ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Aegeanews.gr
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

Σοβαρό επεισόδιο στο λιμάνι μπροστά στα έκπληκτα μάτια τουριστών... Ο ένας με σπασμένο μπουκάλι κι ο άλλος με ξύλο... (Στο νοσοκομείο & στην αστυνομία)

Συνέβη λίγο μετά τις εννέα απόψε την ώρα που βρισκόταν σε εξέλιξη η εκδήλωση με το φανό στην πλ. ελευθερίας.

Το τηλεφώνημα έλεγε ότι συνέβη αιματηρό επεισόδιο στο λιμάνι -απεναντι από το Λιμεναρχείο (φωτο)- μεταξύ δύο αλλοδαπών, όπου με απίστευτη αγριότητα επιτέθηκε ο ένας με σπασμένο μπουκάλι στον άλλο (εξού και τα αίματα στο δρόμο) και ο άλλος αντεπιτέθηκε κρατώντας ένα ξύλο.

Τελικά όπως μας είπαν φίλοι που ήταν αυτόπτες μάρτυρες, παρότι στο περιστατικό επιχείρησαν να επέμβουν και ντόπιοι που παρακολουθούσαν μαζί με τους έκπληκτους περαστικούς τουρίστες (οι οποίοι ήταν αρκετοί καθότι ώρα περιπάτου), τελικά επειδή η κατάσταση ήταν ανεξέλεγκτη και προκλήθηκε τραυματισμός του ενός με το σπασμένο μπουκάλι, ειδοποιήθηκαν άμεσα αστυνομία και ασθενοφόρο κι έτσι κατέληξαν ο ένας στο νοσοκομείο (εκτός κινδύνου) και ο άλλος στα κρατητήρια για τα περαιτέρω... 

Τροχαίο ατύχημα με  θανάσιμο τραυματισμό ενός (1) ημεδαπού, στην Ρόδο.


Σήμερα (24.06.2012) το πρωί στην περιοχή Αφάντου, στο 20ο χιλιόμετρο της εθνικής οδού Ρόδου Λίνδου, δίκυκλη μοτοσυκλέτα που οδηγούσε 35χρονος ημεδαπός συγκρούστηκε με Δ.Χ. τουριστικό λεωφορείο που οδηγούσε 35χρονος αλλοδαπός υπήκοος Αλβανίας.

Από την σύγκρουση τραυματίστηκε ο οδηγός της μοτοσυκλέτας, ο οποίος μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο του Ε.Κ.Α.Β. στο Γενικό Νοσοκομείο Ρόδου, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατός του.

Ο οδηγός του λεωφορείου συνελήφθη.

Οι συνθήκες και τα αίτια του τροχαίου δυστυχήματος διερευνώνται από το Τμήμα Τροχαίας Ρόδου.
  • Τελευταία Ενημέρωση: 25/6/2012 11:18:17 μμ
    Λέξεις κλειδιά: ξυλο,επεισοδιο,συμπλοκη πακιστανων
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
$count Σχόλια
  • kathe mera
    kathe mera23/6/2012 10:56:00 μμ
    akoume polla den antexoume i xwra k to nisi mas exei katantisei thanatos ......
  • APO
    APO23/6/2012 11:26:00 μμ
    ΠΟΥ ΗΤΑΝΕ ΑΥΤΟΙ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ Η ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΙ ΣΤΗΝ ΚΩ /ΓΙΑΤΙ ΠΙΑ ΔΕΝ ΕΛΕΓΧΟΝΤΑΙ ΒΓΑΖΟΥΝ ΠΟΛΥ ΜΙΣΟΣ
  • παρακαλώωω , εκεί Χρυσή Αυγή ?
    παρακαλώωω , εκεί Χρυσή Αυγή ?23/6/2012 11:36:00 μμ
    έχουμε ενα επεισόδιο με αλλοδαπούς στο λιμάνι
  • kos
    kos 24/6/2012 12:14:00 πμ
    kai akoma ta xaidevete ta promazemata prepi na stili atoma i xrisi ayvgi edo na ka8arisi to nisaki mas apotin savoura na pane kai sta ksenodoxia pou tous exoune stin doulia na ka8arisoun kai apoki tin savoura ante na doume me aytous poumas kouvalisane edo malakes ema timi xrisi ayvgi....
  • ΧΡΥΣΑΥΓΗΤΗΣ
    ΧΡΥΣΑΥΓΗΤΗΣ24/6/2012 1:33:00 πμ
    ΜΑΖΕΨΤΕΤΑ ΤΑ ΓΟΥΡΟΥΝΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΩ ΓΙΑΤΗ ΘΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑΜΑΣ . ΕΞΩ ΟΙ ΑΛΛΟΔΑΠΟΙ ΠΟΥ ΡΕΖΗΛΕΥΟΥΝ ΤΟ ΝΗΣΗ .
    • στον κομπλεξικό χρυσαυγίτη
      στον κομπλεξικό χρυσαυγίτη24/6/2012 11:53:00 πμ
      Α ρε Ελληνάρα! μάθε πρώτα να γράφεις Ελληνικά και μετά έλα να μας πουλήσεις πατριωτισμό!Θα πρέπει να είσαι πολύ κομπλεξικό άτομο. Θα ειθελα πολύ να μάθω ποιος είσαι ?
      • δημητρης
        δημητρης25/6/2012 9:17:00 πμ
        ελληναρα εσυ που πηγες σχολειο?ΕΙθελες να μαθεις και ποιος ειναι ο αλλος!!!!!!!
    • με το που θα αποφοιτησεις απο τον παιδικο σταθμο
      με το που θα αποφοιτησεις απο τον παιδικο σταθμο25/6/2012 9:43:00 πμ
      θα γινουν τα εξης 1. θα μαθεις να εκφραζεσαι 2. να γραφεις 3. να σκεφτεσαι 4. θα ενταχθεις στο συνολο 5. θα σε παιζουν τα παιδακια και δεν θα σε βαρανε
  • ΑΛΑΝΙ
    ΑΛΑΝΙ24/6/2012 2:19:00 πμ
    ΕΤΥΧΕ ΝΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΚΕΙΝΗ.ΗΤΑΝ ΔΥΟ ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ ΠΟΥ ΠΛΑΚΩΘΗΚΑΝ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ Κ ΠΑΡΑ ΛΙΓΟ ΝΑ ΡΙΞΟΥΝ Κ ΕΝΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΣΤΗΝ ΘΑΛΑΣΣΑ.
  • Εμεις τα λεγαμε...
    Εμεις τα λεγαμε...24/6/2012 3:20:00 πμ
    Κάνεις δεν άκουγε......
  • kos
    kos 24/6/2012 8:35:00 πμ
    kai aytous eprepe na riksoun stin 8alasa m...pakistanakia sfaksimo 8elete to limani einai gemato apo aytous i astinomia ti kani kai den mpai na tous maze psi kai to 8ema einai oti perpata apoto limani kai ka8onte eki kai den pane stin akri na perasis ala tin epomeni fora pou den 8apai stin akri 8a tou ......
  • Βασίλης
    Βασίλης24/6/2012 8:49:00 πμ
    Φίλε Γιάννη, Το σκέτο αλλοδαποί δεν μας ενημερώνει αρκετά καλά. Ήταν μεθυσμένοι τουρίστες που μάλωναν για τα μάτια μιας γυναίκας, κάτι το οποίο το έχουμε ξαναδεί και βέβαια είχε γίνει αντικείμενο σχολίων παλαιότερα, αλλά όχι με σπασμένα μπουκάλια ή μήπως κάτι άλλο;
  • Χ.Α.
    Χ.Α.24/6/2012 10:52:00 πμ
    το 3 φα φα...
  • γωγω
    γωγω24/6/2012 10:56:00 πμ
    Χθες εκανα μια βολτα απο το λιμανι με το καροτσακι και το μωρο και γυρισα αρων αρων σπιτι.της πηρα ενα παγωτο και καθησαμε στο παρκο του λιμανιου ακριβως διπλα στο λιμεναρχειο. Κατα τις 7 πλακωσε μια ομαδα αλβανοι 6 ατομα με μπυρες οι οποιο καθησαν κατω στη μεση του παρκου (σε κυκλο )βαλαν τις μπυρες στη μεση και αρχισε το μπιρι μπιρι στα αλβανικα. Πραγματικα μου γυρισαν τα εντερα αναποδα. πηρα το μωρο μου και εφυγα. Θα μας διωξουν απο τα σπιτια μας σε λιγο.
    • Και εγω κι εγω τα ιδια επαθα!!!  ΖΗΤΩ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!
      Και εγω κι εγω τα ιδια επαθα!!! ΖΗΤΩ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!!24/6/2012 1:22:00 μμ
      Χθες το βραδι,πηγαινα μονη βολτα στη προκυμαια με το μωρακι μου,ξανθο,γαλαζοματικο,γνησιος αρειος κ εκει που εκατσα σ'ενα παγκακι,περασαν απο διπλα μου 2 Αλβανοι κ τα καθηκια ΤΟΛΜΗΣΑΝ ΝΑ ΚΑΤΣΟΥΝ ΔΙΠΛΑ ΜΑΣ!!?? ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΜΟΥ?? ΣΤΟ ΛΙΜΑΝΙ ΜΑΣ??? ΣΤΟ ΠΑΓΚΑΚΙ ΠΟΥ ΕΚΑΤΣΑ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΑΡΕΙΟ ΤΕΚΝΟ ΜΟΥ??? ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΑΥΤΗ Η ΧΩΡΑ???? Εφτασε μονο ο αερας που δημιουργηθηκε απο την κινηση τους κ επαθα ιλαρα,βλενορροια,κυστη κοκκιγος,αμυγδαλυτιδα,ψωριαση,τριχοπτωση,αναφυλαξια!!ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΟΥΣ ΞΕΝΟΥΣ!ΖΗΤΩ Η ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ!
      • Αλβανέ κρύψου
        Αλβανέ κρύψου25/6/2012 11:29:00 πμ
        Μάθανε ελληνικά τα αλβανά και ειρωνεύονται.Ναι ρε αλβανέ μας ενοχλεί ακόμα και η βρώμικη ανάσα σου.Ο λαός της Ελλάδας ξυπνάει από το λήθαργο που τον είχαν ρίξει τα λαμόγια του πασοκ και της νδ,αποκτά ιδεολογία και γίνεται εθνικιστής. Είμαστε ο χειρότερος εφιάλτης σου αλβανε.Φύγε τώρα που είναι ακόμα νωρίς.
        • Γενετικως τροποποιημενε χρυσαυγητη, τρεμε!!
          Γενετικως τροποποιημενε χρυσαυγητη, τρεμε!!30/6/2012 8:24:00 μμ
          Ολοι οι ελευθερα σκεπτομενοι, ολοι ΟΙ ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ, σε στοχοποιουμε και θα σε ξεσκισουμε οπου βρεθεις κι οπου σταθεις, μια τριχα να πειραξεις, σε Ελληνα ή ξενο!! Αν και εισαι νεκροζωντανο ζομπι, που η θεση του ειναι βαθια μεσα στο χωμα, σου δινουμε μια τελευταια ευκαιρια να ξυπνησεις και να ξεφυγεις απο τη καταρα της θανατηφορας αρρωστιας του φασισμου που σε προσεβαλε.
  • maria
    maria24/6/2012 11:32:00 πμ
    φοβομαστε να κυκλοφορισουμε στο μερος μας με τοσους που εχουν μαζευτει εδω.Αν ειναι ποτε δυνατον.Πας μια βολτα κ σε κοιτανε οι αλλοδαποι με μισο ματι.Στα τσακιδια ολοι τους πια να ξεβρωμισουμε λιγο..
  • Εξω οι μποχαλοι απο την Κω!
    Εξω οι μποχαλοι απο την Κω!24/6/2012 11:45:00 πμ
    Αιμα, τιμη, Χρυση Αυγη!
  • Τόσα χρόνια που πλακώνονται στο ξύλο μεθυσμένοι ξένοι, όλα ήταν καλά;
    Τόσα χρόνια που πλακώνονται στο ξύλο μεθυσμένοι ξένοι, όλα ήταν καλά;24/6/2012 2:13:00 μμ
    Τώρα αν αυτός που πλακώνεται είναι Πακιστανός και δεν μας αφήνει Ευρώ, αλλάζει το πράμα. Πρέπει να φύγει από τη χώρα, είναι επικίνδυνος, έχει αρρώστιες.. Πραγματικά θλίβομαι από το φόβο και την αμορφωσιά που έκρυβε για χρόνια αύτη η κοινωνία. Αν και μάλλον δεν είναι όλη η κοινωνία αλλά μερικά χρυσαύγουλα που σπέρνουν το μίσος και το φόβο τους πότε ως Μαρία, πότε ως Γωγώ, πότε ως βαρβάτοι επιβήτορες. Δε θα σας περάσει όμως. Εδώ είναι Ελλάδα όχι Δημοκρατίας της Βαϊμάρης.
    • ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
      ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ25/6/2012 1:46:00 πμ
      ΕΙΜΑΜΕ, Η ΜΟΡΦΩΣΗ ΚΑΙ Η ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΦΛΩΡΟΥΣ
  • χθες εκει που περπατούσα
    χθες εκει που περπατούσα24/6/2012 2:37:00 μμ
    στο λιμάνι μου ηρθε η σκέψη . ΜΑ ΠΟΣΟ ΦΑΣΙΣΤΕΣ,ΡΑΤΣΙΣΤΕΣ,ΠΑΡΑΔΟΠΙΣΤΟΙ ΚΑΙ ΖΩΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΜΠΟΧΑΛΟΙ.
    • m...
      m...24/6/2012 3:42:00 μμ
      ρε βλημα πηγενε πρωτα να ψαξεις απο που εισαι εσυ..αναθεμα κ αν ξερεις..κ μετα να πιασεις στο στομα σου τους μποχαλους αλλα πρεπει να εισαι καμια χαρωπη νοικοκυρα με ποδια που εισαι συνεχεια σπιτι κ ουτε τηλεοραση δεν εχεις να δεις τι γινετε στον εξω κοσμο.σουρουκλεμε αν σου αρεσουν οι μποχαλοι αν οχι στα τσακιδιαααααααααααααα
      • μωρή παστή σαρδέλα
        μωρή παστή σαρδέλα24/6/2012 8:22:00 μμ
        μπες στη κονσέρβα σου.
        • m....
          m....25/6/2012 5:16:00 μμ
          καταλαβα τι εισαι...ΑΔΕΡΦΟΥΛΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ
  • κατρουλιό στις φλέβες
    κατρουλιό στις φλέβες24/6/2012 3:06:00 μμ
    και οξεία ηληθιοχρυσαυγουλίτιδα.
  • Tasia
    Tasia24/6/2012 4:37:00 μμ
    Χθες το βραδι εβγαλα το σκυλο μου βολτα και πεσαμε πανω σε ενα πακιστανο. Το πιτμπουλακι μου επαθε σοκ και αρχισε να τρεμει, αν ειναι ποτε δυνατον να κυκλοφορουν ελευθερα τετοια αποβρασματα και να τραυματιζουν τις αθωες ψυχουλες των μικρων μας πιτ μπουλ! Ευτυχως που στο νοσοκομειο του εκαναν μια αγχολυτικη ενεση και κοιμηθηκε το χρυσο μου! Γι΄ αυτο: αιμα, τιμη, Χρυση Αυγη!!!!
    • Αλβανέ φύγε τώρα που μπορείς
      Αλβανέ φύγε τώρα που μπορείς25/6/2012 11:36:00 πμ
      Έμαθε ελληνικά το αλβανό και κάνει πλακίτσα.Δεν ξέρει όμως τι το περιμένει το αλβανάκι σε λίγο καιρό.Αν το ήξερε θα την κοπάναγε από το μποχαλόνησο.Λίγοι μπόχαλοι προδότες και κάμποσοι αλβανοί είναι αυτοί που γράφουνε τα σχόλια κατά της Χρυσής Αυγής κι αυτό γιατί σε λίγο θα σφίξουν οι κ@λοι. Αλβανά ερχόμαστε και είμαστε πολλοί.
  • Πελαγια
    Πελαγια24/6/2012 4:41:00 μμ
    Χθες το βραδυ....κλπ. κλπ. Αιμα. τιμη, Χρυση Αυγη!
    • Αλβανέ κρύψου
      Αλβανέ κρύψου25/6/2012 11:23:00 πμ
      Ερχόμαστε....
  • Θεανω
    Θεανω24/6/2012 4:42:00 μμ
    Χθες το βραδι, κλπ. κλπ., Χρυση αυγη!
    • Αλβανέ go home
      Αλβανέ go home25/6/2012 11:34:00 πμ
      Κάθε λεπτό και σχόλιο το αλβανάκι
  • χθες βράδυ περνούσα από το  λιμάνι
    χθες βράδυ περνούσα από το λιμάνι24/6/2012 4:49:00 μμ
    είχε μια μπόχα ανυπόφορη , χειρότερη από την χρυσαυγουλοβοθρίλα.
  • PROmazema
    PROmazema24/6/2012 7:10:00 μμ
    Οι μποχαλοι αποτελουν το μεγαλυτερο καρκινωμα του νησιου. Υπαρχουν και αξιολογοι Κωοι. Λιγοι μεν, αλλα υπαρχουν. ΕΞΩ ΟΙ ΜΠΟΧΑΛΟΙ ΝΑ ΞΕΒΡΩΜΙΣΕΙ Η ΚΩΣ.
    • οι αξιόλογοι Κώοι
      οι αξιόλογοι Κώοι24/6/2012 11:05:00 μμ
      δεν βγαίνουν από τα σπίτια τους γιατί ντρέπονται για τη μποχαλοκατάσταση που επικρατεί με τους νεόπλουτους φτωχοπνευματικούς συμπατριώτες τους. Πάντως κι αυτοί μετριούνται στα δάχτυλα.
  • WELCOME TO....
    WELCOME TO....24/6/2012 7:16:00 μμ
    ...GIPSYKOS!-KAISERLIKOS!
  • ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ....
    ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ....24/6/2012 7:26:00 μμ
    ..ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΜΑΣ ΤΑ ΕΡΓΑ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΜΑΣ ΔΗΜΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΜΠΟΥΝΙΟΚΛΟΤΣΙΔΙΑ ΚΑΙ ΚΛΕΨΙΕΣ!!!ΑΠΟ ΚΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΚΑΙΣΕΡΛΗ ΠΟΣΟ ΑΝΙΠΑΡΚΤΟΣ ΕΙΣΑΙ!
  • ke kiari
    ke kiari24/6/2012 7:32:00 μμ
    ΕΠΕΙΔΗ Ο ΚΑΘΕ ΨΥΧΑΚΙΑΣ ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΚΑΤΕΒΕΙ,ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΤΕ ΑΡΧΕΙΟ ΜΕ ΤΙΣ IP ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ,ΟΥΤΩΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΙΟ ΥΠΕΥΘΗΝΗ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΥΠΟΣΤΑΣΗ ΤΑ ΣΧΟΛΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
    • Ναι, να βαλουμε και την ΕΥΠ στη μεση! Επισης να δοθουν στη χρυση αυγη τα IP οσων της ασκουν κριτικη!
      Ναι, να βαλουμε και την ΕΥΠ στη μεση! Επισης να δοθουν στη χρυση αυγη τα IP οσων της ασκουν κριτικη!25/6/2012 1:37:00 πμ
      Μηπως να παραδωθουμε κατευθειαν στον Πατακο και στον Παπαδοπουλο, να μας στειλουν στη Μακρονησο, ωσπου να δηλωσουμε μετανοια και υποταγη στους αιμοβορους λυκους της χρυσης αυγης??? Λεω, μηπως??
    • Wolfgang
      Wolfgang25/6/2012 11:05:00 πμ
      Jawohl! Das ist richtig!
  • ΠΡΟΣ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΗ...
    ΠΡΟΣ ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΗ...24/6/2012 10:14:00 μμ
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΝΑ ΦΥΓΟΥΝ ΟΛΟΙ ΑΠΟ ΤΗ ΚΩ.ΠΑΚΙΣΤΑΝΟΙ,ΑΛΒΑΝΟΙ,ΣΕΡΑΙΟΙ ,ΚΑΡΔΙΤΣΙΩΤΕΣ,ΑΘΗΝΑΙΟΙ,Κ.Λ.Π. ΝΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΟΙ ΓΝΗΣΙΟΙΙ ΚΩΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΚΑΙ ΤΗ ΓΗ ΤΟΥΣ ΘΑ ΖΟΥΝ ΣΑΝ ΠΑΣΑΔΕΣ... ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΗΣ ΚΩΟΣ...
  • ΓΝΗΣΙΟΙ ΚΩΟΙ !!!!!!!!!!
    ΓΝΗΣΙΟΙ ΚΩΟΙ !!!!!!!!!!24/6/2012 11:10:00 μμ
    ΠΕΣ ΜΑΣ ΤΩΡΑ ΚΙ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΣΥΝΤΟΜΟ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΜΕ ΤΟ ΤΟΤΟ. ΓΙΑΛΑΝΤΖI IMITAΣION ΚΩΕ ....