ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Aegeanews.gr
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

ΑΕΤΟΣ ΚΩ: 1ος στο Διασυλλογικό Αιγαίου Ju - Jitsu με 12 μετάλλια! (ΦΩΤΟ)


ΠΡΩΤΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ Ο ΑΕΤΟΣ ΚΩ

ΣΤΟ ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

ΑΙΓΑΙΟΥ JU-JITSU ΜΕ 12 ΜΕΤΑΛΛΙΑ

 

Στις 3 Νοεμβριου 2012 πραγματοποιήθηκε το 4ο Διασυλλογικο πρωτάθλημα Αιγαιου - Ζιου-Ζιτσου 2012 στο νησι της Ροδου . Με συμμετοχή περιπου 300 αθλητές από το Αιγαίο οπού συμμετείχαν 9 σωμάτια, Κω – Ρόδο – Κρητη – Μυτιληνη.

 

Οι εκδήλωση αυτή την ειχε οργανωση η Ελληνικη Φιλαθλος Ερασιτεχνικη Ομοσπονδια Ζιου-Ζιτσου με την Γενικη Γραμματεα Αθλητισμου οπου ολα τα σωματεια και ομοσπονδια ειναι αναγνωρισμενη απο Γ.Γ.Α.

Ως μέλη Παγκοσμιας Οργανωσης της SportAccord (τέως GAISF - General Association of International Sports Federations), της IWGA (International World Games Association) και της JJIF (Ju-Jitsu International Federation).

 

Ο Αθλητικός Σύλλογος Αετός Κω ελαβε μερος με 13 αθλητες απο την Κω μαζι με των Προπονητη του Συλλογου Πατροκλος Μακρης Παγκοσμιος Αναγνωρισμενος με το βαθμο Μαυρη Ζωνη 5ο νταν.

 

Ο Συλλογος Αετος Κω κατέκτησε 12 μετάλλια στην εκδήλωση αυτή και πηρέ την πρώτη θέση στο Αιγαίο, βαση συμμετοχης αθλητων και μεταλλια . Για αλλη μια φορα ο Πατροκλος Μακρης Δασκαλος αναγνωρισμενος απο την Γενικη Γραμματεα Αθλητισμου και απο της Παγκοσμιες Ομοσπονδιας οπος το Τζουντο – Ζιου ζιτσου – Καρατε KSI, εδωσε χαρα στους αθλητες του, με αφτην τη νικη. 7 ΧΡΥΣΑ ΜΕΤΑΛΛΙΑ – 3 ΑΣΗΜΕΝΙΑ KAI 2 ΧΑΛΚΙΝΑ METΑΛΛΙΑ.

 

Τα αποτελέσματα των αγώνων ήταν:

1.ΛΑΝΤΖΙΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ -- ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

2.ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗΣ – ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

3.ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ -- ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

4.CEKINI DANIELS / ΣΕΚΙΝΙ ΝΤΑΝΙΕΛ -- ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

5.ΜΙSKU ALBANA / ΜΙΣΚΟΥ ΑΛΜΠΑΝΑ-- ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

6.MISKU KELTON / ΜΙΣΚΟΥ ΚΕΛΤΟΝ-- ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

7.ΚΑΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ—ΧΑΛΚΙΝΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

8.ΣΤΑΦΥΛΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-- ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

9.ΝΤΙΜΠΙΤΣΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ-- ΧΡΥΣΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

10.ΤΖΕΝΤΖΕΜΟΒ ΕΝΒΕΡ – ΑΓΓΕΛΟΣ-- ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

11.ΜΑΚΡΗ ΝΙΚΟΛΕΤΑ -- ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

12.ΜΑΚΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ -- ΑΣΗΜΕΝΙΟ ΜΕΤΑΛΛΙΟ

13.ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ 5η ΘΕΣΗ

 

  • Τελευταία Ενημέρωση: 7/11/2012 6:30:51 πμ
    Λέξεις κλειδιά: Διασυλλογικό Αιγαίου Ju - Jitsu,ΑΕΤΟΣ Κω
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
$count Σχόλια
  • Kωος
    Kωος7/11/2012 1:46:00 μμ
    Για το Πανδωδεκανησιακό Πρωτάθλημα ΤαεΚβοΝτο που έγινε 3-11 στην Κω δεν είδα να γράψεις τίποτα.Γιατί τέτοιες διακρίσεις;
    • Δεν κατάλαβα
      Δεν κατάλαβα7/11/2012 1:55:00 μμ
      Μας στειλατε και δεν το βάλαμε?
  • eprepe na sas stiloun k kiari
    eprepe na sas stiloun k kiari7/11/2012 2:13:00 μμ
    ti dimosiografia einai tou kanape?
    • Τι λες ρε απίθανε
      Τι λες ρε απίθανε7/11/2012 2:22:00 μμ
      δημοσιογραφία είναι να κυνηγάμε από πίσω συλλόγους που πληρώνονται για να τους κάνουμε προβολή επειδή οι ίδιοι βαριούνται να στείλουν ένα απλό δελτίο τύπου και πέντε φωτογραφίες όπως κάνουν οι άλλοι??? Τους οποίους είδες και ζήλεψες!!! Έχει κ άλλους έξυπνους σαν κ έσένα να μας πουλήσουν πνεύμα κ να μας πουν τι είναι δημοσιογραφία του καναπέ, τη στιγμή που κ οι κουτσή Μαρία ξέρει ποιοι εχουν φάει τους δρόμους κ τα πεζοδρόμια κ είναι δίπλα σε όποιον έχει ανάγκη οποτεδήποτε!άκου εξυπνάδες τηζηλειας
      • φιλος
        φιλος7/11/2012 2:33:00 μμ
        οχι μονο διπλα σε οσους εχουν αναγκη αλλα και απεναντι στα λαμογια πρεπει να ειναι η σωστη δημοσιογραφια
  •  ΜΠΑΡΑΧΑΝΟΣ ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ
    ΜΠΑΡΑΧΑΝΟΣ ΤΑΕ ΚΒΟ ΝΤΟ7/11/2012 2:28:00 μμ
    ΑΦΟΥ ΤΟ ΟΡΓΑΝΩΣΕ Ο ΜΠΑΡΑΧΑΝΟΣ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΓΙΑ ΤΙ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΜΙΛΑΜΕ.ΟΥΤΕ ΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΔΕΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕ. Ο ΚΙΑΡΗΣ ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΤΟΥ ΘΑ ΜΥΡΙΖΕ?ΑΣΕ ΠΟΥ ΟΙ ΝΗΣΙΡΙΟΙ ΕΝΩ ΤΟΥΣ ΥΠΟΣΧΕΘΗΚΑΝ ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΚΑΡΔΑΜΑΙΝΑ ΑΝΑΓΓΑΣΤΗΚΑΝ ΝΑ ΦΗΓΟΥΝ ΜΕ ΤΑΞΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΑΘΑ.
  • ΓΙΩΡΓΟΣ Π.
    ΓΙΩΡΓΟΣ Π.7/11/2012 9:34:00 μμ
    Συγχαρητήρια Πάτροκλε και σου εύχομαι ότι καλύτερο ,συγχαρητήρια για το ήθος σου και την πυγμή σου (πρώην μαθητής )
  • Τι λες ρε απίθανε...
    Τι λες ρε απίθανε...8/11/2012 7:14:00 πμ
    Και αυτός που δημοσίευσες πληρώνεται και πολύ καλά μάλιστα. Και στο κάτω κάτω ποιος σύλλογος δεν πληρώνεται. Πως θα ανταπεξέλθει. Όσο για τους δημοσιογράφους, η Δ.Τ. ήταν εκεί το giafka spor ήταν εκεί... Πάντως ευχαριστούμε δεν χρειαζόμαστε την προβολή σας. Τουλάχιστον τέτοια προβολή. Άλλωστε δεν εργαζόμαστε γι' αυτό. Εργαζόμαστε για να κρατήσουμε τα παιδιά στον αθλητισμό και στα αθλητικά στάδια. Όταν θα μας γνωρίσετε από κοντά ελπίζουμε να αλλάξετε γνώμη.
    • Ωραία συμπεριφορά
      Ωραία συμπεριφορά 8/11/2012 12:59:00 μμ
      διδάσκεις? Αφού σε έχουν παρακαλύψει τηλεοράσεις του δήμου, κλπ ΜΜΕ γιατί βγήκες να βγάλεις το κόμπλεξ σου εδώ με ένα απλό δελτίο τύπου που έστειλε από μόνος του ένας άλλος συνάδελφος σου? Τέτοια ζήλεια και κόπμπλεξ διδάσκεις στα παιδιά? Ή μήπως ήθελες να τους πούμε δεν σας δημοσιεύουμε το δελτίο που μας στείλατε γιατί ζηλεύω???? Δεν είσαι μόνο απίθανος είσαι και προβληματικός όπως φαίνεται πια ξεκάθαρα!
  • ΕΙστε οτι να ναι...
    ΕΙστε οτι να ναι...14/11/2012 2:04:00 πμ
    Αντί να κάθεστε να μαλώνετε για θέματα που δεν έχουν να κάνουν με τις διακρίσεις των παιδιών,ας πούμε άνα μεγάλο μπράβο στον δάσκαλο Μακρή για το έργο του...