ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

Απάντηση ΕΒΕΔ προς Πρόεδρο ΕΦΤ: "Τα δεκάδες εκβιαστικά τελεσίγραφα από πλευράς Ryan Air δεν μπορεί να αποτελούν μέρος της συζήτησης..."

Αρκετό ενδιαφέρον ως προς το παρασκήνιο που υπάρχει για το κλείσιμο συμφωνίας με τη Ryan Air παρουσιάζει η απάντηση του ΕΒΕΔ στο αίτημα του Προέδρου του Ενιαίου Φορέα Τουρισμού να διευκρινιστεί ποια μπορεί να είναι η συνεισφορά του πρώτου για το κλείσιμο συμφωνίας με την εν λόγω εταιρία χαμηλού κόστους...

(Δείτε το αίτημα και την απάντηση στις φωτο)


  • Τελευταία Ενημέρωση: 18/2/2012 2:16:52 μμ
    Λέξεις κλειδιά: Ryan Air,εταιρειες χαμηλου κοστους,ΕΒΕΔ,Ενιαιος φορεας τουρισμου
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ?
    ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ? 17/2/2012 8:49:00 μμ
    Για να καταλάβουμε δηλαδή. Υπήρχε μια συμφωνία, ακυρώθηκε, και τώρα υπογράφουμε ξανά μία ίδια? ΓΙΑΤΙ? τι μεσολάβησε? Και συνομιλητής είναι ο ΕΦΤ? Μα αυτός δεν ήταν που δεν πληρωσε και πάτησε πάνω του η εταιρία να σπάσει το συμβόλαιο? Τώρα είναι συνομιλητής? Δεν καταλαβαίνω. Κάτι βρωμάει κε Μπαλαλή. Θα μάθουμε ποτέ?
  • anonimos
    anonimos17/2/2012 9:27:00 μμ
    polloi alloi tha ekanan toumbes gia na exoun thn ryan air kai edw sernomaste
  • ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ? ΥΠΟΥΡΓΑΡΑ
    ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ? ΥΠΟΥΡΓΑΡΑ18/2/2012 2:59:00 πμ
    ΤΙ ΠΑΙΖΕΙ ? Ο ΥΠΟΥΡΓΑΡΑΣ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΤΖΑΠΑ ΜΑΓΚΑΣ. ΒΑΖΕΙ ΤΟΝ ΜΠΑΛΑΛΗ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΘΑ ΤΗΝ ΦΕΡΕΙ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΤΑ ΜΕΤΡΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΤΟΥ. ΚΟΙΤΑΞΤΕ ΚΥΡΙΟΙ ΤΟΥ ΕΠΙΜΕΛΗΤΗΡΙΟΥ ΝΑ ΠΑΡΕΤΕ ΤΟ ΠΑΝΩ ΧΕΡΙ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ ΘΑ ΜΠΛΕΞΟΥΜΕ ΑΣΧΗΜΑ. Η ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΠΑΠΠΟΥ ΒΑΖΕΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ
  • Μια μπανάνα
    Μια μπανάνα18/2/2012 3:04:00 πμ
    Κύριε Μπαλαλή, γιατί δεν στέλνετε την ίδια επιστολή που να ζητατε λεφτά και στον κολλητό σας κύριο Νικητιάδη ? Μήπως επειδή ξέρετε οτι απο αυτόν το πολύ να πάρετε μία μπανάνα ?
  • Τ ιτου είπε ?
    Τ ιτου είπε ?18/2/2012 3:07:00 πμ
    Δηλαδή τι είπε ο Πάππου στον Μπαλαλή ? Μήπως του είπε να πάει να παίξει σε άλλη παραλία με το κουβαδάκι του κ. υπουργού ?
  • ΕΛΑΦΡΟΠΕΤΡΑ
    ΕΛΑΦΡΟΠΕΤΡΑ18/2/2012 3:09:00 πμ
    ΜΠΑΛΑΛΗ ΜΗΝ ΜΑΣΑΣ ΤΙΠΟΤΑ. ΠΑΡΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΙΚΗΤΙΑΔΗ ΕΝΑ ΚΙΛΟ ΕΛΑΦΡΟΠΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗ ΝΙΣΥΡΟ ΚΑΙ ΔΩΣΕ ΤΗ ΣΤΗΝ RYAN AIR ΓΙΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ. ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ Ο ΝΙΚΗΤΙΑΔΗΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΙ ΔΥΟ ΚΙΛΑ ΕΛΑΦΡΟΠΕΤΡΑΣ.
  • ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ
    ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ 18/2/2012 3:12:00 πμ
    Πάππου ασε μας ήσυχους. Εχουμε Νικητιάδη και Μπαλαλή και καθαρίζουμε σαν τον ΤΣΑΚ ΝΟΡΙΣ ολα τα δύσκολα μόνοι μας. Βέβαια, ρίξε και κανένα ψιλό για να σταθεί όρθιος ο ΤΣΑΚ.
  • Χαλκιδιός
    Χαλκιδιός18/2/2012 3:14:00 πμ
    Διαβάζω ανοησίες και μου τη δίνει. Το είχε πεί ο Χαλκιδιός πρίν από δύο εβδομάδες. Καλή επιτυχία, δεν είχε πεί στον Μπαλαή ? Γίγαντα Χαλκιδιέ, αυτά παθαίνει όποιος σου τη βγαίνει.
  • ΤΟΥΣ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ
    ΤΟΥΣ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ18/2/2012 3:17:00 πμ
    ΜΠΑΛΑΛΗ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ. ΠΕΣ ΤΟΥ ΠΑΠΠΟΥ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΩ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΤΩΝ ΡΟΔΙΤΩΝ. ΘΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ RYAN AIR. ΠΕΡΙΠΟΥ ΤΑ ΙΔΙΑ ΘΑ ΣΤΙΧΟΙΣΕΙ ΚΑΙ Ο ΠΡΟΕΚΛΟΓΙΚΟΣ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΜΑΣ.
  • Η ΓΡΑΒΑΤΑ
    Η ΓΡΑΒΑΤΑ18/2/2012 3:22:00 πμ
    ΠΑΠΠΟΥ ΔΕΝ ΜΑΣ ΤΑ ΛΕΣ ΚΑΛΑ. ΕΜΕΙΣ ΧΑΛΚΙΔΙΟ ΨΗΦΙΣΑΜΕ. ΑΣΕ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΝΑ ΤΟ ΤΑΚΤΟΠΟΙΗΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΟΥΤΩΣ ΑΛΛΩΣ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΓΡΑΒΑΤΑ ΤΩΝ ΔΕΚΑ ΤΕΤΡΑΓΩΝΙΚΩΝ ΜΕΤΡΩΝ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΕΙ ΦΕΡΝΕΙ ΤΗΝ RYAN AIR. Η ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ?
  • ΠΥΛΙ-ΓΥΑΛΙ
    ΠΥΛΙ-ΓΥΑΛΙ18/2/2012 3:23:00 πμ
    ΜΠΑΛΑΛΗ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟ. ΠΕΣ ΤΟΥ ΔΙΚΟΥ ΣΟΥ ΠΟΣΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΝΑ ΠΕΤΑΩ ΠΥΛΙ-ΓΥΑΛΙ .
  • με μαγιό
    με μαγιό18/2/2012 3:26:00 πμ
    Μην κοροιδεύετε ρε αλήτες. Τζάπα θα έρθει η Ryan Air. Φτανει να τους δειξουμε μια φωτογραφία του Πασόκου μας με μαγιό.
  • ΕΠΙΤΑΓΕΣ
    ΕΠΙΤΑΓΕΣ18/2/2012 3:27:00 πμ
    ΘΑ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΕΓΩ ΤΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ. ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΔΕΚΑΡΙΑ ΑΚΑΛΥΠΤΕΣ ΕΠΙΤΑΓΕΣ ΠΕΛΑΤΩΝ ΜΟΥ ΝΑ ΤΟΥΣ ΔΩΣΩ. ΜΗΝ ΣΚΟΤΩΝΕΣΤΕ
  • ΕΒΕΔ
    ΕΒΕΔ18/2/2012 3:30:00 πμ
    ΡΕ, ΤΡΕΛΟΙ ΕΙΣΤΕ ? ΤΙ ΕΓΡΑΨΕ ΤΩΡΑ Ο ΠΑΠΠΟΥ ΔΗΛΑΔΗ ? ΤΗΝ ΡΥΑΝ ΑΙΡ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ ΔΕΝ ΤΗ ΦΕΡΑΜΕ ? ΑΣΕ ΡΕ ΜΕΓΑΛΕ, ΕΜΕΙΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΥΣ ΘΕΛΟΥΜΕ ΔΕΚΑ ΓΙΑ ΠΡΩΙΝΟ. ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ, ΠΟΛΥ ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ. ΚΡΑΤΑ ΤΑ
  • ΓΡΑΜΜΗ
    ΓΡΑΜΜΗ18/2/2012 3:31:00 πμ
    ΡΕ ΠΑΠΠΟΥ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΝΑ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ. ΘΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ. ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΙΡΝΩ ΓΡΑΜΜΗ ΑΠΟ ΨΗΛΑ.
  • ΧΑΛΚΙΔΙΕ
    ΧΑΛΚΙΔΙΕ18/2/2012 3:35:00 πμ
    ΧΑΛΚΙΔΙΕ ΠΕΣ ΑΛΕΥΡΙ. Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΣΕ ΓΥΡΕΥΕΙ. ΕΣΥ ΛΕΕΙ ΤΟΥ ΧΑΛΑΣ ΤΗ ΣΟΥΠΑ, ΓΙΑΤΙ ΤΟΥΣ ΞΕΣΚΙΣΕΣ ΣΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ. ΑΣΕ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ, ΜΠΕΣ ΕΣΥ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΑΙ ΣΦΥΡΑ ΤΟ. ΑΥΡΙΟ ΦΕΡΕ 50 ΣΕΡΟΠΛΑΝΑ ΚΑΙ ΠΑΡΚΑΡΕ ΤΑ ΕΞΩ ΑΠΟ ΤΟΥ ΖΩΙΔΗ ΤΟ ΠΑΤΡΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΣΚΑΣΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ.
  • ανωνυμος
    ανωνυμος18/2/2012 3:37:00 πμ
    Κοιτάξτε και να σοβαρευτείτε και αφήστε το ΕΒΕΔ να κάνει τη δουλειά μήπως και σώσουμε τη σαιζόν γιατι δεν μας βλέπω καλά.
  • εκλογες
    εκλογες18/2/2012 3:40:00 πμ
    Κύριοι του ΕΒΕΔ το παρακάνατε. Εμείς θέλουμε την ΡΥΑΝ ΑΙΡ αλλά όχι τώρα. Πιό κοντά στις εκλογές.
  • ΤΑ ΔΙΠΛΑ
    ΤΑ ΔΙΠΛΑ18/2/2012 3:43:00 πμ
    ΕΧΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ. ΝΑ ΣΤΕΙΛΟΥΜΕ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΑ ΔΙΠΛΑ ΑΠΟ ΟΣΑ ΖΗΤΑΕΙ Η RYAN AIR. ΕΤΣΙ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ
  • ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ18/2/2012 3:48:00 πμ
    Συμφωνώ με όλα όσα λέει η επιστολή. Επιτέλους κάποιος βάζει τάξη στο ζήτημα που ξεχειλώσανε οι ανίδεοι που κανανε κουμαντο χωρις λεφτά, μονο για την φωτογραφία.
  • Υποχρεωση
    Υποχρεωση18/2/2012 3:51:00 πμ
    Δηλαδή τόσο καιρό ο μπαλαλής και ο χατζημιχαηλ μιλούσαν χωρίς να έχουν συνεννοηθεί με το εβεδ ? μεγάλε νκητιάδη, μας υποχρεωσες παλι.
  • Την μαιμού
    Την μαιμού18/2/2012 3:55:00 πμ
    Μιλάτε πολύ αλλά πάλι την μαιμού θα ψηφίσετε. Και θα ξαναφατε το παραμυθι οτι αυτός έφερε την Ryan Air. Τετιοι είστε, γι' αυτό φτάσαμε εδω που είμαστε.
    • ΑΝΩΝΥΜΟΣ
      ΑΝΩΝΥΜΟΣ19/2/2012 10:38:00 μμ
      ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΨΗΦΙΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΘΟΥΜΕ.
  • αΝΩΝΥΜΟς
    αΝΩΝΥΜΟς 18/2/2012 3:57:00 πμ
    Γέλασα πολύ με τα σημερινά σχόλια. Πάω ένα ταξιδάκι με τη Ryan για να ξεσκάσω.
  • Τα δυσκολα
    Τα δυσκολα18/2/2012 4:06:00 πμ
    Ρε Πάππου κοίτα στη διπλανή φωτογραφία τον Μπαλαλή και πες μας : περιμένεις να σου απαντήσει αυτός ο τύπος τόσες ερωτήσεις ? Εβαλες και δύσκολα ρε φίλε.
  • ταλιμπαμ
    ταλιμπαμ18/2/2012 10:25:00 πμ
    Το ΕΒΕΔ ετρεξε καποτα μονο του και με μικρη ανταποκριση απο τους δημους εκανε συμφωνια δινωντας αν θυμαμαι καλα 250 χιλ € να πεταει η RYANAIR χειμωνα για κω και ροδο. Αλλα επειδη ηταν πολυ καλο φροντισαν καποιοι (ονοματα δεν λεμε οικογενειες δεν θιγουμαι ( απο την Νισυρο ειναι )) να καρπωθουν τα ωφελη και αρχισαν και ελεγαν για πολλαπλασιες επιδοτησεις για 5πλασια δρομολογια, τα ειδε αυτα το λαμογιο ο ιρλανδος και ειπε εδω πρεπει να φανε με εχουνε αναγκη.
  • πολιτης
    πολιτης18/2/2012 10:26:00 πμ
    Δεν ξερω ποιος φταιει ή οχι.Ξερω ομως οτι η Ryan air εδωσε δουλεια σε πολλε μικρες επιχειρησεις που παραζωσαν με το all incusive τα τελευταια χρονια...κανονιστε λοιπον κυριοι,αφηστε τις μ...ιες και βρειτε τα γιατι θα σας παρει η μπαλα....
  • ταλιμπαμ
    ταλιμπαμ18/2/2012 10:26:00 πμ
    Λεφτα ταξανε λεφτα δεν πηγανε και εφυγαν. Και τωρα παμε να κανουμε το ανοικουστο , να επιδοτησουμε και καλοκαιρινες πτησεις , που ερχονται με φουλ πληροτητα ε οχι με τα λαμογια της Ryanair , υπάρχουν κιαλλες εταιρίες
  • ποιος νικητιαδης;
    ποιος νικητιαδης;18/2/2012 10:32:00 πμ
    ποιος νικητιαδης... αν λειψει ο μπαλαλης με τις κινησεις του, ο αλλος ειναι μηδεν. ποιο επιμελητηριο; ο μπαλαλης ειναι αυτος που θα φερει τουρισμο και δεν θαχομε κρεβατια να κοιμηθει..ο ανθρωπος ειναι γατα. δεν βλεπετε; κερδιζει ολες τις δικες. ειναι και αντιδημαρχος.απο οσα μαθαινω σε ενα χρονο, θα μεγαλωσει το λιμανι, το αεροδρομιο, την μαρινα, και θα φτιαξει δρομο, προς καρδαμαινα απο τα μπανια. εκει που ξεκινησε η διανοιξη..μπραβο μεγαλε!!! προχωρα, ειμαστε μαζι σου.!!! ολεεεεεεεεεεεεεεεεεεε
  • Λογοκριμένος.... από την 5η εξουσία
    Λογοκριμένος.... από την 5η εξουσία18/2/2012 2:10:00 μμ
    Τι να γράψω … για τους πολιτικάντηδες που βρήκαν έτοιμη σύμβαση από τους εμπόρους και τους μπακάληδες και για τους λόγους που όλοι ξέρουμε την καθάρισαν. Τα λεφτά που θα έπαιρναν από τον κόσμο με τους φόρους των 10.000 τουριστών που θα ερχόντουσαν θα πληρώναμε τρις φορές την Ryan Air. Αντίθετα οι υπεύθυνοι στον Δήμο, οι νέοι μας πολιτικοί τοπικοί άρχοντες με παλιό ύφος και νοοτροπία, την χαιρετούρα ακόμα και σε αυτούς που μαζεύουν το χέρι, χαμόγελα και γλίτσα προσπαθούν να μας πείσουν ότι ευθύνονται άλλοι…. Νέοι πολιτικοί ΠΑΛΙΑΣ κοπής
  • ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ.....!
    ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ.....!18/2/2012 3:12:00 μμ
    ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΚΥΡΙΟΙ, ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΑΡΙΘΜΟΥΣ...ΓΙΑ ΚΩ ΚΑΙ ΡΟΔΟ ΟΙ ΝΕΕΣ ΠΤΗΣΗΣ ΤΗΣ RYAN AIR ΕΙΝΑΙ 10 ΚΑΙ 10,ΣΥΝΟΛΟ 20 ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΠΙ ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ Ο ΜΗΝΑΣ ΕΠΙ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ, ΕΧΟΥΜΕ... 20 Χ 4 Χ 6 = 480 ΠΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΤΟΥ 2012 ΕΠΙ 120 ΑΤΟΜΑ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΑΝΑ ΠΤΗΣΗ ΕΠΙ 600 ΕΥΡΩ ΜΕΣΟ ΟΡΟ ΑΝΑ ΑΤΟΜΟ ( ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΙΝΙΜΟΥΜ ), ΕΧΟΥΜΕ 480 Χ 120 Χ 600 = 34,560,000.ΓΙΑ ΤΑ ΔΥΟ ΝΗΣΙΑ, ΟΙ ΔΗΜΟΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΒΕΔ,ΔΙΝΟΥΝ 400,000ΕΥΡΩ,ΘΑ ΚΕΡΔΙΘΟΥΝ 34,560,ΟΟΟ ΕΥΡΩ.
  • ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ.
    ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ.18/2/2012 3:20:00 μμ
    ΑΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΥΡΙΟΙ, ΚΩΣ, ΡΟΔΟΣ ΚΑΙ ΕΒΕΔ, ΘΑ ΔΩΣΟΥΝ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ 400,000 ΕΥΡΩ ( ΜΟΝΟ ), ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΟΙ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΘΑ ΑΦΗΣΟΥΝ ΣΤΑ ΔΥΟ ΝΗΣΙΑ 34,560,000 ΕΥΡΩ. ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΕΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΟΙ 400,000 ΑΥΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΨΙΧΟΥΛΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΑ ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ ΕΥΡΩ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΝΗΣΙΑ ΜΑΣ..! ΑΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΤΩΡΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΤΗΣΕΙΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ, ΤΟ ΚΕΡΔΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΑΣΤΙΟ..!!! ΟΠΟΙΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΕΙ...... ΤΙ ΝΑ ΠΟΥΜΕ...!!!!!!
  • Η TUI ΚΥΒΕΡΝΑ!
    Η TUI ΚΥΒΕΡΝΑ!18/2/2012 3:51:00 μμ
    ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΟΛΛΟΥΣ Η TUI ΑΕΡΟΠΛΑΝΑ!
  • ΝΙΚΗΤΙΑΔΗΣ ΑΠΣΟΚ ΝΔ-ΤUI!
    ΝΙΚΗΤΙΑΔΗΣ ΑΠΣΟΚ ΝΔ-ΤUI!18/2/2012 6:55:00 μμ
    ΤΟ ΠΑΛΙΟ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΣΤΑΘΜΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΡΑΙΑΝ ΑΙΡ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ !ΝΑ ΓΙΝΕΙ Η ΚΩΣ Ο ΣΤΑΘΜΟΣ ΤΟΥΣ!ΧΕΙΜΩΝΑ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ!
  • Απλά για να ξέρετε κάποια πράγματα.
    Απλά για να ξέρετε κάποια πράγματα.18/2/2012 10:23:00 μμ
    Ο πρόεδρος του ΕΒΕΔ, έταξε και πολύ καλά έκανε στον κύριο Καμπουράκη το εξής: ότι το ΕΒΕΔ θα δώσει 200.000 ευρώ για Κω και Ρόδο, πράγμα το οποίο ο κ. Καμπουράκης μετέφερε στην Ryan Air. Τώρα γιατί τέτοιο θέμα, δεν καταλαβαίνω.!!!
  • Ερωτώ και απάντηση δεν παίρνω......
    Ερωτώ και απάντηση δεν παίρνω......18/2/2012 11:17:00 μμ
    Αφού υπήρχε έτοιμη συμφωνία και πτήσεις τον χειμώνα, γιατί την ακύρωσαν? και ποιος ο λόγος 6 μήνες μετά να θέλουν νέα σύμφαση? με ποιους όρους? Τους ίδιους? τότε προς τι η ακύρωση? με άλλους ποιο ευνοικούς για την εταιρία? ποιοι? ο Μπαλαλής θα πρέπει να μας εξηγήσει. Κάτι δεν πάει καλά....
    • ταλιμπαμ
      ταλιμπαμ19/2/2012 1:24:00 πμ
      διαβασε τα παραπανω σχολια μου να καταλάβεις. Ειχανε συμφωνια και καπιοι για να δειξουν οτι ειναι καλυτεροι (πολιτικοι) ζητησανε 3πλασια δρομολογια με 5πλασια επιδοτηση. Οταν ηρθε η ωρα της πληρωμης σφυριζαν αδιαφορα. Και ετσι η ιρλανδοι ακυρωσαν και την επισημη συμφωνια. και τωρα το πανε εκβιαστικα αλλα δεν πρεπει να τους περασει. σε κανενα απο τα 2 λαμογια ryanair και πολιτικαντηδες. Να προσελκυσουμε αλλες αεροπορικες εταιρίες. Και κατα κυριο λόγω χειμερινους μηνες οχι καλοκαιρι που θελουν αυτ
  • ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ...
    ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ...19/2/2012 8:24:00 πμ
    ΣΕΝΑ ΓΚΑΛΟΠ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΒΓΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΚΩ ΚΑΙ ΤΗ ΡΟΔΟ ΜΕ ΑΥΞΗΣΗ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΤΟ 2011 ΚΑΙ ΜΕ ΚΕΡΔΗ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 22%!!!ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΠΗΡΑΝ ΑΛΛΑ ΚΑΠΙΟΙ ΤΑ ΕΒΑΛΑΝ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΣΕ ΤΡΑΠΕΖΕΣ ΤΟΥ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ.ΠΙΟΙ ΑΡΑΓΕ?ΟΙ ΞΕΝΟΔΟΧΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΠΡΑΚΤΟΡΕΣ ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΑΦΤΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥΣ(ΟΧΙ ΟΛΟΙ)ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΜΑΣ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΟΙΚΟΝΕΣ ΑΠΕΙΡΟΥ ΚΑΛΟΥΣ.ΤΩΡΑ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΑΚΟΜΑ ΛΙΓΑ ΣΤΗΝ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΗ ΕΤΕΡΙΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΑΛΟΥΝ ΟΙ ΚΥΡΙΟΙ ΚΑΝΑ ΦΡΑΓΚΟ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ.ΑΣ ΤΑ ΔΩΣΟΥΝ ΣΕ ΚΑΠΙΟΥΣ
  • ............................
    ............................19/2/2012 8:29:00 πμ
    ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΓΚΗ!ΜΕ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΠΟΛΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΙΕΣ ΚΑΙ ΚΟΣΜΟ ΝΑ ΕΙΧΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΑΛΛΑ ΖΟΥΜΕ ΣΕΝΑ ΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΤΕΡΕΟΤΗΤΑ ΘΑ ΔΗΝΕΙ ΣΤΟΥΣ ΠΛΟΥΣΙΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ.ΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΥΣ ΑΛΟΔΑΠΟΥΣ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΙΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΝ ΠΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΑΦΗΣΕΙ ΝΤΟΠΙΟΥΣ ΚΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΚΑΙ ΑΣΤΕΓΟΥΣ.ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΑ ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΟΥΣ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ
  • ........................................
    ........................................19/2/2012 8:34:00 πμ
    ΑΔΕΙΑ ΠΑΡΑΜΟΝΗΣ ΣΤΟΝ ΤΟΠΟ ΜΑΣ ΝΑ ΚΑΤΑΓΚΕΛΟΝΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΝΕΙ Ο ΚΑΘΕ ΚΑΤΕΡΓΑΡΗΣ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟ ΤΟΥ.ΟΤΑΝ ΛΥΘΟΥΝ ΟΛΑ ΜΑΣ ΤΑ ΠΡΟΛΗΜΑΤΑ ΑΣ ΣΥΖΗΤΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΧΡΗΜΑΤΟΔΟΤΗΣΕΙΣ ΣΤΙΣ ΑΕΡΟΠΟΡΙΚΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ,ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΙΟΣ ΑΣ ΜΑΣ ΠΕΙ ΤΟ ΧΕΙΜΩΝΑ ΠΟΥ ΕΡΧΟΝΤΟΥΣΑΝ ΑΦΤΟΙ ΟΙ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΤΩΝ 50 ΚΑΙ 100 ΕΥΡΩ ΠΙΟΙ ΕΠΟΦΕΛΟΝΤΟΥΣΑΝ?ΛΙΓΑ ΑΤΟΜΑ ΠΟΛΥ ΛΙΓΑ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΦΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΝ ΝΑ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΦΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΜΗΔΕΝΙΚΑ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...ΚΑΛΕΣ ΑΠΟΚΡΙΕΣ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΣΑΡΑΚΟΣΤΗ ΑΦΤΑ ΜΑΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΠΙΑ....
  • για το δασος δεν ακουω
    για το δασος δεν ακουω19/2/2012 9:33:00 πμ
    κουβεντα. εφοσον γινουν οι διαπραγματευσεις απο την δεταπ το επιμελητηριο θα συμβαλλει και με ποσα ? Δεν υπαρχει χρονος για πολλα πολλα λογια, και πολιτικες διαφωνιες και διαξιφισμους μεταξυ των γνωστων αντιπαλων. Αυτα στις βουλευτικες εκλογες Ποσα βαζει το εβεδ? Εχει παρει αποφαση το δ.ς? Για να κατσεις να συζητησεις πρεπει να εχεις αποφασισει με ποσα μπορεις να συμβαλλεις. Τ
  • ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ...
    ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ...19/2/2012 10:28:00 πμ
    ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ, ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΚΑΙ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΓΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΛΕΙΣΤΑ 'Η ΥΠΟΛΕΙΤΟΥΡΓΟΥΣΑΝ, ΔΟΥΛΕΨΑΝ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ, ΛΟΓΩ ΤΗΣ RYAN AIR, ΕΙΔΑΝ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΨΩΜΙ. ΚΑΙ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΙΑΖΟΥΜΕ ΑΝ ΑΞΙΖΕΙ Η ΥΠΟΘΕΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΩΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΝ. ΦΟΡΕΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΤΟ ΠΟΣΟ ΤΩΝ ΕΚΑΤΟ ΧΙΛΙΑΔΩΝ...? ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΤΕΙΑ ΠΟΣΑ ΚΑΙ ΑΣΤΕΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...!! ΤΑ ΞΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑΤΑ ΜΑΛΙΣΤΑ ΟΤΑΝ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ, Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΥΤΟΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ..! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.
  • Aπάντηση στο 33
    Aπάντηση στο 3319/2/2012 2:47:00 μμ
    Για να γίνει ο παλιός αεροσταθμός βάση της Ραϊαν αιρ θα πρέπει να βγεί έξω ο κολητός του Νικητιάδη. Από ότι έμαθα μένει σε διαμέρισμα του αεροδρομίου χωρίς να πληρώνει ενοίκιο, ρεύμα και νερό.
  • ΠΑΣΟΚΟΣ ΟΧΙ ΛΑΜΟΓΙΟΠΑΣΟΚΟΣ
    ΠΑΣΟΚΟΣ ΟΧΙ ΛΑΜΟΓΙΟΠΑΣΟΚΟΣ19/2/2012 3:52:00 μμ
    ΤΗΝ ΣΙΦΟΝΙΑ ΤΗΣ ΡΑΙΑΝ ΑΙΡ ΤΗΝ ΕΚΑΚΕ Ο ΝΙΚΙΤΙΑΔΗΣ ΜΑΖΕΙ ΜΕ ΤΟΥΣ 3 ΔΙΜΟΥΣ ΜΕ ΤΑ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΑ ΛΕΦΤΑ ΝΑ ΤΑ ΒΑΖΕΙ Ο ΔΙΜΟΣ ΗΡΑΚΛΕΙΔΩΝ,ΟΤΑΝ ΕΧΑΝΕ 1500000,00 ΑΠΟ ΤΟ 2ΤΗΣ ΕΚΑΤΟ ΠΟΥ ΧΑΡΙΖΕ Ο ΚΑΡΑΜΑΛΗΣ ΣΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΞΕΝΟΔΟΧΟΥΣ,ΤΟΡΑ ΧΑΛΑΜΕ ΤΗΝ ΣΙΦΟΝΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣ ΕΠΑΝΕΡΧΕΤΕ,ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΝΙΚΙΤΙΑΔΗ ΤΟΝ ΙΞΕΡΕΣ ΤΟΝ ΚΑΙΣΑΡΛΗ ΚΑΙ Η ΔΙΟ ΛΑΜΟΓΙΑ ΕΙΣΤΕ,ΘΑ ΣΟΥ ΤΗ ΦΕΡΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΖΩΙΔΗ ΘΑ ΣΤΙΡΙΞΕΙ,
  • ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ
    ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΤΑ ΠΟΛΙΤΙΚΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ19/2/2012 4:30:00 μμ
    ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΠΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΣΕΛΕΥΣΗ ΕΤΑΙΡΕΙΩΝ ΧΑΜΗΛΟΥ ΚΟΣΤΟΥΣ,ΤΟΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ.ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΦΤΑΙΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ ΑΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΒΛΑΚΕΙΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ.
  • kefalianos_a
    kefalianos_a20/2/2012 1:27:00 πμ
    PIOS MPALALHS K PIOS NIKITIADHS VRE LAMOGIA DEN PANE STIN AFXH K H RAIANER K OLH SAS MAZEPSATE OLOYS TOYS KSEVRAKOTOYS STIN KO ANTE NA DOYME THELOYN K EPIDOTISEI GIA NA EXONTE STIN KO