ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

Σιμπέλ Χατζηχαλήλ: Η 1η δικαίωση για τον εδώ & 40 χρόνια Ιμάμη Κω Μ. Σακκίογλου

Η ΠΡΩΤΗ ΔΙΚΑΙΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΔΩ ΚΑΙ 40 ΧΡΟΝΙΑ ΑΥΤΟΔΙΔΑΚΤΟ ΙΜΑΜΗ ΤΗΣ ΚΩ ΣΑΚΚΙΟΓΛΟΥ ΜΕΧΜΕΤ.

ΟΙ ΑΞΙΑΓΑΠΗΤΟΙ Κ.Κ.ΤΟΥ ΒΑΚΟΥΦ ΤΟΥ ΕΙΧΑΝ ΚΑΝΕΙ ΑΣΦΑΛΕΙΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΚΤΕΛΕΙ ΠΛΕΟΝ ΤΟ ΚΑΘΗΚΟΝ ΤΟΥ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΘΕΟ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΤΟΥ ΣΤΟ ΤΖΑΜΙ.

ΤΟ ΔΙΚΑΣΤΗΡΙΟ ΟΜΩΣ ΧΤΕΣ ΑΠΕΡΡΙΨΕ ΤΟ ΑΙΤΗΜΑ ΤΟΥΣ.

ΚΑΙ ΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΑ ΘΕΙΕ ΜΟΥ.

ΧΑΤΖΗΧΑΛΗΛ ΜΑΚΡΗΧΑΛΗΛΑΚΗ ΣΙΜΠΕΛ.

picture_016

  • Τελευταία Ενημέρωση: 23/9/2013 3:22:00 πμ
    Λέξεις κλειδιά: Ιμαμης Κω,Μεχμετ Σακκιογλου,επαψαν τον επι 40 χρονια Ιμαμη,Σιμπελ Χατζηχαληλ
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • τι
    τι21/9/2013 11:27:00 πμ
    άλλο θα ακούσουμε ... αυτοδίδακτος ....
  • ΜΟΥΣΛΟΥΜΑΝΟΣ
    ΜΟΥΣΛΟΥΜΑΝΟΣ21/9/2013 2:39:00 μμ
    ΣΙΜΒΕΛ ΚΟΙΤΑ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΑ ΤΑ ΚΟΙΝΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ .....ΕΤΣΙ ΧΑΝΕΙΣ
  • ερτ
    ερτ21/9/2013 4:13:00 μμ
    μπραβο θειε της...και μη χειροτερα...ειχεη ποφτη ποφτο και εσκυβε και ειθωρειτο...πες μας κυρια μου οτι πλησιαζουν εκλογες...ο χριστος και η παναγια..γιατι κρυβεσαι κοριτσακι μου????
  • απορω
    απορω21/9/2013 4:17:00 μμ
    αν ο θειος σου σε ψηφισε ....εις ανωτερα Σιμπελ ...αυτη τη φορα θα σκάσει κανόνι...ΜΠΟΥΜ !!!!
  • σιμπελ
    σιμπελ21/9/2013 4:43:00 μμ
    ΤΟΥΛΑΧΕΙΣΤΟΝ ΕΧΩ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΛΕΩ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ ΕΣΕΙΣ? ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΕΡΤ ΜΕ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΘΕΤΑ ΒΓΕΝΩ ΓΙΑ ΚΑΝΤΟΜΟΥ ΠΙΟ ΛΙΑΝΑ.
  • kwa
    kwa21/9/2013 6:30:00 μμ
    san den drepeste,,,,eimai xristiani kai drepomai gia logariasmos sas,,,o anthrwpos katavallei prospatheies na kuriksei ton logo tou theou,,,sas!!!kai na kratisei tin paradosi,,,kai eseis trwgeste san ta skulia gia tis ekloges!!!ftou sas!!!!ARE ELLHNARES mia zwi trwgomaste!!!
  • ΑΥΤΟΔΙΔΑΚΤΟΣ?
    ΑΥΤΟΔΙΔΑΚΤΟΣ?21/9/2013 7:37:00 μμ
    ΧΩΡΙΣ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΜΕΝΟ ΤΙΤΛΟ ΣΠΟΥΔΩΝ? ΜΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? ΤΟ ΒΑΚΟΥΦ ΕΚΑΝΕ ΤΟ ΑΥΤΟΝΟΗΤΟ ΚΑΙ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕ ΕΝΑΝ ΠΡΟΣΟΝΤΟΥΧΟ ΙΜΑΜΗ ΚΑΙ Η ΚΥΡΙΑ ΣΙΜΠΕΛ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΕΜΟ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΑΠΟΦΑΣΕΩΝ ΤΟΥ ΒΑΚΟΥΦ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΝ ΘΕΙΟ ΤΗΣ? Ο ΚΥΡΙΟΣ ΔΑΜΑΔΟΓΛΟΥ ΑΥΤΟΔΙΔΑΚΤΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ? ΓΙΑ ΝΑ ΑΣΚΕΙΣ ΚΑΘΗΚΟΝΤΑ ΙΜΑΜΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΑΡΤΙΣΗ?Η' ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΓΓΕΝΕΙΑΣ ΚΑΙ ΕΚΕΙ?
  • mprabo
    mprabo21/9/2013 8:11:00 μμ
    Συμπελ τωρα που θα παρουμε την δημαρχια ο γιωργος θα κανει το αυτονοητο μην σκας!!!!!
  • SIMPEL
    SIMPEL21/9/2013 9:29:00 μμ
    ΠΑΝΕΠΕΙΣΤΙΜΙΟ ΠΑΝΕ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΟΥΝ ΛΕΦΤΑ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΕ ΑΦΙΕΡΟΜΕΝΟΣ ΣΤΟ ΘΕΟ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΝΕΤΕ ΒΑΙΒΑΙΑ!
  • ΚΩΟΣ_ΠΟΛΙΤΗΣ
    ΚΩΟΣ_ΠΟΛΙΤΗΣ21/9/2013 11:01:00 μμ
    ΟΡΘΩΣ Η ΚΥΡΙΑ ΣΙΜΠΕΛ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΕΤΑΙ ΣΥΓΓΕΝΗ ΤΗΣ. ΔΕΝ ΒΛΕΠΩ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΜΠΤΟ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΥΠΟΘΕΣΗ.ΠΟΙΟΣ ΛΟΓΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΝ ΘΑ ΕΔΙΝΕ ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΤΟΥ ΣΕ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΥΠΟΘΕΣΗ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΤΟΝ ΣΕΒΑΣΜΙΟ ΙΜΑΜΗ Κ.ΔΑΜΑΤΟΓΛΟΥ ΚΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΙΝΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΓΙΑ ΑΡΝΗΤΙΚΑ ΣΧΟΛΙΑ.ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΘΕΜΑ ΕΑΝ ΣΥΝΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ Ο Κ.ΣΑΚΚΙΟΓΛΟΥ. Η ΙΕΡΟΣΥΝΗ ΣΤΟΥΣ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟΥΣ ΕΚΠΡΟΣΩΠΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΑΝΩ ΓΝΩΣΕΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΚΑΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΙΣΧΥΣ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΦΟΡΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΚΛΗΡΙΚΟΥΣ ΤΗΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗΣ ΘΡΗΣΚΕΙΑΣ.ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΟΥ ΓΝΩΜΗ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΣΟΦΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΚΑΘΟΔΗΓΟΥΝ ΤΟ ΠΟΙΜΝΙΟ ΤΟΥΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΙΕΡΟΥΣ ΚΑΝΟΝΕΣ ΠΟΥ ΔΙΕΠΟΥΝ ΤΟ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΡΕΣΒΕΥΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΑ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΤΗ ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΕΠΟΧΗ ΠΟΥ ΜΑΣΤΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΡΙΣΗ.ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΣΦΟΡΟ ΕΔΑΦΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΑ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΑΘΟΓΟΝΩΝ ΙΔΕΩΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΙΣ ΒΑΡΟΣ ΤΗΣ ΠΡΟΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΠΝΕΥΜΑΤΟΣ.
  • Μουσουλμάνος από Κω.
    Μουσουλμάνος από Κω.22/9/2013 4:54:00 μμ
    Όπως ξέρω ο Ιμάμης Μεχμέτ Σακκήογλου είναι ένας ήσυχος και θρήσκειος άνθρωπος,τη ζωή του την έχει αφιερώσει στη θρησκεία,μετά τον θάνατο του τότε Ιμάμη του τζαμιού της Κω, το τότε Διοικητικό Συμβούλιο του Βακούφ τον τοποθέτησε ως Ιμάμη στο τζαμί της πόλης,απο τότε μέχρι σήμερα όλα πήγαν μια χαρά,ο κ.Σακκήογλου έκανε τον Ιμάμη άριστα,εκτέλεσαι τα καθήκοντα του πολύ καλά,φρόντησε για τις κηδείες,έκανε τις λειτουργίες,τα μεβλούτια,τις περιτομές,οτι απαιτούσε η Μουσουλμανική θρησκεία, όλα τα έκανε με άριστο τρόπο,εδώ δεν υπάρχουν πανεπηστήμια ούτε και δημοτικά σχολεία,εδώ υπάρχει λογική να είσαι άριστος στη δουλειά σου,αυτά τα έκανε ο κ.Σακκήογλου με άριστο τρόπο.Οι κύριοι του Βακούφ αφού τους δώθηκε η ευκαιρία να διωρίσουν Ιμάμη,καλώς το έκαναν,αλλά έπρεπε τον κ.Σακκήογλου να τον διατηρήσουν ως Ιμάμη στο τζαμί της Κω γιατί το Βακούφ κι όλοι οι Μουσουλμάνοι της Κω του έχουμε μεγάλη υποχρέωση,όποτε τον έχουμε ανάγκη λέμε καλώς είναι ο ΙΜάμης κι όποτε δεν τον έχουμε ανάγκη δώσε την κλωτσιά να φύγει,δεν το κατάλαβα,αυτό δεν το θέλει ούτε ο θεός.Εγώ πιστεύω όλα θα πάνε καλά για τον Ιμάμη,ο θεός μαζί σου.
  • Από Κω.
    Από Κω.22/9/2013 5:03:00 μμ
    Οιμάμης πρέπει να δικαιωθεί, γιατί το δίκαιο είναι από μέρος του, μπράβω σε αυτούς τους κ.κ. που του έδωσαν την πρώτη δικαίωση, θα Χαρώ να μάθω την τελική δικαίωση του Ιμάμη, είμαι περίεργος αυτός που έλέχει το Βακούφ τι κάνει, η κ. Γενικός τι κάνει, λυπόμαστε για τη στάση τους απέναντι του Ιμάμη.
  • λανθασμενη επιστολη?
    λανθασμενη επιστολη?22/9/2013 9:36:00 μμ
    κυριε κιαρη νομιζω πρεπει να ρωτησεται εαν οντως αυτο που γραφει η κ. Μακριχαληλακη ειναι ααληθεια σχετικα με το δικαστιριο. παρακαλω πςτηστε !διοτη ακουσα οτι δεν εχει γινει κανενα δικαστιριο!!! ρωτηστε τι γινετε ευχαριστω
  • ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΣ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ.....
    ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΣ ΣΤΑ ΧΑΡΤΙΑ.....23/9/2013 1:48:00 πμ
    ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΤΟ ΒΑΚΟΥΦ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΛΙΣΕΙ ΤΟ ΤΕΜΕΝΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΚΩ.ΤΟ ΤΕΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΠΛΑΤΑΝΙ ΦΤΑΝΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΕΥΕΙ.ΕΚΕΙ ΔΕΝ ΠΑΝΕ ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΕΥΧΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ.ΕΔΩ ΣΤΟ ΠΛΑΤΑΝΙ ΖΗΤΗΜΑ ΝΑ ΕΧΕΙ 50 ΑΤΟΜΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΤΑ ΠΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΚΑΦΕΝΕΙΑ, ΚΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΜΕ ΤΟΙΣ ΡΩΣΙΔΕΣ,ΡΟΥΜΑΝΕΣ,Κ.Τ.Λ.ΕΑΝ ΜΑΣ ΚΟΣΚΙΝΙΣΕΙΣ ΖΗΤΗΜΑ ΝΑ ΠΕΣΟΥΝ ΚΑΤΩ 100 ΜΟΥΣΟΥΛΜΑΝΟΙ.
  • Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ
    Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ23/9/2013 4:33:00 πμ
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ ΤΟ ΑΔΙΚΟ
  • Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ