ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

ΑΝΑΓΝΩΣΤΡΙΑ προς ΒΑΚΟΥΦ Κω: Γιατί υποβαθμίσατε τον επί 30χρόνια Ιμάμη σε... ψάλτη; & προσλάβατε νέο αλλάζοντας τα κλειδιά του Τεμένους;

ΠΡΟΣ ΒΑΚΟΥΦ ΚΩ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΙ ΖΗΤΗΣΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΔΩ ΚΑΙ 30ΧΡΟΝΙΑ ΙΜΑΜΗ ΜΑΣ ΤΟΝ Κ.ΣΑΚΙΟΓΛΟΥ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΒΑΘΜΗΣΗ ΤΟΥ ΣΕ ΨΑΛΤΗ...

ΣΗΜΕΡΑ ΑΚΟΥΩ ΟΤΙ ΑΛΑΞΑΤΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΟΥ ΤΕΜΕΝΟΥΣ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΟΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΡΕΔΩΣΕ ΤΑ ΚΛΕΙΔΙΑ ΤΟΥ ΧΩΡΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ -ΝΑΙ ΚΥΡΙΟΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΝΑΙ- ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ!

ΕΡΩΤ.1: ΕΙΠΑΤΕ ΟΤΙ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΗΣ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΣ ΑΡΑΓΕ ΕΙΝΑΙ?

2=ΠΟΙΑ ΚΑΤΑ ΣΕΙΡΑΝ ΥΠΟΣΧΕΣΗ ΣΑΣ ΕΚΠΛΗΡΩΝΕΤΕ ΑΡΑΓΕ?

3=ΠΩΣ ΕΦΟΣΟΝ ΤΟ ΒΑΚΟΥΦ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΧΡΕΩΜΕΝΟ ΕΣΕΙΣ ΠΡΟΣΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΝΕΟ ΙΜΑΜΗ ΑΝΕΥ ΛΟΓΟΥ ΣΤΗΝ ΟΥΣΙΑ?

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ.

ΚΑΛΟ ΡΑΜΑΖΑΝΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΟΜΟΘΡΗΣΚΟΥΣ ΜΟΥ .

ΑΝΑΓΝΩΣΤΡΙΑ

Χ.Μ.Σ.

 

picture_9992831

  • Τελευταία Ενημέρωση: 5/7/2013 10:13:25 μμ
    Λέξεις κλειδιά: αναγνωστρια προς Βακουφ,ΒΑΚΟΥΦ,υποβαθμιση Ιμαμη
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • Souleimanis
    Souleimanis4/7/2013 2:52:00 μμ
    Edo o kosmos kegete...
  • kos
    kos4/7/2013 4:40:00 μμ
    O NEOS İMAMİS İNE ANİPSİOS TOU İMAMİ TOU PLATANİOU TOU KİRİOU SUKRİ DAMATOĞLOU.KE THA İNE TOU HERYİOUTOU TOU KİRİOU DAMATOĞLOU.DİOTİ O KİR,DAMATOĞLOU AFTO KİRİKSE TON EAFTOTOU OS ARHİ İMAMİ TIS KO .POU STO İSLAM DEN İPARHİ İERARHİA.İNE TRİS VATHMİ MOUFTİS = mitropolitis..imamis= PAPAS,KE MOUEZİNİS = psaltıs.edo oso katalava diikitiko simvoulio tou vakouf vazi kenouryious nomous kata ta metratous.Ean diavasete tin prokırıksi yıaton neo imami ton theloun ke os anaplirotı ,imami zitane i podosferisti.Meta apo 43 hronia ipıresia eos klirikos koos ton ekdiohnoun apoto tzami yıana feroun enan apo tin thraki,pou to opoıo tha stihisi o koukos aidoni yiana ikanopoıısoun kapıonon kapritsia.eshos ke ntropi den gnorizoun otı kapou iparhi ke theos.
    • ΑΠΟΡΙΕΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗ
      ΑΠΟΡΙΕΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΥ ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗ4/7/2013 10:23:00 μμ
      1.ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ ΕΝΑΝ ΑΞΙΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΓΚΡΙΤΟ ΜΟΡΦΩΜΕΝΟ ΙΜΑΜΗ ΜΕ ΠΛΟΥΣΙΟ ΕΡΓΟ ΚΑΙ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΕΟ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ.ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ;ΣΤΗ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑ ΙΣΩΣ... 2. ΤΟ ΒΑΚΟΥΦ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗ ΘΕΣΗ ΝΕΟΥ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗ ΙΜΑΜΗ ΣΤΙΣ ΕΦΗΜΕΡΙΔΕΣ.ΔΕΝ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ''ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΣΕ'' ΚΑΝΕΝΑ.ΟΠΟΙΟΣ ΗΤΑΝ ΣΠΟΥΔΑΓΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΥΣΕ ΤΙΣ ΠΡΟ'Υ'ΠΟΘΕΣΕΙΣ ΔΗΛΩΝΕ. 3. ΤΟ ΟΤΙ Ο ΝΕΟΣ ΙΜΑΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΘΡΑΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΩ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ;ΕΛΛΗΝΑΣ ΠΟΛΙΤΗΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΣ ΣΤΟ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑ ΕΙΝΑΙ.Η' ΜΗΠΩΣ ΗΘΕΛΕΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΨΕΥΤΟΙΜΑΜΗ ΧΩΡΙΣ ΠΤΥΧΙΟ ΣΤΗΝ ΚΩ ΑΛΑ ΘΡΑΚΗΣ; 4.ΑΦΟΥ ΛΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΒΑΚΟΥΦ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΧΡΕΩΜΕΝΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙΣ ΕΠΩΝΥΜΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΛΕΙΣ;TO NA ΡΙΧΝΕΙΣ ΛΑΣΠΗ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΣΠΕΙΡΕΙΣ ΦΗΜΟΛΟΓΙΕΣ ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΑΠΡΕΠΕΣ. 5.ΕΝΑΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ΩΣ ΨΑΛΤΗΣ ΜΕ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΙΜΑΜΗ ΕΔΩ ΚΑΙ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ ΕΧΕΙ ΔΥΣΚΟΛΙΕΣ ΣΤΗΝ ΕΚΤΕΛΕΣΗ ΤΩΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΩΝ ΤΟΥ ΚΑΘΗΚΟΝΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΓΑΠΗΤΟΣ ΚΑΙ ΕΠΙΘΥΜΗΤΟΣ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΜΟΡΦΩΜΕΝΟ ΝΕΟΤΕΡΟ,ΣΠΟΥΔΑΓΜΕΝΟ ΚΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟ ΜΕ ΝΟΜΙΜΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ?ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΝΩΡΙΜΙΩΝ ΚΑΙ ΕΚΕΙ? 6.ΤΟ ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ(ΒΑΚΟΥΦ ΚΩ) ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ; ΜΗΠΩΣ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ Η ΚΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑ ΚΑΙ ΔΕ ΔΙΕΠΕΤΑΙ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ; ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΙΣΤΕΨΑΝ ΚΑΙ ΔΥΟ ΠΑΛΙΚΑΡΙΑ ΣΤΗ ΡΟΔΟ ΤΟ 2012 (ENAΣ ΤΟΥΡΚΟΣ ΑΝΑΜΕΣΑ ΤΟΥΣ) ΚΑΙ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΜΕ ΑΥΤΟΦΩΡΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΤΗΓΟΡΟΥΜΕΝΟΙ ΕΠΕΙΔΗ ΒΙΑΙΟΠΡΑΓΗΣΑΝ ΚΑΤΑ ΤΟΥ ΙΜΑΜΗ ΕΚΕΙ.ΜΗΠΩΣ ΘΕΣ ΤΕΤΟΙΑ ΣΚΗΝΙΚΑ ΚΑΙ ΕΔΩ; ΛΙΓΗ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΒΛΑΠΤΕΙ...ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΤΟΥΣ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΥΣ ΤΗΣ ΚΩ ΝΑ ΝΙΩΘΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΛΕΠΡΟΙ ΚΑΙ ΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗ ΣΠΙΝΑΛΟΓΚΑ...ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΠΟΛΙΤΕΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΩΣ ΕΛΕΥΘΕΡΟΙ ΚΑΙ ΙΣΟΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΣΥΜΠΑΤΡΙΩΤΕΣ ΤΟΥΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥΣ ΚΑΙ ΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΩΟΙ. ΑΥΤΑ....
  • αλις
    αλις 4/7/2013 5:20:00 μμ
    ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ Η ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΟΥ ΒΑΚΟΥΦ...ΚΑΙ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ ΟΙ ΘΡΥΣΚΕΥΤΙΚΟΙ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΚΑΤΑ ΤΙΝ ΒΟΥΛΙΣΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ..
  • edo kai twra
    edo kai twra4/7/2013 5:24:00 μμ
    theloume ton palio mas imami den tha perasoun oi magkies tou vakouf
  • EDWO KAI TWRA
    EDWO KAI TWRA4/7/2013 6:00:00 μμ
    NA FIGI APOTO VAKOUF O ...
  • krima
    krima4/7/2013 6:28:00 μμ
    40 xronia imamis kai oxi 30 ta pragmata einai apla min pate kai stekeste pisw apo ton .....
  • ...
    ...4/7/2013 7:18:00 μμ
    ΠΑΡΤΕ ΤΟΝ ....... ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙ ΕΙΝΑΙ ΑΧΡΗΣΤΟΣ
    • Προς ..........
      Προς ..........4/7/2013 11:03:00 μμ
      Προσέχετε τι γράφετε . Οι Χριστιανοί δεν έθιξαν ποτέ ζητήματα της θρησκείας σας. Μην λοιπόν παρεκτρέπεστε , γιατί ζημιωμένοι θα βγείτε , μειοψηφείτε
  • ΚΑΠΟΙΟΣ
    ΚΑΠΟΙΟΣ4/7/2013 9:41:00 μμ
    ΤΑ ΤΕΛΑΙΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΕ ΔΥΟ ΙΜΑΜΗΔΕΣ( Η ΤΟΥΡΚΙΑ) ΤΑ ΡΑΜΑΖΑΝΙΑ ΣΤΟ ΤΖΑΜΙ Ο ΙΜΑΜΗΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΔΡΟΥΣΕ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΒΑΚΟΥΦ ΟΡΙΖΕΙ ΕΝΑΝ ΜΕ ΔΙΑΦΑΝΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΓΙΤΙ Η ΑΝΤΙΔΡΑΣΗ ΑΥΤΗ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ?
    • TA KAKA TIS MYRASMAS
      TA KAKA TIS MYRASMAS6/7/2013 6:27:00 μμ
      KATARHAS DEN INAI IMAMIS .PIYE NA SPOUDASI NOSILEFTIS STIN ANEPITHIMITI TOURKIA KAI DEN TA KATAFERE,EPITA O BARBAS TIS YINEKASTOU TONE HIROTONISE IMAMI POU INE ANAPLIROMATIKOS MOUFTIS ALEXANDROPOLEOS.KAI O EDO BARBAS TON EFERE STIN KO YANA ELENHI TA PANTA,MAZI METO HRISO PSALIDI.OSO YATOUS IMAMIDES TIS TOURKIAS,DEN ITAN IMAMIDES ALLA KYRIKES YIANA ANALISOUN STON EDO MOUSOULMANIKO STYHEIO TO KORANI STIN GLOSATOUS,DIOTI ALLOS INE O IMAMIS KAI ALLOS INAI O KYRIKAS POU TO OPOIO STERITE TO MOUSOULMANIKO STYHEIO.
  • anagnwstria h..?
    anagnwstria h..?4/7/2013 10:02:00 μμ
    ΤΟ ΟΤΙ ΟΡΙΣΤΗΚΕ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΙΜΑΜΗΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΑΚΟΥΦ ΚΩ ΜΕ ΝΟΜΙΜΕΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΟ?TA MAΘΗΜΑΤΑ ΤΟΥΡΚΙΚΩΝ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΣΤΑ ΜΙΚΡΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΑ? ΓΙΑ ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ ΡΕ.ΚΑΙ ΜΗΝ ΣΑΣ ΠΑΡΑΣΥΡΟΥΝ ΟΣΟΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΦΡΑΓΚΑ ΑΠΟ ΡΟΔΟ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΘΡΗΣΚΕΥΟΜΕΝΟΙ.ΠΡΟΕΔΡΕ ΜΗ ΜΑΣΑΣ. ΣΤΕΙΛΤΟΥΣ ΣΤΑ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΑ
    • KOS
      KOS4/7/2013 11:08:00 μμ
      ESEI ANAGNOSTRIA STILTA TA PAIDIASOU STO KATOIHITIKO EMEIS EPIDEIS GNORIZOYME TO TI EIMASTAI TA PAIDIAMAS TA STELNOYME NA MATHOYN TIN GLOSATOYS.
      • ΠΡΟΣ KOS
        ΠΡΟΣ KOS 5/7/2013 12:01:00 πμ
        Τότε να ξεκουμπιστείς από την Ελλάδα
    • PROS ANAGNWSTRIA H ....?
      PROS ANAGNWSTRIA H ....?5/7/2013 3:18:00 μμ
      ANTE NA PAME OLOI MAZI STA DIKASTHRIA NA DOYME TELIKA POIOS EXEI DIKIO . TO THEMA DEN EXEI NA KANEI ME TO POIOS PISTEUEI,POSO KAI PWS .STIN TELIKI DEN ENDIAFEREI KANENAN. TO THEMA EINAI TO KOINO AISTHIMAA DIKAIOU.
  • ΚΕΡΜΕΛΗΣ
    ΚΕΡΜΕΛΗΣ4/7/2013 10:22:00 μμ
    ΤΟ ΒΑΚΟΥΒ ΜΕΧΡΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΝΤΡΑΠΗΚΕ ΓΙΑ ΟΛΑ ΟΣΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙΘΑ ΝΤΡΑΠΕΙ ΤΩΡΑ?????ΤΟ ΒΑΚΟΥΒ ΚΑΝΕΙ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΜΕ ΔΙΚΟΥΣ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΥΣΧΙΟΥΝ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΑΥΤΟΙ....ΝΑ ΤΟ ΠΟΥΜΕ ΠΙΟ ΣΩΣΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΕΡΟΝΤΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΚΑΡΕΚΛΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΤΟΥΣ.....ΕΧΕΙ ΚΡΙΣΗ ΟΣΟ ΝΑ ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ...ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΑ ΤΑ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ ΠΟΥ ΜΑΖΕΥΤΗΚΑΝΣΤΟ ΒΑΚΟΥΒ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΣΥΝΙΘΗΣΗ ΤΟΥΣ ΗΣΙΧΗ????ΑΥΤΟΣ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΚΟΣ ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΡΕΨΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΟΝΤΑ ΤΟΥΣ ΣΕ ΚΑΘΕ ΧΑΡΑ ΚΑΙ ΛΥΠΙ ΤΟΥΣ... ΑΠΟ ΣΕΒΑΣΜΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΔΕΝ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ... ΑΛΛΑ Η ΛΕΞΗ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΑΞΙΟΠΡΕΠΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΓΝΟΣΤΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΓΙΑΤΙ ΑΝ ΕΙΧΑΝ ΣΕΒΑΣΜΟ ΣΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΓΙΝΟΝΤΟΥΣΑΝ ΤΗΛΕΚΑΤΕΥΘΗΝΟΜΕΝΑ ΡΟΜΠΟΤΑΚΙΑ
  • K.
    K.4/7/2013 10:59:00 μμ
    Σε όποιον δεν αρέσουν οι δημοκρατικές διαδικασίας να πάει αλλού εκτός Ελλάδος να ζήσει. Τα κλειδιά που αρνήθηκε να δώσει τι κλειδιά ήταν ? από το τσιφλίκι του και δεν τα έδωνε ή ενός δημόσιου χώρου ? Κανονικά με το που αρνήθηκε να δώσει τα κλειδιά έπρεπε να τον αρπάξουν.
    • KOS
      KOS4/7/2013 11:27:00 μμ
      H ELLADA DEN EINAI TOU PATERASOU TSIFLIKI EAN DEN EHEIS ESEI DIMOKRATIKI SINIDISI MPORIS NA FIGEIS ESEI.
    • PROS K.
      PROS K. 5/7/2013 3:08:00 μμ
      KATA POSO H APOLYSH XWRIS KSEKATHARI KOINOPOIHSH EINAI DHMOKRATIKH DEN ANAROTITHIKES OMOS. EPISIS , MPOREI NA MHN EINAI TSIFLIKI TOU , ALLA OUTE TSIFLIKI TOU BAKOUF EINAI.
  • ΧΑΣΑΝ ΑΠΌ ΤΟΝ ΚΕΡΜΕΤΕ.
    ΧΑΣΑΝ ΑΠΌ ΤΟΝ ΚΕΡΜΕΤΕ.4/7/2013 11:10:00 μμ
    Ο κ.Σακκήογλου Μεχμέτ βοήθησε τους μουσουλμάνους της Κω ένα πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα,είναι πολύ καλός και χρήσιμος άνθρωπος ως Ιμάμης υπηρέτησε πολλά χρόνια,αν δεν κάνω λάθως όλοι του η θητεία στο Βακούφ είναι 44 χρόνια!Πως είναι δυνατόν επειδή που το θέλει ο πρόεδρος και κάποιοι άλλοι απο το Βακούφ τον πετάνε στο δρόμο΄,μπορεί στην αρχή να ήταν ψάλτης αλλά μετά με μεγάλη χαρά έκανε τον Ιμάμη επι πολλά χρόνια και τώρα για να τον καταησυχάσουν του προτείνουν την υποβαθμισμένη θέση του ψάλτη,παρακολουθούμε τα γεγγονότα απο κοντά,οι κύριοι που ελέγχουν το Βακούφ τι κάνουν,Λυπάμαι πάρα πολύ για όλα!Φοβάμαι για το μέλλον,περιμένουμε τις εξελίξεις.
  • ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ ΑΠΌ ΚΩ.
    ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ ΑΠΌ ΚΩ.4/7/2013 11:23:00 μμ
    ΄Ακουσα το Βακούφ σταμάτησε από τη δουλεια του ως ψάλτης που ήταν στο Τέμενος της πόλης Κω ο ΚΑΒΑΞΗΣ ΣΟΥΛΕΪΜΑΝ, ενα εξερετικό ΄παιδί, ίσυχος και καλός άνθρωπος. Γίνονται ΄πολλά πραγματα που δεν αρέσουν στον κόσμο, γιατί τους επιτρέπουν οι αρμόδιοι δεν το καταλαβαίνω.
    • paratiritis
      paratiritis5/7/2013 12:43:00 πμ
      Dedomenou oti o kyrios prosfere gia polla xronia tis ypiresies tou xwris sovara paraptomata apo sevasmo kai mono sto prosopo alla kai ston thesmo tha prepei na oloklirwsi ayto poy ksekinise.Tha mporouse na exoyme kai tous 2 imamides. Exalloy to nisi exei ikanopoiitiko arithmo meionotikon poy aneta mporoyn na sintirisoun kai ton 2.Apaitei dialogo se eilikrini vasi gia kalo toy sinoloy. Eyxes gia mia kali kai dikaii lysi en opsi Ramazanioy. Hayirli Ramazanlara
  • Χ.Μ.Σ.
    Χ.Μ.Σ.4/7/2013 11:28:00 μμ
    ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΚΤΕΛΟΥΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΤΟΥ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΡΟΔΟ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ Ο ΑΝΘΡΟΠΟΣ ΟΛΑ ΝΤΑΝ ΚΑΛΑ ΕΤΣΙ? ΤΩΡΑ ΩΜΟΣ ΕΧΕΙ ΓΕΡΑΣΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ.ΕΤΣΙ ΚΑΝΕΤΕ ΕΣΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΗΛΙΚΙΟΜΕΝΟΥΣ ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΠΕΤΑΤΕ ΣΤΗΝ ΑΚΡΗ ΣΑΝ ΑΧΡΙΣΤΑ ΑΝΤΙΚΗΜΕΝΑ?ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ-ΚΑΤΩ ΑΦΟΥ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΟΥΣΑΝ ΙΜΑΜΗ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΣΛΑΒΑΝΕ ΤΟΝ ΕΙΔΗ ΥΠΑΡΧΟΝ ΝΕΑΡΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΤΙΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙΚΟ ΤΟΥ ΣΤΟ ΝΗΣΙ?ΑΛΛΑ ΕΙΠΑΜΕ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΝ ΠΑΕΙ ΟΠΡΟΕΔΡΟΣ ΓΙΑΤΙ ΤΟΝ ΕΧΕΙ ΠΑΕΙ ΕΙΔΗ Ο Κ.ΙΜΑΜΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΤΟΣΟΥΣ ΠΙΣΟ ΤΟΥ ΠΟΥ ΒΓΑΖΗ ΔΗΜΑΡΧΟ.....
    •  ....
      ....4/7/2013 11:51:00 μμ
      ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΖΗΣΕΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΤΟ ΝΗΣΙ ΑΠΟ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ?ΚΑΘΕ ΤΟΣΟ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΡΟΔΟ ΓΙΑ ΤΟ ΖΕΣΤΟ ΠΑΡΑΔΑΚΙ?ΜΗΠΩΣ ΠΑΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΦΙΛΗ ΑΝΑΓΝΩΣΤΡΙΑ?....ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ....ΦΙΛΗ ΑΝΑΓΝΩΣΤΡΙΑ....
  • πλατανι
    πλατανι4/7/2013 11:54:00 μμ
    μην πλεκεται τα πραγματα της θρησκειας με τα εθνικης μειονότητας που δεν υπονοουνται απο κανεναν πλεον!οι κυριοι διοικουν και ασκουν την εξουσια κατα το δοκουν!τα φέρνουν και τα κόβουν όλα στα μετρα τους!όμως κατι τέτοιο δεν θα γινόταν σε κληρικο χριστιανό γιατι η ορθοδοξια διακατέχεται από σοφια και σεβασμό και σέβεταιτους ηλικιωμενους που με λίγες ακόμα γνώσεις έδωσαν παλαιότερα λίγη πίστη στον λαο και τον απέκλισαν απο παρεκλίνουσες συμπεριφορες!το τι και πως έγινε κάτι πριν 40 χρονια δεν μπορουμε να το αλλαξουμε ,ούτε μπορουμε να παίρνουμε με τον ίδιο τρόπο αποφάσεις...αλλα όχι να πεταμε σαν το στημενο λεμόνι έναν γεράκο...
  • smile..
    smile..5/7/2013 12:44:00 πμ
  • Δημοκρατης
    Δημοκρατης5/7/2013 1:33:00 πμ
    Ένα δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μας αφήνετε να ψηφίσουμε εμείς το ΒΑΚΟΥΦΚΩ! ΤΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΊΑ ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΉ ΕΝ ΈΤΗ 2013? ΔΕΝ ΖΗΤΆΜΕ ΠΟΛΛΆ!!! ΌΣΟ ΤΑ ΠΕΡΙ ΙΜΑΜΗΔΩΝ ΌΛΟΙ ΈΧΟΥΝ ΤΟ ΔΊΚΙΟ ΤΟΥΣ...... ΈΝΑ ΤΕΛΕΥΤΑΊΟ ΜΗΝ ΚΆΝΕΤΕ ΤΗ ΒΛΑΚΕΊΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣΤΗΤΕ ΣΕ ΔΎΟ ΣΤΡΑΤΌΠΕΔΑ ΚΑΙ ΒΓΆΖΕΤΕ Ο ΕΝΑΣ ΤΟ ΜΆΤΙ ΤΟΥ ΑΛΛΟΥΝΟΎ ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ
  • ΔΥΝΑΤΟ ΠΑΣΟΚ
    ΔΥΝΑΤΟ ΠΑΣΟΚ 5/7/2013 2:39:00 πμ
    ΚΥΡΙΕ ΠΡΟΕΔΡΕ ΤΟΥ ΒΑΚΟΥΦ ΜΗΠΩΣ ΣΑΣ ΔΙΟΙΚΕΙ Ο Κ.ΙΜΑΜΑΗΣ(ΗΓΕΤΗΣ) ???? ? ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΟΜΩΣ ΑΥΤΟ ΤΟ 8ΕΜΑ 8Α ΠΑΡΕΙ ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ Κ. ΤΗΣ ΝΔΠΑΣΟΚ !!!
  • PLATANI
    PLATANI5/7/2013 4:33:00 πμ
    ENA HNE .. MESA STO BAKOYF TO KSEROYME OLOI H MOYSOYLMANH DEN EXEI AFHSEI TIPOTA TA EXEI FAI OLA PETAKSETON APOKI MESA DIAFORETIKA DETHA DOYME ASPRH NMERA AYTOS TA KANEI OLA GIA ......
  • ΑΑΑΑΑ
    ΑΑΑΑΑ5/7/2013 11:18:00 πμ
    ΟΛΟΙ ΒΡΙΖΕΤΕ ΤΟ ΒΑΚΟΥΦ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΥΜΒΟΥΛΟΥΣ, ΑΛΛΑ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΣΥΜΒΟΥΛΙΟ ΤΡΕΧΕΤΕ ΝΑ ΓΛΥΨΕΤΕ ΟΛΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ. ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΤΕ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑΧΤΗ ΣΤΑ ΜΑΤΙΑ. ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΝΕΟ ΙΜΑΜΗ ΑΣ ΤΟΝ ΔΟΥΜΕ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΑΛΙΟΙ ΝΑ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΣΤΟΥΣ ΝΕΟΤΕΡΟΥΣ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΥΣ. ΙΣΩΣ ΟΜΩΣ ΟΡΙΣΜΕΝΟΙ ΑΝΤΙΔΡΟΥΝ ΕΠΕΙΔΗ Ο ΝΕΟΣ ΠΟΥ ΗΛΘΕ ΑΠΟ ΘΡΑΚΗ ΠΙΘΑΝΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΤΕ ΤΗΣ ΞΑΝΘΗΣ. ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΠ ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ Η ΦΑΣΑΡΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΟΝ ΓΕΡΑΚΟ ΤΑ ΑΚΟΥΩ ΒΕΡΕΣΑΙ.
  • ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΘΕΝ ΓΡΑΜΑΤΙΖΟΥΜΕΝΟΥΣ
    ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΘΕΝ ΓΡΑΜΑΤΙΖΟΥΜΕΝΟΥΣ5/7/2013 1:30:00 μμ
    ΒΡΕ ΚΟΛΙΜΕΝΑ ΑΤΟΜΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΣΕΙΣ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΟΥΝ Κ.Κ.ΔΕΣΠΟΤΑ ΟΤΑΝ ΕΝΑΣ ΠΑΠΑΣ ΗΛΙΚΙΟΘΗ ΤΟΥ ΠΑΣΑΡΕΤΕ ΤΗΝ ΠΑΡΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΟΥ Η ΜΕ ΤΡΟΠΟ ΤΟΥ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΒΟΗΘΟ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΗ ΔΙΠΛΑ ΤΟΥ?ΜΑΛΛΟΝ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΑΠΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΕΓΩ.ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΓΡΑΜΑΤΟΣ ΚΑΛΗΤΕΡΑ ΑΓΡΑΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝΘΡΟΠΟΣ ΠΑΡΑ ΓΡΑΜΑΤΗΖΟΥΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΟΛΟΓΟΣ
  • ΤΥΧΑΙΟΣ
    ΤΥΧΑΙΟΣ5/7/2013 1:43:00 μμ
    ΓΙΑΤΙ Ο ΝΕΑΡΟΣ ΔΕΝ ΕΚΑΜΕ ΑΙΤΙΣΗ ΓΙΑ ΙΜΑΜΗΣ ?ΜΗΠΩΣ Ο ΜΙΣΘΟΣ ΠΟΥ ΠΕΡΝΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΕΙ ΣΟΥΛΤΑΝΟ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ? Ο ΥΣΥΧΟΣ ΚΑΒΑΞΗΣ ΜΕ ΠΟΙΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΗΤΑΝ ΨΑΛΤΗΣ ? Ο ΓΕΡΟΝΤΑΚΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ 30 ΧΡΟΝΙΑ ΔΕΝ ΗΞΕΡΕ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΠΡΟΣΟΡΙΝΟΣ ΜΧΡΙ ΝΑ ΟΡΙΣΤΙ ΑΛΛΟΣ ?
    • pros]
      pros]5/7/2013 2:57:00 μμ
    • PROS TYXAIO
      PROS TYXAIO5/7/2013 3:05:00 μμ
      DES TI ORIZETAI OS PROSORINO SE KANENA LEKSIKO NEOELLINIKIS KAI ANAROTISOU AN TA 30 XRONIA MPOROUN NA THEORITHOUN MIA PROSORINI KATASTASH. OSO GIA TA GERAMATA, EINAI ANAPOFEUKTA GIA KATHE MORFI ZWHS .
  • PROS TYXAIO
    PROS TYXAIO 5/7/2013 3:02:00 μμ
    ENNOIA SOY KAI TA GERAMATA EINAI GIA OLOUS ENA ANAPOFEYTKO FYSIKO EPAKOLOUTHO . APO THN ALLH TSEKARE MIA TON ORISMO TOU PROSORINOU SE KANENA LEKSIKO NEOELLHNIKHS NA DEIS TI LEEI , META THA KATALABEIS KAI ESU LOGIKA OTI 30 XRONIA DEN DUNATAI NA LEGONTAI PROSORINA .
  • aise
    aise5/7/2013 3:22:00 μμ
    Προεδρε μη μασας. σε κατηγορουν αγραμματοι κ γλυφτες του σουλτανου στη ροδο.μαζι σου.πραξε το νομιμο.τουλαχιστον εσυ δεν πας καθε τοσο στη ροδο κ απεναντι για το παραδακι.μπραβο γιαρεν
    • pros aise
      pros aise 6/7/2013 2:26:00 πμ
      ΒΡΕ ξεροκέφαλη αμόρφωτη μυξιάρα με ποιο δικαίωμα μας αποκαλύπτεις αγράμματους !!κοίτα εσυ τν προεδράρα σου τον κολοτούμπα και άσε εμάς!! Και όσο για το παραδάκι γνωρίζουμε πολύ καλά ποσά εχει αρπάξει ο κ. πρόεδρος σ…. και δεν ήταν τα λεφτά των απέναντι ήταν του Ελληνικού λάου (κωακου) !! όχι τπτ για να μαθαίνεις στα λέω ακοινώνητη και αμόρφωτη!!
      • aise muksiara
        aise muksiara6/7/2013 11:19:00 πμ
        εσύ μπορεί να με λες μυξιάρα αγάπητε μου αλλά τουλάχιστον έβγαλα ελληνικό πανεπιστήμιο με την αξία μου και ξέρω ότι πατρίδα μου είναι η κως.έχω μάθει να σέβομαι την ελλάδα και να μην παρασύρομαι. ο γιαρέν εφάρμοσε τους νόμους και του βγάλατε ένα δημοσίευμα για να χτυπήσετε το βακουφ ως ανίκανο.μάθε πρώτα τη μόρφωση και το ήθος του νέου ιμάμη και μετά ρίξε τη λάσπη. και να ξέρεις εγώ μαθαίνω τούρκικα μόνο σε φροντιστήρια νόμιμα.και όχι σε σουλτανοφροντιστηρία. Γίνε ευρωπαίος και δημοκράτης. Ξυπνα...
        • ΠΡΟΣ ΚΥΡΙΑ ΑΙΣΕ
          ΠΡΟΣ ΚΥΡΙΑ ΑΙΣΕ6/7/2013 3:37:00 μμ
          ΕΣΥ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΜΟΡΦΟΜΕΝΗ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΣΕ ΑΓΓΛΙΚΟ ΤΟΥΡΚΙΚΟ Η ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΕΙΜΙΟ ΜΟΝΟ ΕΣΥ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΣΟΥ ΤΟ ΠΤΥΧΕΙΟ ΣΟΥ????ΓΙΑ ΚΟΥΝΑ ΛΙΓΟ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ...ΠΟΙΟΣ ΣΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕΒΟΜΑΣΤΕ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ????ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΤΡΙΔΑ ΜΑΣ ΕΣΥ ΜΑΛΛΟΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΚΟΥΛΟΥΒΑΧΑΤΑ ΑΙΣΕ ΧΑΤΟΥΝΝΝΝΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΠΟΥ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ ΤΟ ΒΑΚΟΥΒ ΑΣΕ ΜΗΝ ΧΣ ΜΕΣΑ.... ΤΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΜΕΤΑΞΗ ΤΟΥΣ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΒΑΛΑΝ ΠΑΛΙ ΤΟΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΙΟΣΟΥΝ ΘΑ ΕΦΤΑΝΑΝ ΝΑ ΚΑΛΥΨΟΥΝ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΔΑ...ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΣΕ ΤΗΝ ΜΟΡΦΟΣΗ ΤΟΥ ΙΜΑΜΗ ΕΔΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΡΦΩΣΗ ΤΟΥ ΠΑΛΙΟΥ Η ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΙΜΑΜΙ ...ΟΤΑΝ ΣΕ ΠΑΝΤΕΨΕ Η ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΚΑΛΟΥΣΑΤΕ ΓΙΑ ΜΕΒΛΟΥΤ ΤΟΝ ΜΕΧΜΕΤ ΧΟΤΣΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΑΓΡΑΜΑΤΟΣ???????ΝΤΡΟΠΗ ΑΙΣΕ ΧΑΤΟΥΝ ΝΤΡΟΠΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΟ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΑΣ ΕΡΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΝΟΜΙΜΑ ΚΑΙ ΜΗ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΟ ΚΑΙ ΒΑΛΤΟ ΚΑΛΑ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΠΤΥΧΕΙΟΥΧΟ ΚΕΦΑΛΙ ΣΟΥ... ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΤΗΝ ΕΞΥΠΝΗ Η ΕΞΥΠΝΟ ΚΑΙ ΕΙΧΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΠΤΥΧΕΙΟ ΣΟΥ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΣΟΥ ΕΝΩ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΜΟΙΡΑΖΟΥΝ ΔΩΡΕΑΝ ΤΑ ΠΤΥΧΕΙΑ... ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΕΝΑΣ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΕΧΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΔΙΝΕΙ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΥΠΟ ΤΗΝ ΣΤΕΓΗ ΤΟΥ ΣΥΛΟΓΟΥ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΜΗΤΡΙΚΗ ΤΟΥΣ ΓΛΩΣΣΑ ΑΛΛΑ ΟΠΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΗ ΓΛΩΣΣΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΓΝΟΡΙΖΕΙΣ ΡΩΤΑ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΚΑΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΒΗΜΑ ΑΝ ΔΕΝ ΠΑΡΕΙ ΓΝΩΜΗ ΔΗΚΗΓΟΡΟΥ... ΚΑΙ ΕΙΤΕ ΣΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΟΥΛΤΑΝΟΓΕΝΟΦΑΣΚΙΑ ΕΙΣΑΙ ΟΣΑ ΠΤΥΧΕΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΠΟ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΟΙΜΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ... ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΚΟΜΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΗ ΣΧΕΣΗ ΕΧΟΥΝ ΜΕ ΤΟ ΠΕΤΑΓΜΑ ΤΟΥ ΜΕΧΜΕΤ ΧΟΤΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΤΖΑΜΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΥΠΙΡΕΣΙΑΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΕΡΕ Ο ΑΝΘΡΟΠΩΣ??????? ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΟΤΙ ΤΟ ΠΤΥΧΕΙΟ ΠΟΥ ΠΗΡΕΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΣΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΞΙΑ!!!! ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΙ ΤΟ ΓΙΑΤΗ??? ΑΝΘΡΟΠΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΤΥΧΕΙΑ ΑΝΘΡΟΠΩΣ ΓΕΝΙΕΣΕ.....
          • aise muksiara h' agrammath gia sena
            aise muksiara h' agrammath gia sena6/7/2013 4:03:00 μμ
            ΛΕΣ ΚΛΕΦΤΕΣ ΤΟ ΒΑΚΟΥΦ ΚΩ ΕΝΩ ΓΙΑ ΕΚΕΙΝΟΥΣ ΠΟΥ ΕΠΙΑΣΑΝ ΦΕΤΟΣ ΣΕ ΚΥΚΛΩΜΑ ΜΕ ΑΓΟΡΑΠΩΛΗΣΙΕΣ ΧΡΥΣΩΝ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΩΝ ΚΕΙΜΗΛΙΩΝ ΚΑΙ ΑΝΗΚΑΝ ΣΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ ΜΑΣ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΛΕΣ? ΕΞΩ ΤΑ ΛΑΜΟΓΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΛΛΟΓΟ. ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΛΕΦΤΗ?Ε??? ΕΙΜΑΙ ΑΓΡΑΜΜΑΤΗ ΕΓΩ ΧΡΥΣΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ....ΛΟΓΙΚΕΨΟΥ ΑΔΕΡΦΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΞΥΠΝΑ.ΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΠΑΝΤΑ...
            • προς Αισε
              προς Αισε6/7/2013 4:54:00 μμ
              Βρε πανεπιστημιακή Aiσέ μας αποκαλύπτειs αγράμματους αλλά όταν σου πούμε μια κουβέντα παραπάνω βάζεις τα κλάματα μπροστά στο pc σου. και για τους νομούς που λες ας μν ανοίξουμε το 8εμα τη προβλέπει η συν8ηκης της Λωζάννης για το Βακουφ και τι εφαρμόζετε στην Ελλάδα μετά από την μεταπολίτευση .και μην ξεχνάς δεν γίνεσαι σωστός άνθρωπος με ένα πανεπιστήμιο και ένα τελευταίο αυτό που κάνεις στην Ευρώπη θεωρείτε κοινωνικός ρατσισμός για κάτι ευρωπαίες σαν εσενα όποιος κατάλαβε κατάλαβε…
              • Χρήστος Μπικουτής
                Χρήστος Μπικουτής6/7/2013 5:37:00 μμ
                Πάλι μας αποκαλύπτει. Μα δεν θα σταματήσει πια αυτή η αποκάλυψη;
            • aise
              aise6/7/2013 5:57:00 μμ
              ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΞΕΡΑ ΑΦΟΥ ΝΟΙΑΖΕΣΕ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΓΙΑΤΗ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ???????ΤΑ ΧΡΥΣΑ ΤΑ ΚΛΕΜΕΝΑ Η ΟΧΙ ΔΕΝ ΒΡΕΘΗΚΑΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΤΟΥ ΜΕΛΟΥΣ ΤΟΥ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΝΑ ΑΛΛΟ ΑΤΟΜΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΧΕ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΑΛΛΟ ΝΗΣΙ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΚΗ ΤΟΥ ΤΥΧΗ ΤΥΧΕΝΕ ΝΑ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙ..ΕΤΕΡΟΝ ΝΕ ΚΑΤΕΡΟΝ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΕ ΤΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣΟΥΤΕ ΕΚΛΕΨΕ ΟΥΤΕ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΤΡΩΕΙ ΧΑΡΑΜΙΑ ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΗ ΜΠΕΡΔΕΨΕΣ ΤΑ ΜΠΟΥΤΙΑ ΣΟΥ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΕ ΜΗΝ ΑΓΧΟΝΕΣΕ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΠΑΘΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ ΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ Ο ΠΡΟΕΔΡΟΣ ΣΟΥ ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΤΟ ΓΛΥΨΙΜΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΣΟΥ ΑΙΣΕ ΧΑΤΟΥΝ Η ΑΙΣΕ ΜΠΕΗ
        • XAXA........,,,,
          XAXA........,,,,6/7/2013 6:53:00 μμ
          ESEI DEN EINAI ANAGGI NA MATHIS TOURKIKA ESEI TA EHEIS MATHI APO PROTO HERI,KANONTAS IDIETERA ,SE KSEROUN POLLI KALLA YAFTO MIN ANAKATEVESE.THA HASIS EAN ANIKSI KAPIOS TO STMATOU.MIN PARA KSEFTILISTOUME.....FILIKA
      • Χρήστος Μ.
        Χρήστος Μ.6/7/2013 5:32:00 μμ
        Και σας αποκάλυψε και σας αποκάλεσε...
  • enas
    enas5/7/2013 5:03:00 μμ
    o .... arxiroufianaki pollwn!!!! alla den peirazei uparxei kai theos ... den tha ton afisei etsi!!! ta klemena den pianoun topo!!!
  • πλατανι
    πλατανι5/7/2013 5:11:00 μμ
    δεν χρειαζεται να δουμε για να κρινουμε!και το υπάρχων ΔΣ του βακουφ αν δεν εχει αξιολογηθει κρινεται απο τον κόσμο και τον κοσμο του που πλέον έχει πολιτικη κρίση!!!κανενας μην σκεφθεί ότι οι μουσουλμάνοι είναι αμορφωτοι και χαλιναγωγημένοι...μελλοντικά αναλόγως θα κρίνουν και θα ψηφισουν....τα υπολοιπα είναι λόγια του αερα και δικαιολογίες φθηνές αυτού που ασχολείται και με τα σχόλια ετσι για να συζητάει και να δικαιολογεί την υπαρξη του...
  • ΠΡΟΣ  Χ.Μ.Σ
    ΠΡΟΣ Χ.Μ.Σ5/7/2013 6:02:00 μμ
    ΒΡΕ ΜΠΑΣ ΚΑΙ .....ΚΑΙ ΛΕΣ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΣΥ?? ....ΚΕΜΠΑΠ
  • Μουσουλμάνος από Κω.
    Μουσουλμάνος από Κω.5/7/2013 11:33:00 μμ
    Είναι αδικεία, είναι κρίμμα, ούτε ο Θεός δεν το δέχεται αυτό που έγινε με τον Ιμάμη κ. Σακκίογλου, ο κ. Σακκίογλου πρέπει να γυρίσει στα καθήκοντα του στο Τζαμί. Η κ. Γενικός που διόρισε αυτό το συμβούλιο τι κάνει, γιατί δεν βάζει το χεράκι της, ξέρει μόνο να διορίζει συμβούλιο στο Βακούφ άτομα που δεν αρέσουν σε κανέναν από την Κω, λυπάμαι κ. Γενικέ.
  • asteri
    asteri6/7/2013 1:05:00 πμ
    san politis ki egw tha ithela na mathw thn morfosei pou exoun oi simvouloi tou vakouf?ntropoi se olous esas pou prospathite me ton tropo sas na vgalete enan aksio anthropo ,axristo kai amorfoto,meta apo tosa xronia IMAMHS.....PARAKW APANTISTE MOU...
    • EYKOLO
      EYKOLO6/7/2013 11:23:00 πμ
      plhroforhsoy prwta thn morfwsh,to hthos kai to viografiko toy neoy imamh poy hrthe apo thraki prwta. ayto tha se boithisei na ksypnhseis kai na antilhftheis oti to bakuf edwse lush me nomimo tropo se kati to opoio htan proswrino kai ellipes. eykolh h lasph alla mhn parasyresai apo ''fhmes'' kai ''koytsompolia''
  • eleos
    eleos6/7/2013 11:20:00 πμ
    ....kai ipertimologisis kai xtizoun spitia me ayta pou periseyoun xronia twra....
  • pros asteri
    pros asteri6/7/2013 12:42:00 μμ
    diladi gia pes mas pws einai aksios o imamis sou ??otan paei se diavasma esy prwsopika katalabaineis tipota apo ta aravika tou i mipws kserei na proseyxi8ei aravika????den lew ton eyxaristoume gia ta xronia tou pou para tou oti itan agramatos ekane oti mporouse alla pleon zoume to 2013 an sou leei kati ayto...eyxaristw ek ton proterwn!!!
    • asteri
      asteri7/7/2013 2:58:00 πμ
      xaxaxxa eytixos pou iparxoun k oi gramatizomenoi tou vakouf ,apofitoi dimotikou....sou lei kati auto?oso gia ton imami mas ine k tha ine aksios giati ayto pou mas prosfere tosa xronia to ekane me pisti...ayta merikoi-merilkoi ta ksexasan poli nwris,alla den pirazei eimaste emeis edw gia na ton stiriksoume ..eyxaristw:))))
  • Αυτός που ενδιαφέρεται.
    Αυτός που ενδιαφέρεται.7/7/2013 12:33:00 μμ
    Η γνώμη μου είναι ότι, ο Σύλλογος των Μουσουλμάνων της Κω κάνει την δουλειά του πολύ καλλά με κάθε σοβαρότητα και με ευθύνει. Η συζήτηση μας είναι γιατί δίχως λόγω πέταξαν τον Κωω Ιμάμη και τον Κώω ψάλτη έξω από το Τζαμί και έφεραν κάπιον άλλον που είναι και αυτός από την οικογένεια του Μεγαλοπρεπή Ιμάμη Δαμάτογλου. Εγώ κατάλαβα κάτι, οι υπεύθυνοι για το Βακούφ κάνουν το κορόίδο, τουλαχιστον η τρικομματική Κυβέρνση τι κάνει, καλάααα, εμείς τα μαζεύομαι όλα, ελάτε αύριο για ψήφους και τα λέμε, λυπόμαστε πολύ ούτε ένα συμβούλιο της χαίριάς δεν μπορέσατε να διορίσετε στο Βακούφ, θα μπορούσε ένα άλλο συμβούλιο να τα χειριστεί όλα αυτά με το καλύτερο τρόπο.
  • ΑΠΟ ΑΧΜΕΤ ΠΡΟΣ Χ.Μ.Σ
    ΑΠΟ ΑΧΜΕΤ ΠΡΟΣ Χ.Μ.Σ7/7/2013 5:34:00 μμ
    ΝΤΡΕΠΕΣΕ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ????ΝΤΕΠΕΣΕ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ Ο ΓΕΡΟΣ ΙΜΑΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΘΕΙΟΣ ΣΟΥ???ΝΤΡΕΠΕΣΕ ΝΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ Ο ΙΔΡΙΤΙΣ ΤΟΥ ΣΥΛΟΓΟΥ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΟΥΤΕ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΝ???ΕΑΝ ΕΙΣΟΥΝ ΣΩΣΤΗ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΘΑ ΤΟ ΕΓΡΑΦΕΣ
  • ΑΠΟ ΑΧΜΕΤ ΠΡΟΣ Χ.Μ.Σ
    ΑΠΟ ΑΧΜΕΤ ΠΡΟΣ Χ.Μ.Σ7/7/2013 5:51:00 μμ
    ΕΑΝ ΕΙΣΟΥΝ ΣΩΣΤΗ ΘΑ ΕΓΡΑΦΕΣ ONOMA...ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Ο ΚΩΑΚΟΣ ΛΑΟΣ ΣΕ ΞΕΡΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ.ΚΡΙΜΑΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ.2 ΦΟΡΕΣ ΕΔΩΣΕΣ ΥΠΟΨΙΦΙΟΤΙΤΑ ΓΙΑ ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΤΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ ΣΟΥ...ΚΡΙΜΑΣ ΠΟΥ ΣΕ ΨΙΦΙΣΑ ΚΙΟΛΑΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΛΙΝΙΔΑ ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΑ....ΝΤΡΟΠΙ ΚΑΙ ΕΣΧΟΣ......!
  • ΠΡΟΣ ΑΧΜΕΤ
    ΠΡΟΣ ΑΧΜΕΤ 7/7/2013 8:04:00 μμ
    ΕΣΕΙ ΠΟΙΟΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ????? ΕΣΕΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΣΩΣΤΟΣ ΦΙΛΕ..Ε ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΕΔΩΣΕ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΑΠΕΤΥΧΕ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΟΥ?? ΕΣΕΙ ΕΠΡΕΠΑΙ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΛΕΣ...!! ΕΣΕΙ ΝΤΡΕΠΕΣΕ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΟ ΕΠΙΘΕΤΟ ΣΟΥ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙ Ο ΚΩΑΚΟΣ ΛΑΟΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙ..ΕΜΜ ΤΩΡΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΣΕΙ ΤΟ ΕΓΡΑΦΕΣ ΘΑ ΕΙΣΟΥΝ ΣΩΣΤΟΣ...!! ΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ...!!! ΕΛΕΟΣ.....!!!!!!!!!!!
  • PROSORINOS........
    PROSORINOS........7/7/2013 11:57:00 μμ
    otan ehei kamia diakopei reymatos o agramatos imamis einai apehtos ta diavazei apthn kardia kai oi diavazmenei apla anagazonte kai ton akoyne.....
  • Χ.Μ.Σ.
    Χ.Μ.Σ.8/7/2013 1:00:00 μμ
    ΠΡΟΣ ΑΧΜΕΤ 57 58 ΧΑΤΖΗΧΑΛΗΛ ΜΑΚΡΗΧΑΛΗΛΑΚΗ ΣΙΜΠΕΛ ΑΥΤΗ ΕΙΜΑΙ ΠΡΟΗΝ ΠΡΟΕΔΡΟΣ Γ.Κ.6.Δ.Σ.-ΝΗΝ ΑΝΕΝΕΡΓΟ ΜΕΛΟΣ Δ.Σ.-ΠΡΟΗΝ ΤΑΜΙΑΣ Σ.Μ.-ΝΗΝ ΑΝΕΝΕΡΓΟ ΜΕΛΟΣ-2 ΦΟΡΕΣ ΥΠΟΨΙΦΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΥΝΑΜΗ ΑΛΛΑΓΗΣ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?Κ.ΑΧΜΕΤ.....ΤΙ?
  • Anonymos
    Anonymos15/7/2013 11:14:00 μμ
    ... ta exei kanei plakakia me ton bakouf . fovi8ike gia tin 8esi tou kai evale na petaksoune kai ton nearo pou pigene sto tzami gia na mi xasei tin 8esi tou .ton exei parei xampari olos o kosmos to rolo paizei . akoma kai osoi ton simpa8ouane twra arxisane na ton antipa8oune apodixtike kai aytos oti einai stin klika tou vakouf. ntropi tou , ntropi sas kyrie kai meta mou to paizete pistos 8riskos .
  • chan luu 作り方
    chan luu 作り方23/10/2013 2:42:00 μμ
    ブレス アクセサリー chan luu 作り方 http://www.halloween-supreme.com/