ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Aegeanews.gr
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

Μελισσοκομικός Συνεταιρισμός Κω (απάντηση για την τιμή μελιού 6 ευρώ): Με 6 ευρώ δεν αγοράζεις θυμαρίσιο μέλι...


Η κρίση μάς προτρέπει να αφήσουμε πίσω μας τον άκρατο καταναλωτισμό και να υιοθετήσουμε αυστηρά κριτήρια αξιολόγησης.

Όμως! Αυτή, ακριβώς, η στάση μάς υποχρεώνει να αξιολογήσουμε τα προς πώληση προϊόντα με βάση την τιμή αλλά και την ποιότητά τους.

Πώς είναι δυνατόν, λοιπόν, να παρακάμπτει κανείς την ποιότητα- την πιστοποιημένη ποιότητα- ενός προϊόντος όπως το μέλι και να εστιάζει μόνο στην τιμή.

Να αναφέρεται στην τιμή και όχι στα χαρακτηριστικά του προϊόντος, να αποσιωπά ότι η τιμή του μελιού είναι συνάρτηση της ποιότητας του και έτσι πρέπει να είναι;

Πώς είναι δυνατόν να αγνοούνται παράμετροι όπως η ποιότητα του θυμαρίσιου μελιού και μάλιστα σε έναν τόπο όπου γίνονται αδιάκοπα προσπάθειες για την βελτίωση αυτής ακριβώς της ποιότητας. Ο καταναλωτής μπορεί να αγοράσει μέλι στην τιμή των 6 Ευρώ ή ακόμα και φθηνότερο.

Είναι όμως απαραίτητο να γνωρίζει ότι στην τιμή των 6 Ευρώ δεν αγοράζει θυμαρίσιο μέλι.

Και, τελικά, είναι απαραίτητο να γνωρίζει τι ακριβώς αγοράζει και τι ακριβώς καταναλώνει.

Μελισσοκομικός Συνεταιρισμός Κω.

Mαστιχάρι Κως

Τηλ. 22420 72221   6946425223

  • Τελευταία Ενημέρωση: 16/3/2012 2:04:43 μμ
    Λέξεις κλειδιά: Μελι,μελισσοκομικος συνεταιρισμος Κω,αναγνωστρια,αγορα μεσω διαδικτυου,τιμες προιοντων,αισχροκερδεια,τιμες προιοντων,μεσαζοντες,τιμες μεσω διαδικτυου
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • δεν έχετε;
    δεν έχετε;14/3/2012 6:50:00 μμ
    διεύθυνση και τηλέφωνο, ούτε μας λέτε που και πόσο το πουλάτε. Μόνοι σας το τρώτε;
    • ΟΚ είδαμε και τηλέφωνα. Τιμή; που πουλιέται;
      ΟΚ είδαμε και τηλέφωνα. Τιμή; που πουλιέται;14/3/2012 10:09:00 μμ
      null
  • /////
    /////14/3/2012 8:15:00 μμ
    Nai alla den katalavame eseis tin timi giati den tin katevazezete apo ta 10 euro, to thymari tsapa den einai?
    • Αναγνώστρια
      Αναγνώστρια15/3/2012 2:05:00 μμ
      Το θυμάρι είναι τζάμπα αλλά οι μέλισσες δε πάνε τζάμπα ούτε στην Τήλο,ούτε στην Κάλυμνο ούτε στα διάφορα μέρη της Κω.Όταν αφαιρείται το μέλι που παράγουν το χειμώνα οι μέλισσες σίγουρα κάτι πρέπει να φάνε τον χειμώνα για να μην πεθαίνουν.Οτιδήποτε έχεις και το συντηρείς έχει έξοδα.
      • ΕΛΕΟΣ
        ΕΛΕΟΣ15/3/2012 3:24:00 μμ
        ΑΣ ΜΗΝ ΤΑΞΙΔΕΨΟΥΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ......ΑΝ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ Κ ΣΟΥ ΜΗΝΕΙ ΤΟ ΜΕΛΙ ΤΙ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ?ΘΑ ΤΟ ΦΑΝΕ ΠΑΛΙ ΟΙ ΜΕΛΙΣΕΣ ΝΑ ΣΟΥ ΕΡΘΕΙ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ.
      • Δημοσθενης
        Δημοσθενης19/4/2013 11:46:00 πμ
        Επειδη πουλιεται 10 ευρω το κιλο δλδ,οι αλλοι παραγωγοι που το πουλανε 6 και 7 ευρω δεν ειναι θυμαρισιο?μην τρελλαθουμε τωρα ε?και αληθεια 10 ευρω με τα εξοδα αποστολης?
  • Ξυπνατε!
    Ξυπνατε!14/3/2012 9:13:00 μμ
    Σε όλη την Ελλάδα όλα τα προϊόντα πέφτουν συνεχώς! Μόνο εμείς στην Κω πουλάμε ποιότητα! Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει πουθενά μέλι με 10 ευρώ, κυμαίνεται από 5,5-8,5.
  • Κ.Α
    Κ.Α14/3/2012 9:28:00 μμ
    το θυμαρι ειναι τζαμπα τα μεταφορικα μαλον ειναι ακριβα.Ρε μας δουλευετε?ποσο θα την πληρωσουμε τελικα την γαμ....η ποιοτητα σας?ΕΛΕΟΣ
  • κεφαλιανος
    κεφαλιανος14/3/2012 9:32:00 μμ
    τοσο ακριβο ειναι το θυμαρι;καλα πλακα μας κανετε;
  • ΞΥΠΝΑΤΕ
    ΞΥΠΝΑΤΕ14/3/2012 9:54:00 μμ
    ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΙΑ ΠΟΣΟ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΜΕ ΤΟ ΘΥΜΑΡΙ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΧΡΥΣΟ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΓΙΑ ΧΡΥΣΟ
  • Θυμάρι ?
    Θυμάρι ?14/3/2012 10:35:00 μμ
    Πόσοι απο εσάς έχετε τα μελισσια σε θυμάρι, για πόσο ειναι ανθισμενο το θυμάρι και τι τα ταίζετε τα μελίσσια το χειμωνα δεν μας λετε
  • ΠΟΛΙΤΗΣ
    ΠΟΛΙΤΗΣ14/3/2012 10:37:00 μμ
    ΡΕ ΜΕΛΙΣΣΟΠΑΡΑΓΩΓΟΙ ΤΟ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΤΟ ΘΥΜΑΡΙ? ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΖΑΧΑΡΙ ΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΘΥΜΑΡΙ.ΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΕ ΤΙ ΤΑΙΖΕΤΕ ΤΙΣ ΜΕΛΙΣΣΕΣ.ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΘΑ ΕΚΠΛΑΓΕΙΤΕ. ΦΤΑΝΕΙ ΠΙΑ Η ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΕΙΑ.
  • αδιορθωτος
    αδιορθωτος14/3/2012 11:51:00 μμ
    την ιδια ποσοτητα βγαζουν οι μελισσες με το θυμαρι και την ιδια με τα αλλα προιοντα ? επειδη δεν ειμαι γνωστης καθολου ρωταω. αν ναι τοτε ειναι ακριβο και πρεπει να κατεβει αν οχι παλι πρεπει να συμπιεσουν τα επιπεδα κερδους προς οφελος της καταναλωσης
  • Χθες
    Χθες 15/3/2012 6:50:00 πμ
    Πέταξαν 2βαζα μέλι που ζαχαρωσας που πήρα με 11 € απο το γωστο μαγαζί ........ !!!!Μην μου μιλάτε λιπον για ποιότητα πιστοποιημένη!!!!!
    • ΠΡΟΣ χθες
      ΠΡΟΣ χθες15/3/2012 3:52:00 μμ
      το οτι το μελι ζαχαρωνει διχνει οτι ειναι γνησιο!!!Μεγαλε γνωστη!!!
    • Βασίλης
      Βασίλης15/3/2012 5:53:00 μμ
      Το μελί που ζαχάρωσε δεν έχει πρόβλημα. Το βάζεις σε λίγο ζεστό νερό (το βαζάκι) και είναι πάλι εντάξει.
  • NTROPH SAS
    NTROPH SAS15/3/2012 7:29:00 πμ
    ΚΑΛΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΜΕΛΙ ΑΤΤΙΚΗ.ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ.ΝΑ ΜΑΣ ΕΡΧΕΤΑΙ ΠΙΟ ΦΘΗΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΑΠ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ.ΣΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΕΛΛΑΔΑ ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΟΥΝ ΟΙ ΜΕΣΑΖΟΝΤΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΚΩ ΑΙΣΧΡΟΚΕΡΔΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΑΓΩΓΟΙ.ΚΑΙ ΜΗ ΠΕΙΤΕ ΑΗΔΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΤΙΚΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΠΟΥΛΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗ ΚΩ ΣΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΜΕΛΙ
    • προς ντροπη σας
      προς ντροπη σας15/3/2012 3:50:00 μμ
      το μελι ατικη ειναι ενα μικρο μερος μελιου και πολλυ μα παρα πολυ αλλα πραγματα. δεν ειναι μελι μεγαλε γνωστη!!!!
    • ΑΛΑΝΙ
      ΑΛΑΝΙ15/3/2012 10:53:00 μμ
      ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ Η ΒΙΜΕΛ ΤΟ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΤΗΣ ΜΕΛΙ ΤΟ ΠΟΥΛΑΕΙ ΣΤΗΝ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑ (ΜΕΛΙ ΑΤΤΙΚΗΣ).ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΣΤΗΝ ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ ΑΠΟ ΟΤΙ ΣΕ ΕΜΑΣ,ΔΕΝ ΞΕΡΩ...ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΔΙΚΑ ΣΑΣ.Κ ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΑΡΚΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΛΙ,ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΜΕΛΙ,ΕΙΤΕ ΕΙΝΑΙ ΑΝΘΕΩΝ Η ΕΙΝΑΙ ΘΥΜΑΡΙΣΙΟ Η ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟ, ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ,ΑΠΛΑ ΔΙΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΑΡΩΜΑ ΤΟΥ,Κ ΤΟ ΓΝΗΣΙΟ ΜΕΛΙ ΖΑΧΑΡΩΝΕΙ ΕΥΚΟΛΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΑΧΑΡΩΝΕΙ ΕΧΕΙ Κ ΣΙΡΟΠΙ.Κ ΜΗΝ ΞΕΧΝΟΥΝ ΟΙ ΠΑΡΑΓΩΓΟΙ ΤΗΝ ΖΑΧΑΡΗ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΟΥΝ Κ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΗ,ΓΙΑ ΝΑ ΤΑΙΖΟΥΝ ΤΙΣ ΜΕΛΙΣΣΕΣ ΤΟΥΣ ΤΟΝ ΧΕΙΜΩΝΑ Κ ΠΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥΛΑΝΕ Κ ΤΗΝ ΕΠΙΔΟΤΟΥΜΕΝΗ ΖΑΧΑΡΗ ΣΕ ΦΙΛΟΥΣ Κ ΣΕ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΤΙΜΗ ΜΑΛΙΣΤΑ. ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΛΙΣΣΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ Κ ΣΧΕΔΟΝ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΟΣΤΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΜΕΛΙ, ΟΠΟΤΕ ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΕΞΥΠΝΑΔΕΣ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΒΟΥΛΓΑΡΙΚΟ ΕΧΕΙ 3,5 ΕΥΡΩ Κ ΤΟ ΙΣΠΑΝΙΚΟ 4 ΕΥΡΩ, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΩ Κ ΓΙΑ ΤΟ ΤΟΥΡΚΙΚΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Κ ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ
      • ANT
        ANT20/3/2012 7:24:00 μμ
        Φίλε αστο δεν το έχεις.....
  • ΜςΤφορικα
    ΜςΤφορικα15/3/2012 7:31:00 πμ
    Πως γίνεται να μην εχετε μεταφορικα και να πουλατε ακριβα;; Ασε που καταστραφηκαν τα δαση απο τη βαμβακυαση για χαρη σας .Για να έχουν να φανε οι μελισσες.Να πάτε να καθαρίσετε το δάσος απο την ασθένεια που του ρίξατε εσεις με τα κέρδη σας
  • κοφτε το παραμυθι
    κοφτε το παραμυθι 15/3/2012 7:50:00 πμ
    Μελι απο Θασο που πηρα περσυ τοπ τοπ ποιοτητα με 6 ευρω,στο ιντερνετ βρισκεις μελι θυμαρισιο απο Κρητη με 6,5 ευρω ,κοφτε επιτελους το δουλεμα τι εχουν οι μελισσες της Κω χρυσο κ@λ@
  • ΜΕΛΙ
    ΜΕΛΙ15/3/2012 8:44:00 πμ
    ΘΥΜΑΡΙΣΙΟ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟΤΙΚΟ. ΑΝ ΝΟΜΙΖΕΤΕ ΟΤΙ ΠΟΥΛΑΤΕ ΚΑΤΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΧΑΛΑΛΙ ΣΑΣ. ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΤΙΜΗ ΦΑΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟΙ ΣΑΣ. ΕΤΟΣ ΑΝ ΣΤΗΝ ΚΩ ΤΟ ΘΥΜΑΡΙ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ!!!!!
  • POLITEKNOS
    POLITEKNOS15/3/2012 9:19:00 πμ
    PAIDIA KALIMERASAS. LOIPON PAIDIA SAS MOLAV SAN NEOS MELISOKOMOS.EPIDHS H DOYLIES DEN PIGENAN KALA EIPA NA PAV N AGORASV MERIKA MELISAKIA NA BGALV EJXTRA MEROKAMATAKI.ALA DEN EINAI ETSI EINAI POLA TA EJODA.OSO GIA TI TIMH 10 EYRO GIA TON AGORASTH EINAI POLA. ALA GIA TON MELISOKOMO EINAI LIGA. GIATI GIA NA BGALEIS GNISIO UIMARISIO MELI PREPI NA TIS METAKOMIZEIS SINEXIA. APO KOS KALIMNO APO RODOS ME LIGA LOGIA PREPI NA PAS TA MELISAKIA SE 5 NISIA.OSO GIA TA ANUOMELA KOSTIXOYN 5 EYRO EYXARISTV.
  • ΛΙΓΗ...
    ΛΙΓΗ...15/3/2012 10:28:00 πμ
    ΖΑΧΑΡΗ ΤΑΙΖΕΤΕ ΤΗΣ ΜΕΛΙΣΣΕΣ ΚΑΙ ΜΙΛΑΤΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΠΟΙΟΤΗΤΑ....
  • ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ
    ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ15/3/2012 10:46:00 πμ
    ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙ Ο ΣΥΝΕΤΕΡΙΣΜΟΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΠΙΕΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΜΕΛΙ ΠΟΥ ΠΑΡΑΓΟΥΝ?ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΕΣ!ΑΝ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΚΑΠΙΟΙ ΠΩΣ ΘΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΓΕΛΙΟΥΝΤΑΙ ΕΠΕΙΤΑ ΜΙΛΑΝΕ ΓΙΑ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΒΟΡΕΙΑ ΕΛΛΑΔΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ.ΑΣ ΑΦΗΖΟΥΝ ΤΑ ΑΣΤΕΙΑ ΚΑΙ ΑΣ ΜΑΣ ΠΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΡΑΣΤΑΤΙΚΑ ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΔΕΛΤΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ ΠΟΥ ΕΚΔΙΔΟΥΝ ΟΤΑΝ ΤΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΧΕΡΙ ΧΕΡΙ.Ο ΚΟΣΜΟΣ ΕΧΕΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΔΟΥΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΕΚΤΟΣ ΝΗΣΙΟΥ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΕΙ.
  • ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΟΝΟΜΗΣΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ!
    ΟΛΟΙ ΝΑ ΚΟΝΟΜΗΣΟΥΝ ΘΕΛΟΥΝ!15/3/2012 11:15:00 πμ
    ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΙΝΟΥΝ Κ ΚΑΝΕΝΑ ΚΙΝΗΤΡΟ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΝΤΟΠΙΑ ΠΡΟΪΟΝΤΑ...ΑΚΟΜΑ Κ ΟΙ ΠΑΡΑΓΩΓΟΙ ΑΓΡΟΤΙΚΩΝ ΠΡΟΪΟΝΤΩΝ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΣΥΝ ΟΤΙ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΝ Κ ΛΙΠΑΣΜΑΤΑ...ΛΟΙΠΟΝ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ ΠΡΟΪΟΝΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΗΣ ΕΤΙΚΕΤΑΣ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΡΦΟΥΡ...ΕΕ???
  • ζαχάρωμα
    ζαχάρωμα15/3/2012 11:48:00 πμ
    Είμαι καταναλωτής, όχι μελισσοκόμος. Να ξέρετε πως όταν πήζει το μέλι είναι ανόθευτο. Χρησιμοποιείστε τη λογική, τη μύτη και τη γεύση σας.
  • Κως...
    Κως...15/3/2012 12:07:00 μμ
    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω τον χαμό που κάνετε...εντάξει, αντιλαμβάνομαι και την μεριά των παραγωγών αλλά και των καταναλωτών...Είναι απλά τα πράγματα, αν σας φαίνεται τόσο ακριβό πια το μέλι της Κω,μην το αγοράζετε.Πάρτε από αλλού.Έτσι κάποια στιγμή θα κατέβει και η τιμή του ντόπιου μελιού.Τέλος,έτσι πληροφοριακά να σας πω,πως το μέλι που ζαχαρώνει μην το φοβάστε,αυτό είναι το καλό και μη επεξεργασμένο μέλι.Αυτά που δεν ζαχαρώνουν(ποτέ),αυτά να ξέρετε είναι επεξεργασμένα και με προσμείξεις άλλων
  • politeknos PROS SXOLIO 13
    politeknos PROS SXOLIO 1315/3/2012 1:28:00 μμ
    FILARAKO. AN FIGH H MELISSOYLA APO TON PLANITH EXOME 5 ME 6 XRONIA ZOH APOFASISE TI UES KAI PESMAS. TO 85 TIS EKATO EPIKONIAZETE ME TA MELISSAKIA
  • ΚΑΛΟ ΜΕΛΙ
    ΚΑΛΟ ΜΕΛΙ15/3/2012 2:31:00 μμ
    ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟ Η ΚΩΣ!!! ΜΗΝ ΤΡΕΛΛΑΘΟΎΜΕ ΚΙΟΛΑΣ. ΚΡΗΤΙΚΟ ΘΥΜΑΡΙΣΙΟ ΜΕΛΙ ΠΑΡΕΧΕΙ Ο ΔΗΜΟΣ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΟΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΑΠΟ ΠΑΡΑΓΩΓΟΥΣ (0ΠΩΣ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ΓΙΑ ΠΑΤΑΤΕΣ, ΑΛΕΥΡΙ, ΑΜΝΟΕΡΙΦΙΑ, κ.α.) ΜΕ 15 ΕΥΡΩ ΤΑ 2ΚΙΛΑ. ΑΝ ΤΩΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ Η ΚΡΗΤΗ ΑΓΝΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΑΛΛΟ ΠΡΟΙΌΝΤΑ, ΘΑ ΠΑΜΕ ΝΑ ΠΝΙΓΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!! ΕΤΣΙ ΦΡΟΝΤΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΤΙΜΟΥΝ ΟΙ ΔΗΜΟΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟΥΣ (ΟΧΙ ΜΕ ΑΕΡΟΛΟΓΙΕΣ ΚΑΙ ΣΗΜΑΙΕΣ).
  • Επιδότηση το 2010
    Επιδότηση το 201015/3/2012 5:59:00 μμ
    21) Μελισσοκομικός Συνεταιρισμός Νήσου Κω Διατήρηση της απόδοσης του ζωικού κεφαλαίου με τη χορήγηση μέσων, όπως υλικά διατροφής (ζάχαρη, ζαχαροζύμαρο, γύρη, κλπ) για την υποβοήθηση των μελισσοσμηνών κατά το κρίσιμο στάδιο ανάπτυξής τους. 138.468 ευρώ http://www.agrotypos.gr/index.asp?mod=articles&id=57080
  • Τι ποσοστό έχει το δικό μας;;;
    Τι ποσοστό έχει το δικό μας;;;15/3/2012 6:02:00 μμ
    Για όσους δεν γνωρίζουν είναι καθιερωμένο στην Ελλάδα να ονομάζεται Θυμαρίσιο ένα μέλι που περιέχει τουλάχιστον 18% θυμαρίσιο μέλι μέσα. Κάποιοι όμως δεν αρκούνται σε αυτό, και θέλησαν να το αλλάξουν. Θέλησαν δηλαδή να ονομάζεται Θυμαρίσιο το μέλι που περιέχει μόνο 3% θυμαρίσιο μέλι μέσα. http://www.melissocosmos.com/2012/02/blog-post_21.html
  • neos
    neos15/3/2012 8:47:00 μμ
    ta pragmata einai apla polla proionta aksizoun na pwlountai akriba alla h agora ta ru8mizei ektos kai ean uparxei monopoly. dolka to 8eo to meli den exei monopoly opote 8a to ru8misei h agora arga h grhgora...Auto omws pou me ekswrgizei apo to dh8en sunaiterismo einai h prospa8eia prow8hshs tou se timh pou einai apogoreutikh se ka8e katanalwth h epixeirhsh estiashs h hotel. oles oi uphresies ths kw exoun pesei sthn timh kai peftoun sunexeia logo ptwhs tourismwn logw ptwshs katanalwtikhs dunamhs.
  • neos.
    neos.15/3/2012 8:51:00 μμ
    otan ginetai antagwnistikh sta krithria ths agoras 8a kanete kati...kai 8a exete pwlhseis...me to tziro kai thn katanalwsh erxetai kai to kerdos..den mporeitai na bgazete kerdos me liga kila paragwghs...apla den ginetai..auth einai h agora. twra ama einai swsth h la8os einai mia xazh suzhthsh pros to paron.. edw poulane se hotel All-in auth thn stigmh 16 eurw to atomo kai eseis zeite sto oneiro sas oti mporeitai na poulate to kilo 10 eurw...ti allo na pw..apla oti eiste pleon istoria..
  • neos
    neos15/3/2012 8:54:00 μμ
    breite tropous na ginetai pio f8hnh...breite pio f8hnes prwtes ules sunergasteite gia meiwsh kostous ktl. afou eksagwges me autes ti times den mporeite na kanete na to poulhsete sthn agora den mporeitai...h allakste eppaggelma giati kati la8os kanete...h allakste muala...mhn zeite sto kosmo sas kai grafete ar8ra amaurizontas alla proionta..einai oti xeirotero kai anadro pou mporeite na kanete..deixnei thn adunamia sas.. euxaristw polu
  • ΑΛΑΝΙ
    ΑΛΑΝΙ15/3/2012 11:04:00 μμ
    ΕΛΕΟΣ.....ΓΡΑΦΕΤΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ,ΕΣΤΩ Κ ΑΝΟΡΘΟΓΡΑΦΑ.ΑΝ ΟΛΛΟΙ ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ Κ ΞΕΧΝΑΜΕ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΣ Κ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΜΕ ΛΑΤΙΝΙΚΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΕΣ,ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΠΟΝΙΟΜΑΣΤΕ ΠΩΣ ΜΑΣ ΚΥΒΕΡΝΑΕΙ Η ΕΥΡΩΠΗ;ΞΥΠΝΑΜΕ....ΠΟΛΛΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΔΙΝΟΥΜΕ,ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΧΙ Κ ΤΗΝ ΓΛΩΣΣΑ ΜΑΣ.
  • ;;;;
    ;;;;16/3/2012 7:59:00 πμ
    Λοιπόν πάρτε το χαμπάρι εμείς οι αγρότες ήμαστε οι προνομοιούχοι του νησιού...τρέχουν τα λεφτα απ'τα πατζάκια μας...δεν ξέρουμε τι να τα κάνουμε..... η ιστορία του νησιού αλωστε αυτό εδειξε, δεκαετία του 60 δεν εγκατέληψε το νησί ουτε ένας αγρότης............ Λέω τώρα εάν ήταν ετσι θα παράταγε ο κόσμος τα χωράφια για να πάει στα ξενοδοχεία;;;;;;;Και ο κάθε αγρότης και μελισσοκόμος δεν έχει κάτι σταθερό να κρατηθεί,γιατί υπάρχουν οι κακοχρονιές η εκμετάλευση απο εμπόρους και πολλα άλλα.......
  • ΠΡΟΣ 36
    ΠΡΟΣ 3616/3/2012 1:24:00 μμ
    ΚΥΡΙΕ ΔΙΑΒΑΣΑ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΣΑΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΚΑΛΩΣ ΔΙΕΠΕΤΕ ΑΠΟ ΚΑΠΙΑ ΕΙΡΩΝΙΑ ΑΛΛΑ ΚΟΙΤΑ ΤΟ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ ΚΑΠΟΥ ΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΕΜΠΕΛΙΑ.ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΕΙΧΑΜΕ ΕΛΕΙΨΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΑΠΟ ΤΑ ΧΩΡΑΦΙΑ ΟΛΟΙ ΗΘΕΛΑΝ ΤΗΝ ΑΝΕΤΗ ΖΩΗ ΤΙΣ ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΕΙΣ ΤΑ ΠΟΛΙΤΕΛΗ 4Χ4 ΠΟΥ ΑΝΑΘΕΜΑ ΑΝ ΕΧΟΥΝ ΠΑΕΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΧΩΡΑΦΙ.ΣΑΣ ΘΥΜΗΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ ΤΟΥ ΚΟΛΟΝΑΚΙΟΥ ΜΕ ΤΑ ΠΟΛΥΤΕΛΗ ΤΖΙΠ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΔΗΛΩΣΕΙ ΑΓΡΟΤΙΚΑ?ΑΦΗΣΤΕ ΤΟ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΜΕ ΤΙΣ ΕΠΙΔΩΤΗΣΕΙΣ?
  • ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣ 36
    ΣΥΝΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣ 3616/3/2012 1:28:00 μμ
    ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ?ΜΗΝ ΞΕΧΝΙΩΜΑΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΜΑΣ ΟΙ ΑΓΡΟΤΕΣ ΕΙΧΑΝ ΚΑΛΗ ΜΕΤΑΧΙΡΗΣΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥΛΟΥΣΑΝ ΣΕ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΑΣ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΕΠΟΧΕΣ ΤΟΥ 60-70 ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΑΝ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΧΑΛΙΑ.ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΑΣ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΤΙ ΕΛΕΓΕ Ο ΗΡΟΔΟΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΩ.ΛΥΠΗΡΕΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ.ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΠΛΑ ΤΑ ΤΟΝΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΤΟ ΜΕΛΙ ΚΑΙ ΤΑ ΑΓΡΟΤΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΑ ΣΙΓΟΥΡΑ ΚΑΠΙΟΙ ΕΞΥΠΝΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΑΜΑΤΙΕΣ ΘΑ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΟΥΝ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
  • Πρός 37
    Πρός 3716/3/2012 3:05:00 μμ
    Καλά είναι τα λόγια που λες...αλλα εαν εννοεις τεμπελιά το ότι πάλευαν απο το πρωϊ ως το βραδυ χωρίς να βγάζουν τα προς το ζήν μάλλον εδω είσαι λάθος...όσο αφορά την οργάνωση δεν έχεις και άδικο.
  • kostas
    kostas17/3/2012 9:04:00 πμ
    Ενα κιλο μελι θυμαρισιο ντοπιο φτιαχνουν Δυο κιλα αττικης.....!καταλαβαινεται!
  • Rozalia
    Rozalia27/8/2012 1:16:00 πμ
    Gia sas. Poulaw agno kai katharo meli KALH TIMI 5 eos 7 euro gia to kilo. Paragelies se megales pikilies. gia epikoinonia 6946586428
  • エルメス