ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
  • Bluenet
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr
  • Aegeanews.gr

Κ. Γαβαλά: Διαθεσιμότητα οδηγών ασθενοφόρων... Θα κινδυνεύσουν ζωές;; (Παρέμβαση Κόνσολα)

Διαθεσιμότητα οδηγών ασθενοφόρων Νοσοκομείων ΕΣΥ"
Με το Πολυνομοσχέδιο που τίθεται σε ψηφοφορία προσεχώς στη
Βουλή των Ελλήνων, "Μέτρα Στήριξης και Ανάπτυξης της Ελληνικής
Οικονομίας", σύμφωνα με διατάξεις που περιέλαβε στο Νομοσχέδιο το
Υπουργείο Υγείας, μεταξύ άλλων θα τεθούν άμεσα σε διαθεσιμότητα
οδηγοί ασθενoφόρων Νοσοκομείων ΕΣΥ για ένα μήνα, με σκοπό να
επαπροσληφθούν στο ΕΚΑΒ. Δεν προβλέπεται καμία εξαίρεση.

Αναρωτιέμαι, σε περιοχές της Ελλάδας όπως Κως, Κάλυμνος, Λέρος, οι
οποίες δεν διαθέτουν ΕΚΑΒ, για την περίοδο των 30 ημερών
τουλάχιστον της διαθεσιμότητας των οδηγών, ποιος θα οδηγεί τα
ασθενοφόρα στη περίπτωση επειγόντων περιστατικών, και μάλιστα εν
όψη των εορτών του Πάσχα και της ενάρξεως της τόσο αναμενόμενης
τουριστικής περιόδου; Με ποιον τροπο θα εκτελείται η μεταφορά των
ασθενών προς το Αεροδρόμιο σε τυχόν διακομιδές; Θα αφήσουμε να
κινδυνεύσουν ζωές στο όνομα μιας συμφωνίας με την Τρόικα ; Σε ποια
ευρωπαϊκή χώρα θα άφηναν να συμβεί το ίδιο;

́Ειναι αναγκαίο οι εκπρόσωποι μας στο Κοινοβούλιο, οι τοπικοί
άρχοντες, οι εκπρόσωποι των των τουριστικών φορέων, όλοι μαζί , και
εγώ προσωπικά, χωρίς καθυστέρηση να απαιτήσουμε με πυγμή τα
δικαιώματα μας στην υγεία και στην ζωη, τη δική μας και των παιδιών
μας, με την απαραίτητη εξαίρεση απο τη διαθεσιμότητα των οδηγών
ασθενοφόρων περιοχών στις οποίες δεν λειτουργεί ΕΚΑΒ,
εξασφαλίζοντας σε εμάς τους πολίτες, το αναφαίρετο δικαίωμα στη
έγκαιρη αντιμετώπιση των επειγόντων περιστατικών.  



Κατερίνα Γαβαλά

picture_9994459

ΜΑΝΟΣ ΚΟΝΣΟΛΑΣ: '' Να υπάρξει νομοτεχνική βελτίωση για να μην μείνουν χωρίς ασθενοφόρα τα νοσοκομεία σε Κω, Κάλυμνο και Λέρο''

Με άμεση παρέμβασή του προς τον Υπουργό Υγείας, ο Βουλευτής Δωδεκανήσου, κ. Κόνσολας, ζητά να κατατεθεί άμεσα νομοτεχνική βελτίωση στην υποπαράγραφο Ι.2 του πολυνομοσχεδίου που αφορά στην ένταξη στο καθεστώς της διαθεσιμότητας και στη συνέχεια τη μετάταξη οδηγών ασθενοφόρων αλλά και πληρωμάτων των νοσοκομείων του ΕΣΥ στο ΕΚΑΒ.
Ο κ. Κόνσολας επισημαίνει τον κίνδυνο να μείνουν χωρίς ασθενοφόρα τα νοσοκομεία Κω, Καλύμνου και Λέρου τα οποία μπορεί να φέρουν το χαρακτηρισμό του Νοσοκομείου και του Κέντρου Υγείας ταυτόχρονα, αλλά δεν αποσαφηνίζεται η εξαίρεσή τους.
Ο Βουλευτής Δωδεκανήσου ζητά να υπάρξει σαφής νομοτεχνική βελτίωση που να εξαιρεί τα νοσοκομεία των νησιωτικών περιοχών που δεν διαθέτουν, ακόμα, σταθμούς του ΕΚΑΒ.
Η δημιουργία σταθμών του ΕΚΑΒ σε Κω, Κάλυμνο, Κάρπαθο και Λέρο προωθείται ήδη, μετά από κοινή προσπάθεια του κ. Κόνσολα και του Προέδρου του ΕΚΑΒ, κ. Παπαγιαννίδη.
Μέχρι τότε, όμως, δεν πρέπει να υπάρξει κανένα κενό και κανένα πρόβλημα στις διακομιδές ασθενών σε αυτά τα νησιά.
Αναφερόμενος στο ζήτημα ο κ. Κόνσολας δήλωσε:
«Έτσι όπως είναι διατυπωμένη η ρύθμιση στο πολυνομοσχέδιο αφήνει πολλά κενά, τα νοσοκομεία Κω, Καλύμνου και Λέρου μπορεί να είναι χαρακτηρισμένα και ως κέντρα υγείας, δεν αποσαφηνίζεται, όμως, ότι εξαιρούνται από τη διαθεσιμότητα οι οδηγοί και τα πληρώματα ασθενοφόρων αυτών των νοσοκομείων των νησιών, στα οποία δεν υπάρχει σταθμός ΕΚΑΒ.
Αυτό πρέπει να γίνει άμεσα.
Οι διακομιδές στον αστικό χώρο και στην ηπειρωτική Ελλάδα δεν έχουν καμία σχέση με τις αντίστοιχες στα νησιά.
Στα τρία αυτά νησιά δεν υπάρχει ΕΚΑΒ.
Αν στα τρία αυτά νησιά τεθούν σε διαθεσιμότητα οι οδηγοί και τα πληρώματα των ασθενοφόρων, μέχρι να μεταταγούν στο ΕΚΑΒ θα περάσει χρόνος ενός μήνα τουλάχιστον και με δεδομένο ότι σε Κω, Κάλυμνο και Λέρο εκκρεμεί η δημιουργία σταθμών.
Αυτό δεν μπορεί να σημαίνει ότι θα μείνουν χωρίς ασθενοφόρα τα νοσοκομεία αυτών των νησιών και για αυτό επιβάλλεται η νομοτεχνική βελτίωση».
Ακολουθεί η παρέμβαση του Βουλευτή Δωδεκανήσου προς τον Υπουργό Υγείας, που χαρακτηρίζεται ως εξαιρετικά επείγουσα:


ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΕΠΕΙΓΟΝ
Προς:
Κύριο
Άδωνι Γεωργιάδη,                                                        
Υπουργό Υγείας

Κύριε Υπουργέ,

Επικοινωνώ μαζί σας με αφορμή την υποπαράγραφο Ι.2 του πολυνομοσχεδίου, που πρόκειται να ψηφιστεί αύριο και ρυθμίζει ενίσχυσης του ΕΚΑΒ με προσωπικό από νοσοκομεία του ΕΣΥ και ειδικότητες οδηγών και πληρωμάτων ασθενοφόρων.
Οφείλω να σας επισημάνω ότι η ρύθμιση αυτή ενδέχεται να αφήσει χωρίς ασθενοφόρα τα νοσοκομεία τριών νησιών ( Κως, Κάλυμνος, Λέρος) μια και στα συγκεκριμένα νησιά δεν υπάρχουν δομές του ΕΚΑΒ ακόμα.
Αυτό σημαίνει ότι το θέμα των διακομιδών ασθενών ή τραυματιών θα μείνει κυριολεκτικά στον αέρα, αφού αν τεθούν σε διαθεσιμότητα οι οδηγοί και τα πληρώματα των ασθενοφόρων, που έχουν οργανική θέση στα τρία αυτά νοσοκομεία, το κενό τους δεν θα μπορεί να καλυφθεί από κανέναν.
Φυσικά τα τρία αυτά νοσοκομεία έχουν χαρακτηριστεί και ως κέντρα υγείας, δεν αναφέρεται ρητώς, όμως, ότι θα εξαιρεθούν από τη διαθεσιμότητα οι οδηγοί των ασθενοφόρων και τα πληρώματα που έχουν οργανική θέση σε αυτά.
Ευελπιστώ ότι αντιλαμβάνεστε τη σοβαρότητα της κατάστασης, των προβλημάτων που ενδέχεται να δημιουργηθούν και την αναγκαιότητα κατάθεσης μιας νομοτεχνικής βελτίωσης.

Με εκτίμηση

  • Τελευταία Ενημέρωση: 30/3/2014 2:23:46 μμ
    Λέξεις κλειδιά: Κατερινα Γαβαλα,οδηγοι ασθενοφορου,διαθεσιμοτητα οδηγων ασθενοφορου,Γαβαλα για διαθεσιμοτητα οδηγων
ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ
$count Σχόλια
  • ΜΠΑΡΜΠΑ ΣΟΥΛΗΣ
    ΜΠΑΡΜΠΑ ΣΟΥΛΗΣ29/3/2014 9:05:00 πμ
    Εκει κολλησες πιπινα μου; ολοι εχουμε διπλωματα; νομιζεις οτι θα κινδυνευει ανθρωπος κ εγω θα κατσω με σταυρωμενα χερια! Δεν θα αρπαξω τα κλειδια του ασθενοφορου, εε;
  • ΜΠΑΡΜΠΑ ΣΟΥΛΗΣ
    ΜΠΑΡΜΠΑ ΣΟΥΛΗΣ29/3/2014 9:07:00 πμ
    Εισαι πολυ ομορφη Κατερινα μα τον θεο.....
  • ΚΑΤΕΡΙΝΟΥΛΑ
    ΚΑΤΕΡΙΝΟΥΛΑ29/3/2014 9:56:00 πμ
    ΟΣΟ ΚΑΙ ΑΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΤΕ, Ο ΜΑΧΑΙΡΙΔΗΣ ΕΧΑΣΕ.
  • !!!!!!!!!!!!!
    !!!!!!!!!!!!!29/3/2014 10:05:00 πμ
    Είχε το θράσος ο Χατζημάρκος μνημονιακός εκπρόσωπος να έρθει στο Νοσοκομείο να ζητήσει ψήφο δεν θέλω να πω τι δα του δώσουμε ..... Εκτός εάν ήθελε να προτυνει τον ευατό του για οδηγό με το χαλκιδιό συνοδηγό ..... Καλά ταξίδια
  • Κωστας
    Κωστας29/3/2014 10:37:00 πμ
    Ευρωπαϊκή χώρα ;;; Έχουν καταντηση τη Κω επαρχία του Πακιστάν. Συγχαρητήρια αλλα δυστυχώς ο κόσμος κοιμάται
  • Μαλιστα
    Μαλιστα29/3/2014 10:40:00 πμ
    Για να μην ξεχνιομαστε πως δουλευαν στο ΕΚΑΒ και πρην τροικας.Τοτε που ζητησαν ασθενοφορο στην Αστυπαλαια και τους απαντησαν.Στην επαρχια Καλυμνου βλέπουμε εχετε ασθενοφορο άλλες περιοχες δεν εχουν καθολου οποτε δεν γινετε να σας στηλουμε.Με απλα λογια οι αστυπαλιωτες επρεπε να εξυπηρετουντε από το ασθενοφορο Καλυμνου.Μακαρι να παρουν 10 οδηγούς και να φερουν 5 ασθενοφόρα.Ποπιος δεν το θελει κιρια μου?
  • ΞΕΝΟΣ ΚΩΟΣ
    ΞΕΝΟΣ ΚΩΟΣ29/3/2014 11:04:00 πμ
    ΣΑΝ ΥΠΟΨΗΦΙΑ ΣΥΝΒΟΥΛΟΣ ΤΑ ΛΕΣ ΤΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΟΔΗΓΟΥΣ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΑ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΜΕ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΕΣ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΟΧΙ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΜΕΣΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΝΑ ΤΑ ΔΕΙΣ ΑΠΛΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΝΑ ΠΟΙΗΜΑ.....
  • Πονηρός
    Πονηρός29/3/2014 11:09:00 πμ
    Θα ήταν καλό πριν ο Κοπάδης απο υπάλληλος γίνει κλινικάρχης ο αρχηγός του να ίδρυση μια συνεργατική οδηγών ασθενοφόρων .....
  • Βαγκέλης Βουβουζέλος
    Βαγκέλης Βουβουζέλος29/3/2014 11:21:00 πμ
    ντρεπόμαστε να πούμε πως είμαστε υποψήφιοι του ΠΑΣΟΚ;
  • Ελένη
    Ελένη29/3/2014 12:12:00 μμ
    Τι θα ψηφίσουν οι κοπρίτες βουλευτες Δωδεκανήσου :
  • POLITHS KOS
    POLITHS KOS29/3/2014 12:30:00 μμ
    Ο ΑΔΟΝΗΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΙΔΕΑ ΤΗ ΤΡΑΒΑΝΕ ΕΔΩ ΣΤΑ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΕΣ ΠΕΡΙΩΧΕΣ ΠΑΝΤΟΣ ΑΝ ΧΡΙΑΣΤΗ ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ ΘΑ ΠΑΕΙ Ο ΑΔΟΝΗΣ
  • Τάσος
    Τάσος29/3/2014 1:31:00 μμ
    Να ασχοληθούμε με κάτι σοβαρό επιτέλους και όχι αν θα ειναι υποψήφιος ο Γιαλιζης με το xατζημαρκο σιγά τα λαχανα
  • ΣΙΓΑ ΤΟ ΠΡΑΜΑ
    ΣΙΓΑ ΤΟ ΠΡΑΜΑ29/3/2014 1:52:00 μμ
    ΓΙΑΥΤΟ ΥΠΑΡΧΕΙ Ο ΤΕΛΗΣ ΣΑΣ,ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΒΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΑΧΕΡΩΝΕΙ,ΕΙΔΗ ΕΔΩΣΑ ΛΥΣΗ,ΕΡΧΟΝΤΕ ΟΔΗΓΟΙ ΑΠΟ ΑΦΡΙΚΗ.
  • ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ........ ΞΥΠΝΑ.....ΠΟΙΑ
    ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ........ ΞΥΠΝΑ.....ΠΟΙΑ29/3/2014 3:59:00 μμ
    ΓΙΑΝΝΗ.
  • Η επόμενη υποψήφια.....
    Η επόμενη υποψήφια.....29/3/2014 5:00:00 μμ
    ξαφνικά μας θυμήθηκε. Καλά δεν έχει υποψηφίους πο την Κω και μας κουβαλούνε και Καλυμνιές....????
  • Περικλης
    Περικλης29/3/2014 6:41:00 μμ
    Όσο υπάρχει ο περικλης απο κεφαλο δεν υπάρχει πρόβλημα...
    • ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ
      ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ30/3/2014 7:40:00 πμ
      ΠΑΙΔΙΑ... ΕΝΑΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΟΥ Ο ΟΔΗΓΟΣ!!!!!!!!!! ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΛΗΚΑΡΙ ΟΛΑ ΤΑ ΚΑΝΕΙ!!!! Ο Ο Ο Ο Ο ΠΕΡΙΚΛΗΣ!!!!! ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΝΤΕ ΣΤΟ ΦΕΙ ΜΠΟΥΚΣ!!!!!!!!
  • Κυρια μου,,,
    Κυρια μου,,,29/3/2014 6:51:00 μμ
    Ωραια κου Κυρια...εχετε απολυτο δικιο....το ΠΟΛΥΝΟΣΧΕΔΙΟ...κ.λ.π. κ.λ.π., Ειστε υποψηφια με τον Μαχαιριδη; Που υποστηρίζεται από την ΕΛΙΑ; Ξερετε ποιος υποστηριζει αυτό το πολυνομοσχεδιο που λετε; Σας λεει τιποτα το ονομα ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΒΕΝΙΖΕΛΟΣ; Ελα καλε...θυμησου....αντε από κει....Ηρθες από την Καλυμνο και για μερικα ψηφουλακια μας κανεις την επαστατρια...ΔΟΥΡΟΥ της Καλυμνου... αντε πια παλιοπολιτικαντιδες...Μαυρογυαλουροι του Μνημονίου...
  • γιατρίνα ΝΔ Χατζημάρχος
    γιατρίνα ΝΔ Χατζημάρχος29/3/2014 7:08:00 μμ
    Μην λες βλακείες ασχετη όπου υπάρχει Κέντρο υγείας όπως η ΚΩΣ δεν υπάρχει διαθεσιμότητα
  • ΕΔΩ ΚΑΤΑΡΓΟΥΝΕ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ 1943
    ΕΔΩ ΚΑΤΑΡΓΟΥΝΕ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ 1943 29/3/2014 7:23:00 μμ
    ΚΑΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΚΤΗΘΗΚΑΝΕ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΑ ΠΛΟΙΑ ,ΕΝΩ ΟΙ ΕΦΟΠΛΙΣΤΕΣ ΚΛΕΙΝΑΝΕ ΣΥΜΒΟΛΑΙΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΝΑΖΙ. ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΜΥΣΤΡΙ ΚΑΙ ΝΑ ΠΕΤΑΣ ΛΑΣΠΗ΄ ΟΠΩΣ ΓΙΝΟΤΑΝΕ ΣΤΑ ΧΡΟΝΙΑ ΤΗΣ ΔΙΚΤΑΤΟΡΙΑΣ ΠΟΥ ΑΝΑ ΠΕΝΤΕ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΟΥΣ ΣΤΑ ΓΙΑΠΙΑ ΥΠΗΡΧΕ ΚΑΙ Ο ΧΑΦΙΕΣ,ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ- ΕΡΓΟΛΑΒΟΥ.ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΜΕΡΙΚΗ ΒΓΑΛΑΝΑΝΕ ΄΄ΜΑΥΡΟ ΠΡΟΕΔΡΟ΄΄ΑΛΛΑ ΜΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΄΄ΝΕΟ ΑΝΕΜΟ΄΄ΣΤΗ ΓΑΛΛΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΄΄ΕΛΙΑ΄΄ ΣΤΗΝ ΙΤΑΛΙΑ,ΚΑΙ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ.ΕΧΕΙ ΕΚΤΕΘΕΙ ΚΑΙ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ; ΤΑ ΜΕΣΑΙΑ ΄΄ΚΥΜΑΤΑ΄΄ ΜΕΤΑΔΙΔΟΝΤΑΙ ΜΕ ΖΙΓΚ-ΖΑΓΚ ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΤΑ ΕΦ ΕΜ ΠΟΥ ΜΕΤΑΔΙΔΟΝΤΑΙ ΣΕ ΕΥΘΕΙΑ ΓΡΑΜΜΗ...
  • 18 για ψάξε στα site των τοπικών ΜΜΕ...
    18 για ψάξε στα site των τοπικών ΜΜΕ...29/3/2014 10:45:00 μμ
    ...την αντίδραση των βουλευτών στα λόγια της ! Ίσως τελικά να μην είσαι τόσο καλά ενημερωμένος!
  •  blac  man
    blac man29/3/2014 10:56:00 μμ
    Μπράβο επιτέλους να πούμε τα πράματα όπως έχουν. Συνχαριτιρια......
  • Μιχάλης
    Μιχάλης29/3/2014 10:57:00 μμ
    Με τέτοιους μπούφους ο Χατζημαρκος όπως αυτός που γράφει για πάρτυ του ο Μπενέτος θα του πάρει και τα σώβρακα. Ας το καταλάβουν τα μνημονιοφασίστακια τον Μάιο ΤΕΛΟΣ
  •  blac  man
    blac man29/3/2014 10:58:00 μμ
    Μπράβο επιτέλους να πούμε τα πράματα όπως έχουν. Συνχαριτιρια......
  • Για σου ΝΔ ΧατζηΜ.....Σ
    Για σου ΝΔ ΧατζηΜ.....Σ29/3/2014 11:02:00 μμ
    Χα χα χα
  • Σπύρος
    Σπύρος29/3/2014 11:11:00 μμ
    Απο ότι κατάλαβα σήμερα είχαμε βαφτίσια ωραίο το νέο όνομα το πιάσαμε ΧατζηΜ.....Σ Surer
  • Brazil
    Brazil29/3/2014 11:19:00 μμ
    Μπράβο σε δύσκολη περίοδο έκανες το σωστό. Μακάρι να υπήρχαν και άλλοι έτσι.
  • Ο Σκεπτόμενος
    Ο Σκεπτόμενος 30/3/2014
    Η Γαβαλά που ανάδειξε το θέμα και ο Κόνσολας ειναι οι μόνοι που ασχολήθηκαν και βοηθούν την κοινωνία και τους εργαζόμενους Ένα μεγάλο μπράβο
  • Ασθενοφόρο
    Ασθενοφόρο30/3/2014 12:03:00 πμ
    Κατερίνα μου μπράβο όλο το Νοσοκομείο ειναι μαζί σου. Και μη ξεχνάμε το ασθενοφόρο σώζει ζωές και ας μην το εκτιμούν πολλοί.
  • Προς ΝΔ Χατζημάρκος
    Προς ΝΔ Χατζημάρκος30/3/2014 1:02:00 πμ
    Είδες έξυπνε την παρέμβαση του Κόνσολα μετά τη Γαβαλά ;; Ο Χατζημάρκος χαμπάρι δεν πηρε ωραίος υποψήφιος θα έχει μέλλον....... Ύπνο που παίρνεις τα παιδιά πάρε και το δικό μου ... Μεγάλη επιτυχία.
  • Προς ΝΔ Χατζημάρκος
    Προς ΝΔ Χατζημάρκος30/3/2014 1:08:00 πμ
    Είδες έξυπνε την παρέμβαση του Κόνσολα μετά τη Γαβαλά ;; Ο Χατζημάρκος χαμπάρι δεν πηρε ωραίος υποψήφιος θα έχει μέλλον....... Ύπνο που παίρνεις τα παιδιά πάρε και το δικό μου ... Μεγάλη επιτυχία.
  • ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ
    ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ30/3/2014 1:50:00 πμ
    ΔΙάβασα προσεκτικά τα πάντα για το θέμα αυτό δηλαδη την ενημέρωση της Γαβαλά τη παρεμβαςη Κόνςολα αλλά και τα διάφορα μυνήματα ώστε να έχω άποψη. Η αληθεία είναι ότι προσπαθούν ατσαλά να περάσουν άλλο ένα αντιλαϊκό μέτρο χωρίς προγραμμα όπου η κ.Γαβαλά μυρίστηκε και το ανέδειξε ορθώς πριν ψηφισθεί, ο κ. Κόνσολας με τη παρέμβαση του προσπαθεί να το μαζέψει και μπράβο του οι υπόλοιποι Βουλευτές και Χατζημάρκος προσπαθούν να ειναι περισσότερο αρεστος στο Σαμάρα - Βενιζέλο απο τους πολίτες της Κω. ( δεν ψηφίζουν όμως αυτοί οι δυο στη Κω!!! ) Όσο για αυτούς που γράφουν τα περισσότερα μυνήματα πιστεύω ότι δεν θα έπρεπε να ψηφίζουν
  • Καλύμνιος
    Καλύμνιος30/3/2014 1:56:00 πμ
    Να θαυμάσω τον Άρχοντα απο τη Κω που δεν του αρέσουν οι υποψήφιοι απο την Κάλυμνο ........ Αν μας το έλεγε λίγο νωρίτερα θα του στέλναμε μερικούς απο το Monte Carlo για το χωριό του. Γειά σου Κοτόπουλο είσαι γλύκας !!!!!!
  • @
    @30/3/2014 8:28:00 πμ
    Όλοι οι εργαζόμενοι πρέπει να αγωνιστούν δεν παει άλλο.
  • ΧΑ ΧΑ
    ΧΑ ΧΑ30/3/2014 12:09:00 μμ
    ΜΑ ΟΔΗΓΟΥΣ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΤΕ ΤΙ ΦΟΒΑΣΑΙ;;;; ΜΗΠΩΣ ΕΡΘΟΥΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • κως sos
    κως sos30/3/2014 1:55:00 μμ
    ποτε θα ξυπνισουμε επιτελους?κοσμος πεθενη αβοηθητος,παιδια γενιουνται στον αυτοματο ,και εμεις καθομαστε και ασχολουμαστε με μακακιες.εμεις ειμαστε οι υπευθνοι για οτι γεινεται.πρεπει να δρασουμαι αμεσα τωρα.μην περιμενουμε απο τους εργαζομενους στο νοσοκομειο να τα βγαλουν περα μωνοι τους.ΑΛλα ξεχασα.Πρωτα πρεπει να μας μπει το αγγουρι για να ξυπνισουμε.
  • Προς όλους
    Προς όλους30/3/2014 3:00:00 μμ
    Η πλάκα έχει και όρια, πρέπει να καταλάβετε όλοι και να μην ακούγονται βλακιες ότι απο εβδομάδα ΤΕΛΟΣ ΟΙ ΟΔΗΓΟΙ. Μη πάρει κανείς τηλέφωνο στο Νοσοκομείο και ζήτηση ασθενοφόρο. Μόλις θα κόψετε το ασθενή / συγγενή στον ώμο τότε θα καταλάβετε τι εστι βερύκοκο.
  • €€€€€€
    €€€€€€30/3/2014 3:13:00 μμ
    Οι φορείς του τουρισμού κοιμούνται ; Μόνο άμα χάσουν κανένα ΕΣΠΑ γκρινιάζουν ; Αμα ενημερωθεί η TUI Ολανδίας και οι άλλες εταιρείες θα τους παίρνουν το κρεβάτι 2 ευρώ.
  • Έρευνα
    Έρευνα 30/3/2014 3:18:00 μμ
    Ο Χατζημάρκος που ειναι κρυμμένος ; Ο Κρεμαστινός 80 χρόνων ; Υψηλάντης; Που ειναι τα ομορφόπαιδα ξέρει κανείς ;
  • Χάνω λεφτά ΩΩΩΩΩΩ!!!!
    Χάνω λεφτά ΩΩΩΩΩΩ!!!!30/3/2014 3:22:00 μμ
    Μπράβο μεγάλε στείλε email σε όλες τις εταιρείες του τουριςμού άμα χάσουν λεφτά οι μπόχαλοι θα σκάσουν χα χα
  • ΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!
    ΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!30/3/2014 3:28:00 μμ
    Βρήκα ένα info@tui-group.com
  • AX AX !!!!!
    AX AX !!!!!30/3/2014 3:36:00 μμ
    Εχω και εγώ ένα Thomascook καλή επιτυχία.. groupcommunications@thomascook.com
  • ΜΠΑΡΜΠΑ ΣΟΥΛΗΣ
    ΜΠΑΡΜΠΑ ΣΟΥΛΗΣ30/3/2014 9:31:00 μμ
    Μην τολμησεις να στειλεις κανενα e mail Ακουσες;
  • Απαράδεκτο
    Απαράδεκτο 31/3/2014 2:31:00 πμ
    Δεν ειναι σωστό να στείλεις email με τέτοιο περιεχόμενο. Ντροπή
  • Τάσος
    Τάσος31/3/2014 1:38:00 μμ
    Σε λίγο θα αντιληφθούμε το πρόβλημα και θα επιβεβαιωθεί δυστυχία για μας η Γαβαλά.
  • ΚΑΤΕΡΙΝΟΥΛΑ
    ΚΑΤΕΡΙΝΟΥΛΑ31/3/2014 5:31:00 μμ
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΜΙΑ ΜΙΚΡΗ ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΚΑΙ ΓΝΩΡΙΖΟΜΑΣΤΕ. ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΟ ΠΑΣΟΚ ΠΕΘΑΝΕ. ΣΤΗ ΨΥΧΗ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ ΤΩΝ ΕΛΛΗΝΩΝ. ΓΙΑΥΤΟ, ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΝΗΜΟΝΙΑΚΟ ΠΑΣΟΚ, ΘΑ ΦΑΕΙ ΜΑΥΡΟ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΥΠΟΣΤΗΡΙΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.