ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Aegeanews.gr
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

Εκλογές 2012 Mυστικά Γκάλοπ: Οροφή ΝΔ 27%, ΠΑΣΟΚ 19%- ποια τα ποσοστά των κομμάτων

Ποια είναι τα ποσοστά των κομμάτων στις μυστικές δημοσκοπήσεις που συνεχίζουν να μετρούν οι δημοσκόποι για τις εκλογές 2012;

Οι δημοσκόποι συνεχίζουν να μετράν τις προθέσεις της κοινής γνώμης. Δείτε τι αποκαλύπτουν τα μυστικά γκάλοπ για τις εκλογές 2012.

Σύμφωνα με όλες τις μυστικές δημοσκοπήσεις για τις εκλογές 2012 τα ποσοστά των κομμάτων αυτή την στιγμή χωρίς αναγωγή των αναποφάσιστων είναι Ν.Δ 22% εως 24%. ΠαΣοΚ 14% εως 16%. Συριζα 11% εως 13%.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα των μυστικών αυτών γκάλοπ για τις εκλογές 2012, το ΚΚΕ 9% εως 11% Ανεξ. Ελληνες 6% έως 9% ΔΗΜΑΡ 4% εως 7% Χρυσή Αυγή 4% εως 5% Οικολόγοι 3% έως 4% ΛΑΟΣ 3% έως 4% ΔΗΣΥ 2,5% εως 3,2%. Δράση 1,8% εως 2,2% Κοιν. Συμφωνία 1.6% εως 2%, Ανταρσυα 1,3%

Με αναγωγή των αναποφάσιστων στις εκλογές 2012 η Νέα Δημοκρατία έχει οροφή το 27% και το ΠαΣοΚ το 19%.

Δείτε ποια τα επτά σενάρια αυτοδυναμίας στις εκλογές 2012.

  • Τελευταία Ενημέρωση: 1/5/2012 8:14:43 μμ
    Λέξεις κλειδιά: μυστικα γκαλοπ,γκαλοπ,δημοσκοπηση
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
$count Σχόλια
  •  ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΥΡΙΖΑ
    ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΣΥΡΙΖΑ1/5/2012 11:37:00 μμ
    Mπορεί ο λαός να φτάσει στην Λαική εξουσία ? Σκεφτείτε ποιός πρέπει να πάρει το μπόνους των 50 εδρών! Θα το χαρίσετε στην Νέα Δημοκρατία του μνημονίου ? Μάλλον μπορούμε να κερδίσουμε ένα πολύ μεγάλο στοίχημα Ανατροπής του πολιτικού σκηνικού και ενός πολύ δυνατού μηνύματος στην Ευρώπη!Τους βουλιάζουμε και αλλάζουμε!
    • Χρήστος Πετκος
      Χρήστος Πετκος15/6/2012 11:43:00 πμ
      Το σκεπτικό αυτό είναι αντίστοιχο με των γιαπωνέζων καμικαζι .Το πλοίο θά πάθει ζημιά ίσως και να βουλιάξει αλλά ο πιλότος (η Ελλάδα) θα πεθάνει
  • NA PSHFHSOUME
    NA PSHFHSOUME2/5/2012 8:30:00 πμ
    OLOI MAS PASOK KAI ND GIA NA BGOUME APO THN KRISH...OLOI ESEIS POU TOUS PSHFIZATE ME POPSOSTO PANW APO 80% NA TOUS PSHFISETE KAI PALI...
  • Αντι να ψηφισετε ΝΔ και ΠΑΣΟΚ
    Αντι να ψηφισετε ΝΔ και ΠΑΣΟΚ2/5/2012 9:11:00 πμ
    ψηφιστε απευθειας τον Τουρκο Ερντογαν, αφου ετσι κι αλλιως αν επικρατησουν οι μνημονιακοι με τα παιχνιδια τρομου,τα ΜΜΕ και τις τραπεζες μαζι τους, θα ξεσπασει επανασταση και εμφυλιος.
  • ξυπνατε ρε
    ξυπνατε ρε2/5/2012 8:21:00 μμ
    Χρυση Αυγη να ξεβρομηση ο κοσμος
  • καποιος
    καποιος5/5/2012 11:32:00 πμ
    ψωμι-παιδεια-ελευθερία...ηρθε η ωρα να κανουμε ΑντΑρΣυΑ... Όσο και να μη μας προβάλλουν,όσο και να μας κρύβουν το κοινωνικό ρεύμα διαφαίνεται και είναι ξεκάθαρο... Και στις κάλπες και στους δρόμους ΑΝΤΑΡΣΥΑ...
    • ελεος
      ελεος5/5/2012 12:22:00 μμ
      τι σας κρυβουν που κανετε αμφισοκοληση στουσ τοιχους .ετσι σεβεστε τον κοσμο εσεις?μακρια φασιστακια
  • sisebronz
    sisebronz6/5/2012 4:19:00 μμ
    φασιστακια ξεφασιστακια ..γουσταρετε δεν γουσταρετε η Χ.Α θα ειναι στο κεινοβουλιο και αυτο θα ειναι επιπλεον μια τιμωρια για τους λεγομενους..μεγαλους.Ετσι ρε ..ασ υπαρχει και μια δυναμικη αντιδραση στα 2 λεγομενα μικρομεγαλα κοματα που κατεσρεψαν την χωρα μας και τους πολιτες της.Πρεπει να τιμωρηθουν οπως πρεπει να τιμωρειται καθενας που κανει κακο.Ετσι απλα ειναι τα πραγματα και δεν νομιζω κανεις λογικος να εχει αντιρηση.
  • Ελληνας
    Ελληνας3/6/2012 10:16:00 πμ
    Η απόφαση για την έξοδο ή όχι από το euro θα παρθεί από άλλα κέντρα αποφάσεων και όχι από τους Έλληνες,το θέμα είναι γιά πόσο ακόμα θα ανεχόμαστε τους κλέφτες και τα λαμόγια σε αυτή την χώρα,σκεφτείτε το και αποφασίστε.
  • ο κανενας
    ο κανενας 10/6/2012 11:24:00 μμ
    ρε ψευτοδημοκράτες κουλτουριάριδες η χρυσή αυγή έχει ποσοστό 10%
  • Xrysh aygh
    Xrysh aygh12/6/2012 1:08:00 πμ
    Xρυση αυγη παιδια να ξεβρωμισει ο τοπος σιγα σιγα...και ολα τα αλλα αθ ερθουν !!
  • ΕΛΛΗΝΑΣ
    ΕΛΛΗΝΑΣ14/6/2012 5:07:00 μμ
    Οσο και αν ποναει ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ για να υπαρξει τιμωρια στους κλεφταραδες της πατριδας μας!!! Δεν ειμαστε Φασιστες ....απλα αγαπαμε την ΕΛΛΑΔΑ!!!
  • aiwnas
    aiwnas14/6/2012 6:42:00 μμ
    pioi ilithioi kanane to gkalop katsijes rwthsane h mosxaria sto xwrio tous eleos.. psak 16% kai syriza 11% paliofasistes mia zwh malakes hsastan gia yto exoyme katanthsei na mhn pw ti ainte sto kalo
  • sakhs