ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

Ευφημία και Φίλιππος Θεοφιλίδης: Απλά ανεπανάληπτοι... (Ακούστε μόνο "τη νοτιά την κακοσυνεμένη...")

Από τις τελευταίες γνήσιες μεγάλες φωνές της τοπικής μας παράδοσης που μεταφέρουν τα βιώματα και τα ακούσματα μιας άλλης εποχής...

Πολλοί μπορεί να τραγουδούν τα παραδοσιακά μας τραγούδια αλλά τέτοιες ερμηνείες είναι εξαιρετικά δύσκολο να αποδοθούν...

Επάνω στο ύφος και στον τόνο των παλιών που τραγουδούσαν χωρίς μικροφωνικές και γι αυτό σε οξύ τόνο (σαν υψίφωνοι) και απίστευτα μελωδικοί

με γνήσιο παραδοσιακό χρώμα.

Ακούστε το "ανάμεσα Νισύρου..." (λεπτομέρεια: όπως μας είπε ο Μανόλης Πόγιας δεν είναι "ανάμεσα Νισύρου, Σύμη και Αστροπαλιά..." αλλά " ανάμεσα Νισύρου, Σύρνας και Αστροπαλιάς...")

Σκοπό που τραγουδούν: Ο Φίλιππος και η Ευφημία Θεοφιλίδη και στη συνέχεια ο Γιάννης Μπάρκας (σε άλλο βίντεο το τραγουδά και η Α. Καραμπεσίνη)

Και φυσικά το σπάνιο (ίσως και ανέκδοτο σκοπό "του Κουτσουράδη" (όπως λέγεται) που αρχίζει με το στίχο " Σαν τη νοτιά που σηκωθεί την κακοσυνεμένη..."

(Την επόμενη φορά μας υποσχέθηκε η κ. Ευφημία θα μας πει και τον πολύ παλιό σκοπό "του Μεθόδιου" που  θα πρέπει να καταγραφεί και να διασωθεί επίσης...

  • Τελευταία Ενημέρωση: 27/8/2011 5:53:06 μμ
    Λέξεις κλειδιά: Ευφημια,Ευφημια Θεοφιλιδη,Φιλιππος Θεοφιλιδης,Αννα Καραμπεσινη,Η Νοτια η κακοσυνεμενη
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • τρακοσας
    τρακοσας26/8/2011 8:01:00 μμ
    ο φιληπας ειναι η καλυτερη φωνη τησ δωδεκανη σου...
  • φιλιππος θεοφιλιδης
    φιλιππος θεοφιλιδης26/8/2011 8:04:00 μμ
    ο καλυτερος μοναδικος αρχοντας της δωδεκανη σου.
  • θεοφιλιδης
    θεοφιλιδης27/8/2011 8:07:00 μμ
    ειναι ο νοτις της δωδεκανη σου......
  • ΦΑΝΗΣ
    ΦΑΝΗΣ27/8/2011 8:15:00 μμ
    ΠΩΣ ΘΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟΝ Κ.ΘΕΟΦΙΛΙΔΗ ΒΡΙΣΚΟΜΕ ΣΤΗΝ ΚΩ ΓΙΑ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΗ ΓΙΑ 5 ΧΡΟΝΙΑ 10.0000.
  • Απλα το κομματι τα...σπαει!!!!
    Απλα το κομματι τα...σπαει!!!!27/8/2011 8:19:00 μμ
    Απλα το κομματι τα...σπαει!!!!
  • Top Comments
    Top Comments27/8/2011 8:19:00 μμ
    ειμαι η μονη που το ακουει 100 φορες την μερα??
  • βίκυ Γεροθοδωρου
    βίκυ Γεροθοδωρου27/8/2011 8:24:00 μμ
    Θεωρώ πως ο Φιλιππος Θεοφιλιδης είναι ο κορυφαίος ερμηνευτής και καλιτέχνης που έχει γνωρίσει ποτέ η Ελλάδα!! Όταν τραγουδά αυτός ο άνθρωπος ανθίζουν τα λουλούδια!! Ελπίζω να συνεχείσει να μας μαγεύει με τα τραγούδια και την φωνή του, για πολλά χρόνια ακόμα.!!
  • ARXONTAS
    ARXONTAS27/8/2011 8:26:00 μμ
    Aπιστευτο τραγουδι το ακουω...σχεδον καθε μερα Η φωναρα του Φιλιππα μιλαει στην καρδια..... ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ..
  • : δήμος
    : δήμος27/8/2011 8:28:00 μμ
    .Παραδεχτείτε πως είναι ο κορυφαίος καλλιτέχνης στη χώρα μαςκαι αυτό δεν θα αλλάξει ποτέ.......
  • ANTIMAXEIA
    ANTIMAXEIA27/8/2011 8:30:00 μμ
    ARXONTA FILLHPA EISAI O KALYTEROS MHN MASAS UELOYME NA KANEIS ANOIKTH SHNABLIA GIA TON KOSMO UA GHNH XAMOS ARXONTA.
  • Arxontas gia PANTA...!!!
    Arxontas gia PANTA...!!!27/8/2011 8:33:00 μμ
    Mono autos o An8rwpos mporei na mas magepsei me tin apisteuti FWNARA tou....Arxontas gia PANTA...!!!
  • soultoukou
    soultoukou27/8/2011 11:54:00 μμ
    evgale kommati gia na mas skotwsei.....
  • Κυριάκος Παπαδόπουλος
    Κυριάκος Παπαδόπουλος27/8/2011 11:56:00 μμ
    Ένα πολύ όμορφο τραγούδι. Το ακούω κάθε μέρα. Χαιρετίσματα από τη γείτονα Τουρκία..
  • μπραβο ρε Φιλιππα
    μπραβο ρε Φιλιππα28/8/2011
    Paidia o antrwpos xoris katholou proothisi exei megali epityxia..!!! Prepei na xeis megala @@ gia na to katafereis ayto!!!
  • /////////////////
    /////////////////28/8/2011 12:01:00 πμ
    το αφιερωνω στον ανδρα μου που αγαπησα πιο πολυ και απο την ζωη μου και ο θανατος μας χωρισε τοσο αποτομα δεν υπαρχουν λογια για το κενο που μου αφησε 10 μηνες τωρα και ολα ειναι τοσο ζωντανα ο πονος που νιωθεις και δεν μπορεις να τον μυραστεις με κανενα παρα μονο με την μοναξια σου.
  • Χριστόδουλος
    Χριστόδουλος28/8/2011 12:03:00 πμ
    υπέροχο κομμάτιιιι!!! το λατρεύω...!!! :'))))
  • ΜΑΡΖΕΛ
    ΜΑΡΖΕΛ28/8/2011 12:05:00 πμ
    Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ Φίλιππος Θεοφιλίδης,,,Ν 1 Ν 1 Ν 1....
  • Ποσο ομορφοο!:)
    Ποσο ομορφοο!:)28/8/2011 12:07:00 πμ
    τρελα σε αγαπω!!!!!!!!! κομματαρα ειναι!!!!!!!!!!!!
  • ΥΠΕΡΟΧΟ♥
    ΥΠΕΡΟΧΟ♥28/8/2011 12:10:00 πμ
    σοφα λογια εχει αυτη η κομματαρα
  • ΓΙΩΡΓΟΣ
    ΓΙΩΡΓΟΣ28/8/2011 12:12:00 πμ
    * ΜΟΥ ΘΥΜΙΖΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ 90'ς ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΣ Ο ΦΙΛΙΠΠΑΣ!!!
  • ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ
    ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ28/8/2011 3:13:00 πμ
    ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΤΗΝ ΚΥΡΙΑ ΑΝΝΑ ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ Κ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΨΩ.. ΤΗΝ ΘΑΥΜΑΖΩ Κ ΤΗΝ ΧΑΙΡΟΜΑΙ. ΕΧΕΙ ΤΟΣΟ ΤΑΛΕΝΤΟ Κ ΥΘΟΣ.... ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ, ΓΕΡΟΙ ΝΑ ΝΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΓΕΜΙΖΟΥΝ ΦΩΣ!! ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΛΟΥΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ!
  • Ο Φίλιππος
    Ο Φίλιππος28/8/2011 7:35:00 πμ
    Ο τύπος είναι απίστευτος. Γ...άτος, (συγνώμη, είναι ο πιό τέλοιος χαρακτηρισμός). Ευχαριστώ.
  • ΝΙΚΟΣ
    ΝΙΚΟΣ28/8/2011 7:36:00 πμ
    ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΨΟΥΡΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ.. ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙΑ ΟΥΙΣΚΙ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ..
  • χαρης
    χαρης28/8/2011 7:38:00 πμ
    ακουμε ,Φιλιππα γιατι γουσταρουμε την ο.λη βαση και οχι γιατι μας παρατησε η γκομενα
  • απλα απίστευτο!
    απλα απίστευτο!28/8/2011 7:39:00 πμ
    άλλοι κοιτούν τον ουρανό και χάνονται εγώ κοιτώ τα μάτια σου και ταξιδεύω..(s)
  • Κορκόλας
    Κορκόλας28/8/2011 7:41:00 πμ
    ειμαι 13 και εγω :Ρ αλλα χρωσταω ενα πολυ μεγαλο ευχαριστω στους γονεις μου που με μαθαν να ακουω τετοιες τραγουδαρεες ;)
  • dhmhtrhs
    dhmhtrhs28/8/2011 7:44:00 πμ
    a re filipa arxonta vasilia tis nixtas kai tis kapsouras
  • ετσι!!!!!!
    ετσι!!!!!!28/8/2011 7:09:00 μμ
    τέλειο κομμάτι πάντως!
  •  Tasos+Gewrgia=31.12.10
    Tasos+Gewrgia=31.12.1028/8/2011 7:11:00 μμ
    εγω λεω πως εχει καλητερη φωνη απο τον πλουταρχο και συναισθημα
  • T E L E I O
    T E L E I O28/8/2011 7:12:00 μμ
    Asxoliasto.
  • manos
    manos29/8/2011 12:42:00 πμ
    eimai moysikoshueths apo auhna parakolo ton k.filhpa na me parh thlefono.6971704353.eyxaristo.
  • έφυγες νωρίς  φιλιππα
    έφυγες νωρίς φιλιππα29/8/2011 12:55:00 πμ
    ..τα ολογλυκα σου χειλη με μαγεψανε τα ολογλυκα σου ματια με μπερδεψανε... ..........μα εφυγες νωρις.........
  • ΕΙΣΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ
    ΕΙΣΑΙ ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ29/8/2011 12:57:00 πμ
    Ο ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ Ο ΦΙΛΙΠΠΑΣ Ο ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΤΗΣ ΚΑΨΟΥΡΑΣ
  • ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ
    ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ29/8/2011 12:58:00 πμ
    ΕΙΝΑΙ ΘΕΟΣ ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ.......................
  • φωναρα φιλιππα
    φωναρα φιλιππα29/8/2011 1:00:00 πμ
    ακουστε φωναρα και τωρα ακουμε ολες τις ηλιθιες να  τσιριζουν μαζι με την ρουβα
  • κατερινα προς φιλιππα
    κατερινα προς φιλιππα29/8/2011 1:03:00 πμ
    Το τριπτυχο συναισθημα φωνη καλοσυνη ειναι η κορυφη της επιτυχιας της ολα τα αλλα ειναι το γκελ που κανει στις καρδιες μας 
  • koukoutsi3
    koukoutsi329/8/2011 1:06:00 πμ
    dwseeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee­eeeeeeeeeeeeeeee οχι αλλο πονο! εχει και αλλου πορτοκαλιές και μαλιστα πιό ζουμερές.
  • ΘΕΑ!!!
    ΘΕΑ!!!29/8/2011 1:07:00 πμ
    TEΛΕΙΟ!!!!!!ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΓΙΑ ΟΛΕς ΤΙς ΑΓΑΠΕς ΤΙς ΠΕΡΑΣΤΙΚΕς
  • S A G A P O!!!!!MYSTIKA..
    S A G A P O!!!!!MYSTIKA..29/8/2011 1:10:00 πμ
    toso alithino......................­......auti i mistiki erotes einai pou mas trelenoun....kai xanoume ti gh kato apo ta podia mas...alla....skeftomai..oti an den htan mistiki.........den tha eixan kanena noima...........kai autous tous erotes.....einai pou tous agapame oso tpt allo........kai gia autous zoume tin kathimerinothta mas....ti mistiki...mas kathimerinothta......trela....­...........
  • manolaros
    manolaros29/8/2011 1:13:00 πμ
    Ένα μεγάλο like από εμένα σε αυτόν τον απίστευτο ερμηνευτή και σε αυτή τη θεϊκή φωνή.
  • γεια σου φιλιππα  μαγκα
    γεια σου φιλιππα μαγκα29/8/2011 1:14:00 πμ
    Από τραγουδιστές η ΜΕΓΑΛΗ ΕΛΛΑΣ και η ΚΥΠΡΟΣ παράγει πολλούς και εκλεκτούς. Από πολιτικούς βγάζει μόνο ΓΑΙΔΑΡΟΥΣ ΚΑΙ ΓΑΪΔΟΥΡΙΑ. Κρίμα βρε παιδία μεγάλο κρόμα..
  • ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΗ ΡΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...
    ΑΦΙΕΡΩΜΕΝΟ ΣΤΗ ΡΗΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...29/8/2011 1:16:00 πμ
    Φωνάρα ρε φίλε,φωνάρα...Απίστευτος
  • giannhs
    giannhs29/8/2011 12:58:00 μμ
    poy einai o dhmos na sthrijh tetio kalytexnh???
  • σταθης
    σταθης30/8/2011 12:16:00 πμ
    αφιερωμενο στην κορη μου να την εχει ο θεος καλα.φιλιππας Ν1.
  • ΑΠΕΧΤΟΣ!!!!!!!!!
    ΑΠΕΧΤΟΣ!!!!!!!!!30/8/2011 12:17:00 πμ
    ΦΙΛΙΠΠΑ ΜΟΝΑΔΙΚΕ ΕΙΣΑΙ ΑΠΕΧΤΟΣ!!!!!!!!!
  • ♥♥ ♥ .♥ .♥ .♥
    ♥♥ ♥ .♥ .♥ .♥ 30/8/2011 12:19:00 πμ
    gam.. tragoudi ;-)
  • Φιλιππα  εισαι ΘΕΟΣ!!!
    Φιλιππα εισαι ΘΕΟΣ!!!30/8/2011 12:20:00 πμ
    τι τραγουδαρες εχεις βρε αγορι μου!!αυτο το κομματι ειναι μακραν το καλυτερο και το αγαπημενο μου !
  • ..............................................
    ..............................................30/8/2011 12:22:00 πμ
    .ta hxeia sto terma ti theleis?..
  • ♥ afierwmeno ston
    ♥ afierwmeno ston30/8/2011 12:24:00 πμ
    moraki m ayto to song einai gia esena p m omorfaineis ka8e deyterolepto olh m thn zoh.eisai ta panta gia emena k den 8elo pote na se xaso.se eyxaristo gia ola,gia thn agaph s,gia thn katanohsh s,gia thn eilhkrhneia s,gia thn panemorfh korh p m xarises.mono o 8anatos 8a mas xorisei antrakh m
  • κομματαρα ........
    κομματαρα ........30/8/2011 12:25:00 πμ
    κομματαρα ........του φιλιππα αρχοντα της αντιμαχειας...
  • ΚΑΛΥΜΝΟΣ
    ΚΑΛΥΜΝΟΣ30/8/2011 12:26:00 πμ
    ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΘΗΣ Κ.ΦΙΛΙΠΠΑ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΜΝΟ???
  • ΒΑΣΙΛΗΣ
    ΒΑΣΙΛΗΣ30/8/2011 12:28:00 πμ
    προβολές το βίντεο (ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΗ λήψη) και 40 χρόνια καριέρα στο τραγούδι,με φανατικούς θαυμαστές σε όλη την Ελληνική επικράτεια...
  • Αν δεν υπήρχαν κ τα φιλαράκια....τι θα είχαμε απογίνει???????????.....
    Αν δεν υπήρχαν κ τα φιλαράκια....τι θα είχαμε απογίνει???????????.....30/8/2011 12:29:00 πμ
    με 3 φυάλες οξυγόνου πρέπει να ξεκινάει κάθε τραγούδι...!ΦΙΛΙΠΠΑ ΣΑΓΑΠΑΜΕ ΦΑΝ ΚΩ...
  • Εξαιρετικη συνεργασια !!!  Χαιρομαι να το ακουω συνεχεια!
    Εξαιρετικη συνεργασια !!! Χαιρομαι να το ακουω συνεχεια!30/8/2011 12:31:00 πμ
    Εξαιρετικη συνεργασια !!! Χαιρομαι να το ακουω συνεχεια!
  • KOMATARA...ΦΙΛΙΠΠΑ
    KOMATARA...ΦΙΛΙΠΠΑ30/8/2011 12:33:00 πμ
    τρομερο τραγουδι....ΥΜΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΛΕΜΕ ΦΙΛΙΑ ΕΝΝΟΟΥΜΕ ΑΝΔΡΙΚΗ ΦΙΛΙΑ....
  • ΚΩΣΤΑΣ
    ΚΩΣΤΑΣ30/8/2011 12:34:00 πμ
    ΘΕΟΣ ο φιλιππα΅ς και το τραγούδι πολύ ωραίο.
  • kommata..................
    kommata..................30/8/2011 12:38:00 πμ
    αυτο το κομματι το παω με τα χιλια
  • ΦΟΥΣΚΑΣ
    ΦΟΥΣΚΑΣ30/8/2011 12:49:00 πμ
    ΑΡΧΟΝΤΑ ΦΙΛΙΠΠΑ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ ΤΗΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ.........
  • ΔΗΜΟΣ
    ΔΗΜΟΣ30/8/2011 12:56:00 πμ
    ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΝΟΤΙΣ ΚΑΙ ΕΝΑΣ Ο ΘΕΟΦΙΛΙΔΗΣ..
  • γιαννης
    γιαννης30/8/2011 4:03:00 μμ
    αρχοντα φιλιππα θεοφιλιδη ο καλυτερος τραγουδιστης της ελλαδας αρχοντας μεγαλη φωνη,,,
  • oystampa
    oystampa31/8/2011
    arxige filhpa eisai megalos kalhtexnhs.
  • ίσως το ομορφότερο τραγούδι του
    ίσως το ομορφότερο τραγούδι του 31/8/2011 12:51:00 πμ
    ειμαι μονο 12 χρονον και ακουω την φωνη του φιλιππα και ανατριχιαζω και κλεω.....
  • me agapi se osous kseroun na agapoun
    me agapi se osous kseroun na agapoun31/8/2011 12:52:00 πμ
    me kanei na klew i na xairomai!!!
  • Βάγια Καλαντζή
    Βάγια Καλαντζή31/8/2011 12:54:00 πμ
    το καλύτερο τραγούδι της δεκαετίας.
  • ρουλα κω
    ρουλα κω31/8/2011 12:57:00 πμ
    αχ φιλιππακο εισαι αστεριι!!!τι τραγουδαρες εχεις βρε αγορι μου!!αυτο το κομματι ειναι μακραν το καλυτερο και το αγαπημενο μου !
  • ρουλα κω
    ρουλα κω31/8/2011 12:58:00 πμ
    Αγαπω αυτο το τραγουδι!!!Αγαπω αυτο το γιατι ολα τα τραγουδια του ειναι απλα υ-π-ε-ρ-ο-χ-α! φιλιππακο εισαι ΘΕΟΣ!!!Εισαι ενα δωρο για μενα...
  • teleioooo!!!!!:)
    teleioooo!!!!!:)31/8/2011 1:11:00 πμ
    teleioooo!!!!!:)
  • γιαννης προς θεοφιλιδη φιλιππα
    γιαννης προς θεοφιλιδη φιλιππα31/8/2011 1:34:00 πμ
    φίλε μου,όμως είσαι ένας από τους λίγους Και δεν υπάρχει κανείς να σε αναπληρώσει...
  • καθε στιχος και μια ανατριχιλα.....φιλιππα
    καθε στιχος και μια ανατριχιλα.....φιλιππα31/8/2011 1:36:00 πμ
    αερικό....κάποια πλάσματα περνάνε από τον κόσμο αυτό για να τα θαυμάσουμε εμείς οι υπόλοιποι....η φωνή σου...στο μυαλό μας...το μυαλό μας....... στην ψυχή σου....πονάει πολύ....το φευγιό σου...δεν έπρεπε... όχι ακόμη...
  • ΣΑΓΑΠΑΜΕ  Ελένη+ Οδυσσέας
    ΣΑΓΑΠΑΜΕ Ελένη+ Οδυσσέας31/8/2011 1:39:00 πμ
    η μουσικη σου δεν θα πεθανει ποτε.Υπεροχο τραγουδι,πολυ καλη δουλεια στο βιντεο ΜΕΓΑΛΕ Φιλιππα! Ευχαριστουμε για την υπεροχη μουσικη που μας χαρισες!
  • τελειο κοματι
    τελειο κοματι31/8/2011 1:41:00 πμ
    ρε φιλιππα η μουσική σου θα μας συντροφεύει για πάντα!!!
  • ένας μεγάλος Έλληνας
    ένας μεγάλος Έλληνας31/8/2011 1:43:00 πμ
    καθε φορα π το ακουω μαγευομαι!!!!!!δεν υπαρχει η φωνη αυτο τ ανθρωπου!!!!σε ευχαριστουμε για ολα αυτα π εκανες για εμας ΦΙΛΙΠΠΑ ΘΕΟΦΙΛΙΔΗ!!!!!θα ζεις για παντα μεσα απο τ τραγουδια σ!!!!!!!!
  • θα σε θυμομαστε παντα φιλε μας Φιλιππα
    θα σε θυμομαστε παντα φιλε μας Φιλιππα31/8/2011 8:18:00 μμ
    υπεροχο...ακομα και τωρα...που δεν εχω μιλια να σου πω ποσο σε αγαπω μπορω και γραφω ομως....και μεχρι να τελειωσει ολο το μελανι του κοσμου θα σου γραφω αυτους ακριβως τους στιχους....ετσι γιατι μεσα σε ενα τραγουδι κλεινεται το νοημα ολων....
  • ΘΑΝΑΣΗΣ
    ΘΑΝΑΣΗΣ 31/8/2011 8:19:00 μμ
    φιλιππα φίλε μου,όμως είσαι ένας από τους λίγους,και αυτό είναι που με θλίβει περισσότερο...
  • Και δεν υπάρχει κανείς να τον αναπληρώσει...
    Και δεν υπάρχει κανείς να τον αναπληρώσει...31/8/2011 8:22:00 μμ
    δεν υπαρχει καλυτερο ερωτικο τραγουδι απο αυτο.οταν το ακουω ανατριχιαζω ειναι οτι καλυτερο εχω ακουσει Μας λείπεις....να τραγουδάς στην γιαγιά μου για να μην στεναχωριέται όταν κλαίω για εκείνη....να της κάνεις παρέα εκεί στους που ταξιδεύετε...
  • ΜΑΝΟΣ ΑΜΑΝΙΟΥ
    ΜΑΝΟΣ ΑΜΑΝΙΟΥ31/8/2011 8:27:00 μμ
    ΦΙΛΙΠΠΑ Η ΚΩΣ ΣΕ ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΦΗΓΗΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΡΙΕΡΑ .. Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΔΙΟΝΗΣΙΟΥ ΚΑΖΑΤΖΗΔΗ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΦΙΛΙΠΠΑ.
  • ΚΑΝΤΕΡΕΣ
    ΚΑΝΤΕΡΕΣ31/8/2011 8:28:00 μμ
    Απορώ πώς κάποιοι άνθρωποι μπορούν να δώσουν αρνητική ψήφο σε ενα τέτοιο τραγούδι είμαι 16 χρονών και όταν ακούω αυτό το ΚΟΜΜΑΤΙ ανατριχιάζω!!!!12 άνθρωποι που δεν έχουν γνωρίσει ακόμα τον έρωτα!!!! ΦΙΛΙΠΠΑ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ!!!!
  • Υπέροχο τραγούδι.ΜΑΓΔΑ
    Υπέροχο τραγούδι.ΜΑΓΔΑ31/8/2011 8:31:00 μμ
    Ανατριχιαζω και κλαιω ταυτοχρονα....!!!...τοσες αναμνησεις με αυτο το τραγουδι......:/...μεγαλε Θεοφιλιδη...σ'ευχαριστω που υπήρξες...!!!
  • Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Ο Σ Κ Α Λ Λ Ι Τ Ε Χ Ν Η Σ
    Τ Ε Ρ Α Σ Τ Ι Ο Σ Κ Α Λ Λ Ι Τ Ε Χ Ν Η Σ 31/8/2011 8:33:00 μμ
    ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ΜΠΡΑΒΟ ! ΜΑΣ ΜΑΓΕΨΕΣ ΟΛΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΥΠΕΡΟΧΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΣΟΥ ...!! ΠΩΣ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΣΕ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ ΜΕΓΑΛΕ ! !!! ΘΑ ΜΑΣ ΛΕΙΨΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΑΓΕΥΤΙΚΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΜΑΓΕΥΑΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ !
  • ΓΙΑΝΝΗΣ
    ΓΙΑΝΝΗΣ31/8/2011 8:34:00 μμ
    ΔΥΣΤΥΧΩΣ Ο ΦΙΛΙΠΠΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΞΑΝΑΔΟΥΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΕΡΜΗΝΕΙΕΣ ΖΩΝΤΑΝΑ
  • fanh
    fanh31/8/2011 8:37:00 μμ
    Opoios akouei k katalavainei nomizw pws twra p akouei to tragoudi t filippa niw8ei ena anatrixiasma k kati mesa sti kardia t!!!
  • zaxarias
    zaxarias31/8/2011 11:50:00 μμ
    san ta ellinika mas tragoudia den yparxoun alla !!!!!!!!!
  • ...
    ...31/8/2011 11:52:00 μμ
    αχ ποσο σαγαπησα να ηξερες και σε σκεφτομαι ,,,,και θα αγαπαω για παντα...
  • ποπη
    ποπη 31/8/2011 11:56:00 μμ
    Αρχοντα Μπραβο σου παρα πολυ ωραιο θεοφιλιδης Αρχοντας.
  • ΝΑΣΟΣ
    ΝΑΣΟΣ1/9/2011
    ΜΕΓΑΛΕ ΦΙΛΙΠΠΑ! ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΟΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΟ ΕΙΔΟΣ Σ! ..ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ!! ΟΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΜΕ! ΘΥΜΗΣΕ ΜΑΣ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΞΕΧΑΣΟΥΜΕ!
  • Ο ΘΕΟΦΙΛΙΔΗΣ
    Ο ΘΕΟΦΙΛΙΔΗΣ1/9/2011 12:05:00 πμ
    ..ΕΙΝΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΟΥ ΑΞΙΖΕΙ
  • ΑΡΧΟΝΤΑ ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ............
    ΑΡΧΟΝΤΑ ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ............1/9/2011 12:07:00 πμ
    Μετά από πάρα πολλά χρόνια θα έχουμε να λέμε ότι προλάβαμε ένα τόσο μεγάλο καλλιτέχνη.Μεγαλα πραματα, αληθινη ελληνικη μουσικη.... Τε-λος.
  • χωραφιος
    χωραφιος1/9/2011 12:20:00 πμ
    μπραβο ρε θεοφιλιδη που πανω απο ολα εισαι καλος ανθρωπος και κυριος. και μετα απο αυτα, μπραβο και για τα τραγουδια σου που ειναι δεμενα με τοσες αναμνησεις για τον καθενα.
  • ΘΡΥΛΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ
    ΘΡΥΛΙΚΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ1/9/2011 12:22:00 πμ
    geia sou arxonta...ueofilidh eisai o kalyteros ellhnas tragoydisths ella peloponiso na ghnh o xamos arxonta.
  • ΑΘΑΝΑΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΜΜΑΤΙΑ.
    ΑΘΑΝΑΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΠΟΥ ΣΕ ΚΑΝΟΥΝ ΚΟΜΜΑΤΙΑ.1/9/2011 12:24:00 πμ
    απλα ΓΙΓΑΝΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!απλα ΓΙΓΑΝΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!απλα ΓΙΓΑΝΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!απλα ΓΙΓΑΝΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!απλα ΓΙΓΑΝΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!απλα ΓΙΓΑΝΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!απλα ΓΙΓΑΝΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!απλα ΓΙΓΑΝΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!απλα ΓΙΓΑΝΤΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ......
    ......1/9/2011 1:57:00 μμ
    kalytros tragoydisths fonara.
  • ,
    ,2/9/2011 9:17:00 πμ
    ΠΟΣΟ ΚΑΤΩ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΗΜΕΝΗ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΑΧΕΙΑ
  • ,
    ,2/9/2011 9:17:00 πμ
    ΠΟΣΟ ΚΑΤΩ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΗΜΕΝΗ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΑΧΕΙΑ
  • teleia sooongs!!! :)
    teleia sooongs!!! :)2/9/2011 5:54:00 μμ
    mpravooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooooooo <
  • .μπραβο ΦΙΛΙΠΠΑ
    .μπραβο ΦΙΛΙΠΠΑ2/9/2011 5:55:00 μμ
    πολυ καλη δουλεια.....μπραβο!!!!!!!
  • ΑΣΤΕΡΙ....!!!!
    ΑΣΤΕΡΙ....!!!!2/9/2011 6:00:00 μμ
    μ' αρέσει διότι σου δείχνει την ιστορία του θεοφιλιδη>>>///
  • kommataraaaaaaaaaa........metr­aei poly....
    kommataraaaaaaaaaa........metr­aei poly....2/9/2011 6:03:00 μμ
    ♥ Paizeis Me Ta Matia Kai Ginomai Kommatia ! ♥♥♥♥♥♥♥
  • χατζηστεργος..
    χατζηστεργος..2/9/2011 6:10:00 μμ
    Ενα κομματι βγαλμενο απο τα παλια,ελπιζω να ξεφυγει απο σουξε και να το ακουμε για πολλαα χρονια οπως και τοσα αλλα τραγουδια του φιλιπου θεοφιλιδη.
  • τελειο.. απολυτο.. για μενα.
    τελειο.. απολυτο.. για μενα.2/9/2011 6:13:00 μμ
    ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΟΥ.....ΣΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΜΟΥ.......!!!!!!! ♥ ♥ ♥ax erota mou........
  • ....
    ....2/9/2011 9:33:00 μμ
    υπεροχο...ακομα και τωρα...που δεν εχω μιλια να σου πω ποσο σε αγαπω
  • σε ευχαριστούμε  φιλιππα
    σε ευχαριστούμε φιλιππα2/9/2011 9:35:00 μμ
    σε ευχαριστούμε .... για όσα μας πρόσφερες και για όσα θα μας προσφέρεις ακούγοντας τα τραγούδια σου !!!
  • arxontas giasoy re filipa
    arxontas giasoy re filipa2/9/2011 9:43:00 μμ
    kala kanoune kai ton lene arxonta
  • θεοφιλιδη εισαι θεος
    θεοφιλιδη εισαι θεος2/9/2011 9:46:00 μμ
    Να σε καλά φίλε μου που μας χαρίζεις καψούρα!μπράβο απίστευτο το τραγούδι.. !
  • μωρες νικος
    μωρες νικος2/9/2011 9:48:00 μμ
    α ρε φιλιπακο η φωνη σου χροιά της ψυχής μου........
  • Δημητρης
    Δημητρης2/9/2011 9:50:00 μμ
    Ευχαριστώ το ΘΕΟ που πρόλαβα τον θεοφιλιδη φιλιππα. Μετά από πάρα πολλά χρόνια θα έχουμε να λέμε ότι προλάβαμε ένα τόσο μεγάλο καλλιτέχνη.
  • ti kommati 9ee mou....
    ti kommati 9ee mou....2/9/2011 9:52:00 μμ
    kala mono o ARXONTAS mporouse na tragoudisei etsi kommatara
  • αγγελικη,,
    αγγελικη,,2/9/2011 9:55:00 μμ
    Πώς γίνεται τέσσερεις στίχοι να έχουν ΤΟΣΗ ΔΥΝΑΜΗ; filippas για πάντα!
  • Greek------- Best Music
    Greek------- Best Music 2/9/2011 10:44:00 μμ
    kalo!!!!!!!!kalo!!!!!!!!kalo!!!!!!!!
  • giannhs
    giannhs2/9/2011 10:46:00 μμ
    I love this song!
  • ζια δημητρης
    ζια δημητρης2/9/2011 10:48:00 μμ
    ο φιλιπος θεοφιλιδης ειναι ο καλυτερος τραγουδιστης της ελληνικης παραδοσης η καλυτερη φωνη της ελλαδας.
  • ΩΡΑΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ!!
    ΩΡΑΙΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ!!2/9/2011 10:51:00 μμ
    δεν παίζεσαι ρε φίλε.ποσο ωραιο...:
  • Βέροια
    Βέροια2/9/2011 11:01:00 μμ
    k den xexnas tin veroia apo opou xekinises!!!
  • ΣΑΒΒΑΣ
    ΣΑΒΒΑΣ2/9/2011 11:09:00 μμ
    ΚΟΜΜΑΤΑΡΑΑΑΑΑ!!!!
  • Μετά την τεράστια επιτυχία του  φιλιππα
    Μετά την τεράστια επιτυχία του φιλιππα2/9/2011 11:10:00 μμ
    Μετά την τεράστια επιτυχία του φιλιππα...ΑΡΧΟΝΤΑΣ ΦΩΝΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...............................
  • Μεγάλε Θεοφιλιδη.... θεός ..
    Μεγάλε Θεοφιλιδη.... θεός ..2/9/2011 11:15:00 μμ
    Το είχα εντοπίσει πιο παλιά και όταν το άκουσα από τον Θεό στα Ελληνικά δεν το πίστευα.
  • Λαζαρος
    Λαζαρος2/9/2011 11:17:00 μμ
    Νομίζω κανείς δεν θα μπορούσε να το πει καλύτερα από σένα φιλιππα.
  • αυτός είναι ο καλύτερος τραγουδιστής ζωντανή εκτέλεση
    αυτός είναι ο καλύτερος τραγουδιστής ζωντανή εκτέλεση4/9/2011 1:01:00 πμ
    αυτός είναι ο καλύτερος τραγουδιστής ζωντανή εκτέλεση
  • kommatara!!!!!!!!!
    kommatara!!!!!!!!!4/9/2011 1:03:00 πμ
    kommatara!!!!!!!!!filippa eisai o kalyteros tragoydisths!!!!!!
  • μπραβο  φιλιππα θεοφιλιδη
    μπραβο φιλιππα θεοφιλιδη4/9/2011 1:05:00 πμ
    οτι και να ειναι ειναι φωναρα ο ανθρωπος και πρεπει να ειμαστε περιφανοι που σημερα στις μερες αυτες που η μουσικη χανετε στην ελλαδα εχουμε τετοιες αυθεντικες ελληνικες φωνες!
  • Νικολάκη
    Νικολάκη 4/9/2011 1:09:00 πμ
    ΛΑΤΡΕΥΩ ΘΕΟΦΙΛΙΔΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΤΑΓΚΙΟΖΗΣ...
  • Τζενοα
    Τζενοα 4/9/2011 1:12:00 πμ
    ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΕΓΑΛΕ ΘΕΟΦΙΛΙΔΗ .ΤΕΛΕΙΟΣ ΦΩΝΑΡΑ!!!!!!!!
  • ρουλα
    ρουλα4/9/2011 1:13:00 πμ
    ♥...ασε με να ζω στο ονειρο μου..το 'χω αναγκη αυτο μωρο μου... ...να νομιζω πως μου ανηκεις..δε θα αντεξω να μου λειπεις...♥
  • kommataraa!!!!!
    kommataraa!!!!!4/9/2011 1:15:00 πμ
    kommataraa!!!!!kommataraa!!!!!kommataraa!!!!!
  • Τι στίχος Θεέ μου!
    Τι στίχος Θεέ μου!4/9/2011 1:37:00 πμ
    Υπεροχα λογια,μουσικη,υπεροχος παντα ο φιλιππος !!!
  • acteriiii
    acteriiii6/9/2011 9:34:00 μμ
    Auto t Kommati T Afierono Stin Kopela P Agapisa Pragmatikaaa.
  • kommatara
    kommatara6/9/2011 9:35:00 μμ
    Ypertath kommataraaaa.......Magikooooo.­.Teleioooo
  • Υπέροχο τραγούδι! τακης
    Υπέροχο τραγούδι! τακης6/9/2011 9:43:00 μμ
    Υπέροχα, τα συγχαρητήριά μου φιλιππα..
  • Μανος προς Φιλιππα
    Μανος προς Φιλιππα6/9/2011 9:44:00 μμ
    Πόσο κλάμα με αυτό το τραγούδι έχω ρίξει...
  • χατζη...
    χατζη...6/9/2011 9:47:00 μμ
    ΦΩΒΕΡΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ!!!!!!!ΦΙΛΙΠΠΑ ΘΕΟΦΙΛΙΔΗ το λατρεύω αυτό το τραγούδι!!!μπράβο που το έβαλες!
  • SUPER!!!!:)
    SUPER!!!!:)6/9/2011 9:49:00 μμ
    SUPER!!!!:)UEOFILIDHS FILIPOS O KALYTEROS TRAGOYDISTHS...
  • εφυγες ΞΑΦΝΙΚΑ!!!!φιλιππακο μου
    εφυγες ΞΑΦΝΙΚΑ!!!!φιλιππακο μου6/9/2011 9:51:00 μμ
    Μακαρι να μου δωσει δυναμη ο Θεος να ξανασταθώ στα ποδια μου!!!
  • μιχαλης
    μιχαλης7/9/2011 11:27:00 πμ
    φιλιππα εισαι αρχοντας,,,,,,
  • carros
    carros7/9/2011 7:45:00 μμ
    filippa fonara fonara
  • FAN FILIPPA
    FAN FILIPPA7/9/2011 7:48:00 μμ
    Γίνετε οι πρώτοι από τους φίλους σας που θα αρέσει αυτό.
  • kacoylhs
    kacoylhs8/9/2011 8:24:00 πμ
    ueofilidhs filipos o kalyteros tragoydisths...
  • Είναι φανταστικό
    Είναι φανταστικό8/9/2011 11:28:00 μμ
    Power!!!!!!!!!!filippos
  • maurisma
    maurisma8/9/2011 11:30:00 μμ
    auto to tragoudi einai TELIO kai mou thimizei poli kapoies stigmes tou kalokaiiou !!!!!!!!!!!!!!!!!
  • T R A G U D A R A
    T R A G U D A R A8/9/2011 11:32:00 μμ
    telioooooooooooooooooooooooooo­oooooooooooooooo!pretty cool
  • MAKHS
    MAKHS8/9/2011 11:35:00 μμ
    ASTERH O FILIPPAS UEOFILIDHS O KALYTEROS TRAGOYDISTHS THS EPOXHS....
  • γιαννα
    γιαννα11/9/2011 3:18:00 μμ
    εισαι τρελα,,,,,,,,,,,,,,,
  • θωμας
    θωμας11/9/2011 3:19:00 μμ
    αστερι της κω ο φιλιππος.
  • !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
    !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1112/9/2011 11:52:00 μμ
    apisteuti kommatara teleia kai panemorfa logia THEMI EISAI ENAS KAI MONADIKOSSS!!!!!!
  • Γ Π
    Γ Π12/9/2011 11:54:00 μμ
    Ενα απο τα διαχρονικότερα τραγουδια ολων των εποχών!!!
  • ο φιλιππος.
    ο φιλιππος.14/9/2011 11:48:00 μμ
    μας μαγεύει με τα τραγούδια και την φωνή του,
  • τακης
    τακης14/9/2011 11:49:00 μμ
    Ο τύπος είναι απίστευτος.
  • ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ..
    ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ..14/9/2011 11:50:00 μμ
    ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ..ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ..ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΡΑΓΟΥΔΙΣΤΗΣ..
  • είναι ενα ξεχωριστό είδος απο μονος του! Δωσε