ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Aegeanews.gr
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

Λάβρος ο Π. Αβρίθης: " Αντί να μιλούν για ΓΑΙΟΡΑΜΑΤΑ & οράματα οι μηχανικοί του ΤΕΕ, ας μας πουν για την ελεεινή & αλγεινή εικόνα που έχουν χτίσει τα βουνά..."

Π. ΑΒΡΙΘΗΣ   ''  ΑΝΤΙ ΝΑ ΜΙΛΟΥΝ ΓΙΑ ΓΑΙΟΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΡΑΜΑΤΑ ΟΙ ΜΗΧΑΝΙΚΟΙ ΑΣ ΜΙΛΗΣΟΥΝ ΚΑΠΟΤΕ  ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΕΕΙΝΗ ΑΛΓΕΙΝΗ ΕΙΚΟΝΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΚΤΙΣΕΙ ΤΑ ΒΟΥΝΑ. ΤΗΝ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ ΑΘΛΙΑ .ΚΑΙ ΑΣ ΑΦΗΣΟΥΝ ΤΙΣ ΣΚΟΠΙΜΟΤΗΤΕΣ ...

......ΑΣ ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΤΑΙ Η ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΓΝΩΣΗ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑ ΤΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΣΤΑΜΑΤΑΚΗ ΚΑΙ ΦΑΝΑΡΑ"

"Ας αφήσουν τις σκοπιμότητες,  τις μεμψιμοιρίες και να μη ψηφοθηρούν  και ας δούμε την ουσία ώστε να υλοποιηθεί η πράξη εφαρμογής και να σταματήσει η ελεεινή αλγεινή εικόνα, να έχουν κτιστεί τα βουνά μέχρι πάνω,  την οποία εικόνα το ίδιο το ΤΕΕ θα έπρεπε να έχει σχολιάσει. Γι αυτή την αισχρή οικολογικά όψη  δε θα μιλήσουν ποτέ , αντί να μιλούν για ΓΑΙΟΡΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΡΑΜΑΤΑ ......"
  διερωτήθηκε μιλώντας  στην ΕΡΑ και την Π. Βερβέρογλου, ο  πρόεδρος του δικηγορικού συλλόγου Κω Παναγιώτης Αβρίθης, αναφορικά με τις τελευταίες εξελίξεις στο χωροταξικό  σχεδιασμό του νησιού.
'' Αυτό που κατάλαβα , πρόσθεσε ο πρόεδρος του δικηγορικού συλλόγου,είναι πως με σοβαρή προσπάθεια του Γιώργου Κοπάδη κατορθώθηκε για πρώτη φορά,ώστε  το Υπουργείο Δικαιοσύνης να συνηγορήσει ουσιαστικά και να παρέμβει ο δήμος βοηθητικά για τη μεταγραφή της πράξης εφαρμογής.
Δε συζητήσαμε ποτέ για ΓΑΙΟΡΑΜΑ ,. η πράξη εφαρμογής είναι ζήτημα υπαρκτό. Συζητήσαμε με δυο μηχανικούς του δήμου που θεωρώ έγκριτους,  με τεράστια πείρα και γνώση τους κυρίους Σταματάκη και Φανάρα και με τη προϊσταμένη του Κτηματολογίου που ζήτησε ακόμα ένα άτομο και ο δήμος προσφέρθηκε να διαθέσει, προκειμένου να αρχίσει η μεταγραφή.
Θεωρώ  και δηλώνω δημόσια και απερίφραστα ότι αυτά τα δύο πρόσωπα και ας μην υποτιμάται  το κύρος τους'', επεσήμανε ο κ. Αβρίθης,'' με τη τεράστια γνώση και πείρα που έχουν  μπορούν να αρχίσουν  πρακτικά να μεταγράφουν από το οικοδομικό τετράγωνο  ΈΝΑ  και να νομιμοποιήσουν σιγά-σιγά τη πράξη εφαρμογής,με τη συνδρομή του προσωπικού του Κτηματολογίου ..
Απαντώντας και σε ερώτημα σχετικό με την αμφισβήτηση από το πρόεδρο του ΤΕΕ Ιάκωβο Γρύλλη ( στη πρόσφατη συνέντευξη τύπου) του εγγράφου του Υπ. Δικαιοσύνης προς το δήμο ώστε να προχωρήσει  η διαδικασία..παρατήρησε   '' δηλ. πρόκειται για πλαστογραφημένο έγγραφο ; ''    και επανέλαβε ακόμα μια φορά '' να αφήσουν τις σκοπιμότητες και τις πολιτικές και να κοιτάξουν την ουσία.'' ..
  • Τελευταία Ενημέρωση: 8/6/2013 1:30:33 μμ
    Λέξεις κλειδιά: Αβριθης,Αβριθης κατα μηχανικων,Αβριθης για ΤΕΕ,Αβριθης για Γρυλλη,μηχανικοι ΤΕΕ,απαντηση ΑΒΡΙΘΗ στο ΤΕΕ,κτηματολογιο,χωροταξικος σχεδιασμος
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
$count Σχόλια
  • Γεωργια Φ.
    Γεωργια Φ.6/6/2013 3:32:00 μμ
    Απλα μπράβο στον κύριο Αβριθη που είπε τα πράγματα οπως ειναι.
    • ΧΑΙΡΟΜΑΙ κυρία γεωργια Φ
      ΧΑΙΡΟΜΑΙ κυρία γεωργια Φ6/6/2013 3:57:00 μμ
      που παραδεχεστε πως καποιοι χτισανε τα ΒΟΥΝΑ.κατι ΤΡΙΟΡΟΦΑ μουρλια!!! φυσικα και εσεις για το ΑΣΦΕΝΔΙΟΥ μιλατε. ετσι δεν είναι;;;;;;;;
      • Γεωργια Φ
        Γεωργια Φ6/6/2013 4:14:00 μμ
        Οχι δεν μιλάω για το ασφενδιου
        • προς κυρία γεωργία Φ
          προς κυρία γεωργία Φ6/6/2013 7:16:00 μμ
          εγω νομιζω οτι μόνο το ΑΣΦΕΝΔΙΟΥ φτανει για να πάνε στον αγύριστο όλοι αυτοί που στηριξες στις εκλογές, για βολευτείς οπως τόοοοοσα χρόνια !ΤΑ ΤΡΙΟΡΟΦΑ του θεοδοσακι ενοεί ΟΛΟΣ ο κοσμος οταν ακούει χτισμενα βουνά......θα το καταλαβεις στις επομενες εκλογες! 11 μήνες μεινανε......
          • ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, αλλά εν γνώσει σου λες ΨΕΜΑΤΑ….
            ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ, αλλά εν γνώσει σου λες ΨΕΜΑΤΑ…. 6/6/2013 7:54:00 μμ
            Οι μηχανικοί που αναφέρεις καθόλα άξιοι και γνώστες του αντικειμένου…. Με το ΓΑΙΟΡΑΜΑ όμως ΚΑΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ. Διάβασε προσεχτικά τον κατάλογο των μελών της συνεργατικής και θα δεις ότι από τους 18 οι περισσότεροι φίλοι και συγγενείς «γεώμηλα» είναι σαν τον γιό του Δημάρχου τον οργανοπαίχτη και την παρέα τους και καμιά σχέση και γνώση δεν έχουν με τις πράξεις μεταγραφής στο κτηματολόγιο. Τώρα εσύ «ΠΡΟΕΔΡΕ» υπερασπιζόμενος την νομιμότητα και ΧΑΙΔΕΥΟΝΤΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΚΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΩΝ για τους λόγους σου επιθυμείς το κτηματολόγιο να το διαβαίνουν κάθε καρυδιάς καρύδι , να παίρνει στα χέρια τους φακέλους ιδιοκτησιών και να τους βγάζει τα μάτια…. Για τους Μηχανικούς καλά τα λες, κάνουν τα κέφια των πελατών τους και κάνουν ότι δεν βλέπουν τις παρανομίες, μερικοί δε προτρέπουν τους πελάτες τους για τριώροφα αλλά και η ΦΑΡΑ των Δικηγόρων δεν πάει πίσω…. Όλο αναβολές είστε μεταξύ σας και καμιά υπόθεση δεν τελειώνει εάν δεν ξεζουμιστούν οι αντίδικοι…
          • Περαστικος
            Περαστικος6/6/2013 8:32:00 μμ
            Για τα αυθαίρετα του Ηλία τσιμπυδια ε;
          • ΚΩΣ
            ΚΩΣ7/6/2013 5:45:00 μμ
            ΑΓΡΙΕΨΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ.ΧΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΕΛΙΑ,ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΚΛΑΜΑΤΑ ...ΕΠΟΝΤΑΙ.ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΥ ΚΛΑΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΑΡΧΗΓΟΥ ΤΟΥΣ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΤΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ...
            • είναι μακριά η Αυστραλία;
              είναι μακριά η Αυστραλία;7/6/2013 6:00:00 μμ
              πιό μακριά από την Εσθονία;
      • Έχεις δίκιο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ «ΠΡΟΕΔΡΕ» ευκαιρία να ακουστείς …
        Έχεις δίκιο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ «ΠΡΟΕΔΡΕ» ευκαιρία να ακουστείς …6/6/2013 8:03:00 μμ
        Πράγματι αλγεινή εικόνα τα τριώροφα και τα δεκαόροφα, στον Ασώματο, το Ψαλίδι, Πάνω στα ΒΟΥΝΑ αλλά και ΚΑΤΩ από τα ΒΟΥΝΑ όταν κάποιοι ΝΕΟΠΛΟΥΤΟΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ βγάζουν άδεια για 200 μέτρα και κατασκευάζουν ΒΙΛΑΡΑ 400 και βάλε μέτρα…. ΕΣΥ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟ ΞΕΡΕΙΣ από ΠΡΩΤΟ ΧΕΡΙ!!!!!!
        • ΠΕΣ μας και για  τις ΧΡΗΣΙΚΤΗΣΙΕΣ  «ΠΡΟΕΔΡΕ»!!!!!!!
          ΠΕΣ μας και για τις ΧΡΗΣΙΚΤΗΣΙΕΣ «ΠΡΟΕΔΡΕ»!!!!!!!6/6/2013 8:27:00 μμ
          ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ από γνωστή επιστημονική ΦΑΡΑ να ΠΛΟΥΤΙΖΟΥΝ με την μέθοδο της ΧΡΗΣΙΚΤΗΣΙΑΣ????…. Ξέρεις τίποτα « πολιτευόμενε ΠΡΟΕΔΡΕ του συλλόγου που παλεύει για την ΝΟΜΙΜΟΤΗΤΑ????? ΠΑΝΤΩΣ ονόματα δεν ακούμε .... θα επέμβει κανένας ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ για το ΣΙΝΑΦΙ σου ?????? ΟΜΕΡΤΑ στους παρανόμως Πλουτήσαντες , κάνετε όλοι ΜΟΥΓΚΑ και ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕΤΑΓΡΑΨΕΤΕ τις Δικαστικές αποφάσεις ΧΡΗΣΙΚΤΗΣΙΑΣ με ανθρώπους που δεν θα παίρνουν χαμπάρι…. Να κουκουλωθούν οι παρανομίες της ΦΑΡΑΣ……
      • ΑΠΙΣΤΟΣ
        ΑΠΙΣΤΟΣ7/6/2013 5:42:00 μμ
        Η ΚΑΛΙΤΕΡΗ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΑΡΧΗ.ΟΡΑΜΑ ΚΙΝΗΣΗ ΠΟΛΙΤΩΝ.Κ ΚΩΣΤΑΣ ΚΑΙΣΕΡΛΗΣ
    • ΚΩΣ
      ΚΩΣ6/6/2013 4:12:00 μμ
      ΠΕΣ ΤΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ.ΑΦΟΥ ΤΑ ΚΟΝΟΜΙΣΑΝ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΙΣ ΠΑΡΑΝΟΜΙΕΣ ΤΟΥΣ ΤΩΡΑ ΑΦ ΤΕΡΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΑΡΠΩΘΟΥΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΟΦΕΛΗ ΑΠ ΤΗΝ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ,ΑΦΕΤΕΡΟΥ ΔΕΝ ΑΦΗΝΟΥΝ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΤΑ 20 ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ.ΟΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΤΗ ΤΟΥΣ. ΑΙΣΧΟΣ.ΠΟΙΟΣ ΛΟΓΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΑ ΤΟΥΣ ΠΙΣΤΕΨΕΙ.
    • ΚΩΣ
      ΚΩΣ6/6/2013 7:01:00 μμ
      ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ ΑΡΧΗΓΕ,ΠΕΣ ΤΑ .ΕΣΥ ΝΑ ΚΑΤΕΒΕΙΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΙΣΕΡΛΗ. ΘΑ ΣΑΡΩΣΕΙΣ.ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΘΑ ΠΡΟΣΦΕΡΕΙΣ.
    •  Ειδικότης  ΜΑΣ
      Ειδικότης ΜΑΣ7/6/2013 1:37:00 πμ
      ΑΘΩΩΣΗ....... Ξέρετε εσείς ....
      • εγώ ξέρω ξερω ξερω, κύριε θα το πω ,μη με κόψεις
        εγώ ξέρω ξερω ξερω, κύριε θα το πω ,μη με κόψεις7/6/2013 1:52:00 πμ
        Αθωώνει τους ν.......
        • Το παπόρι απ'την Περσία
          Το παπόρι απ'την Περσία7/6/2013 2:02:00 πμ
          πιάστηκε στην Κορινθία
    • ΓΕΩΡΓΙΑ Που ήθελες να γράψεις?
      ΓΕΩΡΓΙΑ Που ήθελες να γράψεις?7/6/2013 12:12:00 μμ
      Πάλι λάθος έγραψες Φου αντί Που Γεωργία μου βολεμένη συνταξιούχα......
  • αντιμαχεια
    αντιμαχεια6/6/2013 3:46:00 μμ
    Μπραβο προεδρε ετσι καθαρα και απλα να τα λες γιατι μας μπερδεψε πολυ ο Γρυλλης.
  • Αβράμυθας
    Αβράμυθας 6/6/2013 3:59:00 μμ
    ωρέ παλληκάρια, γρυλλίζει η φράτζα του καρπουζιού όταν πέφτει ζάχαρη;
    • ΚΡΙΤΗΣ
      ΚΡΙΤΗΣ7/6/2013 5:41:00 μμ
      ΑΒΑΣΤΑΧΤΟΣ ΠΟΝΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΛΑΜ@ΓΙΑ ΤΟΥ ΚΥΡΜΙΤΣΗ...
  • Κε Αβρίθη
    Κε Αβρίθη6/6/2013 4:02:00 μμ
    Τα τέρατα στα βουνά να τα πείτε στον φίλο σας αντιδήμαρχο μηχανικό!!!! Αυτός δεν είναι που εναντιώθηκε στον Κυρίτση γιατί ώς Δύμαρχος δεν του νομιμοποιούσε αυθαίρετα που έβγαζαν μάτι? Αυτός δεν είναι που ύψωσε το τέρας στον Ασώματο? Σε λάθος ανθρώπους τα λές. Στους Πολιτικούς σου φίλους να τα λές....
    • προς τους παραπανω, δηλαδη χριστο και γιωργο
      προς τους παραπανω, δηλαδη χριστο και γιωργο6/6/2013 6:35:00 μμ
      να μην ανοιξει το στομα της η γυναικα εκει στην αγια τριαδα που την σταυρωσες σαν τον χριστό γεωργιε για να της φας το οικοπεδο να το κανεις αντιπαροχη (γνωστη σου τεχνη). που θα πας να κρυφτεις αρχιψευταρε; γι αυτο δεν ηθελες να της δωσεις την βεβαιωση για το παλιο της σπιτι εκει που γενηθηκε και μεγαλωσε ε; γιατι το ηθελες για σενα και δεν σου εκαμε την χαρη. ενας συγγενης της γυναικας που σε περιμενει απο τοτε... ξερεις εσυ...
      • ΘΕΟΣΟΣΗ χωρίς ΝΤΡΟΠΗ ΞΕΒΡΑΚΩΝΕΣΑΙ
        ΘΕΟΣΟΣΗ χωρίς ΝΤΡΟΠΗ ΞΕΒΡΑΚΩΝΕΣΑΙ 6/6/2013 8:55:00 μμ
        Σε έχουν πάρει χαμπάρι τριώροφε ΛΟΥΜΠΟΥΝΑ μια και τα ίδια γράφεις πάντα… ΛΑΣΠΕΣ-ΛΑΣΠΕΣ-ΛΑΣΠΕΣ θα σε ΘΑΨΟΥΝ τα καμώματα σου.
  • Ρε Παναγιώτη
    Ρε Παναγιώτη6/6/2013 4:04:00 μμ
    Σε παρακαλώ πολύ όταν μιλάς για πολιτικές σκοπιμότητες να κοιτάς στον κα.....η και να φτύνεις!!
  • ψαλιδι
    ψαλιδι 6/6/2013 4:20:00 μμ
    ΚΥΡΙΤΣΙ ΠΕΣ ΑΛΕΥΡΙ¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨Η ΟΜΑΔΑ ΑΒΡΙΘΗ,ΚΑΙ ΑΣΛΑΝΗ, ΣΕ ΓΥΡΕΥΕΙ!!!!!!!!!!! ΩΧ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙ ΜΑΘΑΙΝΩ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ Ο ΚΑΙΣΕΡΛΗΣ ΝΟΕΜΒΡΙΟ ΩΧ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ !!!ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ Η ΔΥΟ ΑΠΟ ΤΡΙΓΩΝΟ ΚΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ?? ΚΥΡΙΤΣΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • προσ ψαληδι
      προσ ψαληδι 6/6/2013 11:06:00 μμ
      σοβαρα πρΩσοπα ΨΕΦΤΕΣ ΔΟΙΚΙΓΟΡΙ
  • Περαστικός προς νούμερο 2
    Περαστικός προς νούμερο 26/6/2013 4:22:00 μμ
    Εκει στη λαμπη το τριορωφο ξενοδοχείο με τα υπόγεια διαμερισματα και το ασφαλτοστρωμενο ιδιωτικό πάρκινγκ του κ. της δυναμης αλλαγης μας πειράζει η οχι
    • ρε  ΒΟΔΙ
      ρε ΒΟΔΙ6/6/2013 7:22:00 μμ
      στην πολη τόσο δικαιούσαι να κτίσεις.ΖΩΟ Ε ΖΩΟ στο βουνό ομως ρε ουφο;;;;; αντι να θυμωνεις και εσυ για τον τόπο σου τους υπερασπιζεσαι κιολας. ΑΕΙ ΣΙΧΤΙΡΙ ΒΛΗΜΑΤΑ!
      • Προς 19
        Προς 196/6/2013 11:11:00 μμ
        Το θεμα δεν ειναι ποσά δικαιουσαι το θεμα ειναι τι άδεια εχεις και τι έχεις χτίσει....για παράδειγμα ισόγειο με πρώτο.αλλα έχεις και υπόγειο και όχι σαν αποθήκες αλλα σαν Διαμερισματα πολυτελείας.αααα και στο υπόγειο πηγαίνεις κατεβαίνοντας ενα σκαλοπάτι.
        • Έλα ρε μεγάλε,
          Έλα ρε μεγάλε, 7/6/2013 5:33:00 μμ
          Αυτά τα θέματα έχουν λυθεί για όλη την Κω. Όχι μόνο για το ψαλίδι. Αυτά τα θέματα τα έχει λύσει ο Αβραμόπουλος. Όλοι οι ξενοδόχοι πλήρωσαν αυτό που έπρεπε και έκαναν αλλαγή χρήσης. Δεν στέκει καθόλου αυτό που λές. Γιαυτό και δεν σας δίνει και κανένας σημασία. ΑΝ νομίζατε ότι έτσι θα κολήσει ο Σιφάκης είστε για τα μπάζα!!
    • Αφού δεν σου δίνει σημασία κανένας
      Αφού δεν σου δίνει σημασία κανένας6/6/2013 11:00:00 μμ
      Γιατί όλοι ξέρουν ότι δεν υπάρχει τίποτε στην Λάμπη... γιατί συνεχίζεις? Δεν υπάρχει να ρίξεις στον Ηλία τίποτε ρε μεγάλε. Γραμμένους σας έχει και ο ίδιος
  • Άσε Ρε Αβριθη
    Άσε Ρε Αβριθη6/6/2013 4:24:00 μμ
    Απάντησε μας σε παρακαλώ αν πίστευες πότε ότι θα έκαναν την μεταγραφή οι ανεπαγγελτοι γιατί οι μηχανικοί που αναφέρεις δεν ανήκουν στο ΓΑΙΟΡΑΜΑ είναι υπάλληλοι, αλλά την μεταγραφή την κάνει η ΓΑΙΟΡΑΜΑ. Σε Αυτά περί βουνών έχεις δίκιο αλλά καλοί και κακοί επαγγελματιες υπάρχουν σε κάθε κλάδο, όπως υπάρχουν καλοί και κακοί δικηγόροι, όπως βέβαια και αχορταγοι ιδιοκτήτες. Πριν σπεύσεις παρορμητικά, ως συνήθως να καταδικάσεις ωφειλεις να ρωτήσεις να μάθεις τι είχε προτείνει το ΤΕΕ και πως αντιμετωπιστηκε. Τουλάχιστον ως νομικός σύμβουλος του δημάρχου ωφειλες να τον προστατεψεις από πατάτες τέτοιου τύπου.
    • ΔΙΚΑΙΟΣ
      ΔΙΚΑΙΟΣ7/6/2013 6:22:00 μμ
      ΑΒΡΙΘΗ ΜΑΖΙ ΣΟΥ.ΠΕΣ ΤΑ .ΕΙΣΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ ΠΡΟΕΔΡΟΣ..ΕΥΓΕ
  • ΚΑΣΤΡΟ
    ΚΑΣΤΡΟ 6/6/2013 4:27:00 μμ
    ΚΥΡΙΤΣΙ ΜΑΖΕΨΕ ΤΟΥΣ ΕΚΕΙ ΣΤΟ ΤΕΕ ΠΑΛΙ Μ.....................ΙΑ ΕΚΑΝΕΣ...ΑΚΟΜΑ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ ΚΥΡΙΤΣΙ ΕΧΕΙΣ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ ΠΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΝΕΙΣ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ!!!!!!!!!!!ΚΡΙΜΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ ΕΛΠΙΔΕΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙΣ ΔΗΜΑΡΧΟΣ..ΜΕ ΤΟΝ ΑΒΡΙΘΗ ΤΑ ΕΒΑΛΕΣ <<<<<<<<<<<<<ΆΣΤΟ ΚΥΡΙΤΣΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙΣ ΟΧΙ ΓΙΑ ΑΥΣΤΡΑΛΙΑ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΓΙΑ ΚΟΥΒΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ
    ΠΡΟΕΔΡΑΡΑ6/6/2013 5:58:00 μμ
    ΛΙΓΑ ΤΟΥΣ ΕΙΠΕΣ
  • είμαστε
    είμαστε6/6/2013 6:36:00 μμ
    μια ωραία ατμόσφαιρα είμαστε
  • ωωωωωωωωω κυριε αβριθη
    ωωωωωωωωω κυριε αβριθη6/6/2013 8:03:00 μμ
    μονο τα κτισματα βλεπεται στα βουνα? υπαρχουν και κατι φουντες ετοιμες για θερισμο, φουντες που θεριζουν ψυχες.
  • ΔΗΜΑΡΧΕ
    ΔΗΜΑΡΧΕ6/6/2013 8:10:00 μμ
    ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ ΠΡΟΧΩΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΙΣΩ ΕΧΕΙΣ ΣΤΕΛΕΧΗ ΑΞΙΟΛΟΓΑ ΣΤΗΝ ΔΗΜΑΡΧΙΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΙΚΈΣ ΠΌΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΕΛΟΥΝ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΤΑ ΤΙΣ ΣΕΒΟΝΤΑΙ
  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ 6/6/2013 8:13:00 μμ
    ΝΑΚΟΙΝΩΣΕ ΤΗΝ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ ΣΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΠΟΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΤΟΝ ΚΥΡΜΙΤΣΗ
  • Προς κυρία ΚΩΣ.....ΤΑ
    Προς κυρία ΚΩΣ.....ΤΑ6/6/2013 8:31:00 μμ
    Μπρε καλώς τη την κυρά! Υπερασπίσου τον γιο-οραμα και την παρέα! Σε κατανοούμε απόλυτα που έχασες τα 160.000 χιλιαρικάκια!!!!!!! Πώς θα κάνουμε τώρα και το επόμενο λίφτινγκ;;;;;;; Αυτό κι αν είναι πρόβλημα!
    • Σιγά μην έχει ανάγκη!!
      Σιγά μην έχει ανάγκη!!7/6/2013 5:36:00 μμ
      όχι το λιφτινγ.... αυτό το θέλουμε και μάλιστα γερό!! Αλλάξαμε και την ηλικιακή κλίμακα βλέπεις σε προτιμήσεις. Αυτό που δεν έχουμε ανάγκη είναι τα φράγκα... τόσα βγάζουμε από την Αίγλη!! Σιγά!!
    • ΚΩΣ
      ΚΩΣ7/6/2013 5:53:00 μμ
      Η ΚΥΡΙΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΥΡΙΟΣ..ΠΛΑΚΑ ΕΧΕΤΕ..ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΗΤΤΑ ΑΚΟΜΑ ΘΑΝΕ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ...Ο ΧΡΟΝΟΣ ΤΑ ΓΙΑΤΡΕΥΕΙ ΟΟΟΛΑ.ΕΞΑΛΛΟΥ ΕΧΕΤΕ Κ ΕΜΠΕΙΡΙΑ..
  • Και αναρωτιούνται όλοι...
    Και αναρωτιούνται όλοι...6/6/2013 9:12:00 μμ
    Λάβρος ή Λάθος; Ιδού το ερώτημα! Γιατί κάνει πως δεν ξέρει ο κύριος που ξαφνικά ομιλεί, που είναι και νομικός για το γιοραμα; Γιατί κάνουν τώρα σαν να μην υπήρξε ποτέ; Μήπως φοβούνται και την παράβαση καθήκοντος για την πρώτου βαθμού συγγένεια γιου-οράματος;
  • Παναγιώτη έλεος πια....
    Παναγιώτη έλεος πια.... 6/6/2013 9:28:00 μμ
    Επί παντός επιστητού μια με τον κυριτση τώρα με καισερλη ασχολήσου με τα χωράφια σου
  • Ρεζιλεύει το ....το!
    Ρεζιλεύει το ....το! 6/6/2013 9:33:00 μμ
    Πρώτα ήταν το φερέφωνο του Κως-τάκη. Τώρα έγινε το φερέφωνο του Κως-τα! Δεν μπορώ να πω...προήχθη! (Τον άφησε η ...;
  • κ.Μαρία
    κ.Μαρία6/6/2013 9:36:00 μμ
    Κρίμα παιδί μου... Χαντακώνεσαι και μαζί κι ο πατρας σου. Κρίμα.
  • Πας κι εσύ...
    Πας κι εσύ...6/6/2013 9:51:00 μμ
    ...Άντε γεια...
  • Η ΑΧΛΑΔΑ
    Η ΑΧΛΑΔΑ6/6/2013 9:59:00 μμ
    ΠΙΣΩ ΕΧΕΙ Η ΑΧΛΑΔΑ ΤΗΝ ΟΥΡΑ. Ο ΑΒΡΙΘΗΣ ΘΑ ΣΕ ΔΙΑΛΥΣΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ κ. ΚΥΡΜΙΤΣΗ ΜΟΥ
  • ρεβιθουλισ
    ρεβιθουλισ6/6/2013 11:23:00 μμ
    ... στουσ γιατρουσ και στουσ δοικηγορουσ δε λέμε; .....τυχεω δε νομιζω
  • ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ...
    ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ...6/6/2013 11:26:00 μμ
    ΜΑΖΙ ΣΟΥ....
  • Γνώστης παλιός κτηματολογίου
    Γνώστης παλιός κτηματολογίου7/6/2013 12:09:00 πμ
    Παναή εσύ που ξέρεις τα πολλά κι ο νους σου κατεβάζει για πεμας: 1 Τα βάρη των ιδιοκτησιών πώς θα μεταγραφούν;2 Ποιος εγγυάται τις σωστές και νόμιμες διαδικασίες τώρα που συνταξιοδοτήθηκε η άξια θεματοφύλακας Κυρία Σ.Π.; Πώς θα τακτοποιηθούν οι ιδιοκτησίες που δεν κάθονται σωστά με τις συντεταγμένες ΕΓΣΑ και με το σύστημα των Ιταλών; Ποιοι θα τα λύσουν αυτά τα προβλήματα; Για πε. Ή σας βολεύει η κατάσταση αλαλούμ και μπαλαμουτέ και θα κλάψει κοσμάκης περιουσίες; Για πε!
    • εμ καλά στόριξε η Σούλα
      εμ καλά στόριξε η Σούλα7/6/2013 5:41:00 μμ
      ...
  • Πρώην συν-άδελφοι
    Πρώην συν-άδελφοι7/6/2013 12:14:00 πμ
    Τελικά είσαι κι εσύ .... Τι να πούμε, τι!!! Νομίζαμε πως μόνο ο κ@λητός σου ήταν και σε παρέσυρε...Κάναμε λάθος εκτίμηση στο πρόσωπό σου.
  • Θαύμα!
    Θαύμα!7/6/2013 12:30:00 πμ
    Μίλησε το παιδί μίλησε! Πήρες την άδεια του Κως-τάκι; ή σε πίεσε ο Κως-τας; Έχεις μπλέξει με τα πίτουρα και θα σε φανε οι Κω-σ-τες! Σε βλέπω για Καλυμν. μεριά...
  • Προς χρησικτησία
    Προς χρησικτησία7/6/2013 1:02:00 πμ
    Α, τώρα είναι απλά και κατανοητά κύριε παν. τα λεγόμενα σας και ο λόγος που κόπτεστε..! Τώρα μάλιστα καταλάβαμε!
  • Απορία
    Απορία7/6/2013 1:07:00 πμ
    Αυτός δεν είναι που ο Καίσερλ. μόλις βγήκε ήθελε να ορίσει τον πατερ. του ως συνγορο του πολίτη.....;;; Άραγε αυτός που ορίστηκε τελικά τι κάνει; Έχει δώσει απολογισμό ενεργιών έτους όπως λέει η νομοθεσία; ή απλώς κάαααθεται και παίρνει τη μισθάρα;;;;;;;;
  • @ ΑΧΛΑΔΑ ή ΚΩΣ ή  ΚΑ ΛΙΦΤΙΝΓΚ
    @ ΑΧΛΑΔΑ ή ΚΩΣ ή ΚΑ ΛΙΦΤΙΝΓΚ7/6/2013 1:21:00 πμ
    ΔΕΝ ΠΑΣ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΛΙΦΤΙΝΓΚ ΛΕΩ ΓΩ, ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΑΠΕΤΥΧΕ ΤΡΑΓΙΚΑ...
  • ΔΕΛΤΙΟ ΤΣΥΟΥ
    ΔΕΛΤΙΟ ΤΣΥΟΥ 7/6/2013 1:24:00 πμ
    Μετά από πολυετείς προσπάθειες του Δήμου μπροστά στο χρόνιο και δυσεπίλυτο πρόβλημα των δημοτών του νησιού μας και με την ουσιαστική και καταλυτική συμβολή του δημοτικού συμβούλου κ. Γιώργου Κοπάδη, εγκρίθηκε από το Υπουργείο Δικαιοσύνης η συμμετοχή του Δήμου της Κω στις εργασίες μεταγραφής των πράξεων εφαρμογής των επεκτάσεων των σχεδίων πόλης στο Κτηματολόγιο...
  • είδες η ΔΕΗ;
    είδες η ΔΕΗ;7/6/2013 1:26:00 πμ
    το ύφος και το ήθος των σχολίων είναι η καλύτερη απόδειξη για το ποιός καίγεται πιό πολύ κι από το Τεχνικό Επιμελητήριο
  • απορία
    απορία7/6/2013 4:09:00 πμ
    Εγώ δεν έχω καταλάβει...ποιος είναι ο Αβρίθης που μιλάει επί παντός επιστητού??????????????
  • ΑΒΑΣΤΑΚΤΟΣ ΠΟΝΟΣ
    ΑΒΑΣΤΑΚΤΟΣ ΠΟΝΟΣ7/6/2013 8:10:00 πμ
    Αβάστακτος ειναι ο πόνος στα κυρμιτσάκια για την μεταγραφή στο Κτηματολόγιο των ιδιοκτησιών.
  • ΑΒΑΣΤΑΚΤΟΣ ΠΟΝΟΣ
    ΑΒΑΣΤΑΚΤΟΣ ΠΟΝΟΣ7/6/2013 8:10:00 πμ
    Αβάστακτος ειναι ο πόνος στα κυρμιτσάκια για την μεταγραφή στο Κτηματολόγιο των ιδιοκτησιών.
  • PORIAS
    PORIAS7/6/2013 1:30:00 μμ
    ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΚΑΝΑΒΑΤΣΟ Ο ΒΡΩΜΙΣΕΡΛΗΣ ΠΟΙΟΣ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΥΠΕΡΑΣΠΙΣΗ; Ε;ΠΟΙΟΣ; ΜΑ Ο Δ Ι Κ Η Γ Ο Ρ Α Κ Λ Ο Σ. Ή ΜΑΛΛΟΝ Ο ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ Δ Ι Κ Η Γ Ο Ρ Α Κ Λ Ο Υ Σ. Ο ΑΛΛΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΣΧΟΛΗΜΕΝΟΣ ΜΕΧΡΙ ΤΙΣ 16 ΙΟΥΝΗ.
  • Ο ΑΒΡΙΘΗΣ?
    Ο ΑΒΡΙΘΗΣ?7/6/2013 5:05:00 μμ
    ΕΛΑ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ?
  • Σαστισμενος
    Σαστισμενος7/6/2013 5:17:00 μμ
    Ολα τα λεει η απαντηση του (5).
  • προς aegeanews
    προς aegeanews7/6/2013 5:24:00 μμ
    θα κρατήσει πολύ ο καυγάς των συνιστωσών για το πάπλωμα του Σαμαρά;
  • ΧΡΗΣΙΚΤΗΣΤΗΣ
    ΧΡΗΣΙΚΤΗΣΤΗΣ7/6/2013 6:50:00 μμ
    ΠΙΣΩ ΕΧΕΙ Η ΑΧΛΑΔΑ ΤΗΝ ΟΥΡΑ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΙ???? ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΣΗΝΑΦΙ ΣΟΥ ΜΕ ΤΙΣ ΧΡΗΣΙΚΤΗΣΙΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ IΣΤΟΡΙΕΣ ΜΕ ΤΑ ΚΤΗΜΑΤΑ ΘΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΣΤΟ ΔΥΠΛΑΣΙΟ.. ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΒΓΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΤΩΝ ΠΛΟΥΣΙΩΝ ΔΙΚΗΓΟΡΩΝ????
  • .. δικηγοροι
    .. δικηγοροι7/6/2013 7:11:00 μμ
    ..... δικηγοροιιιιιιιιιιιιιιι
  • ΟΡΘΙΟΣ
    ΟΡΘΙΟΣ7/6/2013 7:44:00 μμ
    Απευθύνομαι στους συμπατριώτες μου αλλά και στον κ.Αβρίθη: 1/Γνωρίζετε ότι το παραμικρό λάθος στην λεγόμενη μεταγραφή θα οδηγήσει χιλιάδες ιδιοκτήτες στα δικαστήρια τουλάχιστον για 10-12 χρόνια? η μήπως κ. Αβρίθη δουλειά να έχουν οι δικηγό- ροι και πέρα βρέχει? 2/Η από χρόνια συνεχής,ανηλεής,προκλητι- κή συμπεριφορά σου στην κ. Σούλα Παπαχρήστου είναι τυχαία? 3/ Πόσες οικοδομικές άδειες στα βουνά της Κω εξέδωσε η Πολεο- δομία του Δήμου? Απάντησε σε αυτά τα ερωτήματα κάνοντας δημό- σιο διάλογο!!!! Τα υπόλοιπα είναι εκ του περισσού και κάνεις κακό στον τόπο μας!!!
  • ΚΑΘΙΣΤΟΣ
    ΚΑΘΙΣΤΟΣ7/6/2013 9:33:00 μμ
    ΦΙΛΑΡΑ ΓΙΑ 30 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΕΥΘΥΝΗ ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΊΟΥ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΚΤΗΜΑΤΟΛΟΓΙΟΥ ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΙΔΙΟΚΤΗΤΕΣ ΟΙΚΟΠΕΔΩΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΙΤΛΟΥς ΙΔΙΟΚΤΗΣΙΑΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ Ο ΔΗΜΟΣ ΚΑΙ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΠΡΟΧΩΡΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΥΣΗ ΤΟΥ ΕΣΥ ΜΑΣ ΛΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΛΑΘΑΚΙΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ.
  • ΤΣΙΟΥ ΤΣΙΟΥ
    ΤΣΙΟΥ ΤΣΙΟΥ7/6/2013 9:36:00 μμ
    ΕΝΑ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Ο ΑΒΡΙΘΗΣ ΕΙΠΕ ΤΟ ΟΧΙ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΤΣΗ ΤΕΛΕΙΩΣΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΕΚΛΟΓΕΣ. ΔΗΛΑΔΗ Ο ΚΥΡΙΤΣΗΣ ΤΕΛΟΣ τσιου, τσίου
  • ΑΒΡΙΘΗΣ 1
    ΑΒΡΙΘΗΣ 17/6/2013 10:06:00 μμ
    Ωραια επιχειρηματα κυριε Αβριθη ! Ο Φαναρας και ο Σταματακης ειναι μελη του ΤΕΕ και υπαλληλοι του Δημου Κω ! ΟΧΙ του Γαιοραματος ! Αν διαβαζες και λιγο θα εβλεπες οτι τα ιδια λεει το ΤΕΕ. Οτι για να γινει η μεταγραφη χρειαζονται μηχανικοι και ΟΧΙ το γαιοραμα Τετοια φοβερα επιχειρηματα χρησιμοποιεις και στα δικαστηρια ?
  • ΑΒΡΙΘΗΣ 2
    ΑΒΡΙΘΗΣ 27/6/2013 10:23:00 μμ
    Το γεγονος οτι ολη την εβδομαδα για οσα ειπωθηκαν απο το ΤΕΕ, ΟΥΤΕ ο Καισερλης ΟΥΤΕ το λαλιστατο γραφειο τυπου του Δημου ΟΥΤΕ καποιος απο απο την δημοτικη αρχη ΔΕΝ εχουν δωσει την παραμικρη απαντηση δεν σε προβληματιζει?? Για πες μας τους πραγματικους λογους που ανελαβες εργολαβικα την υπερασπιση του Δημαρχου οταν δεν μιλαει κανενας ???
  • ΑΒΡΙΘΗΣ 3
    ΑΒΡΙΘΗΣ 37/6/2013 10:46:00 μμ
    Οι αποψεις που ειπατε δημοσια ειναι θεσεις του δικηγορικου συλλογου η προσωπικες σας ??? Δεν το διευκρινησατε ??? Εαν ειναι θεσεις του συλλογου συμφωνουν με αυτες ολα τα μελη του ΔΣ ??? Η δεν το συζητησατε καθολου μεταξυ σας ??
  • Α
    Α7/6/2013 10:47:00 μμ
  • ΑΒΡΙΘΗΣ 5