ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ Μηχανή για να αποφύγει σκύλο που πετάχτηκε & ανατράπηκε... (στην πιάτσα ταξί) - Στο Νοσοκομείο ο οδηγός...

ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ

από το αποψινό τροχαίο ατύχημα, που συνέβη λίγο πριν τις 11 στη διασταύρωση Γρηγορίου Ε' και Μακρυγιάννη (στη διχάλα, μπροστά στην πιάτσα των ταξί).

Ο μεσήλικας μοτοσυκλετιστής από Κω (με αυτόματο μεγάλου κυβισμού) κατευθυνόταν από Γρηγορίου Ε' προς Μακρυγιάννη και πριν τη διχάλα των ταξί του πετάχτηκε σκύλος τον οποίο προσπάθησε να αποφύγει (όπως μας είπαν αυτόπτες μάρτυρες τελικά το απέφυγε) και ανατράπηκε...

Ευτυχώς φορούσε κράνος (το οποίο σχεδόν έσπασε), δυστυχώς όμως δεν γλύτωσε τα κατάγματα (κυρίως στο πόδι, όπου είχε δυνατούς πόνους, ιδίως όσο καθυστερούσε το ασθενοφόρο να ρθει λόγω άλλων παράλληλων περιστατικών, αφού ως γνωστόν αυτή την περίοδο γίνεται ο χαμός από μικροτραυματισμούς ελλήνων και τουριστών...)

P8121092.resized

  • Τελευταία Ενημέρωση: 14/8/2013 2:01:38 μμ
    Λέξεις κλειδιά: ατυχημα,τροχαιο,ανατραπηκε μηχανη,μηχανη πατησε σκυλο
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • O
    O12/8/2013 11:48:00 μμ
    t..... ftaiei...
    • Μαζέψετε τα κοπρόσκυλα που ορμάνε σε μηχανάκια.....
      Μαζέψετε τα κοπρόσκυλα που ορμάνε σε μηχανάκια.....13/8/2013 9:26:00 πμ
      Δυστυχώς τέτοια επικίνδυνα σημεία εκτός από τα ταξί είναι και τα ΚΤΕΛ, το λιμάνι, και οι σημαίες με τα κοπρόσκυλα των γύφτων.
  • φιλοζωος
    φιλοζωος12/8/2013 11:52:00 μμ
    κατι πρεπει να γινει με τααδεσποτα η φιλοζωικη και ο δημος κοιμουνται
  • εεεε....
    εεεε....13/8/2013 12:19:00 πμ
    Το σκυλι τι απεγινε ξερουμε?
  • @@@@@@@@
    @@@@@@@@13/8/2013 12:25:00 πμ
    ΜΠΡΑΒΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΡΕ ΚΙΑΡΗ...ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΨΥΧΗ Ο ΣΚΥΛΟΣ...ΑΝ ΗΤΑΝΕ ΠΑΙΔΑΚΙ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΨΥΧΗ ΙΣΩΣ ΚΑΝΑΤΕ ΚΑΜΙΑ ΑΝΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΑΔΕΣΠΟΤΑ ... ΑΠΛΑ ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ...ΕΤΣΙ ΜΑΘΑΤΕ ΕΤΣΙ ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΤΕ . ΕΛΛΗΝΑΣ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟΥ
  • @@@@@@@
    @@@@@@@13/8/2013 12:29:00 πμ
    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΤΟ ΣΟΥΜΑΧΕΡ
  • kalimnios
    kalimnios13/8/2013 12:39:00 πμ
    to skilaki ti epathe krima to zwaki
  • ate geia reee
    ate geia reee13/8/2013 1:47:00 πμ
    μεσήλικας μοτοσυκλετιστής? με ποσα πηγενε ο τυπας? οσο ακι να πεταχτει το οτιδηποτε αμα πηγαινεις με νορμαλ ταχυτητα προλβενεις να πατσηεις ενα φρενο να κανεις εναν ελιγμο.. λογικα ο μεσηλίκας πεταχτηκε!!! ατε γεια ρεεε παιρνετε μμηαχνη στα 50 και γινεστε σουμαχερ ολοι σας λιγο προσοχη δνε βλαπτει το σκυλι σας πειραξε αμα ηταν παιδακι τι θα λεγατε ρε? εκει το σημειο ειναι επικυδινο γενικος απο απροσεχτους οδηγους εχω αποφυγει ατυχημα πολες φορεσ σε εκινα τα σημεια επειδη καποι σουμαχερ με μηαχενς παραβιασαν την προτερεοτητα!!!
    • Καλα
      Καλα13/8/2013 12:32:00 μμ
      ας σου πεταχτει εσενα κανας σκυλος στα 2-3 μετρα μπροστα σου να δω τι θα προλαβεις να κανεις.και με 40 να πηγαινεις δεν ειναι σαν το αμαξι που κοβεις το τιμονι και αποφευγεις το εμποδιο.Οδηγα κατι εκτος απο πατινι και ελα να εκφερεις αποψη. Υ.Γ. και εγω αγαπαω τα ζωα και εχω και σκυλο αν ομως ειναι η ζωη μου η η ζωη του τετραποδου προτιμω την δικη μου.
  • aparadektoi
    aparadektoi 13/8/2013 3:58:00 πμ
    ...se ola ta koproskila mazeyteta apo ton dromo giath exoun gini pola me ayta ...ua vgo ke to aytokinito kai ua t.....
    • ......................
      ......................14/8/2013 3:32:00 μμ
      Σώπα ρε μεγάλε... για βγες να σε δούμε... πόσο γίδι μπορει να είσαι ρε!! τα σκυλιά σου φτένε, τα γίδια σαν και εσένα είναι αψογοι οδηγοι και ακολουθείτε πάντα τον ΚΟΚ. Αντε μάθε τι είναι η διπλή διαχωριστική βόδι και μετα μίλα για τα σκύλιά. Ο άνθρωπος χτύπησε και μακάρι να μήν είναι σοβαρά και να γίνει γρήγορα καλά. Σε άλλους φτενε τα σκυλιά σεα άλουσ ο άνθρωπος που έβγαλαν το συμπέραμσα οτι έτρεχε. ΑΝΤΕ ΓΙΔΙΑ γίνετε άνθρωποι.
  • ti na pw
    ti na pw13/8/2013 7:52:00 πμ
    as mhn etrexe o kurios soumaxergiati gia na ginei toso polu to kako etrexe sigoura.kai na mhn ta rixnoume ola sta adespota fteme kai emeis oi odigoi eimaste aprosextoi. perastika sou soumaxer. to skulaki to kakomoiro ti apegine?
  • Είναι και η μεγάλη ταχύτητα
    Είναι και η μεγάλη ταχύτητα 13/8/2013 9:45:00 πμ
    Μέσα στην πόλη ένα πρόβλημα. Ταχύτητα , τυφλες προσπερασεις . Οδηγικη συμπεριφορά ινδιας. Αμφιβάλει κανείς;
  • malista
    malista13/8/2013 9:46:00 πμ
    Για οσους αγωνιουν για το σκυλακι να τους πω οτι ειναι ενα απο αυτα που φιλοζωοι σαν αυτους τα περνουν για χαβαλε να παιζει το παιδι και μετα τα βαριουντε και τα παρατανε ελευθερα οπου βρουν.Ισως να ειναι και ενα απο αυτα που εχουν οσοι εχοντε εδω εργαζομενοι το καλοκαιρι ελληνες και ξενοι φιλοζωοι κ οταν φευγουν το χειμωνα τα αφηνουν εδω μονα τους.
  • σχολιαστης προς 11
    σχολιαστης προς 1113/8/2013 12:07:00 μμ
    τωρα εγινες εμπιρογνωμονας ? που ξερεις ποσο ετρεχε ρανταρ ειχες? ο σκυλος φταιει δεν ειναι εκπαιδευμενος και περασε με κοκκινο
  • τουριστας
    τουριστας13/8/2013 12:13:00 μμ
    τα σκυλια τα εχουν επιτιδες στου δρομους τα παιρνουν στα δωματια τους οι τουριστριες ....
  • προς ολα τα αρνια μπεεεεε
    προς ολα τα αρνια μπεεεεε13/8/2013 1:42:00 μμ
    ΜΑΚΓΕΣ ΤΟ ΜΑΧ ΟΡΙΟ ΤΑΧΥΤΗΤΟΣ ΣΕ ΟΛΟΙ ΤΗΝ ΓΑΜ....ΠΟΛΗ ΕΙΝΑΙ 30χλμ παρτε το χαμπαρι!!! μαθετε να μην κοιμαστε ορθιοι βοδια!!!
    • Προς αρνί μπεεεε...
      Προς αρνί μπεεεε...13/8/2013 2:51:00 μμ
      Αυτό το όριο το έβαλες εσύ;;;; Γιατί ο κώδικας οδικής κυκλοφορίας λέει για 50Km/h. (Παρεπιμτόντως 30 χλμ ταχύτητα δεν υπάρχει, αλλά 30χλμ/ωρα).
  • ΜΕΛΟΚΡΑΣ
    ΜΕΛΟΚΡΑΣ13/8/2013 1:49:00 μμ
    ΕΜΕΝΑ ΤΗΣ ΠΡΟΑΛΕΣ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΠΕΤΑΧΤΗΚΕ ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟ ΖΩΩ.. ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΗΓΕΝΑ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΙΣΙΑ ΣΤΡΙΒΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΟΥΤΕ ΦΛΑΣ ΟΥΤΕ ΧΕΡΙ ΟΥΤΕ ΠΟΔΙ!! ΤΗΣ ΠΕΖΩ ΚΑΤΙ ΜΠΙΝΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΚΟΡΝΕΣ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙ ΣΤΡΟΦΗ ΚΑΙ ΘΑ ΙΔΡΟΝΕΙ .....!!
  • OTI MPOROUN KANOUN
    OTI MPOROUN KANOUN13/8/2013 4:12:00 μμ
    EE I FILOZWIKI TI ALLO NA KANEI EXEI MAZEPSEI GYRO STA 80 SKYLIA..... GIATI KAPOIOI ANEF8IJI PARATANE TA ZWAKIA STO DROMO ..... MAZEYOUN MAZEYOUN ... AYTOI VOI8ANE TIN POLI .. EMEIS TI KANOUME? TOYS KATIGOROUME KIOLAS....... AS VOI8ISOYME KAI EMEI LIFO EKEINOYN GIA NA WINEXEISOYN NA VOI8ANE ...KYRIOS AYTA TA MIKRA ATIXA ZWAKIA POY TA PETANE STO DROMO....!!!
  • κωστας κρητικος
    κωστας κρητικος13/8/2013 6:53:00 μμ
    ΜΑΡΕΣΕΙ ΠΟΥ ΚΑΠΙΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΧΟΛΙΑ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΣΧΕΤΟΙ,1ον ΤΑ ΖΩΑ ΔΕΝ ΦΤΑΙΝΕ ΠΟΥΘΕΝΑ ΑΝ Ο ΚΑΘΕ ΜΑΛ@@Σ ΜΑΖΕΥΕΙ ΕΝΑ ΖΩΩ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΓΙΑΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΤΟΥ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΑΕΙ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ,ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΙ ΣΗΜΕΝΕΙ ΚΟΚ,ΤΟ ΟΡΙΟ ΣΕ ΚΑΤΗΚΟΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΟΧΗ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ 30 ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΑ 50 ΧΙΛ ΤΗΝ ΩΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Ο ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕ ΤΟ 50 ΝΑ ΠΑΕΙ ΝΑ ΞΑΝΑ ΔΙΑΒΑΣΗ ΤΟΝ ΚΟΚ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΣ ΑΝ ΟΔΗΓΗ ΜΕ 50 ΧΙΛ ΤΗΝ ΩΡΑ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ................
  • O  (KSANA)
    O (KSANA)14/8/2013 3:44:00 πμ
    TA ZWA DEN EINAI EKPAIDEYMENA STIS TAMPELES STOP KAI STI DIAVASEI PEZWN.... DEN KSEROUN..... ARA DEN FTAINEI SE KATI ....AYTOI PIY TA PARATANE ... OSO GIA TON TYPO PANW PANW PIY LEEI EEE LOIPON KANEIS POLY MEGALOS LA8OS FILE MM.... OPWS KAI ENA PAIDI EXEI PSIXI ETSI KAI ANA SKILI.... TO OTI IDIAFORA EINAI OTI PERPANTE KAI STA 4 PODIA KAI DN MILANE DN PAEI NA PEI OTI DEN EXEI PSIXI....!!!!!!!!! TA SKILIA EXOUN TIN PIO DINATI PSIXI... !KAI OLA TA ZWA EXOUN PSIXI OPWS KAI OLA TA ALLA =....! OTJ POTIZETE .. TRWEI... MILAEI..,KOIMATE...ANASENEI...EXEI PSIXI..DLD TA PERISSOTERA PANW STON PLANITI.... AS GINEI KALA O AN8ROPOS (OTI KAI NA EGINE ) AS EINAI ALA KAI TO SKILAKI.... KAI APOEDW KAI PERA EUXOME NA MAZEPSOUME TASKILAKIA MAS POH TA EXOHME AMOLIMENA NA TA PROSTATESOUME ETSI WSTE NA PROSTAGEUSOUME KAI TIN POLI
  • ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ
    ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ14/8/2013 11:03:00 πμ
    ΔΕΝ πάτησε τον σκύλο, Στην προσπάθειά του να τον αποφύγει έπεσε -και τον απέφυγε.
  • ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ
    ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ14/8/2013 11:05:00 πμ
    Το σκυλί είναι μια χαρά κι έφυγε...δεν έτρεχε επίσης. Ατυχία.
  • σχολιαστης
    σχολιαστης14/8/2013 11:29:00 πμ
    μην κατηγορητε τα ζωα τα προσβαλετε..
  • -1'