑΙ ΟΧΙ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ , ΑΛΛΑ ΝΗΠΑΓΩΓΕΙΟΥ..
  • ΠΡΟΣ ΜΟΝΙΜΟ
    ΠΡΟΣ ΜΟΝΙΜΟ8/4/2011 1:04:00 μμ
    ΕΠΕΙΔΗ ΜΟΝΙΜΟΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΑΛΛΑ Ο ΓΝΩΣΤΟΣ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.ΕΣΕΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΘΑ ΣΕ ΒΡΙΖΩ ΟΣΟ ΘΕΛΩ.ΠΟΛΙΤΕΣ ΚΑΙ ΜΟΝΙΜΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΙΣΕΙ ΠΟΤΕ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΟΥΤΕ ΟΙ ΣΥΜΒΑΣΙΟΥΧΟΙ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΜΟΥ.ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑ ΣΟΥ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΜΑΤΑ.ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΟΥΜΕ.ΑΜΑ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΠΑΡΕ ΜΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΜΑΖΙ 6957786370.ΚΥΡΙΕ ΚΙΑΡΗ ΤΟ ΤΗΛ,ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΒΥΣΕΤΕ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ.ΑΥΤΗ Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΕΛΟ ΑΥΤΟΝ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ..
    • ΜΟΝΙΜΟΣ
      ΜΟΝΙΜΟΣ8/4/2011 7:10:00 μμ
      ΠΕΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑΕΠΩΝΥΜΟ ΣΟΥ 6957786370
      • Μονιμε
        Μονιμε8/4/2011 11:59:00 μμ
        παρε με τηλεφωνο να στο πω..
  • συμβασιουχος
    συμβασιουχος8/4/2011 1:54:00 μμ
    βλέπω εδώ και λίγες μέρες κάποιους η κάποιον να έχει μια πρεμούρα και να χύνει τόννους λάσπη σε 32 οικογένειες επειδή το κράτος θα δώσει πλέον δουλεία 12 μήνες στους συμβασιούχους πυροσβέστες(και καλά κάνει) και λέω 32 γιατί μόνο εδώ στην Κω το βλέπω αυτό.Μάλλον κάποιος εδώ βγάζει κομπλεξκα σύνδρομα,η έχει περιορισμένη νοημοσύνη και μίσος.Δεν ξέρω έχουν κάνει κακό σε κανέναν?εγώ είμαι ένας από αυτούς από το 1997 και είμαι απόφοιτος Λυκείου και μιας τεχνολογικής σχολής.η ζωή τα έφερε έτσι να κάνω αυτή τη δουλεία τελικά για 5 η 6 η 7 μήνες το καλοκαίρι..και κάπου αλλού το χειμώνα για να τα βγάζω πέρα.Και ερωτώ φίλε Μιχάλη Βαγγέλη Ζάχο Παναγιώτη(είμαι σίγουρος ότι είσαι ο ίδιος που σχολιάζει με άλλο όνομα)γιατί μειώνεις την προσωπικότητά μου λέγοντας πως είμαι αγράμματος και δεν αξιζω να δουλευω 12 μηνες σαν πυροσβεστης και πως βρίζω τους μόνιμους συναδέλφους?(την συμπάθεια των οποίον εισπράττω κάθε χρόνο που πάω στη δουλειά αλλά και εκτός αυτής)καλά στα λέει ο από πάνω.λοιπόν Πάρτον τηλέφωνο και δώστε ένα ραντεβού να πάμε στον εισαγγελέα να αποδείξεις ότι είμαι αγράμματος και ότι βρίζω πολίτες και μόνιμους συναδέλφους??αλλιώς επιτόπου θα σε μηνύσω για προσβολή και μείωση της προσωπικότητάς μου και για συκοφαντική δυσφήμηση...Αν δεν πάρεις τηλέφωνο και δεν έρθεις τότε στο κόσμο που διαβάζει τα σχόλια σου εδώ δεν θα είσαι τίποτα άλλο από ένα σκουλήκι που πετά λάσπη σε 32 οικογένειες.
  • μονιμος πυροσβεστης
    μονιμος πυροσβεστης9/4/2011 1:32:00 πμ
    Ειναι αδικο απεναντι σε ολους τους ελληνες πολιτες.Θεμελιο της συγχρονης δημοκρατιας ειναι η ισοτητα απεναντι στο νομο. Ηαξιοκρατια για αλλη μια φορα παραγκωνιζεται επιτρεποντας στους αγραμματους η εστω ημιμαθεις να επανδρωνουν το Π.Σ. Δυστυχως ελπιδες αναπτυξης υπαρχουν μονο μεσω της παιδειας που αυτοματα επιφερει ποιοτητα διαπροσωπικων σχεσεων. Κατα την αποψη μου μοναδικο κριτηριο προσληψης θα επρεπε να αποτελει το μορφωτικο επιπεδο του εκαστοτε υποψηφιου εφοσον φυσικα πληρειτις προυποθεσεις.
    • ΡΕ 60
      ΡΕ 609/4/2011 10:11:00 πμ
      ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΗΣ ΣΤΑΜΑΤΑ ΠΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΤΡΟΠΑΡΙΟ.ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΣΟΥ,ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΠΑΝΤΗΣΩ..ΕΓΩ 1 ΜΑΙΟΥ ΘΑ ΠΙΑΣΩ ΔΟΥΛΕΙΑ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΕΙΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕΣ ΤΙΟΤΑ?ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΜΟΝΙΜΟΣ..ΟΠΟΤΕ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕ Ο ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΠΑΡΤΟΝ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΝΑ ΤΟΥ ΤΑ ΠΕΙΣ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ ΑΝΤΕ ΠΟΛΥ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΣΟΥ
    • ?????????????????????????????
      ?????????????????????????????9/4/2011 8:05:00 μμ
      http://www.aegeanews24.gr/default.asp?id=27&lg_id=1&Records=Details&_id=382995
  • ΑΝΤΩΝΗΣ
    ΑΝΤΩΝΗΣ9/4/2011 7:36:00 πμ
    Ας μας εξηγησουν ολοι αυτοι οι καθυστερημενοι βουλευτες των κομματων που ψηφησαν το νομο, γιατι να μπει εν ετη 2011 σε ενα σωμα, με πολλες απαιτησεις απο τους πολιτες: α. Καποιος ο οποιος ειναι 56 ετων ? Β. Καποιοι οι οποιοι ειναι αποφοιτοι δημοτικου και γυμνασιου? Γ.καποιοι οι οποιοι δεν διαθετουν τα καταλληλα σωματικα και ψυχικα προσοντα ? Δ. Καποιοι οι οποιοι δεν μπορουν να ανταπεξελθουν σε αθλητικες δοκιμασιες? Ας μας εξηγησουν γιατι συμμετεχει μονο το 15% απο τους υπολοιπους ελληνες..... Μηπως υστερουν σε κατι? Απλα λυπαμαι.......
  • ???????????????????????????????????
    ???????????????????????????????????9/4/2011 7:38:00 πμ
    Μήπως,λέω μήπως,ήρθε η ώρα να ανοίξει επιτέλους και το κλειστό επάγγελμα του εποχικού πυροσβέστη;
  • ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ9/4/2011 4:55:00 μμ
    ΡΕΕΕΕΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΕ ΠΗΡΑΜΕ ΧΑΜΠΑΡΙ..ΑΝΤΕ ΓΕΙΑΑΑ..63 ΟΥΤΕ ΤΑΞΙΤΖΗΔΕΣ ΝΑ ΗΤΑΝ ΕΧΕΤΕ ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ ΤΕΛΙΚΑ ΜΥΡΙΣΤΗΚΑΤΕ ΦΑΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΕΣΑΤΕ ΚΟΡΑΚΙΑ Ε ΚΟΡΑΚΙΑ ΟΥΣΤΤΤΤΤΤ
  • nikos
    nikos9/4/2011 6:00:00 μμ
    kalo pasxa paidia hremhste agiees hmeres ..
  • ΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    ΟΥΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ13/4/2011 12:46:00 μμ
    Λείπαμε που είμαι Έλληνας πολίτης και περισσότερο που υπηρέτησα στο ελληνικό στρατό Τι σας ζήτησα μια θέση στο πυροσβεστικό σώμα και ας είναι στην Αλή μεριά του κόσμου.
  • apostolis
    apostolis15/4/2011 11:43:00 πμ
    eimai epoxiakos pyrosbestis kai mellontas pentaetis einai krima na lene merikoi asxhma logia gia emas apo ti stigmi poy dinoyme tin zoi mas gia thn doyleia mas eyxomai se olon ton kosmo kalo pasxa me ygeia
  • KALYMNOS
    KALYMNOS17/4/2011 8:29:00 πμ
    PAIDIA TOY MONOPOLIOY APO TO 2003 ISOTITA GIA OLOYS KAI ORIO ILIKIAS KAI LYKEIO KAI YCOS 170 ...SOMA ASFALIAS EINAI DEN PEZOYME..
  • Πιλότος  καναντερ Απόστολος κουντουρας
    Πιλότος καναντερ Απόστολος κουντουρας 11/5/2013 4:47:00 μμ
    Διάβασα όλον νοών τα σχόλια. το μόνο που έχω να πω είναι ντροπή σας και στους μεν και στους δε. και στους δήθεν μορφωμένους που με βύσμα μπήκατε και στους αμόρφωτους που και εσείς με κάποιον παρόμοιο τρόπο πήρατε τη θέση αυτή. Αντί να λέτε ευχάριστο που έχετε η κάλος η κακός της δουλειές σας τρώγεστε, τώρα που ο μισθός θα φτάσει για όλους στα ιδία τι έχετε να πείτε ας απαντήσει κάποιος με όνομα επίθετο και το προφίλ του.