ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Aegeanews.gr
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

Θαύμα στην Αγία Τριάδα Καλύμνου; Εμφανίστηκε το πρόσωπο του Χριστού στην εικόνα της Παναγίας (ΦΩΤΟ ντοκουμέντο& Νέα ΒΙΝΤΕΟ)

ΦΩΤΟ ΝΤΟΚΟΥΜΕΝΤΟ

dsc_4958_b_640x480_400

& NEO ΠΙΟ ΞΕΚΑΘΑΡΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΤΟ youtube ΔΕΙΤΕ ΤΟ... Σύμφωνα με τον Ρ/Φ σταθμό Αλήθεια fm ΔΙΑΚΡΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΑΡΑ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΚΑΘΗΛΩΣΗ ΣΤΟ ΠΛΕΥΡΟ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΠΟΥ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΕΙ ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ ΤΗΣ ΧΕΡΙ . ΡΕΠΟΡΤΑΖ από την προσέλευση πιστών Σύμφωνα με πλροφορίες σήμερα στις 21.30 το  βράδυ έγινε θαύμα στην εκκλησία της Αγίας Τριάδας Καλύμνου.

 

Δηλ. εμφανίστηκε το πρόσωπο του Χριστού στην εικόνα της Παναγίας. Μόλις μαθεύτηκε το νέο πλήθος κόσμου προσήλθε στην εκκλησία για να δει αυτό το γεγονός και πραγματοποιήθηκε λειτουργία χοροστατούντως  του Μητροπολίτη Λέρου , Καλύμνου και Αστυπαλαίας κ.κ. Παΐσιου με την συμμετοχή πολλών ιερέων.

Πάντως δεν είμαστε εμείς ειδικοί για να κρίνουμαι αν είναι θαύμα ή όχι. Υπάρχουν οι κατάλληλοι για να μας το πούνε αυτό. Σας παρουσιάζουμε ομως φωτογραφίες της εικόνας και βίντεο.

Ευχαριστούμε το συνεργατη από το www.kalymniansguide.gr για το σχετικό βίντεο:

http://www.kalymniansvoice.gr/el/2010-04-08-10-20-54/2011-01-17-14-24-16/viewvideo/276/----.html

Ευχαριστούμε την φίλη Πόπη Λουκατάρη και το Alitheia FM για τις φωτογραφίες.

196421_205560836130550_100000299054797_726509_6609859_n

196421_205560836130550_100000299054797_726509_6609859_n

kalymniansvoice.gr
  • Τελευταία Ενημέρωση: 17/5/2011 6:38:39 μμ
    Λέξεις κλειδιά: Αγια Τριαδα Καλυμνου,θαυμα,καλυτερα
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • Ανώνης
    Ανώνης 4/4/2011 1:59:00 μμ
    Τόσο άσχημο το πρόσωπο του Ιησού? Προσοχή η θρησκοληψία αποβλακώνει.
    • popi
      popi4/4/2011 6:16:00 μμ
      ntropi sou pou ise ellinas ntropi sou pou ise xristianos,an ise xristianos...gi auto exoume katastrepsi ti thriskia mas epidi exoume pistous san esena
      • Alex
        Alex5/4/2011 3:36:00 μμ
        Όλοι εσείς που το πιστεύεται είσται Χρσιστιανοί Ορθόδοξοι? Γιατί η εικόνα είναι καθολική στο youtube που την είδα καθαρά. Και πράγματι η μορφή του Χριστού δεν είναι και τόσο ωραία. Και αντίχριστος θαύματα θα κάνει για να πλανέψει τον κόσμο σύμφωνα μα την Αγία Γραφή. Προσοχή λοιπόν στις πλάνες και στα πραγματικά θαύματα.
    •  κατρην
      κατρην4/4/2011 11:12:00 μμ
      μηπως εσυ εισε πιο ωμορφος αν ναι πρεπει να εισε μεγαλο ψωνιο ας πουμε και λιγο μακακας μαχρι πολι
      • dionysia papouli
        dionysia papouli6/4/2011 6:14:00 μμ
        symfwnw me thn katrin!!!!!!!!!
      • τιποτα
        τιποτα11/4/2011 12:07:00 πμ
        θα προτημουσα αγαπη και διακριση για οσους δεν πιστευουν
    • baggelis,
      baggelis,5/4/2011 5:07:00 μμ
      eisai poli anuparktos gia na sxoliasis ton ihsou esu mikro anthropaki,,,,alla as min epektatho...tha se kreinei Ekoinos....
      • george sarijohn
        george sarijohn5/4/2011 10:22:00 μμ
        na giasei to stomataki sou aderfe mou pou na tous parei olous o ...... ta kathikia ola
    • pistos
      pistos9/4/2011 12:36:00 πμ
      posi vlakeia mporei na xwresei sto kefali enos anthrwpou to katalava apo tin erwtisi sou.... eisai apla aparadektos gia na min pw gia lypisi.... dikaiwma sou na eisai apistos alla oxi aseveis.....
  • ΜΑΛΛΟΝ
    ΜΑΛΛΟΝ4/4/2011 4:23:00 μμ
    Η ΝΕΑ ΣΟΔΙΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΜΝΟ ΒΓΗΚΕ ΣΟΥΠΕΡ
    • giannis
      giannis4/4/2011 7:52:00 μμ
      xaxaxaxa!!!ntropi re!!xaxaxaxaxa!!!!!
    • το
      το 4/4/2011 9:52:00 μμ
      καλύτερο σχόλιο ... 5*
    • pistos
      pistos9/4/2011 12:45:00 πμ
      efoson den pistevete giati mpainetai sto kopo kai sxoliazete? (spatalate kai ton polytimo eleuthero xrono sas) alla vevaia pws tha kanoume entypwsi pws tha dixoume tin antidrasi mas....
  • θεος
    θεος4/4/2011 4:24:00 μμ
    παλι αφραγκιες εχουνε...........
    • sofia
      sofia 4/4/2011 6:05:00 μμ
      ntropoi sas pou pisteuete se apates,ntropi sas pou milate gia afragies,ntropi sas poy eiste xristianoi orthodoksoi kai den pisteuete sta thaumata.
      • iwannis
        iwannis4/4/2011 7:45:00 μμ
        ta thavmata einai gia tous apistous......o ihsous eipe katoikw stou tapeinou to pnevma....k sthn sunomilia pou eixe me thn samaritissa ti tis apanthse?oi alithinoi proskynhtes tha me latrevoun me to pnevma tous k me alhtheia...ara loipon prepei na allaksete lewforio giati exete parei ton lathos dromo....o theos na sa evlogei.....
      • iwannis
        iwannis4/4/2011 7:45:00 μμ
        ta thavmata einai gia tous apistous......o ihsous eipe katoikw stou tapeinou to pnevma....k sthn sunomilia pou eixe me thn samaritissa ti tis apanthse?oi alithinoi proskynhtes tha me latrevoun me to pnevma tous k me alhtheia...ara loipon prepei na allaksete lewforio giati exete parei ton lathos dromo....o theos na sa evlogei.....
      • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
        ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ5/4/2011 9:52:00 πμ
        ΑΝ ΗΣΟΥΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΛΕΠΕΣ ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΚΑΙ Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΤΡΕΛΑΘΕΙΣ. ΕΤΣΙ ΕΝΟΙΩΣΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΟΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΞΕ.
  • SAKIS
    SAKIS4/4/2011 5:02:00 μμ
    ean einai 8auma kalos! ean einai omos apati???
  • eiste atheoi
    eiste atheoi4/4/2011 5:46:00 μμ
    ntropi sas pou vlastimate.
  • ΜΙΧΑΛΗΣ
    ΜΙΧΑΛΗΣ4/4/2011 6:13:00 μμ
    ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΜΟΙΑΖΟΥΝ ΜΕ ΤΟΥΣ - ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ Κ ΦΑΡΙΣΑΙΟΥΣ- ΤΙΣ ΕΠΟΧΗΣ ΤΟΥ ΙΗΣΟΥ ΠΟΥ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΕΚΑΝΕ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΑΝ.Ο ΑΠΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΤΑ ΕΒΛΕΠΕ Κ ΤΑ ΠΙΣΤΕΥΕ. ΙΣΩΣ ΤΕΛΙΚΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΣΥΝΦΕΡΕΙ!!!!!!
  • kala
    kala4/4/2011 6:41:00 μμ
    ΔΕΝ ΕΣΤΕΛΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΕΥΡΟ ...ΜΟΝΟ ΤΙ ΦΟΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΤΗΝ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ?
  • ΠΡΟς ΚΑΛΥΜΝΙΟΥς
    ΠΡΟς ΚΑΛΥΜΝΙΟΥς4/4/2011 6:42:00 μμ
    ΟΛΑ ΤΑ ΘΑΥΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΜΝΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ..ΕΙΝΑΙ ΓΑΡ ΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ.. ΒΡΕΜΕΝΗ ΣΑΝΙΔΑ ΠΟΥ ΘΕΛΕΤΕ.. ΑΛΛΑ ΟΠΟΥ ΒΛΑΚΕΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΟΛΗΨΙΑ..ΛΙΓΟ ΜΥΑΛΟ ΔΕ ΡΙΧΝΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΜΝΟ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΥΠΝΗΣΕΤΕ;
    • μαρια
      μαρια 4/4/2011 11:22:00 μμ
      ερωτιση γιατη αραγε δεν βαζει πρωτα σε εσενα
    • ΚΑΛΥΜΝΙΟΣ
      ΚΑΛΥΜΝΙΟΣ6/4/2011 7:56:00 μμ
      ΕΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΑΜΑΚΕΣ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΠΡΟΚΟΠΗ.ΤΟΛΜΗΣΕ ΜΑΓΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΕΒΑ ΚΑΛΥΜΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΠΟΣΟ ΒΛΑΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΜΝΟΙ ΜΑΜΑΚΑ
    • pros  ilithious
      pros ilithious7/4/2011 9:05:00 μμ
      sanida vregmeni tin thes esi ilithio vlameno.kai otan milas gia thriskia plene to stoma sou prota.................
    • Pros M.....
      Pros M.....10/4/2011 1:51:00 μμ
      agori mou eimai a9eos kai den me noiazei an einai ali8eia i apati, egw den pisteuw pws exoun anagki oi kalumnioi ena 8auma gia tourismo, eidika to Pasxa pou apo ka8e akri tis Elladas kai oxi mono erxontai! Giauto kai sou lew sta isia na pas sto ..... gia na min pw tipota xeirotero.. Kai otan 8a milas gia tin Kalumno, na prosexeis na einai ka9aro to stoma sou, apovlakomene vlaka! To mualo mallon o 9eos to exei steilei ston topo sou.. Ama eisai Kalumnios eisai ntropi gia tn kalumno na to xereis..
    • maria
      maria19/4/2011 4:24:00 μμ
      to erikse olo se esena re file kai den eftase gia emas....
  • ΠΡΟΣ ΑΠΙΣΤΟΥΣ
    ΠΡΟΣ ΑΠΙΣΤΟΥΣ4/4/2011 6:43:00 μμ
    ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.. ΑΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΘΕΟΣ ΘΑ ΜΑΣ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ..
    • user
      user4/4/2011 7:02:00 μμ
      Αστο μεγαλε... αμα υπηρχε αυτος ο θεος που μας μαθαινουν στο σχολειο και στην εκκλησια, δε θα αφηνε να γινονται οσα γινονται στις μερες μας σε ολο τον πλανητη
      • ανννα
        ανννα 4/4/2011 11:05:00 μμ
        μεγαλε εισε μακακας τη μανα σου εχεις μαθει να την σεβεσε γιατι και αυτο μαθενεις στο σχολειο αλλα δεν το κανεις οσο για αυτα που γινοντε στη μερες εμεις χαλασαμε το πλανητη ερωτιση κανε μου αν μπορεις ενα ομοιομα σου ανθρωπο ενοω
  • nikos
    nikos4/4/2011 6:58:00 μμ
    Αν ο Ιησούς κατοικούσε μέσα σας, σίγουρα δέν θα είχε ανάγκη να εμφανιστεί σε κάποια εικόνα για να πείσει τον κόσμο οτι πραγματικά υπάρχει, πραγματικά είναι αναστημένος και οτι θα ξανάρθει οπως εξάλου το έχει υποσχεθεί.Γενεά άπιστη ψάχνεται για σημείο,κάποιοι για να πιστέψουν, κάποιοι για να κοροϊδέψουν,και κάποιοι θρησκόληπτοι ανοίγουν το στόμα τους και απο τη μιά ευλογουν τον Θεό και απο την άλλη καταριούνται τους ανθρώπους που δέν τους ακολουθούν στις ιδέες τους.Ετσι ήταν ο Χριστός;;;;;
  • user
    user4/4/2011 7:00:00 μμ
    με τοσο μπαφο και άλλα....εδεσματα, ηταν θεμα χρονου.... σε λιγο θα αρχισουν να βλεπουν και πρασινους δρακους
  • Ο Ων
    Ο Ων4/4/2011 7:03:00 μμ
    μακάριοι οι μη ιδόντες και πιστεύσαντες
  • ΤΕΡΑΤΑΚΙ ΤΣΕΠΗΣ
    ΤΕΡΑΤΑΚΙ ΤΣΕΠΗΣ4/4/2011 7:27:00 μμ
    Μια ερωτηση μονο εχω! γιατι ολοι καθονται μακρια και δεν πλησιαζει κανεις να δει το θαυμα απο κοντα????
  • popi
    popi4/4/2011 7:31:00 μμ
    kala re paidia ti einai ayta pou lete eleos dhladh nropi sas pragmatika aytes tis kouventes den prepei na tis leme idika gia ton xristo....
  • giannis
    giannis4/4/2011 7:48:00 μμ
    xaxaxaxaxa!!!ta sxolia einai ola ta lefta edw pera!!!APISTOI!!! xaxaxa!!!
  • ΑΡΕΝΑ
    ΑΡΕΝΑ4/4/2011 8:04:00 μμ
    Ποιό μνημόνιο,ποιο Δ.Ν.Τ.αντιλαϊκά μέτρα και σαχλαμάρες; Το καρέ τής τρέλας και τής θρησκευτικής σχιζοφρένειας. Στην εγχώρια θρησκευτική παραφροσύνη, που βιώνουμε ασταμάτητα σ΄ αυτή τη χώρα, με μούμιες, λείψανα και κόκαλα να τα περιφέρουν , γονυσυρσίματα, τάματα, νηστείες, ορθοστασίες, στερήσεις, απομονώσεις σε μονές και άλλα παράλογα μπας και ανεβει ο θρησκευτικος τουρισμος. Όλα αυτά σε μία χώρα, που ο Μεσαίωνας καλά κρατεί...
  • Εγώ πιστέυω ότι αν ο θεός Χριστός ζούσε τώρα ανάμεσα μας...
    Εγώ πιστέυω ότι αν ο θεός Χριστός ζούσε τώρα ανάμεσα μας... 4/4/2011 8:24:00 μμ
    θα τον ξανασταυρώναμε.
  • KOS
    KOS4/4/2011 8:34:00 μμ
    mprabo sas vrikate pali 8ema gia na ekfrasete tis apopsis sas anti na anaroti8ite giati simveni afto. vgalte tis paropides kai dite ti ginete giro sas. den blepete oti oles oi profities ton agion epali8evonte. polemoi pina kakoyxies kai tora afto. KSIPNISTE REEEEEEEEEE.
    • giannis
      giannis4/4/2011 10:32:00 μμ
      ola auta pouy les oti symvainoun twra synevainan panta...
  • ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ
    ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ4/4/2011 9:04:00 μμ
    ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΒΛΑΚΕΣ Κ ΑΘΕΟΙ.ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΝΑ ΣΑΣ ΡΙΞΕΙ ΜΙΑ ΦΩΤΙΑ Κ ΝΑ ΣΑΣ ΚΑΨΕΙ ΠΟΥ ΒΛΑΣΘΗΜΑΤΕ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ.
    • spyretto
      spyretto4/4/2011 10:35:00 μμ
      αυτό θα ήταν όντως θάυμα!
  • xazomares
    xazomares4/4/2011 9:23:00 μμ
    oraia sxolia grafete gia auton pou ekane tosa gia emas apo ekei fenete i xazomara pollon.
  • ΕΛΕΝΗ ΛΟΥΚΑ
    ΕΛΕΝΗ ΛΟΥΚΑ4/4/2011 9:59:00 μμ
    ΟΥΥΥΥΥΥΥ 666 666 666 ΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ ΕΡΧΟΜΕ ΝΑ ΣΑΣ ΦΤΙΑΞΩ ΚΑΛΑ ΑΠΙΣΤΟΙΙΙΙΙΙ
  • παναγιώτης
    παναγιώτης4/4/2011 10:26:00 μμ
    προσωπικά δε μπορώ να διακρίνω τίποτα μπορείτε παρακαλώ να μας πείτε που είναι η διαφορά στην εικόνα πριν και μετά το θαύμα; ευχαριστώ
    • ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ....
      ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ....4/4/2011 10:54:00 μμ
      ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ....Ο ΘΕΟΣ ΕΧΕΙ .ΕΓΩ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ..............
  • Οσοι πιστοι....
    Οσοι πιστοι....4/4/2011 10:36:00 μμ
    Προσέλθετε!
  • rodos
    rodos4/4/2011 10:37:00 μμ
    doksasmeno to onoma tou Xristou mas, eimaste tuxeroi pou akomi emfanizesai se emas pou exoume apomakrunthei toso polu apo konta tou....tuxeroi osoi pareurethikan ekeini tin wra, tuxeri i Kalumnos!
  • θελω
    θελω4/4/2011 10:39:00 μμ
    να δω το Χριστο να κατεβαινει στη γη μονο και μονο για να αντικρισω το φοβο στα προσωπα των παπαδων
  • αντονιος
    αντονιος4/4/2011 11:30:00 μμ
    ρε αν δεν υπαρχει θαυμα εσεισ πως ζειτε
  • γιοργοσ
    γιοργοσ4/4/2011 11:33:00 μμ
    υπαρχει θεος
  • ΑΘΡΗΣΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΘΕΟΣ
    ΑΘΡΗΣΚΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΘΕΟΣ5/4/2011 2:04:00 πμ
    Εγώ πάλι επειδή είμαι Έλληνας , δεν πιστευω στην Εβραικων καταγωγων θρησκεία σας. Υπάρχει θεος αλλα αυτος δεν ειναι καμμιας θρησκειας. Οταν εσεις οι Χριστιαναραδες ( που την μια δοξαζετε και υμνειτε το Χριστο σας και την αλλη κατηγορειτε και βριζετε εμας τους δυσπιστους τους απιστους τους αθεους ( ετσι σας μαθανε ? αγαπη δεν ειναι η βασικη διδαχη της χριστιανοσυνης ?)) οταν διαβασετε καλα καλα την αγια γραφη οπως πολυ εκ των αθρησκων να δουμε αν θα εχετε την ιδια αποψη.
  • ΕΥΠΙΣΤΟΣ
    ΕΥΠΙΣΤΟΣ5/4/2011 5:40:00 πμ
    ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ, ΗΡΑΚΛΕΙΟΣ,ΙΕΡΑ ΕΞΕΤΑΣΗ, ΚΟΝΚΙΣΤΑΝΔΟΡΕΣ,ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗΣ,ΡΟΙΔΗΣ,ΑΓΙΟΣ ΠΡΕΒΕΖΗΣ,ΓΙΟΣΑΚΗΣ.....
  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ5/4/2011 10:00:00 πμ
    ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΝ ΔΕΙΤΕ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΑΣ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΗΣΑΣΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΞΕΤΕ ΘΑ ΑΛΑΖΑΤΕ ΓΝΩΜΗ. ΕΝΑΣ ΟΠΟΟΣ ΔΕ ΤΟ ΠΙΣΤΕΨΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΟΤΑΝ ΠΗΓΕ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙ ΤΟΥ ΑΝΗΓΩΚΛΗΣΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΚΑΡΙΣΤΙΚΕ ΕΚΑΝΕ ΣΑΝ ΤΡΕΛΟΣ. ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΕΙΤΕ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΤΕΚΟΥΝ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΚΑΝΕ Η ΕΚΛΗΣΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ Τ ΕΧΕΙ ΑΝΑΓΚΗ .
  • THAVMA
    THAVMA5/4/2011 10:02:00 πμ
    Borei na eineai ontos thavma. Kanenas den kserie, alla as doune proto i epistimones tin ikona na veveothouv oti einai etsi. Kai kati allo, borei na eine i ikona palia kai na itan proto zografismeno to prosopo tou christou kai meta apo pano zografisane tin panaghia kai me tous aiones kai tin igrasia na emfanistike i palia ikona. As min biazontai i klieriki na mazevoune ta franka tou laou ean den eine sigouri!!!
  • Remos
    Remos5/4/2011 10:53:00 πμ
    Nwmizw oti to pedio exei pleon ksekatharisei etsi opoios einai kalos me tis prakseis tou tha kleinei pros to kalo oi ypoloipoi pros to kako to thema einai mhpws kapoioi einai sth mesh kai mporoume akomh na tous voithisoume. H eikona tou Xristou pisteuw oti einai thauma alla prwta prepei na pisteueis vash ths anazhthshs kai ths agnhs kai katharhs pisths kai meta na sou fanerwthei to thauma opws kai na xei o Xristos sto video pou traviksate sas paizei gt otan tou kanete zoom ekeinos eksafanizetai!
  • kως
    kως5/4/2011 10:56:00 πμ
    θαυμα
  • baggelis,,,,
    baggelis,,,,5/4/2011 5:15:00 μμ
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΛΟΙ ΜΙΚΡΟΙ ΜΠΡΩΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΕΝΙΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΕΙΝΟΥΜΕ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ Η ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΑΥΜΑ,,,,, ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ,,ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ Η ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΡΙΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΤΕΜΕ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΝΤΑ ΑΥΤΗ Η ΣΤΙΓΜΗ ΑΣ ΒΓΑΛΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΑΝΑ ΜΕΣΑ ΑΠ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΣ ΔΕΧΤΟΥΜΕ ΤΟΝ ΘΗΜΟ ΤΟΥ,,,,ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΙΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ,,,,
  • Ακροτιριασμενος  Αχιλεας
    Ακροτιριασμενος Αχιλεας5/4/2011 5:33:00 μμ
    nta3ei...paidia mpwrei na einai ontos real to fenomeno.8a m peite twra ta fenomena apatoun ok.Gia skeftitai omws ligo?uparxei 8eos?H eikona apantah
  • ΦΟΥΚΟΣΙΜΑ?????
    ΦΟΥΚΟΣΙΜΑ?????5/4/2011 7:53:00 μμ
    ΑΝ ΥΠΗΡΧΕ ΘΕΟΣ ΘΑ ΕΧΑΝΕ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΤΟΥ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΛΑΒΟΥΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΜΝΟ Ή ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΤΑ ΗΛΕΚΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΥΔΡΑΥΛΙΚΑ ΤΗΣ ΦΟΥΚΟΣΙΜΑ?????
  • ΑΑΑΑΑ
    ΑΑΑΑΑ5/4/2011 8:58:00 μμ
    ΝΑ ΣΑΣ ΕΧΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΛΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΙ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕΤΕ
    • ΑΠΟΡΙΑ
      ΑΠΟΡΙΑ5/4/2011 9:41:00 μμ
      ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ?ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΧΑΣΟΜΕΡΑΜΕ ΕΔΩ.
  • κατερινα
    κατερινα5/4/2011 10:14:00 μμ
    καλα εχω ανατριχιασει με ολα αυτα που διαβαζω!!!!!!!!!!! αμαρτωλοι δεν σεβεστε καθολου το προσωπο του Χριστου???????????? Ε οχι βεβαια δεν πιστευετε στην υπαρξη του και ξερετε γιατι?????? Γιατι φοβαστε οτι αν υπαρχει θα σας καψει την ημερα της κρισης του!!!!!!!!!! Και η μερα αυτη δεν αργει πιστευστε με!!!!!!!!!!Ο θεος μαζι σας αμαρτωλοι!!!!!!!!!!!
    • αδιόρθωτος
      αδιόρθωτος5/4/2011 10:52:00 μμ
      Ο Χριστός διδαξε αγάπη ιεροεξετάστρια του μεσσαίωνα , ασε εκεινον αμα υπαρχει να κρινει, Εσυ τη δινεις καταρες , για να κερδίσεις πόντους ? Καπιοι και καπιες Χριστιαναραδες και Χριστιαναρουδες μου φερνουν στο μυαλο τους μαυροκουκουλοφορους καταδοτες των Ναζι που προσπαθουσαν να γινουν οι ρουφιανοι. Μονο που αυτους οι Γερμανοι τους σκοτωναν. Προσέχτε λοιπον γιατι μπορει να καψει εσας ο θεος αν υπαρχει και οχι αυτους που δεν πιστευουν
      • ΚΑΤΕΡΙΝΑ
        ΚΑΤΕΡΙΝΑ5/4/2011 11:28:00 μμ
        ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ ΟΥΤΕ ΕΒΡΙΣΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΑΣΤΗΚΑ ΚΑΝΕΝΑΝ. ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΑΝΕΧΟΜΑΙ ΟΥΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΕΤΟΙΑ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΙΣΤΟ.ΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΕΙΝΑΙ ΑΣΕΒΕΙΑ.ΑΝ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΕΣΥ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΚΑΤΑΡΑΣΤΗΚΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΖΗΤΩ ΤΑΠΕΙΝΑ ΣΥΓΝΩΜΗ.Ο ΘΕΟΣ ΜΑΖΙ ΜΑΣ
    • ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ
      ΤΥΧΕΡΟΥΛΑ5/4/2011 11:34:00 μμ
      ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟ
  • george sarijohn
    george sarijohn5/4/2011 10:28:00 μμ
    ADERFIA MOU o kathenas pisteuei oti thelei alla sas parakalw esas tous apistous stamathste na blasfhmate kai sebasthte gt emeis apeythinomaste se pistous.omws an oi apistoi opws ginetai syxna kata tyxh brethoune se ena thauma kati arxizei kai kaiei ta matia tous kai meta kati katalabenoun.alla mh xanakousw san enan gia to xristo kai thn ellada kaka logia kai mas leei kai hlithious ma tn theo den tha proseyxythw gia na tn swsei o theos.
    • Αδιόρθωτος
      Αδιόρθωτος6/4/2011 12:51:00 πμ
      Καταρχάς δεν θελω να αντιταχτω σαυτα που γραφεται. Εγω δηλώνω αθρησκος, οχι άθεος. Οταν με ρωτανε καπιοι πιστοι , φιλοι μου , αφου εισαι αθεος ( αντιχριστος συνηθιζουν να το αποκαλουνε πολοι ) γιατι κοπτεσαι για το τι κανει η εκλησσια , αφου εισαι αθεος γιατι ασχολεισαι με τους πιστους. Το οτι οι εκλησια πρεπει να εκτελει κοινωνικο εργο , ειναι ο σκοπος της , και αυτο το σεβομαι και το βοηθαω οσο μπορω και θα το κανω γιατι Χριστιανος δεν ειμαι , θελω ομως να προσπαθω να γινω καλυτερος άνθρωπος.
    • Αδιόρθωτος Β
      Αδιόρθωτος Β6/4/2011 12:56:00 πμ
      Το γιατι καμμια φορα ερχομαι σε αντιθεση με πιστους , γιατι βλέπεις οτι κανουν τα αισχοι και νομίζουν οτι πηγαινωντας στην εκλησια εξαγνιζονται ολα και βρισκονται σε θεση καλυτεροι απο τους αλλους. Γιατι οταν κανεις νηστεια στο φαι , δεν σημαινει οτι εξαγνιζει την οποια καταδικαστεα πράξη μας. Ο Χριστός δίδαξε αγαπη και αληθεια λέει η θρησκεία, αμα την ακολουθουσαν σε μεγαλο ποσοστό οι Ελληνες θα είχαμε μια καλύτερη μοιρα σαυτους τους δύσκολους καιρούς. Ο Θεος του κοσμου , να μας εχει καλα ολους
  • Αθανασιος
    Αθανασιος5/4/2011 11:10:00 μμ
    Εκείνος όταν εμφανίσθηκε μπροστά σε πλήθος ανθρώπων από την Κάλυμνο.... έμεινε σιωπηλός και απλά μας προβλημάτισε με την παρουσία του. Εμείς όλοι εδώ, δυστυχώς φλυαρούμε άλλοτε για να βλασφημήσουμε Εκείνον και άλλοτε για να βριστούμε μεταξύ μας. Κάποιοι βιάζονται να δώσουν εξηγήσεις και άλλοι λένε το τι θα έπρεπε να κάνει ο Θεός αν υπήρχε κατά την γνώμη τους. Ειλικρινά λυπάμαι, έχουμε ξεπέσει χαμηλά.... δεν έχουμε ούτε καν την δυνατότητα να σκεφτόμαστε!!! ας λυπηθεί ο Θεός το κατάντημα μας.
  • GINA
    GINA5/4/2011 11:22:00 μμ
    Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ.ΔΕΝ ΘΑ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ Η ΟΧΙ.Ο ΧΡΟΝΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ...ΑΝ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΜΕ ΦΟΒΟ ΘΕΟΥ ΤΟΤΕ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΝΑΠΝΕΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ...ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΔΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΡΙΞΕΙ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΚΟΒΟΥΝ ΕΙΣΗΤΗΡΙΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΣΤΟΝ ΝΑΟ...
  • Νικος
    Νικος5/4/2011 11:30:00 μμ
    Πρός τους πιστούς είναι η επιβεβαίωσει.... αλλά προς τους άπιστους γιατί τόσο αντίδραση σε κάτι που δεν πιστεύουνε εξαρχής....
  • GINA
    GINA 6/4/2011 12:05:00 πμ
    ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΑ...ΠΩΣ Η ΠΙΣΤΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΕΣΠΟΤΑΔΕΣ ΘΑ ΚΡΙΘΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ.Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΜΑΣ ΕΔΩΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΙΚΗ ΔΙΑΔΟΧΗ ΑΛΛΑ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΞΕ ΟΛΟΥΣ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑΟ...ΟΠΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΠΑΡΑΓΟΝΤΑ...ΕΞΑΛΛΟΥ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΕ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ....
  • apistos
    apistos6/4/2011 12:11:00 πμ
    Το μόνο θαύμα είναι ότι όλοι εσεις οι 'χριστιανοι', και καλά, ξέρετε και χρησιμποιήτε το internet... Γιατί κατά τα άλλα, καμία σχέση δεν έχουν όλα αυτα με τον Χριστό.
    • ΚΑΤΕΡΙΝΑ
      ΚΑΤΕΡΙΝΑ6/4/2011 11:30:00 πμ
      ΕΞΑΡΤΑΤΕ ΠΩΣ ΧΡΗΣΗΜΟΠΟΙΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ INTERNET.OTI ΘΕΛΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΒΛΕΠΕΙ ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΣΕΡΒΙΡΟΥΝ!!!!!!!!!!ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΟΛΑ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΕΠΙΛΕΓΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΦΡΑΖΕΙ.
      • ΑΓΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
        ΑΓΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ6/4/2011 1:12:00 μμ
        ΤΑ ΚΟΠΟΣΚΙΝΙΑ ΑΝΕΒΑΣΑΝ ΤΙΜΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ...ΛΟΓΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ
  • xaxaxaxxa
    xaxaxaxxa6/4/2011 11:12:00 πμ
    xaxaxaxxa eistai oloi apisteytoi, ayto antikatoptrizei tin koinonia mas. Maliotravigma kai.....agios o theos. xaxaxaxaxa
  • ΑΓΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
    ΑΓΙΟΣ ΠΕΤΡΟΣ6/4/2011 1:10:00 μμ
    ΕΥΧΟΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΟ ΘΑΥΜΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΙΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ,ΜΗΝ ΒΓΕΙ ΠΑΡΑΕΞΩ ΚΑΙ ΔΕΙ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΜΝΟ,ΘΑ ΣΗΚΩΘΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ.....
    • rodos
      rodos7/4/2011 9:26:00 μμ
      giati re file esu ti provlima exis me tin kalymno;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
  • ARENA
    ARENA6/4/2011 3:38:00 μμ
    Η θρησκευτική πίστη, που σημαίνει ισχυρή πεποίθηση σε κάτι παρά την απουσία απόδειξης, αποτελεί προδοσία της ανθρώπινης ευφυίας, υπονομεύει την επιστημονική γνώση και την καλλιέργεια ήθους.
  • Θένια
    Θένια6/4/2011 9:03:00 μμ
    Σχετικά με το θαύμα που έγινε στην εικόνα της Παναγίας στην Κάλυμνο όπου εμφανίστηκε η μορφή του Ιησού. Ας δοκιμάσουμε να ερμηνεύσουμε το σημάδι αυτό που μας δόθηκε. Επειδή υπάρχει μεγάλη ανάλυση και δεν μπορεί να αναρτηθεί εδώ στον χώρο σχολίων, αν θέλετε διαβάστε στο σύνδεσμο που έχω γράψει που είναι από το φόρουμ ΤΑΞΙΔΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ με τίτλο θέματος ΘΑΥΜΑ ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΜΝΟ. http://nebesnyel.phpbb30.com/board/post8989.html#p8989 Εύχομαι Αγάπη σε όλους και καλή Ανάσταση να έχουμε.
  • spyretto
    spyretto6/4/2011 10:20:00 μμ
    Πως γίνεται κάθε φορά να γίνεται θαύμα μέσα σε εκκλησία (πριν το Πάσχα...) και πουθενά αλλού. Γιατί δεν γίνεται ας πούμε σε ένα ορφανοτροφείο ή σε ένα ψυχειατρίο? ε?
    • LOGIOS
      LOGIOS7/4/2011 1:23:00 πμ
      ΜΗΝ ΚΡΑΤΑΤΕ ΚΑΚΙΕΣ ΜΕΤΑΞΗ ΣΑΣ ΔΕΝ ΒΓΕΝΟΥΝ ΣΕ ΚΑΛΟ ΑΥΤΑ ΚΑΜΙΑ ΦΟΡΑ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΘΑΘΗΤΕ ΝΑ ΕΦΤΕΛΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΑΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΗΚΑ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟΥΣ. ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΦΤΑΕΙ Ο ΘΕΟΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΛΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΕΠΕΙΕΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΡΑΓΜΑΤΩΝ ΑΠΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΤΟΥ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΠΡΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ Η ΠΟΥΜΕ ΚΑΤΙ
      • paralogios
        paralogios7/4/2011 6:39:00 μμ
        έχεις δίκιο, δεν ξέρεις τι λες. και βγάλε το CAPSLOCK την επομενη φορά
  • .....
    .....7/4/2011 9:57:00 πμ
    ΝΕΟΠΛΟΥΤΑ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΑ...ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΟΥΤΕ ΙΕΡΟ ΟΥΤΕ ΟΣΙΟ....ΟΤΑΝ ΘΑ ΓΥΡΙΣΕΤΕ ΣΤΙΣ ΝΤΟΜΑΤΕΣ...ΚΑΙ ΤΙΣ ΒΙΟΤΕΧΝΙΕΣ ΤΖΙΝ....ΤΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ....ΟΥΣΤ!!!
  • ....χριστος
    ....χριστος8/4/2011 4:25:00 μμ
    Ζωα χριστιανακια....ειστε για λυπηση....αυτοκτονηστε να δωσετε ενα τελος στην μιζερη ζωη σας...αλλα ξεχασα ουτε αυτο μπορειτε να κανετε γιατι θα πατε στην κολαση...ανικανοι σε ολα λοιπον...
  • pros χριστος
    pros χριστος8/4/2011 11:51:00 μμ
    tha erthei i stigmi poy tha ginis poio pistos xrisianos kai apo ton megalitero agio tis anthropotitas, kai tha milas gia toys x.o me ta kalytera logia. mi biazesai tha tin akoysis gera kai esy kai i omoethni soy!!! eyxomai ayto na gini me to kalo!!!
  • pistos
    pistos9/4/2011 12:33:00 πμ
    makarioi oi ptwxoi to pneumati..... meta sas ftaei i katantia tis xwras mas.... eseis ti katantisate etsi apistoi tholokoultouriarides tis dekaras....
  • pavlos
    pavlos11/4/2011 4:42:00 μμ
    opoios nomizeis oti einai ena psema ola auta as paei na to dei apo konta.imoun ekei to savvato apogeuma kai to eida oxi mono ego alla kai polloi alloi pistoi......
  • Apopas
    Apopas12/4/2011 10:20:00 μμ
    Έχει παρατηρήσει κανείς άλλος ότι όσοι φωτισμένοι χριστιανοί σχολιάζουν εδώ μέσα το κάνουν σε greeklish; Μήπως έγκειται κάποιο πρόβλημα ανορθογραφίας ή ευρύτερης μόρφωσης εν γένη; (Μετάφραση για δημοκρατικούς λόγους) Exei paraththsei kaneis allos oti osoi fwtismenoi xristianoi sxoliazoun edw mesa to kanoyn se γκρίκλις; Mhpws egkeite kapoio provlima anorthografias h evryterhs morfwshs en genh;
  • kalymnia
    kalymnia15/4/2011 11:44:00 μμ
    eimai 14 xronon kai to eida den exete dikio einai pragamatika kati pou alloi parakaloun n t doun..o theos erxetai na mas deikcei oti uparxei gt emeis i neolea dn exoume megaloi pistoi oi papades lene oti meta t thauma oloi i neolaia exei paei k t exei dei....stn arxi eixa amfivolies alla otan eida m t matia m eklaiga epi kati wres gt egw tn xristo tn exw eikonisma...
  • Σωτηρης Σαλονικα
    Σωτηρης Σαλονικα18/4/2011 1:56:00 πμ
    ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙ ΤΟ ΝΗΣΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ Ο ΘΕΟΣ ΠΑΝΤΟΤΕ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΛΟΓΕΙ.ΠΟΛΛΟΥΣ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ.
  • Ελενα
    Ελενα21/4/2011 6:56:00 μμ
    Μεγαλη μπουκια φατε μεγαλη κουβεντα μη λετε μη γινει κανας πολεμος κ λετε Χριστε κ Παναγια μου σωστε με.(για τους απιστους) με αγαπη
  • Νατασσα