ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ: Κύριοι σύμβουλοι, ας σταματήσει η τρομοκράτηση στην πιο όμορφη & κοντινή παραλία μας...

ΕΛΕΥΘΕΡΕΣ ΠΑΡΑΛΙΕΣ

Aγαπητοι συμβουλοι του νησιου μας.

Στο προαγγελμα της νεας τουριστικης σεζον, θα ηθελα να επανεξετασετε ενα πολυ σοβαρο θεμα, για πολλους συμπολιτες μας, το οποιο απασχολει αρκετα χρονια. Ειναι η εκμεταλευση των παραλιων μας.

Που; Απ την ΔΕΗ εως την Αβικω. Δεν λεω για την εξαπλωση των ομπρελλων και καθισματων, αλλα για τα επικινδυνα για τον κοσμο, αυτοαποκαλουμενα, θαλασσια σπορ!!! Σαν γειτονας εχω δει με τρομο, σε αυτα τα νερα, στα οποια κολυμπαω απο παιδι, τα ταχυπλοα που χρησιμοποιουν με μεγαλη ταχυτητα αναμεσα απο τον κοσμο, να οδηγουν με μεγαλη επικινδυνοτητα. Επιτελους πρεπει η δημοτικη αρχη και το λιμεναρχειο, πριν δωσουν τις αδειες, τωρα και οχι αυριο, να αναιρεσουν οποιαδηποτε τετοια πρωτοβουλια.

Ας κηρυξουν αυτη την υπεροχη και πλυθυσμιακη παραλια, NATURA. Ας αναβαθμιστει η περιοχη ξανα. Να κολυμπαμε με την ησυχια μας και να απολαμβανουμε την θαλασσα αντι να κοιταμε πισω μας αν μας ερθει στο κεφαλι κανενα θαλασσιο σκαφος. Για μας και τα παιδια μας, αλλα και των τουριστων, ιδιαιτερα, ας σταματησει αυτη η τρομοκρατηση στην πιο ομορφη και κοντινη παραλια του νησιου μας.

Ευχαριστω

ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ

  • Τελευταία Ενημέρωση: 24/2/2013 1:11:55 πμ
    Λέξεις κλειδιά: ελευθερες παραλιες,παραλιες,αναγνωστης για παραλιες
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • !!!!!!!
    !!!!!!!21/2/2013 3:56:00 μμ
    ΕΤΣΙ ΑΚΡΙΒΩΣ.....ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΛΑ ΑΥΤΑ....
  • Αγαπητέ φίλε
    Αγαπητέ φίλε21/2/2013 4:25:00 μμ
    Κοντινή είναι η παραλία πιό όμορφη δεν είναι. Απλά εσύ θέλεις να πηγαίνεις τα παιδάκια σου και ας πάνε τα θαλάσσια σπορ κάπου αλλού που να μην σε ενοχλούν. Έλα όμως που σε αυτή την παραλία πάει όλη η νεολαία των αλλοδαπών τουριστών μας που μένει στα διαμερίσματα της πόλης και το βράδυ πάει στα μπαράκια και όλη την ημέρα κυκλοφορεί με ποδήλατα και τρώει στα φαστφουντάδικα. Αλλά τι σε νοιάζει εσένα τι θα κάνουν όλοι αυτοί;
  • ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ Σ ΕΝΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ..........
    ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΕ Σ ΕΝΑ ΕΠΩΝΥΜΟ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΟ..........21/2/2013 6:15:00 μμ
    ,,,ΠΡΟΟΡΙΣΜΟ!ΜΟΝΟΝ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΙΠΑΡΞΟΥΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΞΕΙ ΠΡΩΤΑ ΠΡΩΤΑ -ΔΗΜΑΡΧΟΣ-!!!!!!!!ΕΝΑΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΔΙΚΑΙΟΣ,ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΟΜΑΤΙΚΑ!ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΙΣΕΡΛΗΣ!...ΠΟΥ ΞΕΠΟΥΛΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΜΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΚΑΥΣΗΜΑ!!!!!!!!!
    • λαουρα
      λαουρα22/2/2013 10:53:00 πμ
      θα πρεπει καποια στιγμη ο δημαρχος να καταλαβει ότι πρεπει να σπασει τα αβγα για να κανει ομελετα
  • τωρα...
    τωρα...21/2/2013 7:26:00 μμ
    φιλε ψωνισες απο σβερκο πιασε την αβερωφ πορτα πορτα και πες στους μαγαζατορες την ιδεα σου εαν φτασεις μεχρι το πρωην ελενας house ζωντανος τυχερος θα εισαι.
  • ΜΠΑΡΜΠΑ-ΣΟΥΛΗΣ
    ΜΠΑΡΜΠΑ-ΣΟΥΛΗΣ21/2/2013 9:11:00 μμ
    ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ. ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΦΕΤΟΣ ΤΗΝ ΔΕΟΥΣΑ ΠΡΟΣΟΧΗ.
  • ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΧΟΛΙΑ
    ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΧΟΛΙΑ21/2/2013 9:53:00 μμ
    μπορεί να καταλάβει κανείς το ΥΨΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ τουρισμού που μας αρμόζει.
  • μους τακτας
    μους τακτας21/2/2013 11:09:00 μμ
    αλλα και αλλα, οσοι εχουν τα θαλασσια σπορ εχουν σημαδουρες ετσι δεν υπαρχει θεμα.... τωρα εννοειτε οτι αυτη που εχουν κριςκραφτ δεν ειναι μαλακες. υ.γ ασε που σε εχω βγαλει και ακυρο γιατι απλα λες κατι χωρις να εχεις αποδειξης αλλα ουτε και ονομα/επιθετο... κ. αναγνωστη ( παμε παρακατω )
    • ΜΑΘΕ ΛΙΓΗ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ
      ΜΑΘΕ ΛΙΓΗ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ21/2/2013 11:45:00 μμ
      Καλό κάνει...
      • μους τακτας
        μους τακτας22/2/2013 4:35:00 μμ
        ναι ειδαμε και εσας που εχετε τελειωσει 20 χρονια στα θρανια ( παμε παρακατω )
    • Έλα ρε Μους...
      Έλα ρε Μους...23/2/2013 3:02:00 πμ
      Ο αναγνώστης είναι ο ......που τον πείραζαν και οι τιμές του σινεμά! Κομπλεξικός άνθρωπος που δεν έχει τι να κάνει από το να κράζει τους πάντες. Το έχει δει αρθρογράφος!
  • Εμενα
    Εμενα22/2/2013 7:53:00 πμ
    αυτο που με ενοχλει μεχρι αηδειας ειναι τα χρωματα στις ομπρελες!κοκκινο πρασινα πορτοκαλι σε αυτο το υπεροχο κομματι της φυσης !!!τι απαισια!!καλα αυτοι δεν το καταλαβαινουν, ενα υπευθυνος δεν μπορει να επιβαλει την ομπρελα σε χορτο η καλαμι να μην χαλαει την ομορφια?μπορει θαρρω σε βαθος χρονου!!!ας επιβλιθει,μεσα σε δυο χρονια να αλαχθουν ολες!!!και στην πανεμορφη Κεφαλο!!!αλλο αισχος και κει!!!!Υπηρεσια καλαισθησιας πρεπει να κανει ο δημος!!!!!
  • σους λακτας
    σους λακτας22/2/2013 12:44:00 μμ
    μακαρι να ελευθερωθει το νησι απο αυτους που το κατελαβαν με την ανοχη του τοσα χρονια λαικιστη δημαρχου
    • μους τακτας ( σους λακτα )
      μους τακτας ( σους λακτα )22/2/2013 4:41:00 μμ
      μαλιστα, ενταξει εδω δεν σου φταει ο δημαρχος και καθε δημαρχος, μην λεμε αλλα και αλλα..
  • ο μονος ...
    ο μονος ...22/2/2013 8:40:00 μμ
    ... που εχει εκει απο κατω την πιο περιποιημενη παραλια ειναι ο καρπουζας!!!!! ωραιες ψαπλωστρες ξυλινες και ομπρελες και απο το απογευμα και μετα καθαριζουν την παραλια στρωνουν την αμμο και μαζευουν τις ομπρελες. το πιο ωραιο σημειο για καφε, ποτο, φαι και θεα!!!!!!
    • Βέβαια με σαντιγύ στριπτίζ
      Βέβαια με σαντιγύ στριπτίζ23/2/2013 4:02:00 πμ
      ...Απέναντι από Εκκλησία και με επιδόρπιο ξυλοδαρμούς πρακτόρων ,καμάκια μέσα στο δρόμο,προστασίες,και κατευθυνόμενους πελάτες(με παταδοχή δημόσια παρακαλώ). Μερικά απ τα παραλιακά μαγαζιά υποβάθμισαν την ποιότητα όχι με τις ομπρέλλες και τα χρώματα αλλά με το τσάμπα,τους κράχτες και τις γυφτοπροσφορές στα είδη φαγητού και ποτού.Μια επαγγελματική ισονομία και δικαιοσύνη που βγάζει μάτια.Σε λίγο θα βάλουν και κουρτίνες όπως στο Αμστερναμ.Η ποιότητα σ όλο το μεγαλείο της.
  • ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ
    ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΥΘΥΝΗ23/2/2013 4:26:00 μμ
    Την ευθυνη για ολα αυτα τα ευτραπελα θα πρεπει να αναλαβει με αυστηροτητα η δημοτικη αρχη, η αστυνομευση, αλλα και η λιμενικη αρχη.
  • Τα πράγματα θα γίνουν χειρότερα
    Τα πράγματα θα γίνουν χειρότερα 24/2/2013 2:19:00 πμ
    Γιατί η διαπλοκή και η διαφθορά σε τοπικό επίπεδο είναι στο ανώτατο σημείο.Δεν μιλώ μόνο για τη Δημαρχιακή διακυβέρνηση,αλλά για όλο το φάσμα των τοπικών εξουσιών.Ένας οίκος ανοχής με πρωταγωνιστές άτομα που μπορεί να μην είναι πολιτικοί,αλλά απλοί υπάλληλοι σε πόστα που έχουν επιρροή.Ρωτήστε και τον Φουντωμένο πόσο κοινωνικά δίκαιος και επαγγελματικά ισόνομος ήταν!!Ολόκληρες περιοχές σαμπόταρε χάριν δικών του.Πραγματικά αδιάφθορος.Αυστηρός με τους μικρούς και γενναιόδωρος με τα δικά του τζάκια!
  • 1
    116/4/2013 11:49:00 πμ
    1
  • 1