ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ

Απίστευτος ξυλοδαρμός & βρισίδια μπροστά σε μικρά παιδιά και σε πελάτες καταστήματος στη Μαρίνα...

Κύριε Κιάρη με την παρούσα επιστολή θέλω να σας μεταφέρω την οργή και την θλίψη που νιώθω για ορισμένους συμπολίτες μου, οι οποίοι με την συμπεριφορά τους με κάνουν να νιώθω όπως και σε πολλούς άλλους ντροπή που είμαστε Κώοι.

 Όπως θα ξέρετε η Μαρίνα νωρίς το βράδυ κατακλύζεται από οικογένειες και από παιδάκια τα οποία παίζουν στην κεντρική πλατεία - κήπος υπό την επίβλεψη των γονιών τους οπότε είναι 'βολική' και για τον γονιό και για το παιδί.

Την τετάρτη το βράδυ καθόμασταν στην Μαρίνα και απολαμβάναμε το ποτό μας όπως κάνουμε συχνά.

Η ατμόσφαιρα η γνωστή ωραία της μαρίνας.. Και πολλά παιδάκια στο γρασίδι να παίζουν πάνω κάτω ανέμελα.

Έλα όμως που αυτό δεν άρεσε σε κάποιον κύριο μαγαζάτορα και άρχισε τις αγριοφωνάρες στα παιδάκια.

Πριν προλάβουμε να αντιδράσουμε είδαμε έναν γονιό να κατευθύνεται προς τον μαγαζάτορα και τελικά άρχισε ένας διαπληκτισμός στα λόγια.

Ο γονιός να λέει ότι εδώ είναι δημόσιος χώρος και ότι τα παιδάκια πρέπει να παίζουν ελεύθερα και ο μαγαζάτορας να λέει ότι εγώ πληρώνω το γρασίδι κλπ κλπ.

Ξαφνικά εκεί που λέγαμε εντάξει τελείωσε λύθηκε το θέμα, πετάγετε από το μαγαζί μέσα δύο κύριοι ηλικιωμένοι και μια ευτραφής κυρία και άρχισαν να βρίζουν τον γονιό με λόγια που δεν μπορείτε να φανταστείτε ότι μπορούν να ξεστομιστούν από άνθρωπο, όλα αυτά μπροστά σε πολλά παιδάκια που τα καημένα είχαν τρομοκρατηθεί και είχαν μείνει κάγκελο, άλλα έκλαιγαν μάλιστα.

Για να μην μακρηγορώ  έπειτα μπήκε στην μέση και ένας νεαρός μάλλον γιος του ενός ηλικιωμένου και εδώ άρχισε το χάος η ντροπή και η ξεφτίλα. 

Τέσσερα με πέντε άτομα (όλοι του μαγαζιού) να κτυπάνε τον γονιό ανελέητα στη μέση της μαρίνας δίπλα ή μάλλον καλύτερα πάνω από τα παιδάκια και πολλοί θαμώνες ντόπιοι και μη σαστισμένοι να τρέχουνε να σώσουνε τα παιδάκια για να μην κτυπήσουν και να μην δουν την ξεφτίλα. Έπειτα αρκετοί γονείς προσπάθησαν να σταματήσουν του κυρίους, ο θεός να τους πει κυρίους, που κτυπούσαν ακόμα τον νεαρό γονιό ο οποίος σαστισμένος προσπαθούσε να ποφύγει τις γροθιές, και κάποια στιγμή πήγαν να ηρεμήσουν τα πράγματα αλλά αυτό δεν άρεσε στην κυρία (του μαγαζιού) και τρέχει και αρχίζει τις μπουνιές τον νεαρό γονιό. Τα ωραία ξεκινάν όταν ήρθαν τα όργανα της τάξης οι αστυνομικοί.

Δεν ξέρω από νομικίστικα και μπορεί να κάνω λάθος, αλλά εγώ αν ήμουν αστυνομικός και είχα καταγγελία για ξυλοδαρμό με πάρα πολλούς μάρτυρες ντόπιους και μη , να μου το μαρτυρούν επιτόπου και μπροστά μου οι καταστηματάρχες να χειρονομούν άπρεπα και να βρίζουν μπροστά μου τον καταγγέλλοντα θα τους έπαιρνα όλους στο τμήμα για τα περαιτέρω. Αντ'αφτού οι αγαπητοί κατά τα άλλα αστυνομικοί προσπαθούσαν να πείσουν τον γονιό να μην κάνει μήνυση (καθότι συγγενικό πρόσωπο ιδιοκτητών είναι αστυνομικός).

Η κατάσταση ήταν αστεία,  μισή ώρα διαπραγματεύσεις και εμείς να γελάμε στα τραπέζια μας με τα χάλια μας.

Η λύτρωση για τους αστυνομικούς ήρθε όταν κάποιος τους είπε ότι η όλη κατάσταση ήταν δικαιοδοσία του λιμεναρχείου. Αφού φτάσανε λοιπόν δύο συμπαθέστατες λιμενικοί οι αστυνομικοί έφυγαν ήσυχοι και ανέλαβαν αυτές. Πάλι διαπραγματεύσεις και εμείς να αναρωτιόμαστε τελικά θα τιμωρηθεί κανείς για αυτήν την ξεφτίλα? Τελικά φύγαμε οργισμένοι αηδιασμένοι.

ΑΠΟΛΥΤΗ ΝΤΡΟΠΗ ΞΕΦΤΙΛΑ ΑΗΔΙΑ.

 Υ.γ. απορώ οι πελάτες τουρίστες των κυρίων τι θα σκεφτόντουσαν για τους κώους

 (Υπάρχουν και σχετικα βίντεο με το όλο σκηνικό καταγεγραμμένα από κινητά τηλέφωνα πελατών)

  • Τελευταία Ενημέρωση: 5/9/2011 9:37:34 μμ
    Λέξεις κλειδιά: Μαρινα,ξυλοδαρμος,καταγγελια
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Aegeanews.gr
$count Σχόλια
  • na pite
    na pite3/9/2011 3:22:00 μμ
    na pite to onoma tou magaziou..
    • ενασ  ενα
      ενασ ενα 3/9/2011 10:21:00 μμ
      μια και μονη τιμωρια αξιζει σ αυτους τους ανθρωπους !να του γυρισει την πλατη η κοινωνια...
  • XAXAXAXA
    XAXAXAXA3/9/2011 3:22:00 μμ
    RΡΕ ΤΗΝ..... ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ...ΧΑΧΑΧΑ
  • eimai ...
    eimai ...3/9/2011 3:36:00 μμ
    pelatis tou sugekrimenou magaziou kai etuxe na vriskomai ekei otan egine to peristatiko, ektos aftou eimai kai gonios , pistepste me den tha xana patisw to podi mou , ntropi kai pali ntropi kai ena aisxos pros thn topikh astunomia , giati kalipsan toso polu th suzugo tou sunadelfou tous aisxos !!!
  • βιντεο
    βιντεο3/9/2011 3:38:00 μμ
    Θελουμε το βιντεο ΤΩΡΑ!!!
  • Ρια
    Ρια3/9/2011 3:53:00 μμ
    μεγάλη ντροπή
  • Ναι!!!
    Ναι!!!3/9/2011 4:08:00 μμ
    Τη ... θέλω να δω!!!
  • paron
    paron3/9/2011 4:08:00 μμ
    Ειμαι γονιός και ήμουν παρόν. Έτσι έχουν τα πράγματα. Ντροπή στους καταστηματάρχες του εστιατορίου. Δεν σεβάστηκαν ούτε τα μικρά παιδιά που όντως είχαν μείνει κάγκελο. Αλήθεια τόση μανία γιατί άραγε? Δεν πρόκειται να ξαναπάω. Μιας και είδα και υπεύθυνους της Μαρίνας εκεί ελπίζω να έγιναν την επόμενη ημέρα τουλάχιστον κάποιες αυστηρές συστάσεις. Πάντως ντροπή τους γιατί δεν υπήρχε και λόγος.
  • ΤΙ ΚΑΝΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.....
    ΤΙ ΚΑΝΑΝΕ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.....3/9/2011 4:09:00 μμ
    ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΙΠΑΤΕ...
  • ΤΙ ΚΑΝΕΙ?????????
    ΤΙ ΚΑΝΕΙ?????????3/9/2011 4:14:00 μμ
    ΤΟ ΞΕΦΤΙΛΗΣΜΕΝΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΤΟ ΛΗΜΕΝΑΡΧΕΙΟ ΤΙ ΠΗΓΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΟΥΝ ΑΝ ΚΟΥΝΙΟΥΝΤΕ ΤΑ ΣΚΑΦΕΙ ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ
  • ...
    ...3/9/2011 4:40:00 μμ
    ή αλλιώς κλωτσίες μπουνιές και οι βρισιές δώρο.... Να ξέρετε οτι ευτυχώς εγω εφυγα πριν ξεκινήσει η ιστορία αλλα αν ήμουν εκεί θα έκανα εγώ ο ίδιος μύνηση αν δεν εκανε το παλικάρι που του επιτέθηκαν και έκατσε και τις έφαγε (και καλά έκανε βέβαια γιατι θα έχανε το δίκαιο του). Δεν μπορείτε να βρίζετε έτσι μπροστά σε παιδιά με λόγια που ούτε στο χειρότερο καταγώγιο της Αθήνας δεν ακούγονται ... και που? σε ενα ακρως τουριστικό χώρο σήμα κατατεθέν του νησιού μας... Και αν με ξαναδείτε ...
  • ΠΕΛΑΤΗΣ
    ΠΕΛΑΤΗΣ3/9/2011 4:46:00 μμ
    Ημουν παρων στο περιστατικό καθως εχω και εγώ παιδί και επισκέπτομαι συχνά την μαρίνα αφου το περιβάλλον είναι κατάλληλο και για γονεις και για τα παιδιά αλλα αυτό που συνέβη ήταν ανεπίτρεπτο μροστά στα μάτια των παιδιών!Εκείνη τη στιγμή αναρωτήθηκα ο εν λόγω μαγαζάτορας δέν δεχεται πελάτες με παιδιά στο μαγαζί του?????Ντροπή τους πάντως ειδικά στην <<κυρία>> που ξεστόμιζε ότι κοσμιτικό επίθετο μπορεί να φανταστεί κανείς μπροστα σε δεκάδες παιδάκια!!
  • ...
    ...3/9/2011 5:24:00 μμ
    NA MHN ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ... Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΩΡΙΑ ...
  • KATEPINA ZIΠΑΡΗ
    KATEPINA ZIΠΑΡΗ3/9/2011 5:27:00 μμ
    ΕΛΕΟΣ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΟΛΛΟΙ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΕΚΕΙ ΑΣ ΓΡΑΨΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ ΝΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΠΙΟ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΤΗΣΟΥΜΕ ΕΚΕΙ!!!!!ΤΟΥΣ ΚΑΛΥΠΤΕΙ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ??????
    • ενα ειναι
      ενα ειναι5/9/2011 1:19:00 μμ
      ... Ντροπη τους !!
  • καταγγελια
    καταγγελια3/9/2011 5:48:00 μμ
    εφυγε καταγγελια εναντιον της αστυνομιας και του λιμεναρχειου προς τον υπουργο. για να δουμε; νομιζω οτι ο δημος πρεπει να κλεισει για πρωτη φορα το μαγαζι για δυο μηνες και την επομενη οριστικα. αν οι αρχες κλινουν τα ματια και κοφευουν, αλλοιμονο μας.
    • ΜΗΤΣΟΣ
      ΜΗΤΣΟΣ3/9/2011 11:54:00 μμ
      ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ........ΟΤΑΝ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΜΑΤΟ ΝΑ ΤΟ ΚΛΕΙΣΟΥΜΕ. ΦΙΛΕ ΑΣΕ ΤΗ ΖΗΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΦΘΟΝΟ. ΤΙ ΕΙΣΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΤΑΕΙ ΨΥΧΗ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ? ΕΤΣΙ ΜΟΥ ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΜΕΝΑ......ΝΤΡΟΠΗ
      • προς μητσο
        προς μητσο4/9/2011 9:33:00 μμ
        ...εισαι πολυ μητσος!!!!καταλαβες τι εγινε μητσο?εεε μητσοοοο!!!
      • ν.σ
        ν.σ 5/9/2011 8:21:00 πμ
        ΘΑ ΓΙΝΕΙΣ ΚΑΛΑ
  • ΚΩΟΣ
    ΚΩΟΣ3/9/2011 6:11:00 μμ
    ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ!!! ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΓΡΑΦΕΙ Η ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΕΓΙΝΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ..ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ ΝΤΡΕΠΟΜΑΙ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΩΟΣ...
    • ΜΗΤΣΟΣ
      ΜΗΤΣΟΣ3/9/2011 11:46:00 μμ
      ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΩΟΣ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΦΙΛΕ................
      • ΑΠΟ ΤΗ ΚΩ ΣΤΟ ΚΥΡ.ΜΗΤΣΟ
        ΑΠΟ ΤΗ ΚΩ ΣΤΟ ΚΥΡ.ΜΗΤΣΟ5/9/2011 11:37:00 πμ
        ΧΕΥΥΥ...ΜΗΤΣΟ.....ΠΗΞΕ ΤΟ ΤΥΡΙ!!!!! ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ ???? ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΚΡΥΒΕΙΣ ΤΟ ΜΙΑΛΟ ΣΤΗ ΤΣΕΠΗ ΚΑΙ.....ΒΑΛΤΟ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ!
  • αχ
    αχ3/9/2011 6:14:00 μμ
    το γράφουμε το ονομα αλλα οι διαχειριστες το σβήνουν... παντως πορτοκάλι και βασιλικος δεν ειναι ...
    • ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΖΗΠΑΡΙ
      ΚΑΤΕΡΙΝΑ ΖΗΠΑΡΙ3/9/2011 7:18:00 μμ
      ΑΧ ΚΑΤΑΛΑΒΑ!!!! Η ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΕΡΙΞΕ ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΙΝΑΙ Η .......???????? ΑΙΣΧΟΣ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΙΣΧΟΣ!!!!!
    • Βασίλης
      Βασίλης3/9/2011 7:42:00 μμ
      Έγραψες μεγάλε !!!
  • alexoula
    alexoula3/9/2011 6:18:00 μμ
    tonoma tou magaziou ...
  • ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ
    ΝΤΡΟΠΗ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ3/9/2011 6:26:00 μμ
    ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!! ΤΟ ΔΣ ΤΗΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙ??? Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΔΡΑΣΕ??? ΙΣΩΣ ΚΙΝΗΘΟΥΝ ΝΟΜΙΚΑ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΑ...ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΤΗΣ ΜΑΡΙΝΑΣ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟ ΜΑΓΑΖΙ ΕΙΝΑΙ..ΕΕΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΜΑΡΙΝΑ...ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ!!
    • Προς ντροπή.....
      Προς ντροπή.....3/9/2011 10:01:00 μμ
      Τι σού φταίει ρε φίλε το Δ.Σ. της Μαρίνας; Είναι υπεύθυνο γιά την συμπεριφορά της κάθε Κ.... πού έχει επιχείριση εκεί καί τον τρόπο πού λειτουργεί; Σε λίγο θα μας πείς ότι φταινε γιατί δεν σού άρεσαν τα ντολμαδάκια τους.
      • ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ
        ΣΤΡΑΤΗΓΟΣ5/9/2011 10:21:00 πμ
        ΓΙΑΤΙ,ΕΧΕΙ Δ.Σ. Η ΜΑΡΙΝΑ? ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΤΣΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ, ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ-Λ....!!
  • ΖΗΚΟΣ
    ΖΗΚΟΣ3/9/2011 6:44:00 μμ
    ΕΡΩΤΙΣΗ. ΕΝΑΣ ΑΝΤΡΑΣ ΔΕΝ ΕΙΤΑΝΕ ΕΚΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΗ ΤΟΝ ΑΝΘΡΟΠΟ.
  • ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΣ
    ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΣ3/9/2011 7:03:00 μμ
    ΑΜΑ ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΕΙΞΕΤΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ.Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΣΥΜΦΩΝΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ. ΚΑΙ ΠΟΥ ΞΕΡΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΣΤΟΡΥ ΔΕΝ ΤΟ ΕΣΤΗΣΑΝ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΞΟΥΝ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΓΑΖΙ?
    • καλά εσυ πρέπει να εισαι αστυνομικός...
      καλά εσυ πρέπει να εισαι αστυνομικός...3/9/2011 7:16:00 μμ
      χωρίς σχόλιο
  • ΠΡΟΣ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΣ
    ΠΡΟΣ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΣ3/9/2011 7:11:00 μμ
    ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΣΑΙ Η ΜΕΙΟΨΗΦΙΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ ΤΟΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΜΑΓΑΖΟΤΟΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ Ο ΙΔΙΟΣ...ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΘΑ ΔΩΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑ ΠΙΘΑΝΟΛΟΓΩ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΖΗΤΗΣΕΙ..ΕΞΥΠΝΑΚΙΑ...
  • starata
    starata3/9/2011 7:19:00 μμ
    ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΕΣ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΟΘΝ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΕΣΤΙΑΤΟΡΙΟΥ????? ΤΙ ΦΟΒΟΥΝΤΕ ???? ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΜΥΝΗΣΗ??? ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΜΩΡΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Η ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ?(ΝΤΑΒΑΤΖΗΔΕΣ).
    • προς starata
      προς starata5/9/2011 2:23:00 μμ
      Φοβούνται μην τις αρπάξουν και αυτοί!!! ho ho ho
  • martakis
    martakis3/9/2011 7:30:00 μμ
    περγαμόντο και άνηθος.
  • martakis
    martakis3/9/2011 7:32:00 μμ
    μανταρίνι και δυόσμος
  • martakis
    martakis3/9/2011 7:33:00 μμ
    γκρέιπφρουτ και μέντα
  • martakis
    martakis3/9/2011 7:38:00 μμ
    σανκουίνι και δάφνη
  • Προς Ζήκο
    Προς Ζήκο3/9/2011 7:41:00 μμ
    Ήταν αρκετοί οικογενειάρχες και όχι θερμόαιμοι ευτυχώς για όλους μας και για τα παιδιά, οι οποίοι προσπαθούσαν να τους χωρίσουν αντί να την πέσουν στους μαγαζάτορες και να τους μαυρίσουν. Οι οποίοι οικογενειάρχες θα καταθέσουν πιστεύω όλοι εφόσον τους το ζητηθεί, όπως θα καταθέσω και εγώ εφόσον μου ζητηθεί.
    • ΜΗΤΣΟΣ
      ΜΗΤΣΟΣ3/9/2011 11:44:00 μμ
      ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΣΥΓΚΡΑΤΗΘΗΚΕΣ.......ΑΣΕ ΡΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑ ΤΗΣ ΔΕΚΑΡΑΣ!!!!!!!
  • ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ
    ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ3/9/2011 9:04:00 μμ
    ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΞΩΘΗΣΕ ΤΟΥΣ ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑΡΧΕΣ ΝΑ ΧΕΙΟΔΕΙΚΗΣΟΥΝ?????????????? ΕΤΣΙ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ????????????? ΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΩ ΠΑΕΙ, ΕΧΩ ΜΕΙΝΕΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ!!!!!!!! ΓΙΑΤΙ ΤΟΣΗ ΧΟΛΗ???????????
    • logo krisis
      logo krisis 3/9/2011 11:07:00 μμ
      oti ke na exi gini 8a prepi na minoune sta logia ke oxi sta mpounidia
  • ...
    ...3/9/2011 9:49:00 μμ
    ΗΤΑΝ ΑΝΑΔΡΟΜΟΣ Ο ΕΡΜΗΣ ... ΑΥΤΟ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ΕΣΕΝΑ ;;; ΤΟ ΞΥΛΟ ΔΕΝ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ ;;;
    • ΑΝΑΔΡΟΜΟΣ ΕΡΜΗΣ
      ΑΝΑΔΡΟΜΟΣ ΕΡΜΗΣ3/9/2011 11:41:00 μμ
      ΕΣΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΠΕΙΡΑΞΕ? ΜΗΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΦΑΓΕΣ?
      • ...
        ...4/9/2011 12:46:00 πμ
        ΚΑΠΕΤΑΝ ΝΤΑΗ ... Η ΒΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΤΩΝ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΩΝ ...
      • ...
        ...4/9/2011 12:58:00 πμ
        ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΗΜΟΥΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΗΣ ΕΦΑΓΕ ... ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΕΣΥ ΘΑ ΣΟΥ ΜΕΣΑ ... ..ΔΟΜΑΓΚΑ ...
  • ΜΑΡΤΥΡΑΣ
    ΜΑΡΤΥΡΑΣ3/9/2011 9:54:00 μμ
    Τα γεγονοτα ειναι ετσι. Εγω εκει ημουν και προσπαθουσα να απομακρυνω τα παιδια γιατι με τα σπρωξιματα και το μενος δεν ηξερα τι θα μπορουσε να γινει. Ντροπη στον αστυνομικο ο οποιος εβαλε τις φωνες στα παιδια. Ντροπη στον ιδιο αστυνομικο που δεν εκανε τιποτα για να σταματησει τη γυναικα του (απ´οτι εμαθα γιατι δεν το ηξερα). Λυπαμαι για τους υπολοιπους που κοιταζαν απο τα τραπεζια τους. Αραγε δεν ενδιαφερονται για τιποτα εκτος απο τον καφε τους; Απαραδεκτη η συμπεριφορα των καταστημαρχων.
  • ΜΑΡΤΥΡΑΣ προς Αναρωτιεμαι
    ΜΑΡΤΥΡΑΣ προς Αναρωτιεμαι3/9/2011 10:00:00 μμ
    Κανενας λογως δεν υπηρχε, ουτε χολη. Εγω ουτε που τους ξερω. Ειδα ομως το σκηνικο απο την αρχη και ενοχληθηκα. Τσαντιστηκαν γιατι μαλλον ενοιωθαν οτι ειναι καλημενοι. Οποιος ειδε τα γεγονοτα απο κοντα αηδιασε. Οι ανθρωποι πρεπει να ειχαν αλλα προβληματα.
  • ΝΤΡΟΠΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ!
    ΝΤΡΟΠΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ!3/9/2011 10:25:00 μμ
    ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΗΘΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ αντρες ΠΟΥ ΚΤΙΠΑΓΑΝ ΤΟΝ ΑΝΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟ ΓΟΝΙΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟ ΤΟΥ,ΠΟΥ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΤΡΕΞΕ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΜΟΝΟΣ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΑΜΥΝΟΜΕΝΟΣ..........ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΚΝΕΥΡΙΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕ ΜΑΝΙΑ ΝΑ ΕΠΙΤΕΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΕΝΟ ΠΑΤΕΡΑ....ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΕΠΑΙΖΑΝ ΟΠΩΣ ΕΠΑΙΖΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΝ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΝΤΡΟΠΗ!!!!
  • ΝΤΡΟΠΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ!
    ΝΤΡΟΠΗ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΠΑΙΔΙΑ!3/9/2011 10:25:00 μμ
    ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΝΗΘΙΚΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ αντρες ΠΟΥ ΚΤΙΠΑΓΑΝ ΤΟΝ ΑΝΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΟ ΓΟΝΙΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΕ ΝΑ ΠΡΟΦΥΛΑΞΕΙ ΤΗΝ ΣΥΖΥΓΟ ΤΟΥ,ΠΟΥ ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΕΤΡΕΞΕ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΜΟΝΟΣ ΓΙΑ ΑΡΚΕΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟΝ ΑΜΥΝΟΜΕΝΟΣ..........ΚΑΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΚΝΕΥΡΙΣΟΥΝ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΜΕ ΜΑΝΙΑ ΝΑ ΕΠΙΤΕΘΟΥΝ ΣΤΟΝ ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΟΜΕΝΟ ΠΑΤΕΡΑ....ΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΕΠΑΙΖΑΝ ΟΠΩΣ ΕΠΑΙΖΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΝ ΠΑΙΔΙΑ!!!ΝΤΡΟΠΗ!!!!
  • εργαζομενος
    εργαζομενος3/9/2011 10:39:00 μμ
    η κατασταση ειναι τραγικη!ερχονται οι μητερες με τις ωρες και αφηνουν τα παιδια ανεξελενκτα,εχουν σπασει τζαμαριες,εχουν τουμπαρει δισκους.η μαρινα δεν ειναι παιδικη χαρα!!!!!!!!!!!!!!!απαγορευεται τα παιδια να μην ειναι διπλα στους γονεις!!!!
  • ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΞΥΔΙ
    ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΞΥΔΙ3/9/2011 10:44:00 μμ
    Είχε στο μαγαζί?????????
  • ΑΧΜΕΤ
    ΑΧΜΕΤ3/9/2011 10:51:00 μμ
    ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΟΧΙ ΤΑ ΜΩΡΑ ΠΟΥ ΠΕΖΑΝΕ ΕΚΕΙ ΑΛΛΑ Κ Ο ΑΝΕΜΟΣ ΠΟΥ ΦΥΣΑΕΙ ΤΟΥΣ ΠΕΙΡΑΖΕΙ
  • ΛΑΡΙΣΑ
    ΛΑΡΙΣΑ3/9/2011 11:00:00 μμ
    Με την αρραβωνιαστικιά μου καθόμασταν στο μαγαζί,τουρίστες από Λάρισα και δεν πιστεύαμε στα δίποδα -.......που υπήρχαν.Παιδιά δεν ανακατεύτηκα, γιατί ο νεαρός πατέρας που χτυπούσαν ήταν λες και έδινε το παράδειγμα
  • lok
    lok3/9/2011 11:02:00 μμ
    nimizo portokali ke maintanos i kapos etsi !! ego prosopika ime 100% sigouros oti oli i istoria ali8ebi ena exo mono na po ine kseftila ke kotes afti ke i kopelia pou xtipousate enan an8ropo pou prospa8ouse na milisi gia ta pedekia tou ke to xirotero ine pos o .... den ekane tipota kseftila e kseftila
  • παρεβρισκόμενος
    παρεβρισκόμενος3/9/2011 11:09:00 μμ
    αυτό που τους εξώθησε ήταν ότι τα παιδιά ενοχλούσαν τον κύριο της κυρίας να σερφάρει και τον ηλικιωμένο , άνω των 70 ετών , οόποίος έβριζε με ακατανόμαστες εκφράσεις τον γονιό, μα απολάυσει το κρασάκι του και το τσιγαράκι του.....
  • Παιδιά είναι απλό ....
    Παιδιά είναι απλό ....3/9/2011 11:11:00 μμ
    Όταν δεν πανε καλα δουλειές, παίζουν νεύρα. Όχι βέβαια τόσο ώστε να δικαιλογει τέτοια σκηνικά. Βλαχοτσαμποκας. Άμα δε ´βγαινεις´ Αστο το ρημαδι.
  • για να λυθεί η απορία
    για να λυθεί η απορία3/9/2011 11:21:00 μμ
    ..Στην καφετέρια πάντως δεν έγινε τίποτα!!!!!!!!!!!!!
  • kermetes
    kermetes3/9/2011 11:27:00 μμ
    ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ εισαι τουλαχιστον αστειος, εχεις μπερδεψει την βουρτσα με την ΧΤΕΝΑ, εκτος και αν εισαι ιδιοκτητης,αδερφος,αδερφη,εξαδελφος,κουμπαρος,φιλος η φιλη του τυπου που τα εκανε μανταρα....
  • κωσ
    κωσ3/9/2011 11:40:00 μμ
    να απαγορευσουσν στα παιδακια να ανεβαινουν στον πρωτο οροφο που ειναι τα γραφεια γιατι θα πεσει κανενα απο τις σκαλες, οχι στα ιστιοφορα κοντα να παιζουν δεν ξερεις ποιοι μενουν μεσα,οχι κοντα στη θαλασσα καλο το κουσ κους μαναδες αλλα και προσοχη λιγο στο γρασιδι κατουρανε και τα βλεπετε πολλα σκυλια και μετα τα μικρα παιζουν εκει μεσα ολο μικροβια.καλο το ποτο αλλα πριν χρονια αν δεν φωναζα το αγορακι της ντ. βο. ο λεω θα ηταν πνιγμενο γιατι ο μπαμπας του καθοταν επινε ποτο και το τριχρονο το
  • PROS MARTAKI
    PROS MARTAKI4/9/2011 12:05:00 πμ
    ΑΛΙΣΦΑΚΙΑ + ΜΟΣΧΟΚΑΡΥΔΟ ( ΜΑΡΤΑΚΗ,ΥΠΟΒΑΛΛΩ ΤΑ ΣΕΒΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΝΑΜΕΝΩ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΟΥ...)
  • ΜΗΤΣΟΣ
    ΜΗΤΣΟΣ4/9/2011 12:28:00 πμ
    ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ. Η ΚΑΦΕΤΕΡΙΑ ΟΠΟΥ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΙΑ. ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΕΚΑΝΑΝ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΑΝ ΕΚΑΝΑΝ ΦΑΣΑΡΙΑ ΣΤΟ ΤΡΑΠΕΖΙ ΠΟΥ ΚΑΘΟΝΤΑΝ. ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΝΑ ΕΝΟΧΛΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ. ΔΕΝ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΣ...........
  • ΛΑΡΙΣΑ
    ΛΑΡΙΣΑ4/9/2011 12:33:00 πμ
    Παιδιά ήμουν με την αρραβωνιαστικιά μου,στο νησί σας και δεν πίστευα στα μάτια μου.οι ιδιοκτήτες του καταστήματος έχουν καθαρά προβληματικό χαρακτήρα. ο νεαρός καθόταν λες και ήθελε να δώσει το παράδειγμα και πραγματικά αυτό με έκανε να μην εμπλακώ.καταθέτω ευχαρίστως.
  • ΜΠΟΧΑΛΟΜΑΧΟΣ
    ΜΠΟΧΑΛΟΜΑΧΟΣ4/9/2011 2:22:00 πμ
    ΜΠΟΧΑΛΟΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΘΑ ΦΑΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟΝ ΑΛΛΟ ΚΑΙ Ο ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΣ ΘΑ ΦΑΕΙ ΤΙΣ ΣΑΡΚΕΣ ΤΟΥ
    • ΠΟΣΟ ΚΟΥΡΚΟΥΒΙΑΛΟΣ ΕΙΣΑΙ?
      ΠΟΣΟ ΚΟΥΡΚΟΥΒΙΑΛΟΣ ΕΙΣΑΙ?6/9/2011 11:01:00 πμ
      ΒΡΕ ΒΛΑΧΟΜΑΧΕ ΠΟΣΟ ΒΛΑΧΟΣ ΕΙΣΑΙ?
  • κεφαλοσ
    κεφαλοσ4/9/2011 2:39:00 πμ
    ...αργα η γρηγορα θα τουσ μαθει ολη η κωσ
  • μαρτάκης
    μαρτάκης4/9/2011 3:05:00 πμ
    Να πίνεις τα ποτά σου και λίγα μέτρα πιο δίπλα να πέφτει άγριο ξύλο. Μακακια ανεκτίμητη.
  • ...Μπόχαλο τα κάνατε !!!!
    ...Μπόχαλο τα κάνατε !!!!4/9/2011 3:07:00 πμ
    ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΓΑΠΗΜΕΝΗ ΤΑΙΝΙΑ ΤΩΝ ΚΩΩΝ ? ΑΠΑΝΤΗΣΗ : ΓΙΑ ΜΙΑ ΧΟΥΦΤΑ ΔΟΛΑΡΙΑ .
    • ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ
      ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ4/9/2011 9:19:00 πμ
      ΕΙΣΑΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΚΩΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΟΥ... ΕΤΣΙ ΕΙΝ' ΑΥΤΑ. ΑΛΛΟ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΚΙ ΑΛΛΟ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ. ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ, ΕΧΕΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΠΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΚΑΡΑΒΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ Σ' ΑΡΕΣΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΤΗΝ ΚΩ.
  • Ο ΔΙΚΑΙΟΣ
    Ο ΔΙΚΑΙΟΣ 4/9/2011 3:21:00 πμ
    έχω μάθει ότι του νεαρού πατέρα του έκαναν μήνυση και ζήτησαν την ποινικοί του δίωξη και το παράξενο είναι αυτός που καθόταν με τον υπολογιστή που ενοχλήθηκε ήταν ένα όργανο της τάξης και δεν έκανε τίποτα . ( και σύζυγος της τρελαμένης κυρίας mike tyson ) παρακαλώ μην αφαιρέσετε την λέξη όργανο τις τάξης ευχαριστώ.
  • κωσ
    κωσ4/9/2011 5:53:00 πμ
    να ξερατε ποσα παιδακια ανεβοκατεβαινουν τις σκαλες στα γραφεια στον πρωτο οροφο σκυβουν κατω πανε στις τουαλετες και χαλανε ενα χαρτι ετσι για πλακα ποσες μαναδες μια ωρα που καθομαι για καφε δεν στριβουν το κεφαλι τους στην πλευρα που ειναι τα παιδια τους και μην μου πειτε οχι ασε αμα τσακωθουν παιδακια κλαμα και κακο που να ηρεμησεις στην μαρινα και μετα πετιουνται οι μαναδες και τα μαλωνουν τα νευρα των πολλων κροσια απο την μπαλα και οι περισσοτερες οχι κωες αλλα εγκατεστημενες στην κω παω
    • προς κωσ
      προς κωσ5/9/2011 12:48:00 μμ
      Θα συμφωνήσω μαζί σου.. Πας να φας ή να πιεις το ποτό σου με ηρεμία και φεύγεις με τα νεύρα κρόσια..Εγω δεν φταίω σε τίποτα να τα τραβάω όλα αυτα.. Γι αυτό υπάρχουν οι παιδότοποι και οι παιδικές χαρές.....
  • ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ
    ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ4/9/2011 9:02:00 πμ
    ΚΥΡΙΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΙΔΙΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΚΑΙ ΤΗ ΘΛΙΨΗ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΓΟΝΙΟΥ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΘΗΚΕ.ΕΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΦΩΝΑΖΟΥΜΕ ΟΣΟ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΤΙΜΩΡΗΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΚΟΛΟΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΛΕΓΕΤΑΙ ΕΛΛΑΔΑ.ΓΕΜΙΣΑΜΕ ΝΤΑΒΑΔΕΣ ΚΑΙ ΓΛΥΦΤΕΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΩΝ ΚΑΙ ΟΛΩΝ ΤΟΝ ΥΠΟΛΟΙΠΩΝ ΕΞΟΥΣΙΩΝ.ΕΣΥ ΦΙΛΕ ΠΟΥ ΧΤΥΠΗΣΕΣ ΤΟΝ ΓΟΝΙΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΣΕ ΔΩ ΝΑ ΣΕ ΧΤΥΠΑΝΕ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΟΥ.ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΓΙΑΤΙ Ο ΜΠΑΡΜΠΑΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΔΟΝΤΙ.
  • Gipsy King
    Gipsy King4/9/2011 11:36:00 πμ
    Πρώτον: δεν διαθέτουν ούτε τουριστική συνείδηση ούτε καν στοιχειώδη παιδεία. Κάποια στιγμή θα πρέπει το Επιμελητήριο να προσέχει σε ποιους δίνει άδειες για τέτοιες επιχειρήσεις. Δεύτερον: η μαρίνα δεν είναι παιδότοπος. Τραβάτε σε καμιά άλλη μαρίνα του Αιγαίου (για να μην πω περισσότερα) και δείτε πως δουλεύουν. Ένα γυφταριό είμαστε εμείς...
  • πολιτης κω
    πολιτης κω4/9/2011 11:41:00 πμ
    Να συμφωνησουμε καταρχην οτι ο εκει χωρος δεν ειναι ουτε παιδικη χαρα ουτε παιδοτοπος για να αμολαμε τα παιδια μας.Απο αυτο ομως το σημειο μεχρι να φτασουμε στα αισχη που εγιναν ντροπη και μονο ντροπη. Εαν οι εν λογω επιχειρηματιες και οι εργαζομενοι ενοχλουνται απο τα παιδια τοτε γιατι δεχονται τους γονεις τους στα μαγαζια? Οχι και ο σκυλος χορτατος και η πιτα ολοκληρη.Στο χερι τους ειναι να τους διωξουν. Οσο ομως τους δεχονται να βγαλουν τον σκασμο και να κανουν τη δουλεια τους
  • ΠΡΟΣ ΜΑΡΤΑΚΗ
    ΠΡΟΣ ΜΑΡΤΑΚΗ4/9/2011 11:50:00 πμ
    ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ & ΠΑΠΡΙΚΑ...ΥΠΟΚΛΙΝΟΜΑΙ ΜΑΡΤΑΚΗ!!!!
  • ΚΩΟΣ
    ΚΩΟΣ4/9/2011 12:12:00 μμ
    ΑΝ ΗΤΑΝ ΕΤΣΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΓΙΑΤΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΜΗΝΥΣΗ...
  • Ο ΔΙΚΑΙΟΣ
    Ο ΔΙΚΑΙΟΣ4/9/2011 1:48:00 μμ
    Μένω αιδώ στην Κω 14 χρόνια και γνώρισα μόνο καλούς ανθρώπους εμένα προσωπικά δεν μου έτυχε κάτι τέτοιο . αλά εάν σταματήσει ο διάλογος και αρχινίσει η βία τότες η Ελλάδα μας θα χαθεί καλά κάνουν που η ξένη μας κοροϊδεύουνε, να τιμωρηθούν σκληρά για να μυν το κάνουν και αλλού. ( πιστεύω ότι το όργανο τις τάξης δεν θα πάθη το παραμικρό ) πάντα έτσι δεν γίνετε!!!
  • pros martaki
    pros martaki4/9/2011 3:30:00 μμ
    asxeto///re paidia stin pserimo uparxei enas papous kai krataei ena kalathaki,kai poulaei (tsai bounou) oxi oxi mipos (3 b) oxi oxi.pos legete re paidia as me bohthisi kapoios,pleace.
  • ΑΛΗΘΕΙΑ
    ΑΛΗΘΕΙΑ4/9/2011 5:14:00 μμ
    ΤΟ ΕΜΑΘΕ ΑΥΤΟ Ο ΚΥΡΙΟΣ Π........ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ Μ........ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΣΤΕΙΛΑΝ ΕΞΩΔΙΚΟ ΠΟΥ ΡΕΖΙΛΕΥΤΗΚΕ Η ΜΑΡΙΝΑ. ΜΟΝΟ ΣΤΟΥΣ ΑΔΥΝΑΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΕΞΩΔΙΚΑ ΤΕΛΙΚΑ!!!!!!!
  • κωος
    κωος4/9/2011 6:06:00 μμ
    Ο κυρος ηταν στρατιωτικος αρχ..και κολ...αποκαλεσαν τα παιδακια η δε ..στομα και συμπεριφορα βοθρου. Ελπιζω να μην ξαναπατισω στο μαγαζι τους. Ξεφτιλα
  • PROS GIPSY KING
    PROS GIPSY KING4/9/2011 6:25:00 μμ
    EISAI ONTWS GIPSY, GIATI AN THES NA KSEREIS YPARXEI MONO MIA MARINA AKOMA STO AIGAIO KAI MALISTA H DIKH MAS EXEI XARAKTIRISTEI SE PARA POLLA DIETHNI KIOLAS PERIODIKA H KALYTERH THS ELLADAS!APTHN ALLH SYMFONW OTI TETOIOY IDOUS SIMPERIFORES DIWXNOUN POLY KOSMO APTO NISI GENIKOTERA.OSO KALO FAGJTO KAI NA EXI TO MAGAZI, ME TETOIO TOUPE TO MAGAZI+TOSES ANTIPATHIES TON IDIOKTITWN,DEN PAEI POUTHENA..
  • ΜΑΝΟΣ
    ΜΑΝΟΣ4/9/2011 8:08:00 μμ
    ΤΟΥΣ ΕΙΜΟΥΝ ΚΕ ΕΓΟ ΠΑΡΟΝ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΦΙΛΟΙ ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ ΚΕΝΑ ΛΕΜΕ ΚΕΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΜΑΣΓΑΖΙΟΥ ..ΤΡΑΜΠΟΥΚΙ ΠΗΓΕ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΤΟΛΟΓΟ ΠΟΥ ΦΟΝΑΖΑΝ ΣΤΟ ΠΕΔΑΚΙ ΤΟΥ ΛΕΣ ΚΕ ΕΚΑΝΕ ΕΓΚΛΗΜΑ ΟΜΟΡΦΑ ΟΡΕΑ Κ ΕΥΓΕΝΙΚΑ Ο ΑΝΘΡΟΠΟΣ ΚΕΤΟΝ ΚΟΠΑΝΙΣΑΝ ΑΝΕΛΕΗΤΑ Η ΤΡΑΜΠΟΙΥΚΙ ΜΕΤΑ ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΕΤΟΥΡΙΣΜΟ ΝΤΡΟΠΗ
  • ...................
    ...................4/9/2011 10:05:00 μμ
    ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΘΕΛΟΥΜΕ ΜΕ ΕΠΙΠΕΔΟ....ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΑΝΤΙΜΑΤΩΠΙΖΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΡΑΤΣΙΣΤΙΚΑ, ΤΟΣΟ ΞΕΦΤΙΛΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΑΣ!!
  • αρχοντας
    αρχοντας4/9/2011 10:20:00 μμ
    αυριο το βιντεο !!!!!
  • ΤΖΟΝ ΠΡΟΣ  ΠΑΠ
    ΤΖΟΝ ΠΡΟΣ ΠΑΠ4/9/2011 10:24:00 μμ
    ΠΑΠ ΕΙΣΑΙ !!!!ΑΥΡΙΟ !!!!!!
  • ΛΑΡΙΣΑ
    ΛΑΡΙΣΑ4/9/2011 11:32:00 μμ
    12 ΧΡΌΝΙΑ ήμουν στην Γερμανία. Σε παρόμοιο περιστατικό οι ιδιοκτήτες του μαγαζιού θα είχαν προσαχθεί ακαριαία και ταυτόχρονα ο δήμος θα τους είχε πάρει την άδεια. Η αρραβωνιαστικιά μου, που είναι γερμανίδα - νοσηλεύτρια, μου είπε ότι σε τέτοιες περιπτώσεις, αναγκαστικά το κράτος διατάζει γνωμάτευση ψυχίατρου για τέτοιους ανθρώπους
  • ΝΤΡΟΠΗ
    ΝΤΡΟΠΗ5/9/2011 12:26:00 πμ
    ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΕΧΕΙ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΗς ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ.ΤΩΡΑ ΤΟ ΤΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ.ΠΙΘΑΝΟΤΑΤΑ ΝΑ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΘΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΣΕ ΕΝΑ ΝΗΣΙ ΟΠΟΥ ΟΙ ΥΠΕΥΘΗΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟΤΕΣ ΟΛΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΝ.ΕΚΕΙΝΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΕΤΡΩΓΑ ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ...κανονικα θα πρεπει να του αφαιρεθει η αδεια.ΔΙΑΦΗΜΙΣΕ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΤΟΥ ΜΑΣ ΕΠΕΙΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΑΜΕ
  • kws
    kws5/9/2011 3:52:00 πμ
    eprepe na ormousate oli kai na tous kanete pastous sto ksilo.pou pou lai k magkes na ton petaksi ekso i marina ti ton exi akoma eki
  • VT
    VT5/9/2011 4:17:00 πμ
    KE META TON APILISANE KIOLAS AXAXAXAXAX KE STIN ASTINOMIA KE TI DEN IPANE KSEFTILES EEE!! KSEFTILES ( IKROS INE O KOSMOS ) KSIPNISTE REEEEE!!!
  • klemo
    klemo5/9/2011 9:21:00 πμ
    paidia irema ki erxetai diskolos xeimonas
  • ΝΙ-ΚΩΣ
    ΝΙ-ΚΩΣ5/9/2011 9:28:00 πμ
    ΑΣ ΥΠΟΘΕΣΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙΣΤΑΤΙΚΟ ΕΧΕΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΙ ΦΙΛΟΙ , ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΟΤΙ ΜΕ ΣΥΓΓΕΝΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟ (ΣΤΗΝ ΚΩ) ΔΕ ΣΕ ΑΚΟΥΜΠΑΙ ΟΥΤΕ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΑΥΤΌ ΠΡΈΠΕΙ ΚΑΠΟΤΕ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΉΣΕΙ , ΑΠΟ ΟΤΙ ΞΕΡΩ Η ΧΟΥΝΤΑ 'ΕΠΕΣΕ' ΟΙ ΕΠΙΦΘΟΝΗ ΤΗΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΠΡΕΠΗ ΝΑ ΜΕΡΙΜΝΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΑΞΟΥΝ ΤΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ 'ΝΟΜΟΟ' ΔΕΝ ΤΟΝ ΒΛΕΠΩ ΟΡΕΞΑΤΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΙΩΞΟΥΝ ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΚΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΝΑΝΑΣΤΡΕΦΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΝΘΡΟΠΟΥΣ , ΜΟΝΟ ΚΑΚΟ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ .
  • ΝΙ-ΚΩΣ
    ΝΙ-ΚΩΣ5/9/2011 9:30:00 πμ
    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΤΟΥ ΑΞΙΟΣ ΠΑΤΕΡΑΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ
  • ΡΕ ΞΕΦΤΗΛΕΣ 4 ΑΠΕΝΑΝΤΙ Σ ΕΝΑΝ?
    ΡΕ ΞΕΦΤΗΛΕΣ 4 ΑΠΕΝΑΝΤΙ Σ ΕΝΑΝ?5/9/2011 11:42:00 πμ
    Ε ΡΕ ΤΖΑΜΠΑ ΜΑΓΚΕΣ!!!! ΠΑΛΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΒΑΡΕΣΑΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!! ΚΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟ! ΤΟ ΓΡΑΣΙΔΙ ΤΙ ΤΟ ΚΑΝΑΤΕ???????????? ΘΑ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΤΕ ΚΙ ΑΥΤΟ ΑΠΟ ΔΗΚΗ??????
  • E. Zitakis Ving Tsun Kos
    E. Zitakis Ving Tsun Kos5/9/2011 12:04:00 μμ
    Λιπών είμαι φίλος του πεδίου που χτυπήθηκε, από εμένα ένα μεγάλο μπράβο που κράτησε την ψυχραιμία του. Εγώ μάλλον θα τους χτυπούσα πολλή άσχημα και μετά θα έμπλεκα άσχημα μπράβο Γιώργο καλά έπραξες .
  • ΕΛΕΝΗ
    ΕΛΕΝΗ5/9/2011 12:57:00 μμ
    Απαράδεκτη η συμπεριφορα των ιδιοκτητών... Αν ισχύουν όλα αυτά (γιατί το βιντεάκι , θα μπορούσατε να το βγάλετε και ας κρυβατε τα πρόσωπα)! ΑΛΛΑ η ΜΑΡΙΝΑ δεν ειναι παιδότοπος.. !! Το είπατε πολλοί και συμφωνώ μαζί σας.. Εγώ δεν έχω παιδί.. Αλλά αν κάνω δεν θα το αμολάω σε χώρους που δεν είναι ασφαλής για το παιδί μου!!! Και το βασικότερο δεν θα θέλω να ενοχλεί τους γύρω μου!!!
  • Eleni!
    Eleni!5/9/2011 1:06:00 μμ
    Αυτο το βίντεο γιατι δεν το ανεβάζετε ΑΝ ειναι αλήθεια? Και στο κάτω κάτω της γραφής η ΜΑΡΙΝΑ δεν είναι παιδική χαρά!! Και εγώ πολλές φορές οταν πηγαίνω για ποτό θέλω να αρχίζω να φωνάζω στους γονεις , που απολαμβάνουν το καφέ τους , λες και δεν έχουν παιδια, και εγώ παθαίνω πονοκέφαλο!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ΛΟΙΠΟΝ
    ΛΟΙΠΟΝ5/9/2011 1:12:00 μμ
    ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΚΙΟΛΑΣ,ΑΝ ΔΕΝ ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ, ΠΩΣ ΝΑ ΤΗ ΔΙΩΞΟΥΝ ΑΠΟ ΕΚΕΙ?ΑΣ ΠΑΡΘΕΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ Η ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΤΗΣ ΜΑΡΙΝΑΣ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΑΞΕΙ ΑΝΑΛΟΓΑ.ΑΝ ΘΑΦΤΕΙ ΟΜΩΣ,ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ?ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ,ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ? ΚΥΡΙΕ ΖΗΤΑΚΗ,ΔΕ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΟΜΩΣ ΕΝΩ ΕΧΕΤΕ ΣΧΟΛΗ ΝΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΘΑ ΔΕΡΝΑΤΕ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ. ΚΑΙ Ο ΓΙΩΡΓΟΣ ΛΟΓΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΘΗΤΗΣ ΣΑΣ,ΣΩΣΤΑ?ΠΑΝΤΩΣ Η ΣΧΟΛΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΗ,ΜΠΡΑΒΟ!
  • Ο ΔΙΚΑΙΟΣ
    Ο ΔΙΚΑΙΟΣ5/9/2011 2:50:00 μμ
    Δηλαδή Ελένη εάν δεν μου αρέσει ο ήχος τις φωνής σου - φάτσα σου θα σε πλακώσω στο ξύλο εσένα τον άντρα – πατέρα – μάνα – παιδία - παρέα σου ??? ότι και να πη όποιος νάνε δεν έπρεπε να χτυπήσουν τον άνθρωπο τη θα γίνει εάν ο καθένας όταν δεν γουστάρει κάτι τον σαπίζεις στο ξύλο που είμαστε στην Ουγκάντα !!
  • Απορώ..
    Απορώ.. 5/9/2011 3:16:00 μμ
    βρεθήκαμε και εμείς παρόντες με τον σύζυγο μου και τα δυο μας παιδιά στο επεισόδιο . Είναι λυπηρό να συμβαίνουν τέτοια γεγονότα στο νησί μας. ότι και να λέμε εμείς οι υπεύθυνοι θα πρέπει να πράξουν. Ήταν συχνές οι παρατηρήσεις του καταστήματος στα παιδιά και παλαιότερα. Όχι όμως και να φτάσουν εώς εκει. Θα πρέπει να λάβουμε μέτρα για να μην δούμε τα χειρότερα. Ελπίζω και θέλω ο νεαρός να δικαιωθεί.ευχαρίστως να καταθεσουμε
  • Απορω
    Απορω5/9/2011 3:34:00 μμ
    Ελενη σίγουρα η μαρίνα δεν είναι παιδική χαρΑ ωστόσο λειτουργεί κάπως έτσι . Εάν δεν υπήρχε αυτή η ιδιαιτερότητα πολλοί γονείς δεν θα έπιναν το καφεδάκι τους στην μαρίνα ούτε και θα έτρωγαν τα μεζεδάκια τους στο γνωστό εστιατόριο. Αναγνωρίζω και σέβομαι το γεγονός ότι θέλεις ησυχία Αλλα μάλλον διαλέγεις λάθος μέρη. Φυσικά θα μπορούσαν οι επαγγελματίες τις μαρίνας να απαγορεύουν την είσοδο σε οικογένειες . Τους ρωτάς εάν το επιθυμούν οταν το μεγαλύτερο μέρος της πελατείας τους στηριζετε στις οικογένειες; Θα καταλάβεις τι σου λέω οταν γίνεις και εσυ μητέρα. Δεν υπΑρχει καμμιά δικαιολογία οι άνθρωποι πρέπει να οδηγηθούν στον εισαγγελεα
  • ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕ ΛΑΜΟΓΙΑ...
    ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΕ ΛΑΜΟΓΙΑ...5/9/2011 3:35:00 μμ
    50 ΑΤΟΜΑ ΕΙΔΑΝ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΜΑΛΛΙΣΤΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΚΑΙ ΓΝΩΣΤΟΙ ΣΥΜΠΟΛΙΤΕΣ ΜΑΣ, ΒΡΙΣΚΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ..ΜΗΝ ΤΡΑΒΑΤΕ ΤΑ ΛΟΥΡΙΑ..ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ ΜΑΓΑΖΙΟΥ..ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΣΑΣ..ΗΔΗ ΧΑΣΑΤΕ 50 ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΡΧΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΑΣ..ΦΡΟΝΤΙΣΤΕ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΓΙΝΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ..Ο ΠΑΤΕΡΑΣ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ (ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟΣ) ΗΤΑΝ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΤΙΣ ΕΦΑΓΕ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΨΥΧΙΚΑ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΕΣ...ΣΕ ΑΛΛΗ ΧΩΡΑ ΟΙ ΜΑΓΑΖΑΤΟΡΕΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΣΕ ΚΛΙΝΙΚΗ ΨΥΧΙΚΩΝ ΝΟΣΗΜΑΤΩΝ...
  • E. Zitakis Ving Tsun Kos
    E. Zitakis Ving Tsun Kos5/9/2011 5:32:00 μμ
    Προς ΛΟΙΠΟΝ Και βεβαία θα αμυνόμουν σε καμία περίπτωση δεν θα επιτιθόμουνα είμαι κατά της βίας και υπέρ του διαλόγου όπως και έτσι έπραξε και ο Γιώργος. Δεν είναι ανάγκη να κάνετε επίθεση προς εμένα διότι δεν με γνωρίζετε καθόλου όλη μας έχουμε το δικαίωμα να προστατευτούμε και ένα παραπάνω εάν η Αλή είναι 4 προς 1. Για τη γράφετε όλη ανώνυμος ???
  • kos 21
    kos 215/9/2011 5:41:00 μμ
    GIA TON ANONIMO ΛΟΙΠΟΝ EXIS PERDEPSI TIN .... ME TIN BOURTSA.
  • κωσ
    κωσ5/9/2011 9:21:00 μμ
    πηγαινεται σε αλλη μαρινα να δειτε η καφετερια εξω απο τα σκαφη δεν μπορει ο καθε ξενος μεσα στο σκαφος του να ακουει φωνες κλαμματα να πηγαινουν παιδακια εξω απο σκαφη και να παιζουν αυτοι ηλθανε στην κω για υσυχια β να διαβαζουν κανενα βιβλιο αν ηθελαν φασαρια θα πηγαινανε με το σκαφος τους στην μυκονο.και το παραδοξο ειναι οτι αυτοι που αμωλανε τα παιδια τους χωρις να φοβουνται θαλασσα και σκελες ειναι ελληνες αλλα οχι κωοι δηλ αξιωματικοι δασκαλοι δημ υπαλ και οι γλασσα των κυριων τους ροδ
    • Θαμώνας Μαρίνας
      Θαμώνας Μαρίνας7/9/2011 7:38:00 πμ
      Ο χώρος που παίζουν τα παιδιά είναι αμελητέος σε σύγκριση με τον ευρύτερο χώρο της Μαρίνας. Είναι μακριά από τα σκάφη, αν μπορείτε φίλε μου να υπολογίσετε χώρο και απόσταση....Και μέχρι σήμερα δεν έχω δει παιδιά να παίζουν μπροστά στα σκάφη. Αλλά ας απογορέψουν την είσοδο σε οικογένειες με παιδιά και θα δούμε τα ποσοστά των κερδών τους.. γιατί το παιδί και πίνει και τρώει δεν την βγάζει με έναν καφέ!!
  • Προσοχή στα... Πα(ϊ)δάκια
    Προσοχή στα... Πα(ϊ)δάκια5/9/2011 10:24:00 μμ
    πιο πολυ στεναχωριέμαι για τα κακόμοιρα τα πα(ϊ)δάκια
  • kvs
    kvs5/9/2011 11:35:00 μμ
    kyriew me ta chlotakoyna αφηστε το κους κους και προσεχετε τα παιδια τα αμολατε πανω κατω τις σκαλες στις τουαλετες κυκλοφορουν και ανωμαλοι αμα γινει το κακο θα φταιει ο δημαρχος που δεν εβαλε ντανταδες στα παιδια σας για να πηγαινει η δικη σας γλωσσα ροδανι χα χα χα
  • ΤΑΚΗΣ
    ΤΑΚΗΣ6/9/2011 1:35:00 πμ
    ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΣΕ ΤΗ ΕΠΙΠΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΚΔΗΛΩΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΠΟΙΟ ΧΥΔΑΙΩΣ ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΝΗΣΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΥΟ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΑΝΘΡΩΠΟΝ ΟΙ ΚΩΟΙ ΜΕ ΚΑΠΑ ΚΕΦΑΛΑΙΟ..ΚΑΙ ΟΙ ΔΕΥΤΕΡΟΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΚΑΛΟΥΝΤΑΙ ΚΟΤΕΣ???? ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΑΙΡΙΑΖΗ ΑΠΟΛΗΤΑ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ....
  • ΤΑΚΗΣ
    ΤΑΚΗΣ6/9/2011 1:50:00 πμ
    ΤΕΛΙΚΑ Η ΑΥΤΟΥ ΜΕΓΑΛΙΟΤΗΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΟ.........Σ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΔΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑΤΟΥ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΥΤΟ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΒΗΣΕΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΜΑΘΕΝΟΘΜΑΙ ΟΛΟΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ...
  • NTROPH ths Ell. astynomias ....
    NTROPH ths Ell. astynomias ....6/9/2011 2:10:00 πμ
    ..gia allh mia fora apodeikthke Anikanh h Ellhnikh Astynomia na kraththei sto ypsos to peristasewn kai na parei Ammesa Apofaseis gia to symban sthn marina ths kw... kai dystyxws kai h ellhnikh ( dikaiosynh...) kleinei ta matia kai ta aytia mprosta se ena tetoio peristatiko .. profanos o kaoumpohs ..... exei Thesh h malon gnwstous
  • Κριμα
    Κριμα6/9/2011 2:50:00 πμ
    ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ να υπαρχουν τετοια ατομα στον χώρο της Ελληνικής Αστυνομίας. Το μαγαζακι απ οτι εμαθα εκλεισε για χειμωνα. Αλλα οι υπαιτιοι θα μεινουν ατιμωρητοι...! και του χρονου που θα ξανα ανοιξει κανεις δε θα θυμαται τιποτα. και ολα θα ναι μελι γαλα ...! Λυπαμαι ειλικρινα λυπαμαι !!
  • kos
    kos7/9/2011 5:45:00 πμ
    stin marina den kanei koumanto i astynomia alla to limenarxeio!!
  • ergazomenos
    ergazomenos7/9/2011 5:52:00 πμ
    gia rotiste otan phge to ika gia elegxo ti egine k me autous...
  • προς τον kos....
    προς τον kos....8/9/2011 12:11:00 πμ
    ...ναι το λιμεναρχείο κάνει κουμάντο .. αλλά υπάρχει και η ΕΔΕ φίλε ...
  • Rospy
    Rospy8/9/2011 1:45:00 μμ
    OLO OI IDIOI KAI IDIOI GRAFETE ...KAMIA DEYTERI GNOMI DEN AKOYSAME MIPWS EINAI LIGO STIMENO OLO AYTO...EPEIDEI TO MAGAZI PAEI KALA KAI EXEI TIN PELATIA TOY....LIGO KARAVANOKATASTASI...MOY THIMIZEI TOY STRATOY...!!!! XALARWSTE LIGO KAI KALO EINAI TA PAIDIA MAS OTAN TA VGAZOYME EXO MAZI MAS GIA FAGITO I POTO TA EXOYME SE PIO KOSMIA KATASTASI NA MIN ENOXLOYN ....DEN PAIDIKI XARA OLOI XOROI....!!GEIA SAS....KAI YREMIA SE OLOYS..
    • pros popsi
      pros popsi13/9/2011 8:24:00 μμ
      re phile ekei einai xoros gia paidia i toulaxiston ta aphinoun na paizoun ekei.ama den ta aphinoun tote de 8a phgainoun oikogenies kai an ginei auto tote na doume lephta pou 8a bgaloun.
  • boss
    boss8/9/2011 5:02:00 μμ
    αρωστια !!! τι να πει κανεις ....... τπτ ρε ουτε παιδακια ουτε πελατες θελουμε μονο ευρω τπτ αλλο . Γιατι ειμαστε και απο την κω καταλαβατε κυριοι, αυτοι που θα πλουτισουμε σε μια μερα και δεν εχουμε αναγκη ουτε συνδημοτες ουτε τπτ ανθρωπινο που μας αποσπαει την προσοχη απο τον πλουτο της σεζον . Τα ζωωδη ενστικτα μας θα ειναι αυτα που θα μας προστατευουν για παντα με την αρωγη τον ασπωνδυλων φιλων μας μπατσων
  • dd
    dd9/9/2011 11:46:00 μμ
    Proton einai aparadekto olo to skiniko kai einai episis aparadekto pou meriki, horis na einai kan goneis na milane gia to pou prepei na pigenoun goneis me ta paidia tous. Ginete prota goneis kai meta kante kritiki gia to pou tha prepei na pigenoun oikogeneies...mipos einai kalytera h plateia h mipos yparhoun paidotopoi pou den gnorizoume.
  • eistai gidia........
    eistai gidia........18/9/2011 12:08:00 μμ
    karagkiozides pou tsakonontai metaksy tous gia to poios exei dikio kai poios adiko karagkiozides pou prospa8oun na kalypsoun pseftotsampoukades pou xtypane ena atomo mono an einai panw apo 4.........aytoi eisati mpoxaloi kai aytoi 8a parameinete......eytyxws kapoioi exoun ma8ei alliws...poio ntompra....alla kai pali....se patera paidiou re gidia??kai akoma xeirotera??o pappous me to ena podi ston tafo sto paidaki re zww???eleeinoi kai trisa8lioi!!!!
  • 1
    118/5/2013 4:49:00 πμ
    1
  • 1
    118/5/2013 4:50:00 πμ
    1
  • セリーヌ バッグ ラゲージ
    セリーヌ バッグ ラゲージ24/10/2013 11:09:00 πμ
    バック ブランド セリーヌ バッグ ラゲージ http://www.sxjincheng.com/コインケース-z2h1h-14.html
  • JfFOPuaZt
    JfFOPuaZt24/10/2015 7:26:00 μμ
    z035JL http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
  • zsgRFRhahpo
    zsgRFRhahpo25/10/2015 12:58:00 πμ
    CVw5tt http://www.FyLitCl7Pf7kjQdDUOLQOuaxTXbj5iNG.com
  • lHhlSSrbEtNHd
    lHhlSSrbEtNHd12/11/2015 6:06:00 πμ
    Please wait http://www.theeconomicinsight.com/about exams can u buy zithromax online term hive During the dockside demonstration at Norfolk Naval Station, bright yellow and orange flotation balloons blossomed from the neck of the floating mock-up of the Orion capsule. Sailors in five small boats handled tow lines attached to the capsule, and winches tugged it into the flooded well deck of the Arlington, an amphibious transport dock ship that usually carries Marines and their equipment.
  • KQqRLyVOTarVq
    KQqRLyVOTarVq12/11/2015 12:26:00 μμ
    How much were you paid in your last job? http://www.transformatlab.eu/participants downstairs bimatoprost online purchase separated ** China's Wumart Stores Inc will acquire a bulkof CP Group's retail stores on the mainland and take a stake inone of the Thai group's companies in an all-stock deal worth$374 million, helping Wumart to grow its footprint in northernChina. Wumart, an operator of supermarkets, has agreed to buy amajority of the CP Lotus retail stores in China for HK$2.34billion ($302 million), the companies said in a joint statement.Wumart will also gain a 10 percent stake in CP Lotus.
  • KQqRLyVOTarVq
    KQqRLyVOTarVq12/11/2015 12:26:00 μμ
    Until August http://www.transformatlab.eu/participants deliberate ordering bimatoprost us unlikely Donald Yacktman, president and founder of Yacktman Asset Management which holds something under 1 percent of BlackBerry according to Thomson Reuters data, said he does not expect a counteroffer to emerge.
  • KQqRLyVOTarVq
    KQqRLyVOTarVq12/11/2015 12:26:00 μμ
    I don't like pubs http://www.theeconomicinsight.com/about unless spelling buy cheap generic zithromax brooch slowly * Wall St Falls as U.S. Government faces possible shutdown * Oil falls as U.S. and Iran look for nuclear deal * Gold holds 1 pct gains on U.S. fiscal uncertainty * Copper rises as China recovery boosts demand hopes
  • KQqRLyVOTarVq
    KQqRLyVOTarVq12/11/2015 12:26:00 μμ
    Good crew it's cool :) http://www.artopolischicago.com/the-cafe cousins alike buy cheap motilium kernel Investigators believe Saul Montalvo and another man named Juan Arias were the racket's ringleaders, while Daniel Montalvo and Benny Maldonado would collect and distribute cash at the betting parlors.
  • KQqRLyVOTarVq
    KQqRLyVOTarVq12/11/2015 12:26:00 μμ
    Have you seen any good films recently? http://drosmar.band.uol.com.br/tag/medicina-esportiva/ hurt minus butenafine or terbinafine earliest barbara While many in Washington rightly support the sequester’s spending restraint, few believe the cuts are wisely applied. Obama is calling for changes. He should find money for necessary programs by eliminating the useless as a first and necessary step toward a whole new culture of results-based budgeting.
  • yzKuzYBTjOBMjwSueR
    yzKuzYBTjOBMjwSueR13/11/2015 8:16:00 πμ
    Please wait http://www.monaghanpeace.ie/calendar/ city stendra no brasil headless elementary Tenet set up a commercial accountable care organization in Modesto, California, in January 2012 after Kaiser Permanente, known for providing the ACO blueprint, built a medical center there. Tenet is now more deeply involved through its purchase, of a smaller hospital group, Vanguard Health Systems, finalized on October 1 for about $1.8 billion.
  • yzKuzYBTjOBMjwSueR
    yzKuzYBTjOBMjwSueR13/11/2015 8:16:00 πμ
    We used to work together http://www.zoelyons.co.uk/news/touring.html wholly depended buy gabapentin 300 mg terror crew After a whirlwind week, the Jeannette couple tied the knot in a hastily arranged backyard ceremony that formalized their union and celebrated Logan's life, which doctors say will be cut short soon by cancer.
  • yzKuzYBTjOBMjwSueR
    yzKuzYBTjOBMjwSueR13/11/2015 8:16:00 πμ
    I'm in a band http://retapuit.ee/pildialbum toddle generic paxil manufacturers fishing cuckoo Nora Parker, headteacher at Lutterworth High School, where Hannah was in year nine, said: “Hannah, who just completed her final year at the school and was looking to transfer to Lutter­worth College in August, was a bright, bubbly, popular and thoughtful girl who was liked and respected by all those she came into contact with.”
  • yzKuzYBTjOBMjwSueR
    yzKuzYBTjOBMjwSueR13/11/2015 8:16:00 πμ
    I'm a trainee http://retapuit.ee/pildialbum nasty paxil cr 25 mg para sirve probable It also comes as South Korea is nearing a decision to buy Boeing Co's F-15 fighter, and while Denmark and Canada, two countries that helped fund the jet's development, have restarted their fighter competitions.
  • yzKuzYBTjOBMjwSueR
    yzKuzYBTjOBMjwSueR13/11/2015 8:16:00 πμ
    I support Manchester United http://retapuit.ee/kontakt clank 10mg of prozac for ocd harmony plenty Steinbrueck was referring to government infighting over issues such as the Free Democrats' promises of major tax cuts, which were never realized — as well as a much-criticized new benefit for stay-at-home parents the challenger pledges to scrap and the government's rejection of a national minimum wage, which he advocates.
  • yzKuzYBTjOBMjwSueR
    yzKuzYBTjOBMjwSueR13/11/2015 8:16:00 πμ
    I'm sorry, I'm not interested http://retapuit.ee/pildialbum congratulate paxil buy online no prescription nineteenth dan Amber Glatt, 22, a Valley City State University student, vanished on the Fourth of July, prompting aerial searches. She contacted her mother five days later from the Grand Canyon. Her mother said Glatt has had recurring amnesia since suffering a head injury years ago.
  • yzKuzYBTjOBMjwSueR
    yzKuzYBTjOBMjwSueR13/11/2015 8:16:00 πμ
    I don't know what I want to do after university http://collect.se/about_us legitimate committed voltaren xr 100 mg vernon unhappiness Top banks Santander and BBVA have said they are wellequipped to cope with any impact in the treatment of refinancedloans. Both lenders, with weighty overseas operations, have beenselling down assets in the past two years as they strengthentheir capital.
  • yzKuzYBTjOBMjwSueR
    yzKuzYBTjOBMjwSueR13/11/2015 8:16:00 πμ
    Where are you from? http://retapuit.ee/saekaater clenched street price for lexapro bishop The incident in which the clown wore the mask and encouraged a bull to run him down occurred on Saturday at the Missouri State Fair. Leading Democrats and Republicans as well as State Fair officials said it was disrespectful to the president.
  • yzKuzYBTjOBMjwSueR
    yzKuzYBTjOBMjwSueR13/11/2015 8:16:00 πμ
    I'd like to send this parcel to http://collect.se/about_us hemp voltaren sr 75 mg resistance An EU-funded project - U-BIOPRED - is examining this very issue. Scientists are looking at how severe asthma affects different people in the hope of categorising the condition into sub-groups. By doing this, it is hoped that more personalised medicine can be developed, treating each individual for the specific type of asthma they have.
  • yzKuzYBTjOBMjwSueR
    yzKuzYBTjOBMjwSueR13/11/2015 8:16:00 πμ
    I stay at home and look after the children http://www.monaghanpeace.ie/calendar/ excessively stiffen stendra availability suitcases dish The city, normally bustling at all hours of the day and night, now slips into an eerie quiet interrupted at times by gunfire during an 11-hour curfew that starts at 7 p.m. The usually gridlocked streets are devoid of nighttime traffic.
  • lVxsEhCWbU
    lVxsEhCWbU13/11/2015 8:33:00 πμ
    Where do you come from? http://www.monaghanpeace.ie/resources/consortium/ hence ensued priligy 30 mg fiyato- dragged drew Jersey Shore guidette Jenny 'JWoww' Farley is known for putting on fancy get-ups for her flames at the beach. Now she's sharing her goods with the world. The boob-a-licous reality show star put on a corset-style get-up among other sexy outfits for the August issue of Maxim.
  • lVxsEhCWbU
    lVxsEhCWbU13/11/2015 8:33:00 πμ
    Have you got a telephone directory? http://www.railwaystays.com/luxury-trains-worldwide/ tiptoe buy albuterol tablets uk urgent Soriano has a no-trade clause in his contract, but he is expected to waive it for a deal to the Bronx. The Cubs would likely pick up a majority of the $24 million still owed to Soriano through next season, with most of it going toward his $18 million salary for 2014. The Yankees took the same approach in acquiring Wells from the Angels during spring training, helping them in their quest to remain beneath the $189 million luxury-tax threshold in 2014.
  • NzDLubSaBkF
    NzDLubSaBkF13/11/2015 8:49:00 πμ
    Until August http://mvv.hu/en/ professional flagyl 400 mg experience Scientists discovered the strain by accident while testing chickens, ducks, geese and other birds for the H7N9 virus that has infected more than 130 people and killed 40 since it was first detected in March.
  • NzDLubSaBkF
    NzDLubSaBkF13/11/2015 8:49:00 πμ
    perfect design thanks http://circaprojects.org/shop/ am firm purchase propecia online no prescription malicious travels Kyenge has faced regular insults since becoming minister, often from other politicians. Earlier this month a senior parliamentarian in the anti-immigration Northern League party likened her to an orangutan and only apologized after a storm of criticism.
  • NzDLubSaBkF
    NzDLubSaBkF13/11/2015 8:49:00 πμ
    Could I have a statement, please? http://www.jrsuk.net/about_us/ unless cost of generic wellbutrin sr trumpet Having secured a second term, Obama visited Israel in March, where he eased a personal rift with Netanyahu and offered reassurances that he was determined to deny Iran the means to make a bomb, something that Tehran denies it is seeking.
  • NzDLubSaBkF
    NzDLubSaBkF13/11/2015 8:49:00 πμ
    Why did you come to ? http://www.monaghanpeace.ie/about-us/ forgotten price of avanafil frank The San Joaquin Valley in central California is one of the world's most productive agricultural regions. It's an arid desert irrigated to make a land of plenty, where crops such as grapes and garlic are grown.
  • NzDLubSaBkF
    NzDLubSaBkF13/11/2015 8:49:00 πμ
    Insufficient funds http://www.zoelyons.co.uk/video/ axis mole neurontin 800 mg tid feral Further, the tide is turning for the better with regard to handwriting: many schools, some senior as well as primary, certainly in the Leeds/Bradford area, are now teaching children “cursive handwriting” skills. I know of at least one school where the entire staff are learning cursive handwriting and the result is beautifully formed letters and writing across all ages in the school. At my own school in Leeds, we are guiding children in how to learn and apply cursive writing, a method almost identical to the way I learnt joined-up writing more than 50 years ago.
  • NzDLubSaBkF
    NzDLubSaBkF13/11/2015 8:49:00 πμ
    About a year http://www.monaghanpeace.ie/about-us/ bladders avanafil cas disadvantage Google, worth about $285bn (£182bn), has suggested that British courts should not decide the matter, and the case should be heard by a court in California because that is where the company's software is based, according to reports.
  • NzDLubSaBkF
    NzDLubSaBkF13/11/2015 8:49:00 πμ
    Could I borrow your phone, please? http://www.zoelyons.co.uk/video/ falcon neurontin 800 mg high speedy roller The news came as a House of Representatives subcommittee on cybersecurity held a hearing to discuss the system, called the Hub. Republican lawmakers and panel witnesses raised questions about the ability to secure the system ahead of the Oct 1 launch.
  • NzDLubSaBkF
    NzDLubSaBkF13/11/2015 8:49:00 πμ
    I support Manchester United http://www.zoelyons.co.uk/video/ terrible neurontin 800 mg price begin tentative Also on the scene: fat cats and working stiffs, as well as a hapless hooker (Anika Noni Rose), a desperate druggist (Peter Friedman), a doctor who sells out to get ahead (Eisa Davis) and Mister’s anti-union puppets, called the Liberty Committee.
  • NzDLubSaBkF
    NzDLubSaBkF13/11/2015 8:49:00 πμ
    I can't stand football http://www.monaghanpeace.ie/projects/ reproof dapoxetine ou paroxetine fast Senior diplomats from the five permanent members of the U.N. Security Council and Germany are preparing now to meet with top Iranian officials in mid-October in Geneva in the latest round of thus-far unsuccessful talks to get Iran to prove its nuclear program is peaceful.
  • NzDLubSaBkF
    NzDLubSaBkF13/11/2015 8:49:00 πμ
    Get a job http://www.monaghanpeace.ie/category/partner-delivery/ increase amount tadacip effectiveness growth Lawyers for defendants including Reserve Management Co saidin a court filing they reached a settlement in principle withthe regulator at the end of August, only to learn on Sept. 5that the SEC subsequently rejected it.
  • eAmNwMRC
    eAmNwMRC13/11/2015 1:44:00 μμ
    I'm interested in http://retapuit.ee/kontakt business razor where can i buy prozac uk newcomer In rejecting a preliminary injunction, Friedman said there was no need for such an emergency measure because Klemencic has until the end of March to apply for an exemption from Obamacare, by which time the lawsuit may be over.
  • eAmNwMRC
    eAmNwMRC13/11/2015 1:44:00 μμ
    Please wait http://retapuit.ee/pildialbum oath awhile paroxetine mg deserved scent “Similarities? Tardiness, unpredictability, tantrums, absences, neediness, psychodrama—yes, all that,” he wrote, “but something more, that thing that keeps you watching someone on screen, that thing you can’t take your eyes off of, that magic, that mystery.”
  • eAmNwMRC
    eAmNwMRC13/11/2015 1:44:00 μμ
    I can't get through at the moment http://retapuit.ee/kysi-pakkumist pronounce motilium buy canada opt scribble As a new intake of students settles in to university, they are beginning to grapple with the same questions – but will find the answers much more readily. Rather than rummaging through self-help books or resorting to trial and error, today’s teenagers are finding a wealth of practical advice on the video-sharing website YouTube.
  • eAmNwMRC
    eAmNwMRC13/11/2015 1:44:00 μμ
    Could I order a new chequebook, please? http://www.zoelyons.co.uk/about-zoe-lyons/ christmas institute neurontin capsules 400 mg sail My concern is that the white guys in the suburbs, with their arsenals, will, in their great paranoia, begin enforcing vigilante law. Ironically, of course, many of these are also economic victims. But, maybe only a popular revolt, new revolution, is the only answer to dislodging the rich from their perches. Humpty Dumpty.
  • eAmNwMRC
    eAmNwMRC13/11/2015 1:44:00 μμ
    A book of First Class stamps http://retapuit.ee/kysi-pakkumist without buying domperidone online uk sharply The Canadian gold miner, which is looking to shore up itsbalance sheet in the face of weaker metal prices and ballooningcosts, recently announced a deal to sell three of its high-costmines in Australia for $300 million.
  • eAmNwMRC
    eAmNwMRC13/11/2015 1:44:00 μμ
    History http://retapuit.ee/hinnakiri respectful endep 10 for pain relief underneath wounded He asked Congress to delay any vote to authorize airstrikes if these efforts fail. Congress was hesitant to give the president approval for military intervention for many good reasons; aside from current conditions on the ground, the benefits were dubious and the risks were significant. There was no clear end game in sight, one that would stop most killing and the immense threat to regional stability posed by the ongoing civil war.
  • gRsyfKmYKlvsfArC
    gRsyfKmYKlvsfArC13/11/2015 1:55:00 μμ
    Languages http://www.monaghanpeace.ie/about-us/members/ whilst tolerable fake zenegra disgrace appointment It remains to be seen why America Movil, which hasa stake of about 30 percent in KPN, decided to back the deal tosell off the German unit, the Dutch operator's crown jewel, toits arch-rival. America Movil and Telefonica compete head tohead across Latin America and their bosses Carlos Slim and CesarAlierta are old foes.
  • GMlDrVsMfIJQOJqB
    GMlDrVsMfIJQOJqB13/11/2015 2:13:00 μμ
    I'm in my first year at university http://www.monaghanpeace.ie/category/partner-delivery/ germ tadacip 20 from cipla pharma beaten ambiguous In exchange for agreeing to raise the $16.7 trillion debt ceiling, Republicans are seeking big spending cuts, which may strike at the heart of programs considered sacrosanct to President Barack Obama and his fellow Democrats.
  • GMlDrVsMfIJQOJqB
    GMlDrVsMfIJQOJqB13/11/2015 2:13:00 μμ
    Where did you go to university? http://www.monaghanpeace.ie/projects/ preferred dapoxetine pdf infant crocodile Yeshiva University chancellor Rabbi Norman Lamm announced his retirement on July 1, saying he was wrong in the way he handled allegations of sexual abuse at the university’s high school decades ago. Lamm is stepping down after decades at the university amid an ongoing investigation into accusations of abuse by alumni. 
  • GMlDrVsMfIJQOJqB
    GMlDrVsMfIJQOJqB13/11/2015 2:13:00 μμ
    I've only just arrived http://mvv.hu/en/ hasten flagyl 500 mg 20 film tablet nedir east improve The May killings in Baida and Ras al-Nabaa, two pockets of rebel sympathizers surrounded by villages loyal to Assad on the outskirts of the town of Banias, did not involve fighting with rebels and appeared designed to send a message of deterrence.
  • AVlReYgFIIcCkJp
    AVlReYgFIIcCkJp16/11/2015 3:46:00 πμ
    I'd like to cancel this standing order http://www.robertmweir.com/roots-and-wings.html clomid 250mg fertility Dinosaurs replaced their teeth constantly throughout their life with new tooth crowns sitting deep in the jaw ready to erupt beneath each working tooth. This contrasts with mammals like us, which only replace their teeth once after birth (milk teeth and adult teeth).
  • AVlReYgFIIcCkJp
    AVlReYgFIIcCkJp16/11/2015 3:46:00 πμ
    What university do you go to? http://www.mrh-project.eu/index.php?page=general-info clomipramine 10 mg premature ejaculation But exports have begun to slow in recent months, withSeptember exports totaling 78 million gallons, downsignificantly from the 128 million exported in August and the127 million shipped in September last year, the data show.
  • OMZwrFytdYoXusEo
    OMZwrFytdYoXusEo16/11/2015 6:43:00 πμ
    Can I call you back? http://www.terrystricklandart.com/purchase.htm paxil cr 25mg bula UN Watch officials have already begun working with dissidents and nongovernmental organizations from China, Cuba and Russia to oppose those candidacies. All three of those countries are designated “not free” by Freedom House, a Washington-based watchdog whose annual reports track that status of civil liberties worldwide.
  • OMZwrFytdYoXusEo
    OMZwrFytdYoXusEo16/11/2015 6:43:00 πμ
    I'm about to run out of credit http://unisoftinformatics.com/blog/ super nizagara gold Homosexuality is not new. It has existed as long as humanity has, and is also seen in the animal kingdom. People have simply been liberated to be able to live openly and seek equal treatment. If you would just leave them alone to live without discrimination, it will cease to be news and thus not touch your life in any way, because I am sure that those of you so outraged dont know anyone homosexual or have any in your own families. So, chill.
  • OMZwrFytdYoXusEo
    OMZwrFytdYoXusEo16/11/2015 6:43:00 πμ
    good material thanks http://www.terrystricklandart.com/purchase.htm cost of paxil cr without insurance However, one player on that team, who prefers not to be identified, says Johnson told him privately a few years ago that, in retrospect, he thinks the Shelby at-bat may have left Gooden a bit gassed, and he probably should have taken him out.
  • OMZwrFytdYoXusEo
    OMZwrFytdYoXusEo16/11/2015 6:43:00 πμ
    How many days will it take for the cheque to clear? http://unisoftinformatics.com/blog/ nizagara sildenafil citrate tablets The governments' plan, which needs court approval, wouldrequire that Apple end its contracts with the five publishersand be banned for five years from entering contracts that wouldeffectively raise prices of e-books sold by rivals.
  • FcsKENIFF
    FcsKENIFF16/11/2015 7:13:00 πμ
    Where did you go to university? http://www.mrh-project.eu/index.php?page=general-info clomipramine hcl sandoz 25 mg While PIAA officials do not track instances of cross-gender play, a recent survey of 599 schools found widespread participation across gender lines. Thirty-eight schools, for example, reported boys playing on field hockey teams, and 14 said boys played on their girls lacrosse squads. More than 100 schools allowed girls to play on their high school football teams, the survey found, and 112 reported high schools had girls on wrestling teams, the newspaper reports.
  • FcsKENIFF
    FcsKENIFF16/11/2015 7:13:00 πμ
    I have my own business http://www.robertmweir.com/roots-and-wings.html clomid day 25 cramps The gifts from Williams include everything from a $6,500 Rolex watch for McDonnell, to wedding and engagement presents and money for his daughters, and a $15,000 shopping spree for First Lady Maureen McDonnell.
  • MXWfWHEJP
    MXWfWHEJP16/11/2015 7:26:00 πμ
    Do you know the address? http://www.longdoggers.com/about.html ofloxacin tinidazole Dan Meyer (@Dmy53), who pitched five years in the majors for Atlanta, Oakland and the Marlins, created a stir when he voiced on Twitter the frustration some players have felt about losing jobs. Meyer recalled that he was going for a bullpen gig against fellow lefty Antonio Bastardo, who was suspended Monday, in Philadelphia in 2011:
  • UStNSkBaxDPByQnud
    UStNSkBaxDPByQnud16/11/2015 11:07:00 πμ
    I sing in a choir http://www.web-media.co.uk/consultancy/ Generic Aciphex “What I saw out of Geno, I just saw a guy that came here to start,” Edwards said. “He didn’t have the greatest practice, don’t get me wrong, but you can just tell in his attitude that he’s not (just) here happy to be in the NFL, happy to be backing up Mark Sanchez. He’s here to start.”
  • UStNSkBaxDPByQnud
    UStNSkBaxDPByQnud16/11/2015 11:07:00 πμ
    In tens, please (ten pound notes) http://adoptingteensandtweens.com/category/show-archives/ order paroxetine canada On a recent morning visit, the elephants were called from the habitat to the barn for a bath and medical checkup. Each elephant was brought in separately, through moving steel bars and gates resembling a maze. Jeff Bolling, the center's chief operations officer, held a bucket of food — some elephants were given bite-size Twizzlers — while using a clicker to reinforce their good behavior. All were fed pellet-sized bites of manufactured grain made specifically for elephants.
  • UStNSkBaxDPByQnud
    UStNSkBaxDPByQnud16/11/2015 11:07:00 πμ
    i'm fine good work http://www.web-media.co.uk/consultancy/ Aciphex 20 The spacewalk eclipsed by 13 minutes the Russians' previous record set in July 2000 outside the Mir space station. The longest spacewalk overall was an 8-hour, 56-minute outing in 2001 by two NASA astronauts working outside the International Space Station.
  • UStNSkBaxDPByQnud
    UStNSkBaxDPByQnud16/11/2015 11:07:00 πμ
    Cool site goodluck :) http://adoptingteensandtweens.com/category/show-archives/ purchase paroxetine online The match on Centre Court was streaky and somehow unsatisfying for the first two sets, because first Williams and then Lisicki couldn’t keep the ball in the court very long. They knocked booming serves and flat, hard groundies at each other until one or the other flubbed a backhand into the net or sailed a forehand long.
  • UStNSkBaxDPByQnud
    UStNSkBaxDPByQnud16/11/2015 11:07:00 πμ
    Directory enquiries http://adoptingteensandtweens.com/category/show-archives/ how much does paroxetine cost Shater is deputy leader of the group that propelled Mursi to office last year in Egypt's first democratic presidential election. Seen as the Brotherhood's political strategist, he was arrested after Mursi's downfall on charges of inciting violence.
  • JfOmAhYfjboRBA
    JfOmAhYfjboRBA16/11/2015 12:25:00 μμ
    Please wait http://terrymcdonagh.com/blog/ stromectol buy (Ed Zurga/ Associated Press ) - Kansas City Chiefs wide receiver Dwayne Bowe (82) is knocked down by Houston Texans free safety Shiloh Keo (31) during the first half of an NFL football game at Arrowhead Stadium in Kansas City, Mo., Sunday, Oct. 20, 2013.
  • JfOmAhYfjboRBA
    JfOmAhYfjboRBA16/11/2015 12:25:00 μμ
    Accountant supermarket manager http://philadelphiaexplorers.org/about-the-explorers-club/ taking 40mg of paxil But in recent years, he has been called eccentric and aloofand even distracted by his purchase of England's LiverpoolFootball Club. Perhaps his greatest sin was allowing the Red Soxlast year to slip into last place in their division. The returnto the cellar came after a Boston Globe story revealed how someof the team's best pitchers drank beer and ate fried chicken inthe clubhouse during one of the worst late-season collapses inMajor League Baseball history during the 2011 season.
  • cuWUXCwWlIxUa
    cuWUXCwWlIxUa16/11/2015 11:52:00 μμ
    Best Site Good Work http://www.aslan.ie/biography/ intagra tablets Remember how credit card fraud increased during the noughties, only to fall away again after the introduction of chip-and-pin? The opportunity for cybercrime increases as we live more of our lives online, but we may be getting better at stopping it and smarter at avoiding it.
  • cuWUXCwWlIxUa
    cuWUXCwWlIxUa16/11/2015 11:52:00 μμ
    US dollars http://www.salacela.net/coleccion/13/ cheap flovent U.S. business leaders are concerned about the impact thatthe political deadlock in Washington could have, especially withthe holiday season looming. If the U.S. debt ceiling is notraised by an Oct. 17 deadline, the United States could defaulton some debt.
  • cuWUXCwWlIxUa
    cuWUXCwWlIxUa16/11/2015 11:52:00 μμ
    Not in at the moment http://www.aslan.ie/biography/ intagra 100mg The UN has appealed for patience and restraint. Secretary General Ban Ki-moon will also attend the summit and, along with UN-Arab League envoy Lakhdar Brahimi, will press for a diplomatic solution to the Syrian crisis.
  • cuWUXCwWlIxUa
    cuWUXCwWlIxUa16/11/2015 11:52:00 μμ
    An estate agents http://www.aslan.ie/biography/ intagra tablets But others have campaigned against the move, saying it is up to individuals to view whatever legal content they want on the Internet, unhindered. They also claim that default filters would give parents a false sense of security about what their children are watching, as filters can be turned off or bypassed, and aren't 100 per cent reliable anyway.
  • cuWUXCwWlIxUa
    cuWUXCwWlIxUa16/11/2015 11:52:00 μμ
    I'd like to cancel this standing order http://www.aslan.ie/biography/ buy intagra On Friday, Russia, too, urged the Syrian government to give immediate access to the area near Damascus where the reported attack took place. Reuters reported that some Syrian activists are smuggling body tissue samples from the reported victims of the attacks to U.N. investigators.
  • siwUtfbHoVxxA
    siwUtfbHoVxxA17/11/2015 1:53:00 πμ
    I'm sorry, she's http://www.mrh-project.eu/index.php?page=general-info clomipramine buy The White House said in an annual report on Friday that Venezuela, along with Bolivia and Myanmar, had not made substantial efforts during the last 12 months to meet its obligations under global counternarcotics agreements.
  • siwUtfbHoVxxA
    siwUtfbHoVxxA17/11/2015 1:53:00 πμ
    How long have you lived here? http://www.robertmweir.com/roots-and-wings.html clomid 25 mg every other day Senior Republican party members went to the White House to discuss the proposal with Barack Obama seeking to break a political deadlock that threatened to take the US to the brink of default for the first time in its history.
  • siwUtfbHoVxxA
    siwUtfbHoVxxA17/11/2015 1:54:00 πμ
    I'm doing a masters in law http://www.robertmweir.com/roots-and-wings.html cd 25 after clomid Mexico's state oil monopoly Pemex said it wasmonitoring the storm but had no plans to evacuate itsinstallations, including its platforms in the Bay of Campeche atthe southern tip of the Gulf of Mexico, where it extracts 80percent of its crude output.
  • siwUtfbHoVxxA
    siwUtfbHoVxxA17/11/2015 1:54:00 πμ
    Very funny pictures http://www.sectoris.com/sectoris.html motilium tablets 10mg The battle is far from equal: Obama has the law and the power of the nation on his side; Snowden is armed only with his unshakeable sense of right and wrong — and a trove of classified information that might still prove enormously damaging to his country’s image.
  • siwUtfbHoVxxA
    siwUtfbHoVxxA17/11/2015 1:54:00 πμ
    Have you got any qualifications? http://www.sectoris.com/sectoris.html order motilium “Like every Pakistani, I want an early end to this bloodshed, whether it is through the process of dialogue or heavy use of the state force,” Sharif said. “Being the prime minister, every Pakistani is my kith and kin. I cannot shoulder the funerals of my sons every day.”
  • bGEzzLJXEDpwbdDb
    bGEzzLJXEDpwbdDb17/11/2015 4:06:00 πμ
    Three years http://www.wisconsinplanners.org/requestsforproposals.html propranolol raynaud's variant angina He joined the SAGE team because he can no longer enjoy the sport in the real world due to a bad back. “A real bowling ball would be way too heavy for me,” he said. “But with Xbox, you get a workout.”
  • qYgKxgjzwvQLMuB
    qYgKxgjzwvQLMuB17/11/2015 7:22:00 πμ
    I'm only getting an answering machine http://terrymcdonagh.com/blog/ buy stromectol online So, if these rumors are true, what’s Abrams up to? Of course it’s gauche to talk money, but we can only assume that, given the capital Disney ploughed into buying Star Wars, he’s earning a ‘decent wage’ for helming Episode VII.
  • gcPmzwwPSeH
    gcPmzwwPSeH17/11/2015 11:34:00 πμ
    I came here to study http://thesisawesome.com/skins/ retin a micro online no prescription After several failed attempts to get the DREAM Act through Congress, Obama in mid-June took executive action that allows hundreds of thousands of undocumented immigrants who were brought into the United States as children to remain in the country. This policy was included in proposed versions of the DREAM Act. According to Reuters/Ipsos polling since then, 63 percent of likely voters have said most undocumented immigrants should be deported, with a few exceptions, versus 29 percent who believe they should be allowed to stay, with some exceptions.
  • jAmCXdOARHlZTjR
    jAmCXdOARHlZTjR17/11/2015 2:51:00 μμ
    I'm not working at the moment http://knowledge.offordcentre.com/childrens-needs best dose of topamax for migraines Vodacom, a unit of Britain's Vodafone Group Plc, isthe most popular mobile carrier in South Africa, but has littlepresence in fixed-line and fibre-optic services, both key towinning business clients.
  • jAmCXdOARHlZTjR
    jAmCXdOARHlZTjR17/11/2015 2:51:00 μμ
    Will I have to work shifts? http://knowledge.offordcentre.com/childrens-needs topamax for nerve pain reviews Sheikh Salem left the central bank last year after 25 yearsas its governor, protesting against a rapid rise in governmentspending. It is not clear whether he will have more success inshaping Kuwait's fiscal policy in his new role.
  • jAmCXdOARHlZTjR
    jAmCXdOARHlZTjR17/11/2015 2:52:00 μμ
    Wonderfull great site http://www.theeconomicinsight.com/about can buy zithromax online “These dog fighters abuse, starve and kill their dogs for the supposed ‘fun’ of watching and gambling on a dogfight. Their behavior is deplorable, will not be tolerated, and will be punished to the full extent of the law.”
  • jAmCXdOARHlZTjR
    jAmCXdOARHlZTjR17/11/2015 2:52:00 μμ
    Which team do you support? http://knowledge.offordcentre.com/childrens-needs how many milligrams of topamax for weight loss Canadian National Railway, which also transports U.S. and Canadian crude, is in compliance with three of the federal government’s six new safety standards. A spokesman for CN said the railway is taking immediate steps to ensure that it is in full compliance.
  • jAmCXdOARHlZTjR
    jAmCXdOARHlZTjR17/11/2015 2:52:00 μμ
    Is it convenient to talk at the moment? http://knowledge.offordcentre.com/childrens-needs topamax prescribing information Best of the bunch is the one Lamour directs herself: Gary Owen’s Perfect Match spins a dark comedy from the kernel of a fascinating near-future hypothesis. What if you could find your one true soul-mate thanks to a match-making service that scans “every email, every update, every comment, every like” across the world and filters them through “online personality data mining algorithms”? Could happen? If so, emotional chaos would ensue, Owen suggests.
  • zclUAILvKeqY
    zclUAILvKeqY17/11/2015 3:18:00 μμ
    How many more years do you have to go? http://www.web-directories.ws/blog/ paxil vs prozac anxiety A study by the University of Derby found cheaper blends contain enough fluoride to put people drinking at least four cups a day over their daily recommended limit, increasing the risk of such illnesses.
  • zclUAILvKeqY
    zclUAILvKeqY17/11/2015 3:18:00 μμ
    Is this a temporary or permanent position? http://fashionbeautyetc.com/about/ cost albuterol The political standoff has already led to a partialgovernment shutdown alongside fears that a prolonged stalematecould hurt the fragile economic recovery. This could compel theU.S. Federal Reserve to delay the trimming of itsbond-purchases, which is dollar-negative.
  • zclUAILvKeqY
    zclUAILvKeqY17/11/2015 3:18:00 μμ
    I work with computers http://www.web-directories.ws/blog/ paroxetine 10mg Related headlines should come in handy in breaking-news situations when reporters pluck real-time 140-character recollections or photos for their stories. The clickable headlines are meant to direct people following unfolding situations or celebrity drama to longer-form destinations where they can make sense of the news.
  • zclUAILvKeqY
    zclUAILvKeqY17/11/2015 3:18:00 μμ
    Nice to meet you http://www.web-directories.ws/blog/ paxil cr 12.5 mg efectos secundarios But Adif, the state railways infrastructure company, toldReuters no budget cuts had been implemented on maintenance ofthe line, which connects La Coruna, Santiago de Compostela andOurense and was inaugurated in 2011.
  • zclUAILvKeqY
    zclUAILvKeqY17/11/2015 3:18:00 μμ
    I'm interested in http://fashionbeautyetc.com/about/ what is albuterol Recently, NCAA president Mark Emmert announced that big changes are coming in the near future. Taking the EA Sports settlement, O'Bannon case, APU and Emmert's comments all into account, it is clear that some form of additional compensation is on its way for scholarship athletes. How this gets implemented (revenue sports vs. nonrevenue sports, Title IX implications, conference affiliations, etc.) is still quite a mystery, but will ultimately widen the gap between the haves and have-nots.
  • eorRHioIr
    eorRHioIr17/11/2015 3:18:00 μμ
    My battery's about to run out http://www.bestiario.com/letras/ iv robaxin European shares finished the day largely unchanged, with afall in bank stocks offsetting gains spurred by two giant mergerdeals, time in the media and pharmaceuticals sectors, whichadded to a flurry of M&A activity in recentweeks. Bank stocks were hit by speculation abouta capital hike at Barclays. Its shares slid 3.5percent..
  • eorRHioIr
    eorRHioIr17/11/2015 3:18:00 μμ
    Through friends http://thesisawesome.com/skins/ price of retin-a in mexico More than a few rivals in his position would have left the interview room and headed straight for the driving range to put in plenty of additional work. Jimenez planned nothing tougher than hitting a few balls with his coach looking on. He'll do the same thing upon returning to the course Saturday morning, followed by a pre-round stretch that has to be seen to be appreciated.
  • sioTyRIHgxYUdpjIHSN
    sioTyRIHgxYUdpjIHSN17/11/2015 3:41:00 μμ
    How much notice do you have to give? http://kelvincruickshank.com/workshops/ where can i buy amoxicillin online Tax equity investors enjoy returns of 8 to 12 percent, onaverage, by investing in solar leases, according to executivesat several leasing companies. The rate of return on loans tendsto be tied to overall interest rates.
  • JegzIvFlqPV
    JegzIvFlqPV17/11/2015 4:06:00 μμ
    Is this a temporary or permanent position? http://washingtonfairtrade.org/campaigns/trade-stories-project/ much does cycle clomid cost “The Iowa Civil Rights Commission is now seeking to force the Odgaards to plan, facilitate and host same-sex wedding ceremonies at the Gallery,” the counter-lawsuit says. “Publicly associating with a wedding ceremony that violates their beliefs would send a message to others who share their beliefs, including some of their employees, that those beliefs are untrue or unworthy of devotion, and thereby cause those others to sin.”
  • JegzIvFlqPV
    JegzIvFlqPV17/11/2015 4:06:00 μμ
    I like watching TV http://washingtonfairtrade.org/campaigns/trade-stories-project/ clomid tablets for men Apart from demanding Ennahda step aside, some of its critics also want to dissolve the constituent assembly, which missed its deadline to write a new constitution 10 months ago, but others want it to wrap up its work soon.
  • JegzIvFlqPV
    JegzIvFlqPV17/11/2015 4:06:00 μμ
    I live here http://allstarbreakfast.com/award/ misoprostol australia The 76-year-old pope will be wading into a security challenge, especially when he rides through the still-unsettled streets of Rio de Janeiro without his pope­mobile. But he is also, many say, heading into a golden opportunity to resell the faith to the disenfranchised masses who have been taking to the streets. In recent decades, the Brazilian Catholic church has been steadily losing ground to evangelical faiths.
  • JegzIvFlqPV
    JegzIvFlqPV17/11/2015 4:06:00 μμ
    Is this a temporary or permanent position? http://washingtonfairtrade.org/campaigns/trade-stories-project/ clomid in men The government's control over NATO's second largest army was clearly illustrated on Saturday when Ankara appointed new military commanders in an overhaul of its top ranks, forcing the retirement of a senior general regarded as a government critic.
  • JegzIvFlqPV
    JegzIvFlqPV17/11/2015 4:06:00 μμ
    I'm doing a phd in chemistry http://www.theotherjameswebb.com/press.html bimatoprost ophthalmic solution 0.3 mg/ml Profit rose 10 percent at the Burlington Northern Santa Ferailroad to $884 million as higher revenue from shippingconsumer products, industrial products and coal offset lowerrevenue from agricultural products.
  • CopCOxOPqSzr
    CopCOxOPqSzr17/11/2015 4:35:00 μμ
    I've just started at http://www.cottages-with-a-view.co.uk/croft-cottage/ cefixime 400 mg Pennsylvania turned down nearly $180,000 because an earlier 2010 federal grant left the state with a surplus of card-reading machines and not enough interest from markets in using them. Sixty-seven machines are still available free to qualified farmers markets across the state, said Donna Morgan, a spokeswoman for the Department of Public Welfare.
  • CopCOxOPqSzr
    CopCOxOPqSzr17/11/2015 4:36:00 μμ
    What's your number? http://www.assisearch.it/broker/ zetia 10 mg It suggested the economy was losing momentum even before theU.S. fiscal standoff that partially shut down the governmentfor more than two weeks, lending credence to the central bank'sdecision to hold off on reducing its stimulus.
  • CopCOxOPqSzr
    CopCOxOPqSzr17/11/2015 4:36:00 μμ
    I'm on holiday http://terrymcdonagh.com/blog/ buy stromectol online Maddy, a nursing assistant and mother of eight children, was the only minority member of the all-female panel. Maddy said she favored convicting Zimmerman of second-degree murder when deliberations began.
  • CopCOxOPqSzr
    CopCOxOPqSzr17/11/2015 4:36:00 μμ
    I work here http://terrymcdonagh.com/blog/ stromectol price A Twitter message from Mr Sikorski revealed he was “pleased that Russia has taken up Poland’s suggestion of her role in dismantling Syria’s chemical weapons arsenal”. He added that he had “proposed the ultimatum” to John Kerry, the US secretary of state, after getting the support of the European People’s Party, a grouping in the European parliament, during a meeting on Saturday.
  • CopCOxOPqSzr
    CopCOxOPqSzr17/11/2015 4:36:00 μμ
    Special Delivery http://www.cottages-with-a-view.co.uk/croft-cottage/ cefixime dispersible tablets 200mg As well as Beauty School Dropout, Timberlake incorporated elements of Led Zeppelin's Kashmir into the ballad Cry Me A River, and referenced The Doors' Break On Through To The Other Side during set-opener Only When I Walk Away.
  • ipfdpmDGRR
    ipfdpmDGRR17/11/2015 4:46:00 μμ
    Do you know the address? http://adoptingteensandtweens.com/category/show-archives/ paroxetine discount card From around 170 yards, the 28-year-old from Ohio struck a sublime five iron that rolled gracefully up the slot and stopped four feet from the pin. From that range, she was never going to miss the birdie putt.
  • ipfdpmDGRR
    ipfdpmDGRR17/11/2015 4:46:00 μμ
    I'm doing a phd in chemistry http://www.web-media.co.uk/consultancy/ Aciphex Buy The World Cup will be an infinitely more complex event, with matches taking place in 12 cities around the country, from Rio and Sao Paolo to Brasilia, the capital, and Manaus in the middle of the Amazon.
  • bhaQqVjuKAlcE
    bhaQqVjuKAlcE17/11/2015 5:14:00 μμ
    A few months http://www.oralgroup.es/noticias/ peck lap how much does accutane cost per month lighting exciting “Money is always mentioned as being part of it, but I don’t really think much money will be saved from getting rid of me,” he said. “I think there’s a cultural shift going on. I don’t know why they’re doing it. It seems to be at the expense of people who know anything before The Beatles.”
  • bhaQqVjuKAlcE
    bhaQqVjuKAlcE17/11/2015 5:14:00 μμ
    Get a job http://www.oralgroup.es/noticias/ buttons southern is it safe to buy accutane online nasty shorts Under the deal, Leap cannot solicit rival bids but AT&T hasthe right to match rival offers that surface. Also, thecompanies said Leap shareholders will get the proceeds from afuture sale of spectrum in Chicago that Leap bought from AT&T in2012 for $204 million.
  • bhaQqVjuKAlcE
    bhaQqVjuKAlcE17/11/2015 5:14:00 μμ
    The National Gallery http://www.oralgroup.es/noticias/ advantages where to buy accutane uk bride An animal shelter on the west side of Hailey, where flamesenveloped a mountain ridge and raced toward a city park below,was safely emptied of dogs and cats, said Blaine County Deputy Sheriff Anita Selner.
  • ihuYfWpjOehdFrcIP
    ihuYfWpjOehdFrcIP17/11/2015 7:20:00 μμ
    I'll put her on http://kelvincruickshank.com/workshops/ where can i buy amoxicillin On this week's Daily News Fifth Yankees Podcast, Mark Feinsand sits down with new Yankees infielder Mark Reynolds to discuss his first week with the Bombers, what went wrong in Cleveland and what he thinks of the Orioles after being a key part of their resurgence last season.
  • wvaEHZYrhSTLo
    wvaEHZYrhSTLo17/11/2015 7:47:00 μμ
    Whereabouts are you from? http://www.theotherjameswebb.com/press.html eyelash growth dermatologist bimatoprost San Antonio, Dallas, Houston and Austin, Texas - Population growth in Texas is more than double the national average, thanks to ample job growth, climate and the energy-industry boom. Houston, San Antonio, Austin and Dallas-Fort Worth all ranked among the country's 10 fastest-growing cities, according to the Census Bureau.
  • OkvYzYyiWd
    OkvYzYyiWd17/11/2015 7:58:00 μμ
    Could you transfer $1000 from my current account to my deposit account? http://bbgrocerymeatdeli.com/web-specials/ where to get doxycycline For a couple that announced at the end of August they were separated, Sunday was full of signs that the marriage might be getting back on track. And Douglas seemed to know all along his marriage would work out.
  • OkvYzYyiWd
    OkvYzYyiWd17/11/2015 7:58:00 μμ
    I wanted to live abroad http://bbgrocerymeatdeli.com/web-specials/ cheap doxycycline online The White Queen has shown how excruciating a long initial run can be. It has tanked in the ratings already – down from a just-about-adequate initial overnight rating of 5.3million viewers to an embarrassing 3.6million last night – and still has five episodes to go.
  • OkvYzYyiWd
    OkvYzYyiWd17/11/2015 7:58:00 μμ
    I'm a housewife http://www.tu-braunschweig-isl.de/LANDSCHAFTSARCHITEKTUR/ can purchase diflucan over counter The intervention comes as the Department for Communities and Local Government proposes relaxing planning rules to allow farmers to turn unused outbuildings into homes without seeking planning permission.
  • OkvYzYyiWd
    OkvYzYyiWd17/11/2015 7:58:00 μμ
    I want to report a http://bbgrocerymeatdeli.com/web-specials/ doxycycline 100 mg capsule The bigger issue is that if you look at a public and not- for- profit private university’s income statement and break out the costs that have nothing to do with teaching/education, the costs per student escalate dramatically.
  • OkvYzYyiWd
    OkvYzYyiWd17/11/2015 7:58:00 μμ
    I'm doing a phd in chemistry http://www.vaimnemaailm.ee/index.php/tegevused amitriptyline 25mg SpaceX's Dragon cargo capsules, which also are beingdeveloped to fly astronauts, are the only ones that return toEarth. Other cargo ships, including those flown by Russia,Europe and Japan, incinerate in the atmosphere after they leavethe station.
  • RHYUAojNqNLrFypmUz
    RHYUAojNqNLrFypmUz17/11/2015 8:06:00 μμ
    Accountant supermarket manager http://www.oralgroup.es/noticias/ infer still breaking out 5th month accutane zoo instructor For Williams, this whole Wimbledon experience had been somewhat disorienting. It marked the first time she was here without Venus, without her father, Richard, and without her mother, Oracene. She was asked about that, whether that was a problem.
  • RHYUAojNqNLrFypmUz
    RHYUAojNqNLrFypmUz17/11/2015 8:06:00 μμ
    About a year http://www.oralgroup.es/noticias/ know accutane cost india employee ascertain Mr Nimmos family released a photograph of him from their last holiday together. He is pictured with his fiancee and partner of two years, Janinne Lesley, also 24, and her five-year-old daughter Laylah Hope. The couple were due to be married in August next year.
  • RHYUAojNqNLrFypmUz
    RHYUAojNqNLrFypmUz17/11/2015 8:06:00 μμ
    How much were you paid in your last job? http://threesistersfarmtx.com/about/ goes exclusive where can i buy accutane from well violent The exchange between HHS and the committee comes barely three weeks before the October 1 deadline for the start of enrollment, a launch date that may be subject to technical glitches as state and federal officials race to complete testing of the high-tech systems needed to operate the marketplaces.
  • UtFmxkeEWGDRcoay
    UtFmxkeEWGDRcoay18/11/2015 12:17:00 πμ
    How do you do? http://dokumentarci.com/topvideos.html lansoprazole cost Texas has been among the Republican-led states most fiercelyopposed to Obamacare, but its monthly rates came in below thenational average, HHS said. In Austin, Texas, with 76 plans tochoose from, a 27-year-old would pay $169 per month for thelowest cost mid-tier plan. In Dallas-Fort Worth, with 43 plansto choose from, that price was $217 per month, the report said.
  • UtFmxkeEWGDRcoay
    UtFmxkeEWGDRcoay18/11/2015 12:18:00 πμ
    I'm happy very good site http://www.terrystricklandart.com/purchase.htm paxil cr 25 efectos secundarios The bantams – four hens and a cockerel – have also resented the heat in their mobile wooden house, because our south-facing garden gets little shade. The wooden catch, a simple wooden block that turns to open and close, has dried out so much that it has no purchase on the wooden door frame at all. When five hens lean on the door it swings open and they're off: like prisoners of war from Colditz they head for the borders and deep shade. By the time I notice the swinging open door, they are happy to be lured back in by a rattling sound of corn. They all settle back in base camp.
  • UtFmxkeEWGDRcoay
    UtFmxkeEWGDRcoay18/11/2015 12:18:00 πμ
    Could I order a new chequebook, please? http://www.terrystricklandart.com/purchase.htm paxil cr vs generic paxil A total of 128 infections have been reported between 1962 and 2012. In the 10 years from 2003 to 2012, 31 infections were reported in the U.S., according to figures from the Centers for Disease Control and Prevention.
  • UtFmxkeEWGDRcoay
    UtFmxkeEWGDRcoay18/11/2015 12:18:00 πμ
    How do you know each other? http://unisoftinformatics.com/blog/ red nizagara The hawkish Abe took office in December for a rare second term, pledging to bolster the military to cope with what Japan sees as an increasingly threatening security environment including an assertive China and an unpredictable North Korea.
  • UtFmxkeEWGDRcoay
    UtFmxkeEWGDRcoay18/11/2015 12:18:00 πμ
    I'll put her on http://dokumentarci.com/topvideos.html lansoprazole clopidogrel Apple says that the new sensor has better dynamic range and less noise, with more detail in highlight and shadow. That fits with the specs, but we’ll have to reserve judgement until we’ve had time to play with the camera.
  • gPNJxQRY
    gPNJxQRY18/11/2015 1:17:00 πμ
    It's a bad line http://www.twinforms.com/products/|ibuprofen advil or ibuprofen Stewart-Haas racing named Max Papis as the substitute driver in the No. 14 for Sunday’s NASCAR race at Watkins Glen. Papis has made 35 career Sprint Cup starts. Stewart is a five-time winner at the road course at Watkins Glen.
  • VMGZOPUMnUnBIc
    VMGZOPUMnUnBIc18/11/2015 1:58:00 πμ
    Nice to meet you http://www.orkesterjournalen.com/jazzbiografier is cymbalta 20 mg available in canada SSG says the attacks appear to be an initial strike in preparation for a larger ground assault. Its sources have seen tanks and armored vehicles along with thousands of Syrian army soldiers moving toward the Damascus suburbs, with fighter jets bombing the area.
  • VMGZOPUMnUnBIc
    VMGZOPUMnUnBIc18/11/2015 1:58:00 πμ
    I'd like to take the job http://www.puntocomsistemas.es/tpv-toledo-ayd buy estrace cream The rollout with start for English-speaking users in the United States and will begin with results covering logistics and travel. Wider rollout will happen based on how quickly Google can get the language quality on other languages up to par.
  • VMGZOPUMnUnBIc
    VMGZOPUMnUnBIc18/11/2015 1:59:00 πμ
    Could you please repeat that? http://www.puntocomsistemas.es/tpv-toledo-ayd buy estrace cream A five-year-old girl was rescued after being trapped in the window bars of a 24-floor apartment building in Daye, central China’s Hubei Province. The girl climbed out of the sitting room window after being locked at home alone. Her head got caught between the bars some 70 metres from the ground.
  • VMGZOPUMnUnBIc
    VMGZOPUMnUnBIc18/11/2015 1:59:00 πμ
    I'm doing a masters in law http://www.puntocomsistemas.es/tpv-toledo-ayd buy estrace cream Dr. Carlos Previgliano of Louisiana State University Health Shreveport is one of the researchers who pieced together the children's final days through cautious but exhaustive exams. Previgliano made more 500 CT scans of the mummies after an archaeological expedition discovered them at Volcán Llullaillaco in northwestern Argentina in 1999.
  • VMGZOPUMnUnBIc
    VMGZOPUMnUnBIc18/11/2015 1:59:00 πμ
    Get a job http://www.thisistimeads.com/index.php/cv/ paroxetine 10mg The Internet and social media in Kenya, which played a central role in this year's elections by allowing Kenyans to question candidates, took on a new function Tuesday—spreading messages of peace to avert new bloodshed.
  • YjpKTxOWFyzX
    YjpKTxOWFyzX18/11/2015 4:51:00 πμ
    I've been made redundant http://www.english-school.com.pl/index.php/lektorzy purchase domperidone online I live with my parents and my brothers - I am the eldest of three. When I eat at home, usually my mum cooks - noodles, sometimes rice with different gravies. But when I qualified as a tug master, my family came out for dinner and it was my treat!
  • mHrvwgMwWGdLMubEBa
    mHrvwgMwWGdLMubEBa18/11/2015 5:10:00 πμ
    How would you like the money? http://www.azurrestaurant.com/index.php/about yagara pills One in 12 mothers in a study admitted to 'stretching' diaper supply - leaving a dirty diaper on their child or cleaning and reusing a disposable diaper - because they couldn't afford new ones.
  • mHrvwgMwWGdLMubEBa
    mHrvwgMwWGdLMubEBa18/11/2015 5:10:00 πμ
    My battery's about to run out http://michigansportscenter.com/about hydrochlorothiazide 25 mg what is it used for So the clown show continues around this guy, he and his handlers playing to the media as if the media are going to decide this case, as if somehow they can persuade the arbitrator that it’s all a lie with poor Alex Rodriguez because these demonstrators — at least one of whom said he was told he’d be paid to come out and support his favorite player — are demonstrating, occasionally getting into it with security people, like it’s . . . Occupy Park Ave.!
  • rHVwpiudwfGUpUMSlJn
    rHVwpiudwfGUpUMSlJn18/11/2015 9:16:00 πμ
    Have you got a current driving licence? http://thesisawesome.com/skins/ retin-a uk That’s a fair point, because it was the big upset of the early part of the tourney, along with South Africa matching Mexico, I suppose … although the Swiss subsequent inability to capitalize in getting results against Honduras and Chile kind of took some sheen off the big win.
  • StbOBtmP
    StbOBtmP18/11/2015 9:29:00 πμ
    How much does the job pay? http://www.twinforms.com/products/|ibuprofen ibuprofen acetaminophen For Trius, Cubist will pay $13.50 per share in cash andanother $2.00 per share if Trius meets certain sales targets.Collectively, the $15.50 per share offer, is about 32 percentmore than Trius's Tuesday closing of $11.71.
  • qfSaJbeymenVGWe
    qfSaJbeymenVGWe18/11/2015 10:37:00 πμ
    Lost credit card http://www.thepennyloafers.com/portfolio/amanda-triglia/ purchase sildenafil citrate Let’s state the obvious: “Don Jon” is a most unconventional romantic comedy. What’s not so obvious is it’s also one of the most relevant romantic comedies you’ll ever see. Gordon-Levitt delivers insightful social satire on love and relationships in a time when the Internet has birthed an era of unprecedented self-absorption and willingness to share personal information.
  • qfSaJbeymenVGWe
    qfSaJbeymenVGWe18/11/2015 10:37:00 πμ
    I'm in a band http://www.all-tech-mechanical.com/cooling-services/ buying clomid Soriano is hitting .254/.287/.467 with 17 home runs and 51 RBI in 92 games this season, and although those numbers are hardly overwhelming, his home run and RBI totals would be second on the Yankees behind Robinson Cano while his .754 OPS would rank third behind Cano and Brett Gardner.
  • qfSaJbeymenVGWe
    qfSaJbeymenVGWe18/11/2015 10:37:00 πμ
    I can't get a dialling tone http://clickandcreate.us/about/ vermox 500mg To prepare for the test in the meantime, I decided to take the practice exam provided by the book publisher. I thought that would be a helpful exercise, kind of like the online chapter quizzes, which would tell me what questions I answered incorrectly and explain the correct answer.
  • qfSaJbeymenVGWe
    qfSaJbeymenVGWe18/11/2015 10:37:00 πμ
    I'm not sure http://www.cherihelms.com/online-portfolio/ buy cheap dapoxetine But stronger growth in the manufacturing sector was encouraging, said Williamson. The index tracking the manufacturing sector was in expansion territory for the fourth consecutive month, rising in line with expectations to 51.5 from 51.1 in September.
  • qfSaJbeymenVGWe
    qfSaJbeymenVGWe18/11/2015 10:37:00 πμ
    I'm on a course at the moment http://clickandcreate.us/about/ vermox mexico Any revolution is an act of supreme frustration rejecting the status quo. A successful revolution takes it’s society beyond the fork in the road between tyranny and freedom. The challenge then becomes to sustain and nurture the “voice of the people” such that they may further define and reform their society into one politically and financially sustainable. This was the challenge that the original Egyptian revolution failed.
  • WJcDjbIgbEWRTE
    WJcDjbIgbEWRTE18/11/2015 1:01:00 μμ
    this is be cool 8) http://www.chocolatepoker.rs/informacije/najbolji-poker-softver/ arcoxia cost Still, some veteran gold watchers say the sell-off presents an opportunity. Longer term investors might want to bulk up on the metal because there are no signs that appetite for gold from consumers in Asia has waned. At the same time, supplies from gold mines remains tight.
  • jJmfhaoAzI
    jJmfhaoAzI18/11/2015 1:48:00 μμ
    I support Manchester United http://washingtonfairtrade.org/campaigns/trade-stories-project/ how much does clomid cost without insurance 2012 Black leather is a perennial trend but it was seen in force on the SS/13 catwalks with Felder Felder doing a mini, See by Chloe doing trousers and DKNY doing dresses. And by adding some opaque tights and an oversized wooly knit you'll have a look that'll take you all the way through winter.
  • jJmfhaoAzI
    jJmfhaoAzI18/11/2015 1:48:00 μμ
    I support Manchester United http://washingtonfairtrade.org/campaigns/trade-stories-project/ how much does clomid cost without insurance 2012 Black leather is a perennial trend but it was seen in force on the SS/13 catwalks with Felder Felder doing a mini, See by Chloe doing trousers and DKNY doing dresses. And by adding some opaque tights and an oversized wooly knit you'll have a look that'll take you all the way through winter.
  • XtGSlRtEJdL
    XtGSlRtEJdL18/11/2015 1:56:00 μμ
    I'd like some euros http://www.euniceproductions.com/pixelmaniacs/ cheap priligy To be sure, much of India's problems are of its own making.The country suffers from slow growth, by emerging marketstandards, high inflation and crucially, a high current accountdeficit. Add to that a sclerotic and uncertain legal andpolitical system and development-slowing corruption, and it iseasy to understand why India is among the hardest-hit in theemerging-markets selloff.
  • XtGSlRtEJdL
    XtGSlRtEJdL18/11/2015 1:56:00 μμ
    Do you know what extension he's on? http://www.pivotmarine.com/maritime-consultancy megalis 10 mg dosage What does that mean for non-developers who are just interested in what's going on with Google Glass? Will there be a flurry of app development happening soon for the highly anticipated wearable computing devices? It's actually hard to tell. Part of the message seems to say that the GDK is still a long way off:
  • hfmZIwzMuNSqtde
    hfmZIwzMuNSqtde18/11/2015 2:50:00 μμ
    What's the interest rate on this account? http://www.cherihelms.com/online-portfolio/ buy cheap dapoxetine Israel has close ties to Kenya going back many years. In recent years, Israel has identified East Africa as an area of strategic interest and stepped up ties with Kenya and other neighboring countries, due to shared threats posed by al-Qaida and other extremist elements. In 2002, militants bombed an Israeli-owned luxury hotel near Mombasa, killing 13 people, and tried to shoot down an Israeli airliner at the same time.
  • hfmZIwzMuNSqtde
    hfmZIwzMuNSqtde18/11/2015 2:50:00 μμ
    US dollars http://clickandcreate.us/about/ buy vermox online Each one-step INES increase represents a 10-fold increase inseverity, according to a factsheet on the IAEA website.(www.iaea.org/) A Level 3 rating is assigned when there isexposure of more than 10 times the limit for workers, accordingto the factsheet.
  • ohFdODDtQjCmT
    ohFdODDtQjCmT18/11/2015 6:20:00 μμ
    How much notice do you have to give? http://www.web-directories.ws/blog/ paxil zoloft better Figures from monitoring stations showed that concentrations of PM2.5, the tiny airborne particles considered most harmful to health, averaged 266 microgrammes per cubic metre in the city, with one station showing 415.
  • ohFdODDtQjCmT
    ohFdODDtQjCmT18/11/2015 6:21:00 μμ
    Where do you live? http://www.gb2gm.org/marconi-centre gabapentin 800mg (neurontin) anticonvulsant Separately, one man was killed in clashes between supporters of Mursi and unknown people in the Suez Canal city of Port Said where rocks were thrown and machine guns and bird-shot were used, medical and security sources said.
  • gKosCXdkdKMB
    gKosCXdkdKMB18/11/2015 6:21:00 μμ
    I study here http://www.bestiario.com/letras/ robaxin vicodin “We didn’t expect to see justice served in this world,”Lucia Kollarova, a spokeswoman for the Federation of the JewishCommunities in Slovakia, said today by e-mail. “However hedidn’t escape higher judgment.”
  • gKosCXdkdKMB
    gKosCXdkdKMB18/11/2015 6:21:00 μμ
    this post is fantastic http://529easy.com/?page_id=8 apcalis sx oral jelly (tadalafil) On Friday, K.J. Varma, the head of research at Merck's animal health unit, told Reuters the company had not seen any safety or effectiveness issues with Zilmax beyond those observed in clinical trials before it was introduced in 2007.
  • gKosCXdkdKMB
    gKosCXdkdKMB18/11/2015 6:21:00 μμ
    We work together http://www.bestiario.com/letras/ purchase robaxin Demonstrations swept Tunisia after the assassination of Mohamed Brahmi, a member of the Arab nationalist Popular Front party, on July 25. The killing followed the assassination of party leader Chokri Belaid in February.
  • gKosCXdkdKMB
    gKosCXdkdKMB18/11/2015 6:22:00 μμ
    A few months http://www.bestiario.com/letras/ purchase robaxin One expert the agency had hired, Professor Kazimierz Flaga, proposed adding extra ribs to strengthen the concrete span - advice which the agency did not follow, the documents show. Flaga declined to comment for this article.
  • OYICnXQWEIvv
    OYICnXQWEIvv18/11/2015 10:37:00 μμ
    Whereabouts are you from? http://raisethewagesj.com/facts/ femara online A man suspected of killing a California woman and her young son before fleeing with her 16-year-old daughter was killed in the Idaho wilderness Saturday. The teen, Hannah Anderson, was found safe, but authorities said her abductor, 40-year-old James Lee DiMaggio, was killed in a shootout with law enforcement. This is how the story developed:
  • OYICnXQWEIvv
    OYICnXQWEIvv18/11/2015 10:37:00 μμ
    Your cash is being counted http://raisethewagesj.com/facts/ cheap femara Getting paid for long term unemployment is a policy that hurts this economy rather than helps it. It gives people an incentive to not go out and get a job. I feel for Ms. Kennedy, but if you can’t find a job with your current skill sets you should acquire new ones not sit and collect checks…
  • OYICnXQWEIvv
    OYICnXQWEIvv18/11/2015 10:37:00 μμ
    I'd like to withdraw $100, please http://www.vaimnemaailm.ee/index.php/tegevused 25 mg amitriptyline The department said it previously had found similar abuses in prisons or jails in Hawaii, Maryland, Tennessee and Wisconsin, though it emphasized that it has not determined if conditions in California similarly violate federal law or the U.S. Constitution.
  • OYICnXQWEIvv
    OYICnXQWEIvv18/11/2015 10:37:00 μμ
    How many days will it take for the cheque to clear? http://www.vaimnemaailm.ee/index.php/tegevused endep 10 tablets “Children as young as five are now suffering from depression,” says The Daily Telegraph, while the Daily Mail reports on the “worrying rise in the number of children with depression,” saying that almost 80,000 children are now affected.
  • OYICnXQWEIvv
    OYICnXQWEIvv18/11/2015 10:38:00 μμ
    Who's calling? http://raisethewagesj.com/facts/ femara online Honda bolstered the Civic's front structure as part of a redesign late last year, said Karl Brauer, senior analyst at Kelley Blue Book. Some older models, such as the Cruze and Sonic, were designed before the test was announced.
  • bUhptBMQPO
    bUhptBMQPO18/11/2015 10:42:00 μμ
    I've been cut off http://bh-studios.com/about-bh-studios cipralex lexapro The drop in both multi-family starts and permits suggested higher mortgage rates could be making developers a bit cautious about taking on new projects. Builders have also been complaining about expensive materials and a shortage of labor.
  • bUhptBMQPO
    bUhptBMQPO18/11/2015 10:42:00 μμ
    I'll call back later http://www.theotherjameswebb.com/press.html dermatologist bimatoprost Taking the lower value of the median range, with each appointment lasting ten minutes and GPs generally undertaking a minimum of four hours of consultations a day, this amounts to up to a quarter of GP time.
  • bUhptBMQPO
    bUhptBMQPO18/11/2015 10:42:00 μμ
    The United States http://washingtonfairtrade.org/campaigns/trade-stories-project/ clomid online canada Bales was under personal, financial and professional stress at the time. He had stopped paying the mortgage on one of his houses, was concerned about his wife’s spending and hadn’t received a promotion he wanted. “Sgt.
  • bUhptBMQPO
    bUhptBMQPO18/11/2015 10:42:00 μμ
    An estate agents http://allstarbreakfast.com/award/ cytotec order WELLINGTON, Aug. 3 (Xinhua) -- Parents in New Zealand are being told to stop feeding their infants Nutricia Karicare follow-on formula amid concerns it may contain a bacteria that could cause botulism.
  • bUhptBMQPO
    bUhptBMQPO18/11/2015 10:42:00 μμ
    How much does the job pay? http://bh-studios.com/about-bh-studios cipralex magyaroldalak In June 2010, a 20-year-old Romanian man survived temperatures of -41C inside the landing gear of a Boeing 747 on a 97-minute flight from Vienna to Heathrow. He slipped under a perimeter fence at Vienna Airport before climbing into a wheel compartment on board the empty privately-owned aircraft. A police source said the plane would normally have flown at 37,000ft, but due to thunderstorms it stayed at an altitude of 25,000ft, just low enough for the man to survive.
  • HfrwSAnQGbOlpDxA
    HfrwSAnQGbOlpDxA18/11/2015 10:42:00 μμ
    Will I get paid for overtime? http://documentaforum.de/vorstand/ flomax generic If you are planning to fly, expect regular security screening. According to the TSA, screening staff are considered essential government personnel and will be on the job. So will federal air traffic controllers.
  • HfrwSAnQGbOlpDxA
    HfrwSAnQGbOlpDxA18/11/2015 10:42:00 μμ
    Have you got any qualifications? http://www.puntocomsistemas.es/tpv-toledo-ayd buy estrace online Mandela spent 27 years in prison under white minority rule, including 18 years at the notorious Robben Island penal colony. His lung infection dates back to his time on the windswept island, where he and other prisoners were forced to work in a limestone quarry.
  • HfrwSAnQGbOlpDxA
    HfrwSAnQGbOlpDxA18/11/2015 10:42:00 μμ
    The manager http://documentaforum.de/vorstand/ flomax and women Arkin said Adobe is still in the process of determining what source code for other products may have been accessed by the attackers, and conceded that Adobe Acrobat may have been among the products the bad guys touched. Indeed, one of the screen shots shared with Adobe indicates that the attackers also had access to Acrobat code, including what appears to be code for as-yet unreleased Acrobat components.
  • HfrwSAnQGbOlpDxA
    HfrwSAnQGbOlpDxA18/11/2015 10:43:00 μμ
    Hold the line, please http://www.orkesterjournalen.com/jazzbiografier duloxetine 20 mg dose The Rockefeller Institute of Government, based in New York, found that for 47 of the 50 states overall tax collections in April and May were 13.7 percent higher than the same months in 2012. It cautioned that the two months many not reflect the full quarter.
  • HfrwSAnQGbOlpDxA
    HfrwSAnQGbOlpDxA18/11/2015 10:43:00 μμ
    I'll put her on http://www.puntocomsistemas.es/tpv-toledo-ayd estrace coupons The company earned $1.07 billion, or 66 cents per share, inthe quarter. Excluding special items, profit was 82 cents pershare, 3 cents above the average estimate of analysts polled byThomson Reuters I/B/E/S.
  • GEftYFwGlqXZBcgDHUr
    GEftYFwGlqXZBcgDHUr18/11/2015 10:53:00 μμ
    Looking for work http://www.english-school.com.pl/index.php/lektorzy domperidone 10mg The June boost pushed the number of overseas visitors in the first six months of this year to 15.2m, the strongest figure since before the global financial crisis in 2008 and a 4pc increase on the same period in 2012.
  • GEftYFwGlqXZBcgDHUr
    GEftYFwGlqXZBcgDHUr18/11/2015 10:53:00 μμ
    How do you do? http://jimmysdressing.com/coupons/ is there a generic for maxalt Jitters are most evident in the short-end of the creditmarkets. The yield on one-month Treasury bill shot up to 0.172percent on Thursday, its highest since November, fromaround 0.02 percent a week ago.
  • ceThVjZgqitwbTLH
    ceThVjZgqitwbTLH19/11/2015 2:44:00 πμ
    We went to university together http://cities-today.com/about/ doxycycline 100mg for acne treatment This generation of Chrome-based computers is pouring in from a variety of manufacturers, with Chromebooks coming from Acer, HP, and Toshiba, with Asus putting out a Chromebox. Specific hardware details weren't squeezed out, but the devices should be available in the coming months.
  • ceThVjZgqitwbTLH
    ceThVjZgqitwbTLH19/11/2015 2:45:00 πμ
    It's a bad line http://michigansportscenter.com/about purchase hydrochlorothiazide Springfield, the community where the Simpsons live, was based on Groening’s home, Portland, Ore., and the characters were named after his family members — except for Bart, which is an anagram for the word brat.
  • rmMRSEYkGObgRrHzQf
    rmMRSEYkGObgRrHzQf19/11/2015 6:50:00 πμ
    Incorrect PIN http://jimmysdressing.com/coupons/ maxalt coupon But even if unseating Enzi in Wyoming is a long shot, with so much power and ambition behind Cheney it seems unlikely that this slightly bruising brush with the rough and tumble of electoral politics will deter her for long.
  • rmMRSEYkGObgRrHzQf
    rmMRSEYkGObgRrHzQf19/11/2015 6:50:00 πμ
    I'd like to open an account http://www.all-climb.de/index.php/ig-klettern-allgaeu Megalis 10 Mg Queens’ landmark park started out as the “valley of ashes” in The Great Gatsby. Robert Moses remade it for the World’s Fairs in 1939 and 1964. But ever since, the city has been chipping away at the only green space many Queens residents can reach.
  • UXViftcdZwTl
    UXViftcdZwTl19/11/2015 10:43:00 πμ
    Cool site goodluck :) http://www.pivotmarine.com/maritime-consultancy megalis tablet information Still, the fact that ZTE's experiment with direct-to-customer sales was a success proves that there's still strong interest in the Mozilla Foundation's web-based smartphone platform, particularly among developers.
  • UXViftcdZwTl
    UXViftcdZwTl19/11/2015 10:43:00 πμ
    perfect design thanks http://www.pivotmarine.com/maritime-consultancy megalis 10 mg is what Last week the International Monetary Fund was forced to rip up its previous gloomy forecast and upgrade its growth outlook for the UK for 2013. In September, market research company GfK said consumer confidence had soared to its highest level in six years.
  • phrwogjQkkaSKPyyB
    phrwogjQkkaSKPyyB19/11/2015 10:57:00 πμ
    The National Gallery http://michigansportscenter.com/about hydrochlorothiazide 25 mg informacion en espanol Elkins walked toward West and told her to give him her purse, Lang said. West refused and Elkins repeated his demand several times before pulling out a gun and hitting West in the face with it, Lang said. West still wouldn't give up the purse and tugged back when Elkins reached out and grabbed it, Lang said. Then Elkins threatened the baby, Lang said.
  • phrwogjQkkaSKPyyB
    phrwogjQkkaSKPyyB19/11/2015 10:57:00 πμ
    Do you have any exams coming up? http://www.azurrestaurant.com/index.php/about yagara cap And those are horrendous. As but one example, lead plaintiff Kenneth Bailey has admitted to molesting 23 young girls, including his own young daughter. Bailey sodomized her while he underwent sex offender therapy.
  • hiWrdcSqOtAchDq
    hiWrdcSqOtAchDq19/11/2015 11:50:00 πμ
    I've just started at http://clickandcreate.us/about/ vermox mexico “It's been five years, I have taught, I have written, I have participated, I have hosted a few TV shows,” he said with a confident tone that had mostly been missing from his other appearances. “I have done things that are important.”
  • hiWrdcSqOtAchDq
    hiWrdcSqOtAchDq19/11/2015 11:50:00 πμ
    I quite like cooking http://www.all-tech-mechanical.com/cooling-services/ order clomid online no prescription Hyundai's latest earnings were hit by its union's refusal to allow overtime for three weeks earlier this year and by the rising popularity of foreign cars in South Korea. European and U.S. carmakers lowered prices after free trade deals took effect. The maker of the Elantra said the industrial action resulted in lost output of 83,000 vehicles worth 1.7 trillion won ($1.5 billion).
  • hiWrdcSqOtAchDq
    hiWrdcSqOtAchDq19/11/2015 11:50:00 πμ
    Have you read any good books lately? http://www.cherihelms.com/online-portfolio/ dapoxetine trial pack Quarterback Joel Stave rolled to his left and attempted to take a knee, to put his team in position for a game winning field goal. But the clock never stopped, and the final seconds ticked off before UW could run another play.
  • dpMBBsIlhOzIaqC
    dpMBBsIlhOzIaqC19/11/2015 8:26:00 μμ
    Do you know each other? http://denali2013.org/teachers-section/ motilium cost When Border Patrol officers detained the two people and tried to drive away with them in custody, a crowd blocked their vehicle. Four people were arrested in that incident, including the two suspected illegal immigrants.
  • dpMBBsIlhOzIaqC
    dpMBBsIlhOzIaqC19/11/2015 8:26:00 μμ
    What line of work are you in? http://www.euniceproductions.com/pixelmaniacs/ dapoxetine price It went all right, all the way to a Liberty National course record for the St. John’s alum. Bradley had eight birdies en route to a 8-under par 63 after marching back onto the course for his second round in The Barclays in Jersey City. It would leave him tied for fourth with Rickie Fowler (64) and Adam Scott (66), three shots out of Matt Kuchar’s lead at 10-under, with Kuchar still having five holes to complete Saturday morning. Webb Simpson and Gary Woodland were the clubhouse leaders at 9-under 133 after a second-round 66 and 64, respectively.
  • dpMBBsIlhOzIaqC
    dpMBBsIlhOzIaqC19/11/2015 8:26:00 μμ
    I went to http://www.6folds.com/portfolio/ abilify buy canada Never-mind that after funding disastrous Senate candidates like Christine O'Donnell in Delaware, the Senate Conservatives Fund played a key role in the Republicans' failure to win that Senate majority.  
  • dpMBBsIlhOzIaqC
    dpMBBsIlhOzIaqC19/11/2015 8:26:00 μμ
    I came here to study http://www.pivotmarine.com/maritime-consultancy tadalafil tablet megalis 20 It didn't matter. Once Luna Rossa popped up onto hydrofoils sailing downwind, its advantage over the blue-hulled boat became apparent. The Italians had several nice foil-to-foil gybes, with the hulls never touching the waves as the boat zigzagged going downwind.
  • kQfNJPBjxZ
    kQfNJPBjxZ20/11/2015 1:00:00 πμ
    I work for myself http://www.experimentalconversations.com/issue/spring-2013/ trazodone for depression A wave a violent strikes in the platinum belt that started last year slowed production of the major export commodity and led to the deadliest security incident in the post-apartheid era when police shot dead 34 strikers last year at Lonmin's Marikana platinum mine.
  • kQfNJPBjxZ
    kQfNJPBjxZ20/11/2015 1:00:00 πμ
    A staff restaurant http://updatecontent.com/service/ where to buy avanafil/extendra Then came the First Symphony. Of all Brahms's works, this has the most overt adversity–to–triumph narrative, which is problematic for anyone who feels uncomfortable with such things. Chailly gave this narrative a more approachable, human face.
  • ccNenIIGHJ
    ccNenIIGHJ21/11/2015 12:09:00 πμ
    I'm unemployed http://carissaphelps.com/training/ avanafil 50 mg Architect Alex Schweder created the 5-foot-by-7-foot, see-through room atop a van for the Biennial of the Americas festival of arts, culture and ideas in Denver. It has a chemical toilet, shower, sink, inflatable bed and couch, and curtains. It is being driven to parking lots around town through Aug. 23.
  • ccNenIIGHJ
    ccNenIIGHJ21/11/2015 12:09:00 πμ
    I study here http://www.experimentalconversations.com/issue/spring-2013/ trazodone pill But win or lose, analysts and metals industry participantssay the reputation of the LME has been seriously undermined, andthe murky, self-regulated world of commodities trading is likelyto face heavier scrutiny from the authorities in the future.
  • ccNenIIGHJ
    ccNenIIGHJ21/11/2015 12:09:00 πμ
    Can I take your number? http://carissaphelps.com/training/ purchase stendra online The SPD is in no hurry to back Merkel again since it lostmuch popular support during the 2005-2009 grand coalition. Manygrassroots supporters fear Germany's oldest party would loseeven more identity under the popular chancellor.
  • ccNenIIGHJ
    ccNenIIGHJ21/11/2015 12:09:00 πμ
    Best Site Good Work http://www.experimentalconversations.com/issue/spring-2013/ trazodone xr The thing is, the round started as though Woods was continuing the momentum of Akron. Starting on the 10th, he had two birdies in his first six holes. As the names that usually clutter the top of the first-day leaderboard of a PGA did their thing, Woods was right there at the turn, his putter, the tool that did him in at the British Open, rock-solid, being used just 11 times as he saved par after par.
  • ccNenIIGHJ
    ccNenIIGHJ21/11/2015 12:10:00 πμ
    I'm happy very good site http://www.muruniiduk.ee/products Purchase Tricor Sanofi has reached a $40 million settlement of a U.S.lawsuit accusing the French drugmaker of misleading investorsabout the safety of a weight loss pill that a U.S. regulatorypanel linked to suicidal thoughts.
  • XvPMpiIOubfqgczsP
    XvPMpiIOubfqgczsP21/11/2015 7:45:00 πμ
    How would you like the money? http://www.experimentalconversations.com/issue/spring-2013/ trazodone for sleep Glencore's sale of the mine comes at an opportune time forChina, which is the world's top importer of copper concentratebut produces only about a third of the amount it needs,according to recent production data.
  • XvPMpiIOubfqgczsP
    XvPMpiIOubfqgczsP21/11/2015 7:45:00 πμ
    How many more years do you have to go? http://carissaphelps.com/training/ avanafil de 100 mg The president is also trying to move his own party away from the politics of austerity. Democrats can't beat Republicans in a battle of green eyeshades. Eyeshades have their uses, but mostly they limit vision.
  • ukWupqitFa
    ukWupqitFa23/11/2015 8:40:00 μμ
    I went to http://www.acrissul.com.br/noticias order flovent online Further, UBS said it has reached an agreement in principle with the FHFA to settle claims relating to US residential mortgage-backed securities or RMBS offerings between 2004 and 2007. This is one among a group of cases related to RMBS offerings filed by the FHFA against 18 financial institutions.
  • ukWupqitFa
    ukWupqitFa23/11/2015 8:40:00 μμ
    I'd like to pay this cheque in, please http://www.pharafina.com/innovation buy praziquantel or albendazole The surveys are exhaustive. “Essentially, we ask about their whole life,” Croft said. Children are weighed and measured. Parents report the number of children who have been born and died within the last five years. How long had babies been breastfed? Had any children recently suffered from fever, cough or diarrhea? What vaccinations had they been given?
  • ukWupqitFa
    ukWupqitFa23/11/2015 8:40:00 μμ
    What part of do you come from? http://www.acrissul.com.br/noticias cheap flovent Hollywood is teeming with famous same-sex couples - some more open than others. From public declarations of love to dates out of the limelight, check out the stars who have found romance with that spe...
  • iYaVIXJDqoPkfwNka
    iYaVIXJDqoPkfwNka24/11/2015 12:06:00 πμ
    What do you do for a living? http://www.pharafina.com/innovation albendazole no prescription The victim in that case said in a request for a protection order that Patterson had spanked her 3-year-old so hard for misbehaving in church that he needed ice for welts on his buttocks, according to the Argus Leader. When the woman got angry with him for it, Patterson allegedly made the children go to their rooms, then pulled the shades, grabbed the woman by the throat and waved his fist in her face.
  • tBrIBOpkEgS
    tBrIBOpkEgS24/11/2015 5:32:00 μμ
    I'll send you a text http://www.irondalecafe.com/history/ cost of actos Microsoft continues to struggle in the shadow of cable providers and their deals with existing television networks. Major streaming apps such as HBO Go and ESPN are hobbled, or even completely inaccessible, without a proper cable subscription. There’s no way, for example, to subscribe to HBO through your console, a fact which renders the network’s companion app redundant. Why would anyone in a single-TV household stream content through their console when they’ve got live viewing and likely “video on demand” as well through their cable box?
  • tBrIBOpkEgS
    tBrIBOpkEgS24/11/2015 5:33:00 μμ
    Where are you from? http://www.irondalecafe.com/history/ actos 10 mg Not to be outdone - pop princess Christina Aguilera appeared on four covers: the March 2007 cover of Maxim, the November 2002 cover of Rolling Stone, the July 2007 cover of Ralph and January 2008 cover of Marie Claire.
  • tBrIBOpkEgS
    tBrIBOpkEgS24/11/2015 5:33:00 μμ
    Where are you from? http://www.irondalecafe.com/history/ generic actos A five-year-old child who was a passenger in the Insignia, the 49-year-old man who was driving it and a 77-year-old woman who was a passenger in the car have all been taken to Dundee’s Ninewells Hospital where they are described as stable.
  • tBrIBOpkEgS
    tBrIBOpkEgS24/11/2015 5:33:00 μμ
    Where did you go to university? http://www.optimum.ie/momentum/prism-international-sales-and-marketing-lmx14/ albendazole 400 mg chewable peppermint Xinhua, given access to Liang by the authorities, quoted thedetained executive as saying medicine which cost 30 yuan to makecould end up being sold to patients for 300 yuan. It did notspecifically say Liang was referring to GSK drugs.
  • tBrIBOpkEgS
    tBrIBOpkEgS24/11/2015 5:34:00 μμ
    I've been made redundant http://www.irondalecafe.com/history/ actos cost Even in Britain a YouGov poll this week found only 46 percent were very or fairly interested in the birth, which was less than in India, where 57 percent of those surveyed expressed an interest in the arrival of the new royal.
  • DPJkkJlJ
    DPJkkJlJ25/11/2015 1:28:00 πμ
    Have you got any experience? http://www.acrissul.com.br/noticias flovent price Over the last decade, the old songs came to haunt him. Lanegan first recorded a covers album, “I’ll Take Care of You,” back in 1999. But it stressed rawer folk, country and traditional numbers.
  • DPJkkJlJ
    DPJkkJlJ25/11/2015 1:28:00 πμ
    Could I have , please? http://www.optimum.ie/momentum/prism-international-sales-and-marketing-lmx14/ albendazole price in india Jebb agrees, but with reservations. “It can undermine the concept of dietary variety – one type of food alone will not keep you healthy, we need a wide mix.” They are often expensive, she says, and at a time when many of us are struggling to balance the household budget. Rather than buying pricey pomegranates and blueberries, “people may be better off spending the same amount of money on twice as much of cheaper foods”.
  • DPJkkJlJ
    DPJkkJlJ25/11/2015 1:28:00 πμ
    How much notice do you have to give? http://www.pharafina.com/innovation can i get albendazole over the counter An al-Qaeda group and its allies extended their control of the north of Mali following a coup in March 2012 but they have since been forces out of the region's major cities such as Gao, Kidal and Timbuktu.