ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

Γ.Σ. Ξενοδόχων (για Ryanair): "Είμαστε ο πιο αντιτουριστικός Δήμος.. Να πάει σπίτι του ο Δήμαρχος..." - Μυστικές συμφωνίες λες κ θα αγοράσουμε το Κρεμλίνο... Θα γράψω βιβλίο..."Είπε ο Μ. Χημιχαήλ

ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ

Προθεσμία μέχρι σήμερα έδωσε η υπ' αριθμόν 3 στην ιεραρχία της Ryanair Κate Sherry σε Κώστα Βασιλάκη και Νίκο Σοφό συνομιλώντας μαζί τους στην Έκθεση του Λονδίνου, (παρόντος και του Κώστα Κυπριώτη ο οποίος το επιβεβαίωσε στην αποψινή γενική συνέλευση) ότι αν δεν υπογραφεί άμεσα η συμφωνία κατεβάζουν από την ιστοσελίδα τις πτήσεις που έχουν αναρτήσει (κλειδωμένες) για Κω & Ρόδο... (τελικά δόθηκε παράταση μέχρι τη Δευτέρα γι αυτό και πραγματοποιήθηκε η γενική συνέλευση, κάνοντας έκκληση η Ένωση να συγκεντρωθούν τα χρήματα με προσωπικές καταθέσεις είτε στον τραπεζικό λογαριασμό, είτε στα γραφεία της Έν. ξενοδόχων, είτε στο Κως Ακτίς και στο Μαριτίνα).

Ο Ν. Μυλωνάς (ο οποίος παρευρέθηκε επίσης μαζί με τον Ν. Τσακίρη) τους πρότεινε να ζητήσουν το υπόλοιπο του ποσού που απαιτείται (ο Μ. Χατζημιχαήλ ενημέρωσε πως μέχρι τώρα έχουν συγκεντρωθεί 35-40 χιλ. ευρώ) από το Δήμο...

Η Ελένη Παπαδούλη (Πρόεδρος των Εν. Διαμερισμάτων εκ μέρους της ΣΥΜΠΡΑΞΗΣ κατήγγειλε ότι στην Κέφαλο οι επαγγελματίες της είπαν ότι δεν δίνουν χρήματα για τη Ryanair καθώς ο Αντιδήμαρχος Σ. Μαραγκός τους διαβεβαίωσε ότι έχει υπογραφεί η συμφωνία...

Μ. Χατζημιχαήλ: "Δίνουν 2 εκ. ευρώ στις Συνεργατικές & δεν δίνουν 100 χιλ. σε μια εταιρία που φέρνει 100 χιλ κόσμο... με διαβεβαίωση ότι το 2015 θα έφταναν τις 450 χιλ. και τώρα κινδυνεύουμε να τη χάσουμε..."


από την αποψινή έκτακτη Γενική συνέλευση των μελών της Ένωσης Ξενοδόχων Κω στο Μαριτίνα,

με σκληρή κριτική και έκφραση οργής και αγανάκτησης από όσους πήραν το λόγο προς το Δήμο και το ΕΒΕΔ,

με αφορμή τις τελευταίες εξελίξεις στο "καυτό" θέμα της Ryanair, και την έκκληση της ΣΥΜΠΡΑΞΗΣ στον κάθε ξενοδόχο ξεχωριστά να συνεισφέρει στην όλη προσπάθεια.

Η Ν. Σβύνου ανέφερε  μάλιστα τα ποσά που έχουν δοθεί (ή έχουν υποσχεθεί να δώσουν) διάφοροι ξενοδόχοι εκ των οποίων το μεγαλύτερο ποσό το έδωσε ξενοδόχος με 250 δωμάτια (15.000 ευρώ) τα υπόλοιπα είναι από 5.000 και κάτω (τονίστηκε επίσης ότι για ευνόητους λόγους θα πρέπει να αποφευχθούν επιταγές για να μην προκύψει πρόβλημα στην πορεία...)

Ο Πρόεδρος της Ένωσης Ξενοδόχων Κω Μ. Χατζημιχαήλ αρχικά ενημέρωσε αναλυτικά τους παρευρισκόμενους για το ιστορικό των διαπραγματεύσεων μέχρι σήμερα, αναφέροντας μάλιστα και την τηλεφωνική συνομιλία που είχε με τον Πρόεδρο του ΕΒΕΔ Γιάννη Πάππου μια μέρα πριν ανακοινωθεί η πρωτοβουλία της ΣΥΜΠΡΑΞΗΣ, όταν ο ίδιος του είπε ότι έχουν σταματήσει οι συνομιλίες και ότι μάλλον "έχει ναυαγήσει..."  το θέμα της συμφωνίας.

Ενώ μόλις ανακοινώθηκε η ΣΥΜΠΡΑΞΗ ως δια μαγείας συνεχίστηκαν...

Για το Δήμο τόνισε ότι δίνει 2 εκ. ευρώ στις Συνεργατικές (οι οποίες όπως συνέχισε επίσης θα αποτύχουν αν δεν έρθει η Ryanair...) και δεν δίνει 100 χιλ. ευρώ σε μια εταιρία που φέρνει όχι 85 εκ. ευρώ έσοδα στο νησί αλλά 100 χιλιάδες κόσμο με διαβεβαίωση στον ίδιο προσωπικά ότι το 2015 οι αφίξεις της θα έφταναν τις 450 χιλιάδες...

Η Ν. Σβύνου έκανε αναφορά και στα πικρόχολα σχόλια που έχουν γραφτεί εναντίον τους προσωπικά, στα οποία όπως συνέχισε ο Μ. Χατζημιχαήλ "δεν δίνει σημασία", προσθέτοντας χαρακτηριστικά ότι όσα έχει ακούσει μέχρι τώρα στις συνεδριάσεις για "μυστικές συμφωνίες... λες και θα αγοράσουμε το Κρεμλίνο... κι όλα αυτά για 100 χιλ. ευρώ, όταν μόνο για το τουριστικό σάιτ της Κω που κι αυτό δεν είδαμε θα δοθούν 90.000... Εγώ στο τέλος - συμπλήρωσε χαριτολογώντας - με όλα αυτά που ακούω, θα γράψω βιβλίο και θα δώσω τα έσοδα από τις πωλήσεις στην Ένωση... Ενώ από το ακροατήριο αντέτειναν να δοθούν για τη Ryanair... (σε άλλη αποστροφή του λόγου του με αφορμή τις αιτιάσεις που βρίσκουν για να μην υπογράψουν τη συμφωνία συνδιαφήμισης ανέφερε ότι " θα χάσω και τα λιγοστά μαλλιά που έχω...")

Ιδιαίτερα συζητήθηκε (τέθηκαν και διευκρινιστικά ερωτήματα) η αιτίαση ότι "μα γιατί να τους χρηματοδοτήσουμε για να πετάξουν τους καλοκαιρινούς μήνες..." (με συνέπεια να έχουν και οι άλλες εταιρίες παρόμοιες απαιτήσεις) η απάντηση τόνισαν οι εκπρόσωποι της Ένωσης είναι ξεκάθαρη: τους χρηματοδοτούμε για Απρίλιο και Οκτώβριο για να διευρυνθεί η σαιζόν και ο κόσμος που χάσαμε φέτος.

Τέλος όσοι τοποθετήθηκαν εξέφρασαν την αγωνία και την αγανάκτηση τους για το γεγονός ότι κινδυνεύει να χαθεί η εν λόγω εταιρία που αποτελεί τονωτική ένεση για τον τουρισμό του νησιού και διαίτερα για τις μικρομεσαίες επιχειρήσεις, ενώ ιδιαίτερα οξύς ήταν ο εκπρόσωπος των ξενοδοχείων του κ. Μήτση, ο οποίος τόνισε ότι ο δήμος της Κω " είναι ο πιο αντιτουριστικός δήμος..." Προσθέτοντας μάλιστα "να πάει σπίτι του ο Δήμαρχος και η Δημ. αρχή... αλλιώς θα γίνουμε όλοι αγρότες ή κτηνοτρόφοι..."

Μάλιστα ο Μ. Χατζημιχαήλ υπενθύμισε ότι από τον Μάρτιο είχε πει σε συνέντευξη τύπου που έδωσε η Ένωση ότι αν δεν κλείσουν τη συμφωνία να πάνε σπίτια τους...



  • Τελευταία Ενημέρωση: 11/11/2012 3:08:02 μμ
    Λέξεις κλειδιά: Ενωση Ξενοδοχων Κω,Ryanair,γενικη συνελευση Ενωσης ξενοδοχων
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • tyler
    tyler9/11/2012 9:33:00 μμ
    Ρε αφήστε την Ryan Air και πληρώστε το προσωπικό σας πρώτα..
    • ΚΩΣ
      ΚΩΣ10/11/2012 9:39:00 πμ
      ΑΠΟΡΩ ΠΟΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΝΑΣ ΣΟΒΑΡΟΣ ΞΕΝΟΔΟΧΟΣ ,ΝΑ ΑΚΟΥΕΙ............
    • ΚΩΣ ΑΣΠΙΔΑ
      ΚΩΣ ΑΣΠΙΔΑ10/11/2012 9:42:00 πμ
      ΤΟ 1 ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΟ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΝΕΡΓΟΥΣ ΤΗΣ ΚΩ ,Η ΡΥΑΑΝΑΙΡ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΞΕΝΟΔΟΧΟΥΣ,ΝΑ ΤΑ ΚΟΝΟΜΗΣΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΕΞΑΘΛΙΩΝΟΥΝ ΓΙΑ 500 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΟΥΤΕ ΑΥΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΟΥΝ ΡΕ ΟΥΣΤ..ΠΛΗΡΩΣΤΕ ΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΕΤΑΙΡΕΙΑ
      • ΠΡΟΣ ΑΣΠΙΔΑ
        ΠΡΟΣ ΑΣΠΙΔΑ10/11/2012 1:47:00 μμ
        ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΕΛΙΚΑ,ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΚΟΙΤΑΤΕ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΒΟΛΕΨΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΗΜΕΤΕΡΟΥΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΚΑΡΑ ΔΕΝ ΔΙΝΕΤΑΙ.ΚΛΑΣΙΚΟΙ ΠΑΡΤΑΚΗΔΕΣ.ΜΑΛΛΟΝ ΖΕΙΤΕ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΚΟΣΜΟ.
      • Προς ΑΣΠΙΔΑ, ΔΟΡΙ, ΤΟΞΟ, ΒΕΛΟΣ ή όπως αλλοιως ονομάσετε τις καρικατούρες σας
        Προς ΑΣΠΙΔΑ, ΔΟΡΙ, ΤΟΞΟ, ΒΕΛΟΣ ή όπως αλλοιως ονομάσετε τις καρικατούρες σας 10/11/2012 3:29:00 μμ
        Για βγήτε στην αγορά τις πόλης και των χωριών να ρωτήσετε ποιοί εποφελούνται από τους 85.000 πελάτες της Ράιαν Αιρ. ΑΠΑΝΤΗΣΗ: ΟΛΟΙ Και οι μικροί και οι μεγάλη και όλοι. Έτσι όπως θα έπρεπε να είναι μια υγειής οικονομία. Ακούτε Καισερλοπαίδια;
    • ΠΡΟΣ ΜΥΛΩΝΑ
      ΠΡΟΣ ΜΥΛΩΝΑ10/11/2012 9:47:00 πμ
      ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΙΣΙΜΟ ΠΡΟΣ ΔΗΜΑΡΧΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΗΤΣΗ,ΠΩΣ ΤΩΡΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣΕΙΣ ΟΤΙ ΟΔΗΜΑΡΧΟΣ ΜΑΣ ΤΟΝ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙ?ΛΕΓΕ ΡΕ ? ΛΕΣ ΚΑΙ Ε ΣΕ ΞΕΡΟΥΜΕ .....Η ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΣΕΡΛΗ ΜΙΑ ΖΩΗ ΠΩΣ ΖΟΥΣΕ ΚΑΙ ΠΩΣ ΖΕΙ?ΜΙΚΡΗ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΥΛΩΝΑΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ΚΑΙ ΣΥ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΚΩΩΝ.
      • Τι
        Τι 10/11/2012 8:41:00 μμ
        χαζομάρα είναι αυτή χαχαχα. Στάχτη στα μάτια ρεεε... κάτι ψωροχιλιάρικα θα δώσει στην ΣΥΜΠΡΑΞΗ ενώ χρωστάει εκατομμύρια και λέει δυο χαζομάρες και εσείς τα πιστέψατε. χαχαχαχα
    • ΜΠΡΑΒΟ.
      ΜΠΡΑΒΟ.10/11/2012 11:47:00 πμ
      ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ. ΔΕΙΤΕ ΟΛΟΙ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ, ΑΝ ΚΑΙ Ο ΚΥΡΙΟΣ ΚΙΑΡΗΣ ΔΕΝ ΗΡΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ. ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΘΕΙ Η RYAN AIR, ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΣΙ ΜΑΣ.
      • Παρατηρείστε τα βίντεο και τις φωτογραφίες
        Παρατηρείστε τα βίντεο και τις φωτογραφίες10/11/2012 3:32:00 μμ
        Μικροί, μεγάλοι ήταν εκεί. Τι μας λέει αυτό; Όλοι οφελούνται, ο τουρίστας της RYAN AIR δεν είναι κατευθυνόμενος.
    • ΕΟΤ
      ΕΟΤ11/11/2012 10:29:00 πμ
      ΠΡΩΤΗ ΣΤΙΣ ΠΡΟΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ 2013 ΕΙΝΑΙ Η ΚΩΣ.ΑΥΞΗΣΗ 17 ΤΟΙΣ ΕΚΑΤΟ ΑΠΟ ΒΡΕΤΑΝΟΥΣ ΤΟΥΡΙΣΤΕΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΓΕΡΜΑΝΟΥΣ.Η ΕΡΧΟΜΕΝΗ ΠΕΝΤΑΕΤΙΑ ΘΑΝΑΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΑ ΨΗΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΩ.
  • ΜΠΑΡΜΠΑ-ΣΟΥΛΗΣ
    ΜΠΑΡΜΠΑ-ΣΟΥΛΗΣ9/11/2012 10:28:00 μμ
    ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΚΩΟΙ ΤΗΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΤΗΝ RYAN AIR. THN ΘΕΛΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ. ΤΗΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΕΔΩ....
    • ΚΩΣ
      ΚΩΣ10/11/2012 9:43:00 πμ
      ΜΕΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΛΛΑ.ΔΗΜΑΡΧΕ ΜΗ ΔΩΣΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΕΥΡΩ.ΤΑ ΚΟΝΟΜΑΝΕ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΞΕΝΟΔΟΧΟΙ,ΜΡΤΑΞΥ ΑΥΤΩΝ ΚΑΙ Ο ΜΗΤΣΗΣ Ο ΦΙΛΟΣ ΤΟΥ ΚΥΡΜΙΤΣΗ.
      • ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ.
        ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ, ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΑΘΗΤΗΣ.10/11/2012 3:20:00 μμ
        ΓΙ'ΑΥΤΟ, ΕΓΩ Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ, ΣΑΝ ΚΑΛΟΣ ΔΑΣΚΑΛΟΣ ΘΑ ΣΕ ΒΑΛΩ ΣΕ ΜΙΑ ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΗ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ. ΕΥΓΕ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΚΑΙΣΕΡΛΟΠΑΙΔΙ.
      • Προς ΚΩΣ από ΔΗΜΑΡΧΟ
        Προς ΚΩΣ από ΔΗΜΑΡΧΟ10/11/2012 3:36:00 μμ
        Μπράβο, μπράβο το 'μαθες καλά το μάθημά σου από τα σεμινάρια (πλήσεις εγκεφάλου) που σου κάναμε περί ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΩΝ. Τώρα σου αξίζει και σένα μια θέση σ' αυτές.
  • μικρος ξενοδοχος
    μικρος ξενοδοχος9/11/2012 10:33:00 μμ
    εγω εχω 25 δωματια και ειχα πελατες απο τη Ryan Air περιπου το 10% των κλινων μου. Αγωνιώ βεβαιως για το που πανε τα πραγματα αλλα μου εκανε μεγαλη εντυπωση στη συνελευση που αυτος που εδειχνε να κοπτεται πιο πολυ απο ολους να μη χαθει η Ryan Air ηταν ο διευθυντςη του Μητση. Σημερα καταλαβα τελικα οτι και οι πελατες της Ryan Air στα all inclusive αφηνουν τα λεφτα τους. Ειναι τωρα σωστο και δικαιο να πληρωσω εγω για να πηγαινουν στου Μητση;
    • ΜΕΓΑΛΕ, ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ, ΞΕΝΟΔΟΧΟΣ ΈΝ ΕΙΣΑΙ.
      ΜΕΓΑΛΕ, ΚΑΤ'ΑΡΧΗΝ, ΞΕΝΟΔΟΧΟΣ ΈΝ ΕΙΣΑΙ.10/11/2012 10:48:00 πμ
      ΔΕΥΤΕΡΟΝ, ΟΛΟΙ ΟΙ ΞΕΝΟΔΟΧΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΗΣ RYAN AIR, ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΞΕΝΟΔΟΧΟΥΣ. ΜΙΚΡΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ.
  • ΤΥΧΑΙΟ???
    ΤΥΧΑΙΟ???9/11/2012 10:47:00 μμ
    ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΞΕΝΟΔΟΧΟΙ ΞΑΦΝΙΚΑ ΜΕ ΤΗ ΡΑΙΑΝΕΑΡ??? ΤΥΧΑΙΟ??? ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ!!!!!!!!!!!!!!
    • ΜΙΚΡΟΙ & ΜΕΓΑΛΟΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ
      ΜΙΚΡΟΙ & ΜΕΓΑΛΟΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ 10/11/2012 3:33:00 μμ
      ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΕΙΣ ΠΟΣΟ ΚΑΛΟ ΚΑΝΕΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ;
  • απορια
    απορια9/11/2012 10:57:00 μμ
    τοσοι ξενοδοχοι τοσες χιλιαδες δωματια τοσες χιλιαδες κρεβατια,και ψαχνετε απο τον κοσμο να βρειτε εκατο χιλιαδες ευρω.ρεζιλι
  • Αραγε
    Αραγε9/11/2012 11:10:00 μμ
    Μεχρι σημερα ποιοι ελληνικοι προορισμοι εχουν υπογραψει για το 2013 με την rayanair? Ας μας απαντησει ο Μηνας και η Σβυνου ποιοι μεχρι τωρα εχουν δωσει χρηματα? Ισως τοτε και ιδιοι καταλαβουν την αληθεια. Η μηπως και οι δυο υποψηφιοι δεν θελουν να τη δουν. Ντροπη!
    • ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥΣ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ 2013..
      ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥΣ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ 2013..10/11/2012 3:53:00 πμ
      .. ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ. ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΩΣΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ. ΤΟ ΠΟΣΟ ΔΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΕΠΟΜΕΝΟΥ ΜΗΝΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΑΡΧΕΣ ΜΑΙΟΥ, ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ Ο ΑΠΡΙΛΙΟΣ.
    • ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ.
      ΟΛΟΙ ΕΧΟΥΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ.10/11/2012 10:51:00 πμ
      ΣΑΝ ΕΜΑΣ ΕΙΝΑΙ, ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ Ο ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ? ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΙ ΑΦΟΥ ΠΕΤΑΞΟΥΝ. ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΜΕ ΑΡΧΕΣ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥ.
  • KΡΙΤΗΣ
    KΡΙΤΗΣ9/11/2012 11:14:00 μμ
    ΒΑΛΤΕ ΛΕΦΤΑ ΟΛΟΙ ΟΙ ΞΕΝΟΔΟΧΟΙ ΚΑΙ ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΗ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ.ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΧΑΘΕΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ....Η ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΝΑ ΒΓΕΙ ΔΗΜΑΡΧΟΣ Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΛΥΣΕΙ ΤΟ ΘΕΜΑ...ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ...ΚΟΤΖΑ ΜΟΥ ΜΗΝΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΕΙ ΛΥΣΗ.
  • Το τυρι
    Το τυρι9/11/2012 11:19:00 μμ
    Το ειδατε, τη φακα την ειδατε;
  • Ντινακι
    Ντινακι9/11/2012 11:23:00 μμ
    Πες αλευρι. Ο κυριτσης σε γυρευει.
  •  ΒΡΕ ΣΟΥΡΓΕΛΑ 1
    ΒΡΕ ΣΟΥΡΓΕΛΑ 19/11/2012 11:26:00 μμ
    ΔΕΝ ΕΧΕΙ Ο ΜΗΤΣΗ ΕΣΤΩ ΝΑ ΣΑΣ ΔΑΝΙΣΕΙ ΤΑ 100.000 ΕΥΡΩ. ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΨΙΛΟ ΓΑΖΙ. ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ.
  • ΤΡΕΛΑ
    ΤΡΕΛΑ9/11/2012 11:27:00 μμ
    Ο ΜΗΤΣΗΣ ΕΙΠΕ ΤΟΝ ΔΗΜΑΡΧΟ ΑΝΤΙΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΚΟΥΓΕ Ο ΜΥΛΩΝΑΣ. ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΡΕΛΑ
  • Ολοι οι δουλευταραδες
    Ολοι οι δουλευταραδες9/11/2012 11:29:00 μμ
    Της κω μαζεμενοι και παιζουν με τα λεφτα του κοσμου....μαλλον κατι δεν τους βγαινει, γιαυτο χτηπιουνται....Ολοι κατακοποι απο το μεροκαματο...επαγγελματιες η εισοδηματιες? ρε ουστ!
    • ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ.
      ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΤΕ.10/11/2012 10:57:00 πμ
      ΝΤΡΟΠΗ, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ. ΡΕ ΜΗΝ ΒΓΑΖΕΤΕ ΧΟΛΗ. ΝΤΡΟΠΗ.
  • ΕΛΕΟΣ
    ΕΛΕΟΣ9/11/2012 11:35:00 μμ
    Απότι βλέπω στην συγκέντρωση ήταν καμιά 15ρια μεγαλοξενοδόχοι με 30.000 κλίνες. Από 5 ευρώ την κλίνη να δίνανε θα μαζεύανε τα λεφτά. Άλλωστε ξέρουν να τα πάρουν από αλλού.
  • ΒΡΕ ΣΟΥΡΓΕΛΑ 2
    ΒΡΕ ΣΟΥΡΓΕΛΑ 29/11/2012 11:39:00 μμ
    ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΓΙΑ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ 40.000 ΕΥΡΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙ Η ΣΥΜΒΟΛΑΙΑΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΑ. ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΡΟΚΥΠΤΕΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΜΗΠΩΣ ΟΛΟ ΤΟ ΠΟΣΟ. ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΛΕΤΕ ΝΕΟΠΟΥ ΕΙΝΑΟ ΜΗΝΑ ΤΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΑΝΕ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕΣ.
    • Δες τα Videos, να καταλάβεις.
      Δες τα Videos, να καταλάβεις.10/11/2012 11:17:00 πμ
      Μεγάλε, εσύ θα υπέγραφες εάν δεν είχες μαζέψει έστω τα 3/4 του ποσού.....?
      • ΣΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΛΕΤΕ...
        ΣΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΛΕΤΕ...10/11/2012 11:42:00 πμ
        ΟΤΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΜΙΑ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΗ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΪΟ. ΔΕΝ ΦΤΑΝΟΥΝ ΕΞΙ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΜΑΖΕΨΕΤΕ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ. ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΤΟΝ ΜΑΪΟ ΘΑ ΔΩΣΕΤΕ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΔΟΣΗ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΜΗΝΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΕΤΕ. ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΟΥΝ 120.000 ΕΥΡΩ ΠΡΙΝ ΥΠΟΓΡΑΦΕΙ Η ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ Η ΑΜΕΣΗ ΚΑΤΑΒΟΛΗ ΤΟΥΣ.
  • υπαλληλος
    υπαλληλος10/11/2012 12:01:00 πμ
    BMW 520-MERCEDES CLK 200-MASERATI-PORSHE CARERA-PORSHE CAYENE-MERCEDES ML 300-DOGGE 4X4-MITSUBISHI LANCER EVO-ΤΟΥΟΤΑ LAND CRUISER- ΕΓΡΑΨΑ ΛΙΓΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ Ο ΚΟΣΜΟς ΤΙ ΟΔΗΓΟΥΜΕ ΕΜΕΙς ΚΑΙ ΤΙ ΕΣΕΙΣ,ΕΙΜΑΣΤΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΑΣ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΖΗΤΑΤΕ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ.Ο ΑΠΛΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΒΕΤΖΙΝΗ ΣΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΜΑΣ.
  • ΟΙ ΑΠΕΝΤΑΡΟΙ ΞΕΝΟΔΟΧΟΙ ΚΑΙ Η RYANhttp://kosinfo24.wordpress.com/2012/11/09/%CE%BF%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CE%BE%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%87%CE%BF%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B7-ryanair
    ΟΙ ΑΠΕΝΤΑΡΟΙ ΞΕΝΟΔΟΧΟΙ ΚΑΙ Η RYANhttp://kosinfo24.wordpress.com/2012/11/09/%CE%BF%CE%B9-%CE%B1%CF%80%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%BF%CE%B9-%CE%BE%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CE%B4%CE%BF%CF%87%CE%BF%CE%B9-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B7-ryanair10/11/2012 12:10:00 πμ
    Μα τελικά ειναι για λύπηση οι ξενοδόχοι στο νησί μας. Άκουσα την κ.Σβύνου να λέει ναι είναι ρίσκο η συνεργασία με την αεροπορική εταιρία γιατί ανα πάσα στιγμή μπορεί να σταματήσει τις πτήσεις και πως ναι υπογράφουμε με θυγατρικές…. Και ερωτώ εγω ο αφελής,μα δεν έχετε εσείς οι ξενοδόχοι 200.000χιλιάδες ευρω για μια συνεργασία??????Δεν έχει η Κως 200 ξενοδόχους????θα τρελαθούμε???? Έχετε το θράσος και βγαίνετε να μαζέψετε χρήματα απο το φτωχο κοσμάκη οταν στο βίντεο που βλέπω και επειδή σας γνωρίζω προσωπικά όλοι σας έχετε αυτοκίνητα πολυ μεγάλου κυβισμού που αν προσθέσετε μόνο τα τέλη κυκλοφορίας μαζεύετε τα χρήματα που θέλετε Σας βλέπουμε να κυκλοφορείτε με τζιπαρες,BMW,ΗΑΡΛΕΥ,mercedes,με ρολόγια Rolex πανάκριβες τσάντες και καλα κάνετε δικά σας ειναι, να διοργανώνεται γλέντια αρκετών χιλιάδων ευρώ και να είστε απένταροι οταν είναι να δώσετε για την RYANAIR. Κατηγορείτε το Δήμο της Κω,μα πριν λίγο στο βίντεο άκουσα την κ.Σβυνου να μιλάει για ρίσκο και για θυγατρικές… Μα εγώ δεν εχω 3-4 ξενοδοχεία ..και ζητάτε απο εμενα?. Αν είστε καλοί παίχτες και τζογαδόροι πάρτε το ρίσκο εσείς,απο 1000ευρω να βάλετε ολοι οι ξενοδόχοι του νησιού κλείνουμε για τα επόμενα 5 χρόνια αλλα δεν το κάνετε και βάζετε το δήμο μπροστά, αλλα και τους δημότες που δεν ασχολούνται και δεν ρωτούν να πουν ο κακός ο δήμαρχος ο κακός ο δημος. Τελικά ψάχνετε για κορόιδα…
    • Μεγάλε, ο Δήμος τα έχει πάρει από τους φόρους.
      Μεγάλε, ο Δήμος τα έχει πάρει από τους φόρους.10/11/2012 4:00:00 πμ
      Το ΔΗΦΟΔΟ, είναι ανταποδοτικό. Πρέπει ένα μεγάλο ποσό από αυτά που έχει μαζέψει ο Δήμος, να πάει για την προβολή του νησιού και για συνδιαφήμηση.
  • Μιχαλης Χατζηπαυλης
    Μιχαλης Χατζηπαυλης10/11/2012 12:15:00 πμ
    Χαιρομαι που ακουσα την Ντινα τη Σβυνου να μιλαει για ενα συμβολαιο με μια θυγατρική της Ryainair και για το ρισκο που θα παρει η ενωση ξενοδοχων Κω.Αλλα θα ηθελα να μου απαντησειη Ντινα η ο Μηνας το συμβολαιο που ειχε υπογραψει η παρατξη του κ.Κυριτση με εκπροσωπο τον κ.Σιφακη με ισχυ μεχρι το 2013 τι εχει γινει,γιατι οι πτησεις σταματησαν. Και τελος τι θα γίνει σε περιπτωση πωλησης του αεροδρομιου?Και γιατι σε ολες αυτες τις συμφωνιες και τις ανεσεις που ζητα η εταιρια απο το αεροδρομιο δεν τις ακουει και καποιος υπευθυνος του αεροδρομιου.Αν για παραδειγμα εγω προσωπικα κανω μια μυνηση στο αεροδρομιο της Κω και κατα παντος υπευθυνου για τον λογο πως η ryainair ενω επιβιβαζει-αποβιβαζει επιβατες ταυτοχρονα φουλαρει και καυσιμα,τι γινεται?Μια καλη ιδεα να βγαλει καποιος χρηματα.
    • pros mixali
      pros mixali10/11/2012 12:26:00 πμ
      mixali eixa diavasei to arthro soy stin aegean prin 2-3 mines an thymamai kala kai evazes kapoia erwtimata.tote se eirvneytika legonta pws ta ksereis kai poy vrikes tis plirofories.psaxnontas sto internet vrika ta idia kei egw.simera akoysa tin ntina na leei ayto poy eipes esy prwtos kai kaneis den soy eixe dwsei apantisi pote.
    • ΓΙΑ ΤΟ 17
      ΓΙΑ ΤΟ 1710/11/2012 12:30:00 πμ
      ΦΙΛΕ ΜΙΧΑΛΗ ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΧΕΣ ΔΙΚΙΟ ΟΤΑΝ ΜΙΛΗΣΕς ΓΙΑ ΘΥΓΑΤΡΙΚΕΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟΥς ΜΗΝΕς ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕς ΜΕΡΕς ΣΤΟ ΒΗΜΑ ΤΗς ΚΩ ΠΟΥ ΟΥΤΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΗΡΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.ΚΑΙ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟΨΕ ΝΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΠΩς ΜΙΛΑΕΙ Ο ΔΗΜΟΣ ΜΥΣΤΙΚΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ ΤΟ ΚΡΕΜΝΛΙΝΟ ΛΕΣ ΚΑΙ Ο ΜΗΝΑΣ ΜΕ ΤΗ ΝΤΙΝΑ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΑΝ ΒΙΒΛΙΑΡΙΑ ΜΑΣ ΕΔΕΙΞΑΝ ΣΥΜΒΟΛΑΙ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΟΡΟΥΣ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑ ΝΑ ΛΕΕΙ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΜΑΘΗΤΡΙΑ ΜΟΥ ΝΤΙΝΑ ΠΩΣ ΝΑΙ ΥΠΟΓΡΑΦΟΥΜΕ ΜΕ ΜΙΑ ΘΥΓΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΕΞΑΣΦΑΛΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΤΙ ΛΕΕΙ Ο ΔΗΜΟΣ?ΝΑ ΕΞΑΣΦΑΛΙΣΟΥΜΕ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΜΑΣ.ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ,ΝΤΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ
      • ΖΗPARI
        ΖΗPARI11/11/2012 9:56:00 πμ
        ΚΥΡΙΤΣΗΣ,ΜΥΛΩΝΑΣ,ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΙ ΤΗΣ ΚΩ
  • λυση
    λυση10/11/2012 12:19:00 πμ
    διαβαζοντα το σχολιο παραπανω μια ειναι η λυση.ας πληρωσουν τα τελη κυκλοφοριας το καλοκαιρι και ας δωσουν τα χρηματα τωρα για την ρυαναιρ
  • Απορια
    Απορια10/11/2012 12:35:00 πμ
    ολοι αυτοι οι ξενοδοχοι κατεχουν το 40% του νησιου σε γη και δεν εχουν 160.000χιλιδες ευρω?
  • ΔΗΜΗΤΡΗΣ
    ΔΗΜΗΤΡΗΣ10/11/2012 12:37:00 πμ
    ΑΝΤΙ ΝΑ ΕΝΙΣΧΥΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΥΤΗ ΚΑΘΕΣΤΕ ΚΑΙ ΡΙΧΝΕΤΕ ΛΑΣΠΗ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΡΕΧΟΥΝ... Η ΝΤΙΝΑ ΜΙΛΗΣΕ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΙΛΙΚΡΙΝΕΙΑ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΟ ΕΙΣΠΡΑΤΕΙ ΤΟ ΔΗΦΟΔΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΝΕΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΕΣ ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΟΥΣΙΩΔΕΣ. ΟΙ ΖΗΛΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΚΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΠΟΥΝ ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΚΙΑ Κ ΜΕ ΤΗ ΖΗΛΙΑ ΑΝΟΙΞΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ...
    • ελεος?
      ελεος?10/11/2012 1:22:00 πμ
      τα λεφτα πανε σε συνεργατικες σε νεους,οι φτιαγμενοι τι κανουν,ψαχνουν απο εμας λεφτα.δεν ειναι κακια ουτε ζηλια.ξεφτιλα ειναι να εχεις αμαξι 60 χιλιαδω ευρω και να ζητας να σε βοηθηω εγω
  • ΚΥΡ-ΜΗΤΣΗΣ
    ΚΥΡ-ΜΗΤΣΗΣ10/11/2012 12:44:00 πμ
    Ε ΑΦΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ Ο ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΣ ΤΟΥ Κ. ΜΗΤΣΗ ΕΚΕΙ ΜΠΟΡΩ ΠΛΕΟΝ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΗΣΥΧΟΣ!
  • popo
    popo10/11/2012 12:58:00 πμ
    ρε ουστ ... μονο να για τα παιρνετε ειστε να δωσετε ρε απο 500Ε ο καθενασ και να τα μαζεψετε σε λιγο θα ζητησετε απο τον δημο να σασ δωσει λεφτα για να πληρωσετε τουσ ΄απληρωτουσ εργαζομενουσ σασ
  • Δεν μας χε....
    Δεν μας χε....10/11/2012 12:59:00 πμ
    με την Ryanair λεω εγω. Ολοι το ξερουν οτι οι επιβατες της Ryanair κατευθυνονται στα all inclusive, εσεις που ζειτε?
    • ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΖΕΙΣ ΑΛΛΟΥ
      ΚΑΛΑ ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΖΕΙΣ ΑΛΛΟΥ10/11/2012 3:47:00 μμ
      ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΣΕ ΧΕ.Ζ..ΜΕ ΑΦΟΥ ΤΟ ΖΗΤΑΣ ΚΙΟΛΑΣ.
  • ΥποκριτιΚως
    ΥποκριτιΚως10/11/2012 2:19:00 πμ
    Μια συνεργατική Ξενοδοχείων ειναι μια ιδανική λύση.Στο οποίο θα αναλάβει το management των ξενοδοχείων που δεν μπορούν να ανταποκριθούν στις υποχρεώσεις τους.Η οποία θα αναλάβει τις τρέχουσες υποχρεώσεις τους έναντι ενός συμβολικού ποσού.Τα οφέλη θα ειναι τα εξής: Οι Ξενοδόχοι θα μπορέσουν να κρατήσουν την ιδιοκτησία απο τις κατασχέσεις από το Δημόσιο και τους ιδιώτες πιστωτές και για την κοινωνία της Κω η εύρυθμη λειτουργία της οικονομίας της.
  • ΧΡΥΣΑΥΓΗΤΗΣ
    ΧΡΥΣΑΥΓΗΤΗΣ10/11/2012 2:21:00 πμ
    ΤΟ ΝΑ ΤΟ ΠΑΙΖΕΤΕ ΞΕΝΟΔΟΧΟΙ ΣΤΟΝ ΑΠΛΟ ΚΟΣΜΟ,ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΕΙΣΤΑΙ ΞΕΝΟΔΟΧΟΙ,ΣΑΣ ΤΡΕΛΑΙΝΗ ΑΦΑΝΤΑΣΤΑ.ΤΟ ΟΤΙ ΕΣΕΙΣ ΕΙΣΤΑΙ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΟΣ.ΚΑΙ ΣΑΣ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΠΑΝΩ,ΟΤΙ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΤΑ ΕΧΕΤΕ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΑΖΕΤΕ ΕΣΕΙΣ,ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΓΩΙΣΜΟ ΣΑΣ ΤΟΝ ΑΦΑΝΤΑΣΤΟ??ΚΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ ΤΟΝ ΧΑΤΖΙΜΙΧΑΛΗ.ΕΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΝΗ,ΦΑΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ,ΟΤΙ ΚΑΝΗ ΑΝΤΙΠΟΛΥΤΕΥΣΗ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ,ΕΓΩ ΠΡΩΤΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΓΙΑΟΥΡΤΩΣΩ.ΕΑΝ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΑ,ΠΡΩΤΟΣ ΘΑ ΤΟΝ ΣΥΝΧΑΡΩ,ΓΙΑΤΙ ΤΟΤΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΓΑΠΑΗ ΤΟ ΝΗΣΙ ΜΑΣ.
  •  ΓΙΑΝΝΗ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...
    ΓΙΑΝΝΗ ΜΟΥ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ...10/11/2012 3:14:00 πμ
    ΒΓΑΛΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΣΟΥ ΤΗΝ ΦΡΑΣΗ ΟΤΙ Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΝΑ ΠΑΕΙ Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ. ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ, ΔΕΝ ΕΛΕΧΘΕΙ ΕΤΣΙ.. ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΥΝΑΜΙΤΙΖΕΤΑΙ ΤΟ ΚΛΙΜΑ. ΟΛΗ ΟΙ ΚΩΟΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ. ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟΝ ΔΗΜΟ ΜΑΖΙ.
  • ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΗΜΕΡΑ.
    ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΣΗΜΕΡΑ.10/11/2012 4:06:00 πμ
    ΟΛΟΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΩΣ ΟΛΟΙ ΟΜΟΦΩΝΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ, ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΑΘΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΩ. ΕΠΙΣΗΣ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΘΑ ΣΥΜΒΑΛΟΥΝ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΑΥΤΗ.!!!!
  • ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ.
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ.10/11/2012 4:09:00 πμ
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΑΣ. ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ. ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΜΑΖΕΥΤΕΙ ΤΟ ΠΟΣΟ..!!!
  • Όλοι μαζί για το καλό του νησιού.
    Όλοι μαζί για το καλό του νησιού.10/11/2012 4:31:00 πμ
    Όλοι μαζί, μία φωνή.
  • ΠΑΛΙΟΣ ΝΙΣΥΡΙΟΣ
    ΠΑΛΙΟΣ ΝΙΣΥΡΙΟΣ10/11/2012 6:19:00 πμ
    ΛΥΠΗ ΠΡΟΚΑΛΕΙ Η ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΤΟΣΟΥ ΣΟΒΑΡΟΥ ΘΕΜΑΤΟΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΟ ΤΡΟΠΟ.ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΡΟΝΟ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΛΕΠΤΟ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΤΙΚΕΣ ΣΚΟΠΙΜΟΤΙΤΕΣ Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΕΣ ΠΟΥ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΤΟ ΠΑΡΕΛΘΟΝ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΣΟΒΑΡΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ Η ΣΩΣΤΗ ΛΥΣΗ .ΤΑ ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ ΤΗΣ ΝΤΟΜΑΤΑΣ ΕΚΛΕΙΣΑΝ ΤΑ ΧΕΝΟΔΟΧΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΠΑΣΧΟΛΟΥΝ ΚΟΣΜΟ.
  • Ξενοδοχοι
    Ξενοδοχοι10/11/2012 7:19:00 πμ
    Ποσοι απο εσας αραγε ειστε σωστοι εργοδοτες?Ποσοι απο εσας σκεφτεστε τον εργαζομενο και στα δυσκολα που περναμε τωρα λογω κρισης?Πιο πολυ εκμεταλευση.Οτι κανετε ειναι για την τσεπη σας ποτε για τον τοπο.Οταν περνατε τις επιδοτησεις για τις ανακαινισεις η για τα σεμιναρια που επρεπε να κανετε στο προσωπικο σας και τα οικονομουσατε ηταν καλα?Μες στην απατεωνια εισαστε οι περισσοτεροι.Η κριση ειχε ξεκινηση πριν 15 χρονια αλλα εσεις δεν κανατε τιποτα ισως γιατι εισασταν ασχετοι οι περισσοτεροι.
  • Ξενοδοχοι 2
    Ξενοδοχοι 210/11/2012 7:19:00 πμ
    Με το αντικειμενο απλα ειχατε τα χρηματα απο τους μπαμπαδες σας και τα βρηακτε ετοιμα οι περισσοτεροι.Ο καλος εργοδοτης και επιχειρηματιας στα δυσκολα φαινετε.Ετσι ο υπαλληλος σου θα τα δωσει ολα για να πηγαινει καλα το ξενοδοχειο σου .Αλλα ετσι ειστε να τα παρετε απο το μισθο απο τα ενσημα απο ολα.Ειναι η καλυτερη σας τωρα με την κριση ειναι ο παραδεισος σας αλλα οτι και και να γινει μαζι σας δεν προκειτε να τα παρετε υπαρχει και η θεια τιμωρια το λεει οι ιστορια.
  • ΑΜΑΡΤΙΑ
    ΑΜΑΡΤΙΑ10/11/2012 7:43:00 πμ
    ΑΜΑΡΤΙΑ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΦΕΡΕΣΤΕ ΕΤΣΙ ΣΤΟΥΣ ΞΕΝΟΔΟΧΟΥΣ ΜΑΣ?ΑΥΤΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΟΤΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΟ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕ ΤΟΝ ΥΔΡΩΤΑ ΤΟΥΣ!ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΚΑΝ ΤΙ ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΕΠΙΔΟΤΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ!ΕΜΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΜΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΝΤΡΟΠΗ ΜΑΣ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΚΡΙΒΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ,ΚΑΛΑ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΠΙΦΑΝΙΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΤΟΥ!ΔΗΛΑΔΙ ΤΙ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΑΥΤΟΚΟΙΝΗΤΟ ΜΕ ΑΥΤΟΥΣ?ΤΟΤΕ ΠΩΣ ΘΑ ΞΕΧΩΡΙΖΑΝ?ΠΩΣ ΘΑ ΥΠΗΡΧΕ ΣΕΒΑΣΜΟΣ???ΛΟΙΠΟΝ ΑΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΚΕΥΤΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΣ ΔΩΣΟΥΜΕ ΑΠΛΟΧΕΡΑ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ!
  • ti
    ti 10/11/2012 7:52:00 πμ
    καλεςκυριες και κυριουληδες αντι ναζητιανευετε λεφτα γιατι δεν κανετε επιτελους κατι για αυτον τον τοπο ανιδιοτελως!αν οτοπος αυτος απαξιωθηκε απο τους ξενους δεν θελει και ρωτημα για το ποιος φταιει!ολοι εσεις κανετε την αυτοκριτικη σας ναδειτε που φταιτε το οτι δουλευουν αυτη την στιγμη 10 μαγαζια το καλοκαιρι το οτι τα ενοικιαζομενα βουλιαξανε γιατι εσεις πουλατε πιο φτηνα και ενω τονησι βουλιαζει τα λεφτα ερχονται μονο σε σας αυτο τα λεει ολα.πληρωστε τα προσωπικα σας πρωτα βοηθηστε στην διακινηση του χρηματος και μετα ζητηστε δανεικα απο αυτους που εσεις οι ιδιοι καταστρεψατε.απο εμπορους μικροεπιχειρηματιες μικροξενοδοχους.δικαιωμα σας τα τζιπ καιη μεγαλοζωη αλλα βαλτε και το χερακι σας στην ανκατασκευη αυτου του τοπου.πλεον κανεις δεν θελει να σας βοηθησει και καταλαβαινετε απο μονοι σας τον λογο,θυμιζετε πολιτικους σε πληρη συγχιση.δωστε επιτελους κι εσεις τον οβολον σας αντι να ψαχνετε δημοφιλεις τουριστικους προορισμους τον χειμωνα για να διαφημιζετε τις τις διακοπες που κανατε,με τα λεφτα των αλλων
  • τι
    τι10/11/2012 7:58:00 πμ
    και κατι τελευταιο.επειδη ετυχε να συνταξιδευω με δημοφιλη μπαταξη ξενοδοχο και ακουγε ολο το αεροπλανο σε τι μαγικα νησια εκλεισε διακοπες για τον χειμωνα ενω ταυτοχρονα αδιαφορουσε για τις εκρεμοτητες των εποχιακων του υπαλληλων καλα θα ειναι να εχουν χαμηλα την μπαλα γιατι οι φαπες του αγανακτισμενου και πεινασμενου πλεον λαου δεν θα αργησουν.
  • ΕΙΣΤΕ ΑΘΛΙΟΙ ΥΒΡΙΣΤΕΣ
    ΕΙΣΤΕ ΑΘΛΙΟΙ ΥΒΡΙΣΤΕΣ10/11/2012 8:03:00 πμ
    ΞΕΝΥΧΤΗΣΑΝ ΟΙ ΓΝΩΣΤΟΙ-ΑΓΝΩΣΤΟΙ,ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΝΤΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΝ ΤΟ ΝΗΣΙ.ΜΕ ΤΗΝ RYANAIR ΟΛΕΣ ΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ ΚΟΝΟΜΑΝΕ.ΓΙΑΤΙ ΝΑ 'ΔΕΧΟΜΑΙ' ΣΑΝ ΠΟΛΙΤΗΣ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΜΟΥ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΙΣ ΡΗΜΑΔΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΕΣ,ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΔΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟ?ΟΛΟΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΣΥΜΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΑΝΑΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ ΔΗΦΟΔΟ ΠΟΥ ΧΑΡΙΖΕΤΑΙ ΣΕ ΣΥΓΓΕΝΕΙΣ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΤΟΥΣ.ΚΑΙ ΟΙ ΑΘΛΙΟΙ ΥΒΡΙΣΤΕΣ ΑΣ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΝ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΟΥΝ ΗΣΥΧΟΙ, ΑΝ ΜΠΟΡΟΥΝ...
  • ξενια
    ξενια10/11/2012 8:47:00 πμ
    ΝΑ ΣΑΣ ΘΥΜΗΣΩ ΤΙΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙς ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΠΡΩΤΟΟΥΛΙΕς ΓΙΑ ΔΗΘΕΝ ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΞΗΠΗΡΕΤΟΥΝ ΤΟ ΚΟΙΝΟ ΚΑΛΟ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΟ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΣΥΜΦΕΡΟΝ? ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΑΛΟΥΣΕ ΑΝΤΙΔΡΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΚΤΥΟ ΜΕΤΑΦΟΡΑΣ ΡΕΥΜΑΤΟΣ ΜΕ ΠΥΛΩΝΕΣ ΚΑΙ ΥΠΟΓΕΙΟΠΟΙΗΣΗ ΟΣΤΟΧΟΣ ΗΤΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΤΗΜΑ ΤΟΥ ΣΤΟΝ ΕΠΑΡΧΙΑΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙ ΝΟΙΚΙΑΖΩΝΤΑΣ ΤΟ ΣΤΟ LIDL ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΔΗΛΩΝΕ ΔΗΜΟΣΙΩΣ ΚΑΤΑ ΤΗΣ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΜΕΓΑΛΩΝ SYPER MARKET EIXE HDH KLEISEI SYMFVNIA ME THN GERMANIKH ETAIREIA !!ΕΧΕΙ ΚΙ ΑΛΛΑ
    • Ξενια μου το δίκτυο Υψηλής Τάσης της ΔΕΗ
      Ξενια μου το δίκτυο Υψηλής Τάσης της ΔΕΗ 10/11/2012 4:05:00 μμ
      Δεν θα περνούσε ούτε καν κοντά από το LIDL, λάθος σε πληροφόρησαν. Πήγαινε στην ΔΕΗ να πάρεις το σχέδιο της γραμμής. Επίσης ποτέ δεν έχει γίνει καμία δήλωση από τον κ. Χατζημιχαήλ κατά της εγκατάστασης μεγάλων SUPER MARKET, πάλι λάθος σε πληροφόρησε ο εργοδότης σου.
  • Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ
    Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ10/11/2012 8:56:00 πμ
    Βγήκαν οι μεγαλοξενοδόχοι και ζητάνε λεφτά από τον κοσμάκι για να σωθούνε. Πήρανε τα δισεκατομμύρια από επιδοτήσεις. Χρωστάνε δισεκατομμύρια στην Εφορία. Και σε μας κόβονται οι μισθοί και οι συντάξεις. ΟΥΣΤ ΑΠΟ ΔΩ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕ.
    • Οι ιδιοι οι ξενοδόχοι θα τα δώσουν.
      Οι ιδιοι οι ξενοδόχοι θα τα δώσουν.10/11/2012 11:27:00 πμ
      Ρε ξεκολάτε, δεν έχει κανένας τίποτα με τον Δήμαρχο σας. Ξυπνήστε και δείτε το καλό του τόπου.
  • ΧΑΜΟΣ
    ΧΑΜΟΣ10/11/2012 8:59:00 πμ
    ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΞΕΝΟΔΟΧΟΙ....... ΚΑΙ Ο ..... ΖΗΤΆΝΕ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΗΜΟ. ΧΑΜΟΣ ΣΟΥ ΛΕΩ. ΧΑΜΟΣ
  • ΜΠΑΡΜΠΑ-ΣΟΥΛΗΣ
    ΜΠΑΡΜΠΑ-ΣΟΥΛΗΣ10/11/2012 9:19:00 πμ
    ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΠΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ. ΤΟΝ ΜΗΝΑ ΤΟΝ ΘΕΩΡΩ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ... ΚΡΙΜΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ. ΜΙΑ ΣΥΝΤΑΞΗ ΤΟΥ ΟΓΑ ΠΑΙΡΝΩ 380 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ ΓΙΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΚΑΙ ΠΑΝΕΣ.
  • Φωσκολος
    Φωσκολος10/11/2012 9:32:00 πμ
    μια υπερπαραγωγη σε διαφορα επεισοδια. Επομενο επεισοδιο: Ο Κυριτσης δινει λεφτα στην συμπραξη
    • ΒΡΕ, ΗΛΗΘΙΕ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ.
      ΒΡΕ, ΗΛΗΘΙΕ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΟΛΑ ΚΟΜΜΑΤΙΚΑ.10/11/2012 11:32:00 πμ
      ΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΒΡΑΖΕΙ ΤΟΥΣ ΔΗΜΑΡΧΑΙΟΥΣ Κ.Τ.Λ. ΑΣ ΔΟΥΜΕ ΤΟ ΝΗΣΑΚΙ ΜΑΣ. ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ. ΒΙΟΤΕΧΝΙΕΣ, ΕΧΟΥΝ ΚΛΕΙΣΕΙ. ΕΡΓΟΣΤΑΣΙΑ ΝΤΟΜΑΤΟΠΟΛΤΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ. ΤΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΕΚΤΟΣ ΤΟΥ ΤΟΥΡΙΣΜΟΥ..!?
  • ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ
    ΚΑΛΩΣ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ10/11/2012 10:14:00 πμ
    Και εγώ που νόμιζα ότι η ραυαναιρ βοηθούσε τους μικρούς και τους ανύμπορους. Βρε τι έπαθα και ήμουνα έτοιμος να τους δώσω 100 ευρώ. Καλώς τους τους σωτήρες τους μεγαλοξενοδόχους μας.
    • ΜΗΝ ΤΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.
      ΜΗΝ ΤΑ ΔΩΣΕΙΣ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ.10/11/2012 11:34:00 πμ
      ΜΗΝ ΔΩΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΜΙΣΟ ΕΥΡΩ, ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΥΑΛΑ. ΚΑΚΟ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ, ΚΑΛΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΟΠΟ. ΒΓΑΛΕ ΤΙΣ ΠΑΡΟΠΙΔΕΣ.
  • προς ...
    προς ...10/11/2012 10:25:00 πμ
    ....πληρωστε πρωτα ακομα και τον.....και μετα ζητατε απο το δημο
  • ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ.
    ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ.10/11/2012 10:44:00 πμ
    ΜΙΑ ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗ, ΟΠΟΥ ΞΕΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΑΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΚΑΙ ΛΥΘΗΚΑΝ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΠΙΘΑΝΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ.
  • ΑΝ.............
    ΑΝ.............10/11/2012 10:45:00 πμ
    ΕΙΧΑΜΕ ΔΗΜΑΡΧΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • δεκάρα τσακιστή
    δεκάρα τσακιστή10/11/2012 10:54:00 πμ
    δήμαρχε να μη τους δόσεις δεκαρα τσακιστη. Καμια συμφωνια με τη Ραιαν Ερ. Αυτοι ειναι φαταουλες σα τους δικους μας ξενοδοχους πουτα θελουν ολα δικα τους. Αν θελουν Ραιαν Ερ να την πληρωσουν οι ιδιοι
    • Φωνή λαού, οργή θεού.
      Φωνή λαού, οργή θεού.10/11/2012 11:40:00 πμ
      Τα λεφτά του Δήμου είναι λεφτά των πολιτών. Αντί λοιπόν ο Δήμος να κάνει το χρέως του, όλοι οι πολίτες της Κω, αναγκάζονται να ξαναβάλουν το χέρι στην τσέπη, ενώ έχουν πληρώση τους φόρους προς τον Δήμο.
      • ΚΩΣ
        ΚΩΣ11/11/2012 9:52:00 πμ
        ΚΥΡΙΤΣΗΣ,ΜΥΛΩΝΑΣ ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΧΘΡΟΙ ΤΗΣ ΚΩ
  • ΜΗΤΣΗΣ
    ΜΗΤΣΗΣ10/11/2012 10:58:00 πμ
    Λυπηθείτε με χριστιανοί. Αν δεν έλθει η Ryanair θα γίνω αγρότης να φυτεύω λάχανα. χι χι
    • ΑΝ,  ΑΝ,   ΑΝ,   ΑΝ.........
      ΑΝ, ΑΝ, ΑΝ, ΑΝ.........10/11/2012 4:08:00 μμ
      ΕΙΧΑΜΕ ΔΗΜΑΡΧΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • IOANNIS
    IOANNIS10/11/2012 11:04:00 πμ
    ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΜΑΣ Η ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ ΜΟΙΑΖΕΙ ΜΕ ΖΥΓΑΡΙΑ ΟΙ ΚΕΝΟΙ ΔΙΣΚΟΙ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΒΑΡΟΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ ΠΡΟΣ ΤΑ ΚΑΤΩ
    • ΑΝ ΕΣΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΚΕΝΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ..
      ΑΝ ΕΣΥ ΘΕΩΡΕΙΣ ΚΕΝΟΥΣ ΔΙΣΚΟΥΣ..10/11/2012 11:43:00 πμ
      ..ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΠΑΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΤΟΠΟΥ ΤΟΥΣ, ΤΟΤΕ ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ!
  • Κακαριζουσες Ορνιθες
    Κακαριζουσες Ορνιθες10/11/2012 11:28:00 πμ
    Κοριτσια, προσοχη μην σκισετε τα καλσον σας!!! Οταν καταφερετε να ελεγξετε και εκδιωξετε τους οποιους αλητες πολιτικαντηδες, ξενοδοχους και αλλους παραγοντες της ..παραστρατημενης διοικητικης και οικονομικης ελιτ του νησιου, ε τοτε, να εξαγετε την...επανασταση(...) και στην Αθηνα, για να πεταξουν εξω την τροικα και τους ντοπιους δοσιλογους πολιτικους συνεργατες της!!!! Μεχρι τοτε, αυνανιστειτε λεκτικως στα καφε,στα σαλονια,στα ρεστοραντια και στα ιντερνετια!!! κοτ-κοτ-κοτ-κοτ
    • ΠΟΣΟ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ, ΕΙΣΑΙ?
      ΠΟΣΟ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ, ΕΙΣΑΙ?10/11/2012 3:29:00 μμ
      ΠΟΣΟ ΚΟΠΡΟΣΚΥΛΟ, ΕΙΣΑΙ?
  • ΠΡΟΣ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΝΤΙΝΑ
    ΠΡΟΣ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΝΤΙΝΑ10/11/2012 11:29:00 πμ
    ΒΓΑΛΤΕ ΤΙΣ ΤΣΙΜΠΛΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΤΡΑΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ. ΓΙΑΤΙ ΕΣΕΙΣ, ΕΙΣΤΕ ΤΥΧΕΡΟΙ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΤΕ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΙΩΣΑΤΕ ΑΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ. ΔΕΝ ΣΑΣ ΜΕΜΦΟΜΑΙ ΓΙΑΥΤΟ, ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΙΞΕΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΛΙΓΟ ΧΑΜΗΛΑ, ΝΑ ΠΙΕΣΕΤΕ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΞΕΝΟΔΟΧΟΥΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΟΥΣ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΟΣΤΟΜΙΕΣ.
    • ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΝ ΧΑΘΟΥΝ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΣΙ
      ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΑΝ ΧΑΘΟΥΝ ΤΟΣΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΣΙ10/11/2012 3:55:00 μμ
      ΝΑ ΔΕΙΣ ΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΝ ΝΑ ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ. ΒΓΑΛΕ ΤΙΣ ΠΑΡΟΠΙΔΕΣ ΚΑΙ ΔΕΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΜΑΚΡΙΑ. ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙ ΚΟΣΜΟΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΤΟ ΜΟΙΡΆΖΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ. ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ!!!!!!
  • ΠΡΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ
    ΠΡΟΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟ 10/11/2012 11:42:00 πμ
    ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΤΕ ΤΟΝ ΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΑΛΛΟ, ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΕΓΚΑΙΡΑ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΕΣ ΣΑΣ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ, ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΕΙΣ ΟΙ ΠΟΛΙΤΕΣ, ΕΧΟΜΕ ΔΟΣΕΙ ΣΤΑ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑΤΑ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΕΚΑΤΟΜΜΥΡΙΑ ΩΣ ΕΠΙΔΟΤΗΣΕΙΣ.
  • ΚΕΦΑΛΟΣ
    ΚΕΦΑΛΟΣ10/11/2012 12:36:00 μμ
    ΕΜΕΙΣ ΔΕΝΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΟΥΤΕ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΔΕΝ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΕΡΘΟΥΝ Η ΠΕΛΑΤΕΣ ΟΤΑΝ ΒΑΛΕΤΕ ΕΛΑΤΕ ΙΣΩΣ ΓΙΝΗ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΓΩΝΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΕΜΕΝΑ Η ΠΕΛΑΤΕΣ ΜΟΥ ΟΛΟΙ ΜΕ ΤΑΧΙ ΤΩΝ 40 ΕΥΡΩ ΗΡΘΑΝ ΚΑΙ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΠΟΤΕ ΠΙΑ ΞΑΝΑ ΕΔΩ ΙΤΑΛΙΑ ΚΩ 17 ΕΡΥΩ ΚΑΙ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΚΕΦΑΛΟ 40 ΝΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΕΜΕΙΣ ΜΟΝΟ ΣΥΚΓΥΝΟΝΙΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΣΩΘΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΗΜΑΡΧΕ ΕΒΑΛΕΣ ΤΟΝ ΛΥΚΟ ΝΑ ΦΙΛΑΕΙ ΤΑ ΠΡΟΒΑΤΑ ΚΑΛΑ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΣΟΥ ΦΩΝΑΖΑΜΕ ΚΑΙ ΑΞΙΟΣ ΑΛΑ ΠΙΣΩ ΕΧΕΙ Η ΑΧΛΑΔΑ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΘΑ ΔΕΙΤΕ
    • Τα έχεις με τον δήμο και καλά κάνεις.
      Τα έχεις με τον δήμο και καλά κάνεις.10/11/2012 3:34:00 μμ
      Το έχει ξεχάσει το χωριό μας ο δήμος, αλλά η σύμπραξη τι σου φταίει? Δεν κατάλαβα. Για ξανα ρίξ'τα!
  • ΠΡΟΣ EΝ. ΞΕΝΟΔΟΧΩΝ
    ΠΡΟΣ EΝ. ΞΕΝΟΔΟΧΩΝ10/11/2012 12:44:00 μμ
    BΓΑΛΤΕ ΤΙΣ ΤΣΙΜΠΛΕΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΙΤΕ ΤΗΝ ΤΡΑΓΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ. ΓΙΑΤΙ ΕΣΕΙΣ, ΕΙΣΤΕ ΤΥΧΕΡΟΙ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑΤΕ ΠΕΡΙΟΥΣΙΕΣ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΝΟΙΩΣΑΤΕ ΑΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ. ΔΕΝ ΣΑΣ ΜΕΜΦΟΜΑΙ ΓΙΑΥΤΟ, ΑΛΛΑ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΙΞΕΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΛΙΓΟ ΧΑΜΗΛΑ, ΝΑ ΠΙΕΣΕΤΕ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΞΕΝΟΔΟΧΟΥΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΗΣΕΤΕ ΤΟΥΣ ΕΝΤΥΠΩΣΙΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΜΕΓΑΛΟΣΤΟΜΙΕΣ.
  • ΡΕ
    ΡΕ10/11/2012 12:47:00 μμ
    ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗ ΧΑΡΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ Ο ΛΑΟΣ ΤΗΣ ΚΩ ΜΙΑ ΑΜΦΙΒΟΛΟΥ ΝΟΜΙΜΟΤΗΤΑΣ ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΣΥΜΦΩΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙΣ ΕΣΥ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΑΛΛΟΙ ! ΣΕ ΟΛΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΟΙ ΣΥΜΦΩΝΙΕς ΜΕ ΤΗΝ RAYAN AIR ΚΑΤΑΓΓΕΛΩΝΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΕΔΩ ΜΑΖΕΥΕΤΑΙ ΦΡΑΓΓΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΤΙΣ ΜΙΖΕΣ ΟΣΩΝ ΤΑ ΑΡΠΑΞΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΑ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ. ΔΦΕΝ ΠΑΤΕ ΣΤΟ ...Ο ΠΟΥ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΥΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΤΟ ΧΑΜΑΛΙΚΙ ΣΤΗΝ Ρ.Α. ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΕΟΥΣ ΜΕ ΤΙΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΕΣ? ΤΣΟΚΑΡΑ!!
    • TI SAS POTIZEI?
      TI SAS POTIZEI?10/11/2012 2:56:00 μμ
      DEN MPOREI NA EISTE TOSO KONTOMYALOI. DEN GINETAI. TI PINETE? DEITE MIA FORA TO KALO TOY TOPOY.
  • ΠΡΟΣ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΝΤΙΝΑ
    ΠΡΟΣ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΝΤΙΝΑ10/11/2012 12:55:00 μμ
    ΚΑΠΟΤΕ ΣΑΣ ΠΙΣΤΕΥΑ. ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΠΑ, ΤΡΕΧΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ. ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΤΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ. ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΒΓΗΚΑΤΕ ΝΑ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΤΕΙΤΕ ΤΟΥΣ.... ΜΕΓΑΛΟΞΕΝΟΔΟΧΟΥΣ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ. ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΖΟΥΜΕ ΣΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΟΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ. ΤΩΡΑ ΠΩΣ ΝΑ ΣΑΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΤΩ ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ ΑΦΟΥ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΥΠΟΚΡΙΤΕΣ; ΑΝ ΕΙΧΑΤΕ ΤΗΝ ΛΕΒΕΝΤΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΕΤΕ ΤΟΥΣ ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΑΔΥΝΑΜΟΥΣ. ΟΧΙ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΠΛΟΥΤΙΖΟΥΝ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΟΜΕΝΟΙ
  • Μικροξενοδοχος
    Μικροξενοδοχος10/11/2012 1:19:00 μμ
    με πληρωμενο το πρωσοπικο και τις υποχρεωσεις μου!! Αυτα που γραφετε οτι οι πελατες της Rayan air πανε στα μεγαλα ξενοδοχεια ειναι ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ εγω ενα μικρο ξενοδοχειο εχω 40 δωματια και το 85 της εκατο ηταν πελατες αυτης της εταιριας..και πατωσα τον οκτωμβριο!!!και οχι μονο εγω !!
    • Mikro Mikro to Aloni sou...
      Mikro Mikro to Aloni sou...10/11/2012 7:46:00 μμ
      Kai egw exw ena mikro ksenodoxeio stin poli me 10 domatia. Sas pliroforw oti kai egw san ton sinadelfo eixa 85% plirotita apo RyanAir. Kai egw patwsa ton Oktobrio. Oi pelates tou ksenodoxeiou mou enoikiazoun autokinita, trwne se tavernes tou nisiou, enoikiazoun podilata, pigainoun se paralies kai enoikiazoun ombreles. Teliki analysi? Afinoun lefta ston topo mas. Afinoun se olous. Xreizomaste auth tin etairia.
  • ΠΡΟΣ ΚΩΟΥΣ
    ΠΡΟΣ ΚΩΟΥΣ10/11/2012 1:56:00 μμ
    ΤΕΛΙΚΑ ΖΕΙΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΑΞΙΖΕΙ.
  • ΚΩΟΣ
    ΚΩΟΣ10/11/2012 2:10:00 μμ
    ΛΥΠΑΜΑΙ ΚΑΙ ΘΛΙΒΟΜΑΙ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΖΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ! ΕΧΟΥΜΕ ΤΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΡΧΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΞΙΖΕΙ!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΜΟΙΡΑΣ ΜΑΣ!!! ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ
  • ΣΩΣΤΑ ΦΙΛΕ...............
    ΣΩΣΤΑ ΦΙΛΕ...............10/11/2012 2:34:00 μμ
    .ΚΑΤΑ ΤΟΥΣ ΨΗΦΟΦΟΡΟΥΣ ΚΑΙ Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ!!!!
    • Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας.
      Συμφωνώ απόλυτα μαζί σας.10/11/2012 3:15:00 μμ
      Από την μία φαίνεται ότι αυτό μας αξίζει, από την άλλη όμως ρε παιδιά, δεν θέλω να δεχτώ ότι οι Κώοι αξίζουμε κάτι τέτοιο από τον Δήμο. Αξίζουμε μία καλύτερη μοίρα. Αν διαβάσει βέβαια κάποιος τα πικρόχολα σχόλια κάποιον, δεν πιστεύει στα αυτιά του και λέει, αυτοί τελικά είμαστε, αυτό μας αξίζει.
  • LEO ONE
    LEO ONE10/11/2012 3:26:00 μμ
    ''THA GRAPSW VIVLIO..''WHAT AN EXTRAORDINARY WAY TO PROMOTE THIS BOOK.!!!!!!!!!
  • ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΛΑΛΗΣΑ.
    ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΕΛΑΛΗΣΑ.10/11/2012 3:45:00 μμ
    -ΔΗΜΑΡΧΟΣ. Το καταλάβαμε όλοι? Δεν θέλoyme την ryan air, δεν θέλουμε τους 100.000 τουρίστες που φέρνει, δεν θέλουμε τα εκατομύρια που αυτοί αφήνουν. Το καταλάβαμε όλοι. -ΠΑΡΟΠΙΔΟΦΟΡΟΙ. Μάλιστα κύριε Δήμαρχε.
  • ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ
    ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ10/11/2012 3:52:00 μμ
    ουστ γραμματεις και φαρισαιοι των εδρανων!! πληρωστε πρωτα το πρωσοπικο σας και μετα ζητατε ενισχυσεις!! τα ξενοδοχεια τα κλεισατε το πρωσοπικο σας το χετε απληρωτο!! τα δωρα και τα επιδοματα τα κοψατε με το ετσι θελω!!ΑΛΗΤΕΣ!!
  • KAIΣ ..ΕΡΛΗ...
    KAIΣ ..ΕΡΛΗ...10/11/2012 5:35:00 μμ
    ..ΘΕΛΟΥΜΕ 10 Κ ΟΧΙ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ!!ΤΡΕΧΑ ΠΡΙΝ ΣΕ ΤΡΕΞΟΥΜΕ!
  • ΟΛΑ 10
    ΟΛΑ 1010/11/2012 6:26:00 μμ
    Ε ΡΕ ΓΛΕΝΤΙΑ??????????
  • ΧΑΒΡΑ
    ΧΑΒΡΑ10/11/2012 8:26:00 μμ
    Η Χάβρα των Ιουδαίων ήταν καλύτερη από την συνέλευση των μεγαλοξενοδόχων. Τους άκουσα στην τηλεόραση και ντράπηκα. Αλαλούμ και πάνω τούρλα.Ο καθένας έλεγε ότι του κατέβαινε και όλοι κατηγορούσαν τον Δήμο λες και ήταν παραταξιακή συνέλέυση και όχι συνέλευση παραγόντων του τουρισμού και της οικονομίας.
    • TO AΛAΛOYM, ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ....?
      TO AΛAΛOYM, ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ....?10/11/2012 9:41:00 μμ
      ΠΙΘΑΝΟΝ, ΕΒΛΕΠΕΣ ΑΛΛΗ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ. ΣΤΗΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΗ ΤΩΝ ΞΕΝΟΔΟΧΩΝ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 09/11, ΔΕΝ ΥΠΗΡΞΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΑΛΟΥΜ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΞΕΝΟΔΟΧΟΙ ΣΥΜΦΩΝΗΣΑΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΧΑΘΕΙ Η RYAN AIR ΑΠΟ ΤΟ ΝΗΣΙ ΜΑΣ. ΔΕΙΤΕ ΤΑ ΒΙΝΤΕΟ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ ΚΙΑΡΗ. ΤΟ ΑΛΑΛΟΥΜ, ΠΟΥ ΤΟ ΕΙΔΕΣ..? ΕΙΔΕΣ ΚΑΝΕΝΑΝ ΞΕΝΟΔΟΧΟ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΓΝΩΜΗ..? ΕΙΔΕΣ ΚΑΝΕΝΑ ΝΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΗΝ RYAN AIR..? TI AΛAΛOYM ΕΝΝΟΕΙΣ..? ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑΠΛΑΝΑΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ..?
    • ΧΑΒΡΑ φίλε μου είναι το Δημοτικό Συμβούλιο..
      ΧΑΒΡΑ φίλε μου είναι το Δημοτικό Συμβούλιο..12/11/2012 5:48:00 μμ
      Η Γενική Συνέλευση των ξενοδόχων ήταν μια σοβαρότατη ομόφωνη εκδήλωση και είναι κάτι σπάνιο για τισ μέρες μας.
  • ΕΡΩΤΗΣΗ
    ΕΡΩΤΗΣΗ10/11/2012 8:44:00 μμ
    Μήπως, λέω μήπως,ο Σύλλογος Ξενοδόχων μετατράπηκε σε δημοτική παράταξη για να διεκδικήσει τον Δήμο??? Και ποιός είναι ο αρχηγός της???
  • 100
    10010/11/2012 9:25:00 μμ
    ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ Ο ΕΚΑΤΟΣΤΟΣ??????????????????? ΛΑΜΠΑΔΙΔΡΟΜΙΕΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΜΑΖΕΨΟΥΜΕ ΤΑ ΡΗΜΑΔΙΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ?????????????
  • ΚΑΛΟ
    ΚΑΛΟ10/11/2012 9:51:00 μμ
    ΕΥΣΤΟΧΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΚΑΠΟΙΟΥ. ΓΙΑΤΙ ΑΠΕΙΛΗ Η ΕΤΑΙΡΙΑ ΟΤΙ ΣΤΑΜΑΤΑ ΤΑ ΔΡΟΜΟΛΟΓΙΑ ΕΝΩ ΕΜΕΙΣ ΔΙΝΟΥΜΕ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΑΠΡΙΛΙΟ ΚΑΙ ΟΚΤΩΒΡΙΟ? ΜΠΡΑΒΟ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΓΝΩΡΙΖΩ ΕΥΣΤΟΧΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ!!!!!!!!!
  • TAXIDRIVER
    TAXIDRIVER10/11/2012 11:07:00 μμ
    ΕΥΧΑΡΙΣΣΤΩ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΕΓΡΑΨΑΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΧΟΛΙΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΤΟ ΛΟΓΟ ΠΟΥ ΤΟ ΝΗΣΙ ΜΑΣ ΠΑΕΙ ΚΑΤΑ ΔΙΑΟΛΟΥ.Η ΚΑΧΙΠΟΨΙΑ.Η ΡΟΥΦΙΑΝΙΑ ΚΑΙ Ο ΩΧΑΔΕΛΦΙΣΜΟΣ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΥΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΞΙΟΙ ΤΗΣ ΤΥΧΗΣ ΜΑΣ,ΛΥΠΑΜΑΙ.
  • ΖΗΤΟΥΛΑΣ
    ΖΗΤΟΥΛΑΣ10/11/2012 11:23:00 μμ
    Εάν αυτοί οι κύριοι και οι κυρίες αποτελούν την τρίτη τουριστική δύναμη της χώρας τότε καλά κάνουν οι γερμανοί και οι μέρκελ που έρχονται για να μας σώσουν.
  • ξενοδόχα
    ξενοδόχα10/11/2012 11:29:00 μμ
    πρώτα θα ξοφλήσω αυτα που χρωστώ στο δήμο για οικογενειακη υποθεση..... και απο αυτα που θα μου περισεψουν θα δωσω για τη Ryan Air
  • ΚΑΤΕΡΙΝΑ
    ΚΑΤΕΡΙΝΑ11/11/2012 12:26:00 πμ
    ΠΟΣΟ ΚΟΝΤΟΦΛΑΜΟΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΨΥΧΟΙ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΝ? ΠΟΣΟ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΟΤΙ ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΥΡΙΣΜΟ ΟΛΕΣ ΟΙ ΜΙΚΡΕΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ ΘΑ ΚΛΕΙΣΟΥΝ. ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΕΧΕΤΕ ΑΝΑΡΩΤΗΘΕΙ ΠΟΣΟ ΔΗΦΟΔΟ ΠΛΗΡΩΝΟΥΝ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΞΕΝΟΔΟΧΟΙ? ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΔΕΝ ΑΞΙΖΑΝ 160 ΧΙΛ ΝΑ ΔΟΘΟΥΝ ΣΤΗ RYANAIR? ΑΝ ΗΤΑΝ ΟΜΩΣ ΓΙΑ ΤΟ ΓΙΟ ΤΟΥ ΔΗΜΑΡΧΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ Ε? ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΜΗΝΑ ΚΑΙ ΤΗ ΝΤΙΝΑ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΓΑΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ... ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΑΝΟΡΘΩΓΡΑΦΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΕΙΣΤΕ ...
  • 4.000.000  ΔΗΦΟΔΟ
    4.000.000 ΔΗΦΟΔΟ11/11/2012 8:47:00 πμ
    4.000.000 ΕΥΡΩ ΕΙΣΠΡΑΤΕΙ ΔΗΦΟΔΟ Ο ΔΗΜΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΜΑΓΑΖΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΙΡΑΖΕΙ ΣΤΙΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΕΣ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΟΠΤΙΚΗ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ.ΣΚΕΤΗ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ ΓΙΑ ΤΟ ΝΗΣΙ.
  • TO EXETE KATAΛΑΒΕΙ ΟΤΙ..
    TO EXETE KATAΛΑΒΕΙ ΟΤΙ..11/11/2012 11:26:00 πμ
    ..ΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΣ ΚΟΣΜΟΣ ΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΜΑΣ, ΤΟΣΟ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΑ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ, ΕΣΤΙΑΤΌΡΙΑ, ΚΑΦΕ, ΞΕΝΟΔΟΧΕΊΑ ΚΑΙ ΘΑ ΈΧΟΥΜΕ ΠΕΡΙΣΣΌΤΕΡΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ, ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΔΗΛΑΔΗ Ο ΚΟΣΜΟΣ. ΠΟΣΟ ΔΥΣΚΟΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ? ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΤΕΤΟΙΑΣ ΚΡΙΣΗΣ, ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΤΙ ΕΓΙΝΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΑΣ ΜΗΝ ΕΡΘΕΙ Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ. ΘΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΖΗΜΙΑ ΣΤΗΝ ΚΩ.
  • KOS
    KOS11/11/2012 12:41:00 μμ
    STIN SINEDRIASI TOY ENIEOY FOREA TOYRISMOY O XALKIDIOS KE O DIMARXOS MAS IPAN OTI MEXRI TIN TETARTI THA EXI KLISI TO THEMA TIS RAYAN AIR I TETARTI PERASE GIA NA DOYME TORA TON DIMARXO POY IPE AERITZIDES TO EBED KAI TIN DETAP
  • Καθήκον της Ενωσης
    Καθήκον της Ενωσης11/11/2012 4:10:00 μμ
    Η Ενωση ξενοδόχων καλά κάνει και ζητά από το Δήμο τις 160.000 για τη Rynair όταν μοιράζει απροκάλυπτα τα χρήματα του δήμου στις συνεργατικές. Η Ενωση οφείλει να πιέσει ακόμη και να μηνύσει τους ξενοδόχους που έχουν απλήρωτο το προσωπικό. Είναι και αυτό αρμοδιότητα τους
    • ΟΟΟΟΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΤΙ,
      ΟΟΟΟΟΧΙ ΦΙΛΕ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΚΑΤΙ,12/11/2012 5:56:00 μμ
      Είναι καθήκον των ελεγκτικών μηχανισμών του κράτους να ελεγχουν οποιοδήποτε πρόβλημα τέτοιου είδους. Η Ένωση Ξενοδόχων είναι ένα συνδικαλιστικό όργανο που μόνο συμβουλές και προτροπές μπορεί να κάνει προς τα μέλη της.
  • AΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ
    AΝΟΡΘΟΓΡΑΦΟΣ11/11/2012 4:50:00 μμ
    Μ Η Ν Α ΠΟΛΥΧΡΩΝΟΣ.....ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ...!
  • ΟΙ ΞΕΝΟΔΟΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΛΟΔΟΧΟΙ...
    ΟΙ ΞΕΝΟΔΟΧΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΟΛΟΔΟΧΟΙ...11/11/2012 4:51:00 μμ
    ΤΗΣ ΦΑΣΙΣΤΙΚΗΣ ΤWI ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΥΡΙΕΥΣΕΙ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΜΕ ΤΟ ΣΤΑΝΙΟ..ΚΑΙ ΚΑΤΑΚΛΕΥΕΙ ΤΟ ΒΙΟ ΚΑΙ ΤΗ ΔΟΥΛΕΨΗ ΚΑΘΕ ΝΤΟΠΙΟΥ ΔΙΝΟΝΤΑΣ ΨΙΧΟΥΛΑ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΝΤΑΣ ΔΙΣΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ,ΑΠΕΙΛΟΝΤΑΣ ΚΑΘΕ ΞΕΝΟΔΟΧΟ,ΠΡΑΚΤΟΡΑ,ΚΑΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΠΑΙΝΟΝΤΑΣ ΣΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΠΕΔΙΟ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΜΕΣΩ ΠΡΟΔΟΤΩΝ,ΠΡΟΘΕΣΗ ΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΕΙ ΟΛΑ..ΝΑ ΤΑ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΟΛΑ..ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΟΙ ΔΟΥΛΟΙ ΤΗΣ ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΑΠΙΚΙΟΚΡΑΤΙΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕΣΩ ΤΟΥ ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΑΠΟΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΤΙΚΟΥ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟΥ @#$#$:#$###$#$#$#$##$#$#$΅$##$
  • politis-kw
    politis-kw11/11/2012 6:35:00 μμ
    παιδια τα πράγματα είναι απλά η ΔΕΤΑΠ δινει 160.000 για τα φετινα και 2Χ300000 για το 2013-14 σύνολο 760000 , για κω και ρόδο , ας δεσμευτεί να δώσει το υπόλοιπο απο τα 160 που δεν θα μαζευτεί με τον όρο να φέρει η συμπραξη συμβολαιο απο 01/03 εως 30/11 με 160000.
  • ΜΗΝΑ..
    ΜΗΝΑ..12/11/2012 12:31:00 πμ
    ..ΧΡΟΝΙΑ ΣΟΥ ΠΟΛΛΑ, ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ.
  • Αγγελικη
    Αγγελικη17/11/2012 7:43:00 μμ
    Πιστεύω ότι η συνάντηση έγινε για το καλό του νησιού. Καθε ξενοδόχος προσπαθεί όχι μόνο για το δικό του συμφέρον αλλά για το καλό του τόπου. Καθε ξενοδοχος δίνει δουλειά σε ανθρώπους στο νησί και συμβάλλει άλλος λίγο άλλος πολύ στην ανάπτυξη του τόπου που βρίσκεται. Προσωπικά πιστεύω ότι ολοι μας πρέπει να συμβάλλουμε στην προσπάθεια αυτή και να την υποστηρίξουμε διότι σαμποτάρεται από εταιρείες που θέλουν και παιζουν μονοπολιακά στο κάθε νησί.Ελπίζω να υποστηριχθεί και απο τον Δημο!
  • Αγγελική Παλατσιδη
    Αγγελική Παλατσιδη17/11/2012 7:58:00 μμ
    Νομιζω οτι γινεται μια σημαντική προσπάθεια από την ένωση για το καλό του νησιού. Υπαρχει πίκρα και αγανάκτηση από πολλούς αλλά μην ξεχνουν ότι στην ανάπτυξη ενός τόπου συμβάλλουν λίγο και οι ξενοδοχοι δίνοντας δουλειά σε αρκετους συνανθρώπους!! Αν θέλουμε να μην υπάρχει μονοπώλιο στον τόπο πρεπει να χειροκροτησουμε και να συμβάλουμε στην προσπάθεια αυτη. Ελπίζω ο Δημος που θέλει το καλό του τόπου να συμβάλλει και νομίζω αν αντιληφθεί ποσο σημαντικη είναι αυτή η προσπάθεια θα βοηθήσει!
  • miumiu 福岡
    miumiu 福岡24/10/2013 3:29:00 μμ
    楽天 バッグ miumiu 福岡 http://www.analiz3.com/miu-miuミュウミュウ-mq5y-1.html/