ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ 58 ΕΠΟΧΙΚΩΝ στο ΔΗΜΟ (260 αιτήσεις)- ΔΕΙΤΕ ΠΙΝΑΚΕΣ ποιοι προσλαμβάνονται ποιοι απορρίπτονται

ΔΕΙΤΕ ΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ

Ολοκληρώθηκε, χθες, από τα στελέχη της Δ/νσης Διοικητικών Υπηρεσιών η επίπονη διαδικασία αξιολόγησης των 260 αιτήσεων συνδημοτών μας για τις 58 θέσεις εποχικού προσωπικού 6μηνης απασχόλησης στο Δήμο της Κω.

Τα στελέχη του Δήμου μας κατέβαλαν ιδιαίτερη προσπάθεια, δουλεύοντας ακόμα και εκτός ωραρίου ώστε οι άνθρωποι που προσλαμβάνονται να τοποθετηθούν το συντομότερο δυνατό στις θέσεις τους και να προσφέρουν τις υπηρεσίες τους, κατά βάση, στον νευραλγικό τομέα της καθαριότητας.

Δυστυχώς για τρίτη συνεχόμενη χρονιά η κυβέρνηση δεν σεβάστηκε τον αγώνα που καταβάλουμε όλοι μας, Δήμος και επιχειρηματίες, για την αναβάθμιση του προσφερόμενου τουριστικού προϊόντος φροντίζοντας η πρόσληψη του αναγκαίου προσωπικού να γίνει τον Ιούλιο αντί του Μαρτίου με αποτέλεσμα οι άνθρωποι που θα προσληφθούν να πληρώνονται και για τους μήνες εκτός τουριστικής περιόδου.

Υπενθυμίζουμε πως τα χρήματα που διατίθενται για την πρόσληψη του εποχικού προσωπικού προέρχονται από την τοπική φορολογία που καταβάλουν οι συνδημότες μας και όχι από τον κρατικό προϋπολογισμό και ως εκ τούτου απαιτούμε από την κυβέρνηση τον αναγκαίο σεβασμό στα χρήματα των συνδημοτών μας.

ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΥΠΟΥ ΔΗΜΟΥ ΚΩ

  • Τελευταία Ενημέρωση: 8/7/2013 3:05:19 μμ
    Λέξεις κλειδιά: προσληψη,προσληψεις εποχικου προσωπικου,εποχικοι
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • .............
    .............6/7/2013 4:14:00 μμ
    areeeeee lamogia olous tous dikousas valate pali ous apodo eleini
  • ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΙΣΙΑ
    ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΥΠΗΡΕΙΣΙΑ6/7/2013 5:58:00 μμ
    ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑ ΤΟ ΠΕΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΣΕΠ. ΜΠΡΑΒΟ ΔΗΜΑΡΧΕ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΤΕΥΕΣΑΙ Και ΠΟΥ ΕΜΠΙΣΤΕΥΕΣΑΙ ΤΟΥΣ ΑΞΙΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ
    • Συγχαρητήρια Γλύφτη
      Συγχαρητήρια Γλύφτη8/7/2013 3:28:00 πμ
      Ένα με απ όλα
  • Α.Μ
    Α.Μ6/7/2013 7:14:00 μμ
    Η επιλογη γινεται βαση μοναδων??? Γιατι καποιοι με λιγοτερες μοναδες προσλαβανονται σε σχεση με αλλους με περισσοτερες???
  • αχου
    αχου6/7/2013 7:46:00 μμ
    ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΓΙΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΕΜΕΝΟΙ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΓΙΑ ΜΑΣ.ΣΥΓΚΙΝΗΤΙΚΟ........ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΣΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΕΠ ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ.ΘΑ ΕΠΕΡΝΕ ΕΝΑΣ ΙΔΙΟΤΗΣ ΠΟΤΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΡΙΤΙΡΙΑ?ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΙΤΕΚΝΟ.ΜΟΝΟΓΟΝΙΚΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ,ΑΝΑΠΗΡΟΣ....ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΤΙΡΙΑ?ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Η ΑΞΙΟΣΥΝΗ?
  • ΜΙΧΑΛΗΣ Π
    ΜΙΧΑΛΗΣ Π6/7/2013 9:08:00 μμ
    ΞΕΧΑΣΤΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. ΟΙ ΑΠΟΛΥΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ. Η ΤΡΟΙΚΑ ΚΡΑΤΑ ΜΑΧΑΙΡΙ.
  • ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ...ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!
    ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ...ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!6/7/2013 9:18:00 μμ
    ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΟΙ ΑΛΒΑΝΟΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΛΑΒΑΤΕ ΚΑΙ ΑΦΗΣΑΤΕ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΕΩ...SUCCESS STORY
    • Αυτά είναι τι;
      Αυτά είναι τι;6/7/2013 10:58:00 μμ
      99,7% έλληνες ρε φίλε... κανά δυο αλβανοί, κανά δυο βουλγαροι (ή ρώσοι;), είδα και έναν πόντιο. Οι λοιποί όλοι έλληνες και πολλοί ντόπιοι, χριστιανοί και μουσουλμάνοι και κάτι ονόματα που δε τα ξέρω τα παιδια. Τι θέμα έχεις; Φορολογική δήλωση δεν κάνουν όλοι; Νισάφι πια. Δε στηρίζω τον Δημο από τη στιγμή που ζητά προσωπικά με την παρουσία στο χώρο των νεοναζιστών και την δήλωση του πως αναζητά εκεί ψηφους (αριστερα ακούει; πάρτε θέση) αλλά δεν καταλαβαίνω τι πρόβλημα έχεις με μια διαδικασία που διεκπαιρεώθηκε με δίκαια κριτήρια.
  • ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ?
    ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ? 6/7/2013 9:32:00 μμ
    ΕΓΩ ΤΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ...... Γιατι καποιοι με λιγοτερες μοναδες προσλαβανονται σε σχεση με αλλους με περισσοτερες???
  • KAI
    KAI7/7/2013 6:30:00 πμ
  • ΠΡΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ?
    ΠΡΟΣ ΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ ΕΔΩ? 7/7/2013 9:42:00 πμ
    ΒΡΕ ΚΑΡΑΓΚΙΟΖΗ ΕΛΑ ΚΑΝΕ ΑΙΤΙΣΗ ΚΑΙ ΕΣΕΙ ΚΑΙ ΑΝ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΣΩΣΤΑ ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΘΑ ΜΠΗΣ ΟΠΩΣ ΕΓΩ ΠΡΙΝ 1 ΧΡΟΝΟ! ΑΠΛΑ ΜΕΡΙΚΗ ΔΕΝ ΡΩΤΑΝΕ ΚΑΙ ΓΡΑΦΟΥΝ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΚΑΙ Ο ΑΣΕΠ ΤΗΣ ΑΠΟΡΙΠΤΗ ΒΛΑΚΑ!!!!
    • Φάνης Τιρμπουσόνης
      Φάνης Τιρμπουσόνης8/7/2013 3:04:00 πμ
      ΑΓΡΑΜΜΑΤΕ που σε προσέλαβαν άκου λίγο. Ο περίφημος όρος «μεταρρυθμίσεις» δεν σημαίνει αναγκαστικά απολύσεις. Σημαίνει πρωτίστως τέλος στις δουλειές της πλάκας στο Δημόσιο. Η Δημοτική Αστυνομία στην Ελλάδα είναι μια γελοία φάρσα, που έπρεπε κάποτε να λήξει. Ο καλύτερος τρόπος είναι αυτός που προτείνεται από την κυβέρνηση: η απορρόφησή της από την ΕΛ.ΑΣ. Βλάκα.
  • kardabeach
    kardabeach7/7/2013 7:59:00 μμ
    Ας στείλουν τουλάχιστον 2-3 εργάτες στη Δ.Κοινότητα Καρδάμαινας,όπου υπάρχει μεγάλη έλλειψη προσωπικού να καθαρίσει λίγο το χωριό.Ας φροντίσουν επίσης να ρίξουν νερό στα φρεάτια από πιάτσα ταξί έως κάτω στο λιμάνι, γιατί είναι ο πιο πολυσύχναστος πεζόδρομος και βρωμάει απαίσια. Η φετινή εμφάνιση του χωριού δεν τιμά κανένα και δείχνει την απαξίωση και εγκατάλειψη των χωριών μας. Αναφέρω μόνο αυτά και εκφράζω την λύπη μου για την κατάσταση, αλλά κ. Κιάρη,στόχος μου είναι να διορθώνονται τα κακώς κείμενα στην καθημερινότητα τουλάχιστον και όχι κριτική για την κριτική.
  • sopa re file
    sopa re file 8/7/2013 12:36:00 πμ
    tha kaio ego venzina kathe mera na aneveno kardamaina me 20e merokamato??
  • PROS 10
    PROS 108/7/2013 1:12:00 πμ
    ΜΑΘΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΩΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΑΓΡΑΜΑΤΕ ΓΛΥΦΤΗ.....ΜΗΠΩΣ ΜΠΗΚΕΣ ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ?ΓΛΥΦΤΗ
  • ανεργος πολιτης
    ανεργος πολιτης8/7/2013 9:11:00 πμ
    αν τα αξιοκρατικα κριτηρια ειναι να προσλαμβανεται ολοκληρη οικογενεια στους δυσκολους καιρους που ζουμε τοτε μπραβο σας να τα χαιρεσθε και να ζητατε ψηφους απο αυτους και μη μου πειτε.....το ασεπ φταιει γιατι και αυτο ειναι μια απατη οπως κι εσεις.
  • .........
    .........8/7/2013 1:28:00 μμ
    olli igliftides mpikan palli mesa mazepsate olous tous prokomenous pali fetos ama exeis visma ton venizelo ton an8elina pou den eitan aksios na eipiretisi to strato k mono plirose logiko einai na mpi ous re an 8elines ellate gai psifo pali na dite ti 8a parete osi tous eipostirizete me ta skolia sas eistai esi pou ton glifete kolo glifti xaxaxa ous
  • Αντικημενικη