ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

Αναγνώστρια:" Παρακαλώ κάντε κάτι. Έρχονται οι τουρίστες σε 5 βδομάδες και η εικόνα είναι απαράδεκτη από κάθε άποψη..."

Εδώ και καιρό ήθελα να στείλω προς δημοσίευση μήπως και ευαισθητοποιηθούν οι αρμόδιοι τις παραπάνω εικόνες που συναντά κανείς σε κάθε σημείο της πόλης.

Αρκεί να σας πω ότι μέσα σε 10 λεπτά πρόλαβα και τράβηξα 50 φωτογραφίες.

Τα "παιδιά" μπορεί να ζωγραφίζουν διάφορα "γκράφιτι" σε τοίχους και καταστήματα ανεξέλεγκτα.

Έχω ειδοποιήσει την αστυνομία και Δημοτικούς Συμβούλους για το ζήτημα.

Παρακαλώ κάντε κάτι. Έρχονται οι τουρίστες σε 5 βδομάδες και η εικόνα είναι απαράδεκτη από κάθε άποψη.

Μια ξενόγλωσση κάτοικος Κω.

 

  • Τελευταία Ενημέρωση: 23/2/2012 10:16:15 πμ
    Λέξεις κλειδιά: γκραφιτι,graffiti,καταγγελια αναγνωστριας
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • ΑΒΕΡΩΦ
    ΑΒΕΡΩΦ21/2/2012 8:43:00 πμ
    ΣΑΣ ΠΕΙΡΑΞΑΝ ΟΙ ΖΩΓΡΑΦΙΕΣ?ΤΙΣ ΠΑΡΑΓΚΕΣ ΤΩΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΔΕΝ ΤΙΣ ΒΛΕΠΕΤΕ?
    • προς ΑΒΕΡΩΦ
      προς ΑΒΕΡΩΦ 21/2/2012 2:38:00 μμ
      ΣΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΓΚΑ ΤΟΥ..... ΑΡΕ ΚΥΡΙΤΣΗ ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ
  • ANONIMOS
    ANONIMOS21/2/2012 8:45:00 πμ
    THA KANEI SINERGATIKI O KAISERLIS KAI THA TA FTIAKSEI
  • auta
    auta21/2/2012 9:07:00 πμ
    1 fora ta vlepeis? i stin ksenoglwssh xwra sou den yparxoun? ... to thema einai na sunelthoun oi filathloi tou panathinaikou kai na min kolane alles autokolites vlakies tis omadas tous kruvontas para ma para polles pinakides...mexri kai se fotino simatodoth kai kanontas epikundini tin odigisi gia mas .. ta paidia mas... tous ksenoglwssous katoikous kw..kai vevews vevews tous touristes
  • ΚΩΣ
    ΚΩΣ21/2/2012 10:04:00 πμ
    ..ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΟΥ ΜΥΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟ!ΠΡΟΚΑΛΩ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΥΘΕΙ ΤΑ ΕΚΕΙ ΓΡΑΦΕΙΑ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΡΑΚΤΟΡΙΑ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙ(ΠΡΟΣΠΙΟΥΜΕΝΟΣ ΤΟ ΤΟΥΡΙΣΤΑ)ΝΑ ΖΗΤΗΣΕΙ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΚΩ.ΕΠΗΔΕΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ ΣΑΣ ΛΕΩ ΠΩΣ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΚΑΡΔΙΟΤΙΚΟ!Η ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΣΕ ALLIN,ΑΦΟΥ ΠΡΟΤΑ ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΣΤΕΙΛΟΥΝ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ Η ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΗΠΤΟΣΗ ΝΑ ΕΡΘΕΙ!-ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!ΧΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ΑΓΓΛΙΑΣ!
    • English Tourist
      English Tourist22/2/2012 8:24:00 πμ
      You have totally missed the point that this lady is raising, you WANT tourism, then look at the state of the place you want ENGLISH, GERMAN, ITALIAN etc. tourists to come to!! Children need to be disciplined and taught that this is where their bread and butter is coming from. When you throw rubbish in the archaeological sites you are not caring about how your island is going to make money for you all the same applies to grafitti, look after Kos and it will look after you, support her campaign!!
      • SCORPIO19
        SCORPIO1922/2/2012 6:58:00 μμ
        DEAR ENGLISH TOURIST , FIRST BRING BACK WHAT YOU <> MANY YEARS AGO FROM THE <> AND THEN YOU CAN CALL YOURSELF WHATEVER YOU WANT ...
  • Καλά...
    Καλά...21/2/2012 11:29:00 πμ
    Όλα αυτά ξεκινάνε από το σπίτι... Όπως μεγάλωσαν έτσι έμαθαν. Να βάλετε αυτους που τα έκαναν να τα καθαρίσουν με οδοντόβουρτσα να δουμε θα το ξανακάνουν;;;;
  • Αντιμαχιτης
    Αντιμαχιτης21/2/2012 12:09:00 μμ
    Εδω μπροστα στην δημοτικη αστινομια εχουν γραψει ενα σορο και δεν λενε να τα σβησουν
  • nisiotis
    nisiotis21/2/2012 12:18:00 μμ
    esena to xenoglwssi se peiraxe?? ta xalia tis polis de ta blepeis?? are kollimene
  • NAI
    NAI21/2/2012 12:50:00 μμ
    THA ERTHOUN KAI OI TOURISTES NA METHOKOPANE,NA KATOURANE OPOU BROUN KAI NA KANOUN THN POLH MPOU..LO,AUTOUS ENNOEIS;
    • Pros NAI
      Pros NAI21/2/2012 2:11:00 μμ
      ne autous tous touristes enooume alla me autous kaname ta spitia mas spoudasame ta paidia mas. alla esi gia na milas etsi tha eisai kanenas dimosios ypalilos pou den exeis provlima me to merokamato kai eiste ayti poy ferane tin ellada se auto to simeio
  • προς αβεροφ
    προς αβεροφ21/2/2012 2:17:00 μμ
    μηπως λεμε την παραγκα ....
  • ............................
    ............................21/2/2012 3:31:00 μμ
    ΠΡΟΣ 8 ΣΩΣΤΟΣ!!!!!!!!!
  • ΕΤΣΙ ΕΜΑΘΑΝ.
    ΕΤΣΙ ΕΜΑΘΑΝ.21/2/2012 4:35:00 μμ
    Έτσι έμαθαν από το σπίτι τους, έτσι συμπεριφέρονται και στο δρόμο και στο γήπεδο και στο σχολείο. Ας αναλογιστούμε τις ευθύνες μας ως γονείς.
  • AKOMA
    AKOMA21/2/2012 5:51:00 μμ
    DEN EXETE DEI TIPOTA EXEI NA PESEI POLU BRWMA STO NHSI ME TON KAISERLH POU PHGATE K PSIFISATE......
  • ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ...
    ΟΛΗ Η ΕΛΛΑΔΑ...21/2/2012 7:07:00 μμ
    ΜΙΑ ΠΑΡΑΓΚΑ ΕΙΝΑΙ,ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΦΩΣΤΗΡΕΣ ΠΟΥ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ,ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΝΕ ..ΠΩΣ, ΝΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΒΙΛΙΤΣΕΣ,ΜΕ ΠΙΣΙΝΑ,ΚΑΙ ΦΙΛΙΠΙΝΕΖΑ ΟΙΚΙΑΚΗ ΒΟΗΘΟ..ΞΕΦΤΕΡΙΑ..
  • 1972
    197221/2/2012 8:24:00 μμ
    ΣΩΣΤΟΣ [14]
  • Προς Ορνιθες του Αριστοφανη
    Προς Ορνιθες του Αριστοφανη21/2/2012 10:07:00 μμ
    Εσεις που φτιαξατε βιλλες κι αγορασατε κοτερα και σπουδασατε τα παιδια σας (που τελικα σας μοιαζουν, ως προς την αγροτικη παιδεια και αγωγη), ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΤΑ ΚΑΝΕΤΕ??? ΤΟ ΜΑΥΡΟ ΧΑΛΙ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΟΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΘΩΣ και το χαλι που εχει το νησι για ΕΜΑΣ ΠΟΥ ΖΟΥΜΕ ΕΔΩ, ΤΟ ΠΡΟΣΕΞΑΤΕ ΠΟΤΕ?????
  • peiraths
    peiraths21/2/2012 10:53:00 μμ
    bre kakomhrh oloi sas isa isa poy omorfenoyn ta frafith toy toixos o kaiserlhs saftei pigente aglia londino na dite ta parakalane ta pedakia nazoygrafizoyn toys toixoys giathn mayrila k th mizeria poy rixnete esis doulia den exete na asxolithite ta grafith sas piraksan den hdate re ti egine sthn athina ti kapsimo epese klene h anthropoi mia zografia sas eblapse kante kati kante kati erxonte toyristes e kyrakatina moy tina kanoyme tora natrexoyme meta rola epidh esena sepiase fagoyra
  • 1969
    196921/2/2012 11:30:00 μμ
    ΣΩΣΤΟΣ [14]
  • φίλαθλος
    φίλαθλος21/2/2012 11:41:00 μμ
    η κατάντια της φτωχής σε πολιτισμό και παιδεία νεολαίας μας
  • ΔΗΛ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ;
    ΔΗΛ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΜΑΓΚΙΑ;22/2/2012 12:10:00 πμ
    ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΠΟΓΙΑΤΙΖΟΥΝ ΜΟΝΟ ΤΟΙΧΟΥΣ ΑΛΛΩΝΩΝ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΛΟΓΟΣ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ ΤΩΝ ΣΠΙΤΙΩΝ ΤΟΥΣ.
  • Christine Rogers
    Christine Rogers 22/2/2012 7:33:00 μμ
    What more is there to add....something has to be done about the state of the island before the Tourists arrive...easy to say....impossible to do....
  • ΡΕ
    ΡΕ23/2/2012 6:20:00 μμ
    ΕΔΩ ΓΡΑΦΟΥΝΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΡΧΑΙΑ ΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΘΑ ΣΕΒΑΣΤΟΥΝΕ. ΚΡΥΦΗ ΚΑΜΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ Η ΚΑΤΑΣΧΕΣΗ ΠΕΡΟΥΣΙΑΣ ΜΕΧΡΙ ΤΑ ΕΞΟΔΑ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ, ΠΡΟΣΤΙΜΑ ΚΛΠ. ΤΟ ΕΧΟΥΝΕ ΠΑΡΑΧ...ΣΕΙ ΟΙ ΚΟΠΡΙΤΕΣ.
  • 1978
    197831/3/2012 1:26:00 μμ
    giati pote den koitame to pragmatiko provlima....... h kopela eixe thn kalh diathesh na kanei mia prospatheia kai na zhthsei kati gia to kalo ollwn mas........ as fonaksoume olloi mazi gia thn KW mas, kai as afhsoume ta skopa sxolia....