ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ Με 101 αθλητές, 3 δυναμικούς αγώνες δρόμου & μεγάλο ενδιαφέρον το 3ο KOS CITY RUN

0
3661

ΔΕΙΤΕ ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ
Πάνω από 100 αθλητές και αθλήτριες από την Κω, τη Σύμη και το εξωτερικό έλαβαν μέρος απόψε στο 3ο KOS CITY RUN (με αγώνες δρόμου 20χλμ από την πλ. Ελευθερίας μέχρι Άι Γιώργη Πετρουμιανό κι επιστροφή, 10χλμ με 5 γύρους από πλ. Ελευθερίας – Λιμάνι -Λιμεναρχείο κι επιστροφή και ενός χλμ για τα μικρά παιδιά) που διοργάνωσε με επιτυχία για 3η χρονιά ο Κωακός Αθλητικός Όμιλος Φιλίνος.

Η εκκίνηση για τα 20 χλμ (πλ. Ελευθερίας, Ψαλίδι, χωματόδρομο δεξιά από Sun Palace, Αι Γιώργη Πετρουμιανό- Αγ. Φωκά) δόθηκε λίγο μετά τις 16:30 μμ στην πλ. ελευθερίας, όπου έγινε και ο τερματισμός. Έλαβαν μέρος 37 δρομείς.

Ακολούθησε στις 17:30 η εκκίνηση της δεύτερης διαδρομής των 10χλμ (Ιπποκράτους, παραλιακή, λιμάνι, παραλιακή, Π. Τσαλδάρη, 25ης Μαρτίου κι επιστροφή στην πλ. Ελευθερίας (επί πέντε φορές), με 33 δρομείς.

Και τέλος ο αγώνας του 1 χλμ (Ιπποκράτους, καμάρα, Ακτή Κουντουριώτη κι επιστροφή) στον οποίο πήραν μέρος 37 μικρά παιδιά.

Ιδιαίτερο ενδιαφέρον είχαν φέτος τα μετάλλια τα οποία δόθηκαν στους τρεις πρώτους αθλητές κάθε αγώνα (άνδρες και γυναίκες) τα οποία είναι από την συλλογή Κωακών νομισμάτων που επιμελήθηκε η Φιλόλογος Μαρία Τουλαντά – Παρισίδου. Για την προσφορά της αυτή τιμήθηκε με τιμητική πλακέτα από τον Πρόεδρο του ΚΑΟ ΦΙΛΙΝΟΣ Βασίλη Χατζηπαυλή.

Τις απονομές έκαναν: η κα Παρισίδου και ο Αντιπρόερδος του ΚΑΟ Φιλίνος- Περιφ. Σύμβουλος Δ. Χαματζόγλου.

Ο πρώτος αθλητής από Ρόδο τερμάτισε με χρόνο 37λεπτά και κάτι. Σε λίγο τα αναλυτικά αποτελέσματα (στις φωτό φαίνονται οι τρεις πρώτοι από τους άνδρες και τις γυναίκες, ενώ στο τελευταίο βίντεο διακρίνονται με τη σειρά που τερμάτισαν όλοι όσοι/ες πήραν μέρος).

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΓΩΝΑ 10 ΧΛΜ

Μιχάλης Χατζηιωάννου (από Σύμη) με χρόνο 36′:22»

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα αναλυτικά θα εμφανιστούν στη σελίδα του αγώνα

• Eυχαριστούμε πολύ τον φίλο Βαλάντη για την κάλυψη της εκκίνησης και των πρώτων βίντεο του αγώνα των χλμ.