ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

O Κώστας δεν δίνει (και δεν πληρώνει) λογαριασμό...

Όπως γράψαμε σε προηγούμενο παρασκήνιο, με αφορμή μια συνέντευξη της γ.γ. Αποκεντρωμένης Διοίκησης Νοτίου Αιγαίου, κυρίας Χριστιάνας Καλογήρου, ο δήμαρχος της Κω, δεν δίνει λογαριασμό. Αυτό, εκτός από τον ίδιο, από τον οποίο ζητείται εγγράφως να πει πως αξιοποίησε τα 100 και πλέον χιλιάδες ευρώ των κονδυλίων για την πολιτική προστασία και σιωπά, φροντίζουν να το καταστήσουν σαφές και οι πολιτικοί του φίλοι στο Διαδίκτυο.

«Ποιοι είστε εσείς, ρε, που ζητάτε από τον ηγέτη να δώσει λογαριασμό;» είναι το μήνυμα που διοχετεύεται με πολλαπλούς τρόπους. Η νοοτροπία που οδήγησε στο Μνημόνιο ( ο ηγέτης εκλέγεται από το λαό, κρίνεται από το λαό και στο ενδιάμεσο …κάνει ότι θέλει ) σε όλο της το μεγαλείο. Ο κ. Κώστας Καίσερλης δήμαρχος, βουλευτής και μέλος των υπουργικών συμβουλίων του ΠΑΣΟΚ,  ξέρει.

Ο Κώστας δεν δίνει λογαριασμό, αλλά το …λογαριασμό (επειδή δεν δίνει λογαριασμό) τον στέλνει στους δημότες του! Πρόσφατο και τρανό παράδειγμα, η αποκάλυψη της εφημερίδας «Σταθμός» για το πρόστιμο των 100 χιλιάδων ευρώ για τα περιβαλλοντικά κατορθώματα του δήμου στην τοποθεσία Ζηνί. Το έστειλε στους πολίτες, δια του συμψηφισμού του προστίμου με το ενοίκιο που καταβάλλει η εφορία, στο κτίριο του δήμου, στο οποίο και στεγάζεται.  Αν δεν κάνουμε λάθος, αυτό σε απλά ελληνικά, σημαίνει ότι ο δημοτικός προϋπολογισμός, δηλαδή οι δημότες, καλούνται να πληρώσουν από τη τσέπη τους, τα κατορθώματα της λειτουργίας του Κώστα.

Και μιας και μιλάμε για λογαριασμούς:  καθημερινά, στη μάχη της ενημέρωσης μας γαβγίζουν κάθε λογής παρατρεχάμενοι φτάνοντας, όπως πρόσφατα, στο σημείο να επιτίθενται σε συντάκτη μας με μεθόδους και φρασεολογία χρυσαυγίτικη. Όποιος νομίζει  ότι θα μας τρομάξουν τα κανίς του Κώστα, κάνει λάθος.

ΥΓ. Εκείνο το σχέδιο «Πολιτεία» του υφυπουργού Εσωτερικών κ. Καίσερλη που θα άλλαζε τη διοικητική μορφή της χώρας, τι να απέγινε άραγε….

http://www.aftodioikisi.gr/paraskinia/o-kostas-den-dinei-kai-den-plironei-logariasmo

picture_756

  • Τελευταία Ενημέρωση: 29/7/2013 2:54:54 μμ
    Λέξεις κλειδιά: Καλογηρου,Καισερλης,Καλογηρου για Καισερλη,πυροπροστασια
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΟΥΑΟΥΑ
    ΜΙΛΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΤΣΙΟΥΑΟΥΑ27/7/2013 5:13:00 μμ
    ΧΑΧΑΧΑ!!!
  • Προς Δημήτρη χονδρο
    Προς Δημήτρη χονδρο27/7/2013 5:44:00 μμ
    Σε ποιον να δώσει λογαριασμό πλάκα μας κανεις;στην διορισμένη απο την τρικοματικη κυβέρνηση.καλα το ξεκινήσεις Δημήτρη αλλα το κυνήγι της καρέκλας σου βγάζει τον πραγματικο εαυτό σου.ησουν καλός μαθητής τόσα χρονια στο γραφείο τύπου του ΠΑΣΟΚ που αν και χωρίς πτυχίο καζηκωθηκες στη θέση του διευθυντή.ο λαός ειναι ο μοναδικός κριτής και μονο αυτος.αυτος τον έβγαλε δήμαρχο και αυτος θα ξανακρινει αν κανει για δημαρχος.γι αυτο κάντε συμμαχίες-συντεχνίες ψεύτικα γκάλοπ στημένα ρεπορτάζ στημένες συνεντεύξεις κατεβαστε όλο το ΠΑΣΟΚ να ξαναδώσει χρίσμα να ξανακάνει ο Κωστής δηλώσεις στήριξεις στον γιωργο και ο λαός θα ειναι εδω φίλε Δημήτρη.κοντος ψαλμός αλληλούια.
  • ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ Η ΥΠΟΘΕΣΗ
    ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ Η ΥΠΟΘΕΣΗ27/7/2013 6:02:00 μμ
    Ο ΧΟΝΤΡΟΣ ΤΑ ΕΒΑΛΕ ΜΕ ΤΟΝ ΔΗΜΑΡΧΟ ΤΗΣ ΚΩ. ΕΧΕΙ ΠΛΑΚΑ Η ΥΠΟΘΕΣΗ
  • ουφ!
    ουφ! 27/7/2013 6:07:00 μμ
    Δεν βαρεθηκε ο δημαρχίσκος και το παρέακι του. Τόσα χρόνια εκεί ΤΙΠΟΤΑ δεν εχουν κάνει, πέρα από το να ξε-κανουν τα έργα προηγούμενων. Ουφ!
  • ΔΗΜΑΡΧΕ
    ΔΗΜΑΡΧΕ27/7/2013 6:17:00 μμ
    Ο ΚΥΡΙΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΤΕ ΤΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΚΛΕΓΕΙ Ο ΛΑΟΣ.
  • πανικος
    πανικος27/7/2013 6:32:00 μμ
    φοβομουν και φοβεριζα. τα σκυλακια του επιτιθενται γιατι ξερουν οτι θα τους παρει μαζι του. πρεπει να τον καλυψουν για να καλυφθουν. η' μηπως νομιζεται οτι τα αφηνε νηστικα. 30 χρονια χωρις να δινει λογαριασμο πουθενα και με υποπτο πλουτισμο δικο του και των κολλητων, βεβαιως και φοβουνται να δωσουν λογαριασμο. ξερουν πως αν ξεκινησει κατι τετιο δεν θαχει τελειωμο.....
  • ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ
    ΓΙΑ ΚΛΑΜΑΤΑ27/7/2013 7:13:00 μμ
    ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΤΡΟΙΚΑ ΜΑΣ ΠΡΟΕΚΥΨΕ ΚΑΙ Ο ΧΟΝΤΡΟΣ
  • πανικος μεγαλος
    πανικος μεγαλος27/7/2013 7:33:00 μμ
    ερχεται ο Δημήτρης και τελειώνει η πλάκα και η μασα
  • Η ΔΙΑΦΟΡΑ
    Η ΔΙΑΦΟΡΑ27/7/2013 7:45:00 μμ
    οταν μιλά ο Δημήτρης ακούγεται σε όλη την Ελλάδα. Οταν γαυγίζουν τα σκυλάκια του δημάρχου ακούγονται μέχρι το Κούμπουρνο
    • Προς
      Προς27/7/2013 8:21:00 μμ
      Η κάλπη τι θα πει και οχι η Ελλάδα.
    • Προσεχε επανακουβαλημα...
      Προσεχε επανακουβαλημα...28/7/2013 3:11:00 πμ
      Γιατι το Κουμπουρνο που σνομπαρεις ανεβοκατεβαζει δημαρχους! Ρωτα το συνεταιρακι σου τον Κυριτση τι επαθε στις τελευταιες εκλογες...
      • ελα ντε που θα ψηφίσουν
        ελα ντε που θα ψηφίσουν 28/7/2013 10:54:00 πμ
        και τα χωρια
  • ΕΚΑΝΑ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΣΤΗ ΚΩ ΤΟ 80
    ΕΚΑΝΑ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΣΤΗ ΚΩ ΤΟ 8027/7/2013 7:51:00 μμ
    ΣΟΒΑΡΑ Ο ΚΑΊΣΕΡΛΗΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΔΗΜΑΡΧΟΣ;
    • Προς 10
      Προς 1027/7/2013 10:25:00 μμ
      Ναι φίλε ακομη δημαρχος ειναι γιατι δεν εχει πειράξει άνθρωπο.
  • Ε ναι
    Ε ναι27/7/2013 8:27:00 μμ
    Περιμενουμε να μεγαλωσει ο γιος του να τον βγαλουμε
  • κωος
    κωος27/7/2013 8:35:00 μμ
    Ναι ρε γιδι εχεις προβλημα? η μηπως νομιζεις οτι η κω ειναι ιδια με τοτε? ευτυχως κ ειναι ακομα ο καισερλης γιατι τον αλλον τον ξεβρακωτο τον ειδαμε!!!!!!!!!!!!
  • Μυττοχονδριο
    Μυττοχονδριο27/7/2013 9:46:00 μμ
    Δουλεια δεν ειχε ο ακατονομαστος και εστειλε τον χονδρο...
  • δεν
    δεν 27/7/2013 11:43:00 μμ
    περνεις δεν δινεις λογαριασμο
  • PROS ΕΚΑΝΑ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΣΤΗ ΚΩ ΤΟ 80
    PROS ΕΚΑΝΑ ΦΑΝΤΑΡΟΣ ΣΤΗ ΚΩ ΤΟ 8027/7/2013 11:53:00 μμ
    STO MAGAZI EXODOS O .. .....KAPI 8IMOYNTE?????
  • ΚΟΥΜΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ
    ΚΟΥΜΠΟΥΡΝΙΩΤΗΣ28/7/2013 12:15:00 πμ
    ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΗΞΕΡΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΘΑ ΤΟ ΜΑΘΕΙΣ ΤΟ 2014 ΟΤΙ ΤΟΝ ΚΑΙΣΑΡΛΗ ΤΟΝ ΒΓΑΖΕΙ ΔΗΜΑΡΧΟ ΤΟ ΚΟΥΜΠΟΥΡΝΟ
    • ΧΑΧΑΧΑ
      ΧΑΧΑΧΑ28/7/2013 6:38:00 πμ
      ΡΕ ΦΙΛΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΦΤΑΙΜΕ?
  • Η Κως την πληρώνει....
    Η Κως την πληρώνει....28/7/2013 12:21:00 πμ
    Ο Κώστας μπορεί να μη δίνει λογαριασμό αλλά η Κως και οι Κώοι την πληρώνουν καθημερινά πολύ ακριβά!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ΦΑΝΤΑΡΑΚΙ
    ΦΑΝΤΑΡΑΚΙ28/7/2013 12:26:00 πμ
    ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΓΙΑ ΑΛΛΑ 40 ΧΡΟΝΙΑ
  • ΑΜΑΡΤΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...
    ΑΜΑΡΤΙΑ ΝΑ ΓΕΛΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ...28/7/2013 12:44:00 πμ
    ΑΜΑ ΔΗΜΗΤΡΑΚΙ ΑΝΑΛΥΣΕΙΣ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΤΟΥ ΚΑΙΣΕΡΛΗ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΓΙΑ ΠΙΟ ΛΟΓΟ ΤΗΝ ΓΡΑΦΕΙ.... ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΕ Ο ΑΓΡΙΟΛΟΛΟΣ Ο ΚΥΡΜΙΤΣΗΣ ΦΥΣΙΚΑ .ΤΟΤΕ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕ ΚΑΙ ΠΑΡΑΔΕΞΟΥ ΟΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ.
  • ΚΑΛΗ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ
    ΚΑΛΗ Η ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ28/7/2013 12:45:00 πμ
    ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΕ ΒΑΛΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΕΠΙΘΥΜΕΙΣ ΚΥΡΙΕ ΧΟΝΔΡΕ
  • πολύ φτηνός
    πολύ φτηνός 28/7/2013 1:17:00 πμ
    κύριε Χόνδρο είστε πολύ φτηνός και ξώφαλτσος, κρίμα και νόμιζα ότι κάτι νέο θα βγάλετε
  • ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ 22
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟ 2228/7/2013 7:05:00 πμ
    Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΕΣΤΕΙΛΕ ΜΙΑ ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΣΤΟΝ ΚΥΡΙΟ ΣΑΜΑΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΑΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ. Ο ΜΟΝΟΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΗΤΑΝ Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΚΑΙ Ο ΥΠΟΥΡΓΟΣ ΕΣΩΤΕΡΙΚΩΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑΞΑΝΕ ΤΟΝ ΝΟΜΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 10 ΜΕΡΕΣ
  • πω!! πω!!
    πω!! πω!!28/7/2013 7:42:00 πμ
    εχει ταραχτει τοσο η σιλικονη που θα ξεφουσκωσει ολοκληρη. ηρεμησε κυρα μου, εχουμε ακομη 10 μηνες. πως θα τα βγαλεις περα? δεν υπαρχουν προσφορες στη σιλικονη.
  • ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ
    ΚΥΡΙΑΚΗ ΠΡΩΙ28/7/2013 7:52:00 πμ
    Ο ΚΥΡΙΟΣ ΧΟΝΔΡΟΣ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ. ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ Ε ΚΑΛΑ ΚΡΑΣΙΑ
  • ΤΑ ΚΑΝΙΣ ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ
    ΤΑ ΚΑΝΙΣ ΤΟΥ ΚΩΣΤΑ28/7/2013 9:01:00 πμ
    ΕΑΝ ΑΥΤΗ Η ΕΚΦΡΑΣΗ ΑΓΑΠΗΤΕ ΚΥΡΙΕ ΚΙΑΡΗ ΕΙΝΑΙ ΣΟΒΑΡΟΥ ΕΝΤΥΠΟΥ ΤΟΤΕ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΜΕΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΙΚΗΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ. ΝΤΡΟΠΗ
    • εσενα αυτο σε πειραξε και μοκο για τα 140 χιλιάρικα
      εσενα αυτο σε πειραξε και μοκο για τα 140 χιλιάρικα 28/7/2013 2:39:00 μμ
      καισαρλάκι χρυσαυγουλάκι
  • ΜΠΑΡΜΠΕΡΗΣ
    ΜΠΑΡΜΠΕΡΗΣ28/7/2013 10:34:00 πμ
    ΟΤΙ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΑΠΟ ΑΣΤΡΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ Η ΚΑΛΟΓΗΡΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΧΟΝΤΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ. ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΛΙΤΙΚΟ ΤΗΣ ΦΤΗΝΕΙΑΣ ΚΑΝΟΥΝΕ
  • ΕΛΑ ΧΡΙΣΤΕ ΚΙΑΠΟΣΤΟΛΕ
    ΕΛΑ ΧΡΙΣΤΕ ΚΙΑΠΟΣΤΟΛΕ28/7/2013 11:10:00 πμ
    ΑΠΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΠΡΟΕΚΥΨΕΣ ΕΣΥ ΡΕ ΚΑΡΝΤΑΣΙ. ΠΟΥ ΗΣΟΥΝΑ ΧΑΜΕΝΟΣ;
  • καλη προσπαθεια κάνουν τα φιλαράκια σου τα χρυσαυγουλα
    καλη προσπαθεια κάνουν τα φιλαράκια σου τα χρυσαυγουλα28/7/2013 1:51:00 μμ
    δήμαρχε της ντροπής της αδιαφάνειας, να σπιλώσουν το Δημήτρη αλλά εσύ ΤΡΕΜΕΙΣ γιατί ξέρεις ότι τα νταβατζιλίκια σου τέλος
  • Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ
    Η ΣΥΓΚΡΙΣΗ28/7/2013 3:27:00 μμ
    ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΕΚΛΕΓΕΤΑΙ 40 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΤΙ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΡΙΝΟΥΝ. ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΟ ΤΟΥ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗ
  • Ταξιτζης ...............Μπραβο !!!
    Ταξιτζης ...............Μπραβο !!!29/7/2013 12:23:00 μμ
    ΔΗΜΑΡΧΑΡΑ ΜΑΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΗΠΛΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟ 2014 ΚΑΙ ΤΟ 18 ΚΑΙ ΟΣΟ ΘΕΣ ΕΣΥ ΘΑΣΑΙ Ο ΚΥΒΕΡΝΗΤΗΣ ΤΟΥ ΝΗΣΙΟΥ ΜΑΣ !!!
  • 1
    17/10/2013 12:54:00 μμ
    -1'
  • -1'