ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ – Κρόνος Αγίου Δημητρίου 46-57

0
584

Τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου υποδέχτηκε ο Ανταγόρας για την 3η αγωνιστική της Α2, αλλά δεν τα κατάφερε χάνοντας με 46-57

ΒΙΝΤΕΟ από Live streaming Giafkasports.gr

Δεν άντεξε στο τέλος ο Ανταγόρας!

ρεπ. από 12sports.gr

Η κωακή ομάδα για τρία δεκάλεπτα πάλεψε φιλότιμα, ωστόσο στην τελευταία περίοδο πέτυχε μόλις πέντε πόντους και ηττήθηκε με 57-46 από τον Κρόνο Αγίου Δημητρίου!

Δεν άντεξε ο Ανταγόρας στο τέλος… Η κωακή ομάδα ηττήθηκε με 57-46 από τον Κρόνο, αφού πέτυχε μόλις πέντε πόντους στην τελευταία περίοδο, «γκρεμίζοντας» την πολύ καλή προσπάθεια που έκανε για τρία δεκάλεπτα στην έδρα της. Η επιθετική δυστοκία, η εκνευριστική αστοχία και οι κακές επιλογές στοίχησαν στον Ανταγόρα, ο οποίος ηττήθηκε από μία ομάδα, που έχει επίσης ως στόχο την παραμονή στην Α2 Κατηγορία. Με επιμέρους σκορ 5-17 στο τελευταίο δεκάλεπτο, η ομάδα του Αγίου Δημητρίου πήρε τη νίκη, έχοντας σε πολύ καλή μέρα την έμπειρη Δασκαλοπούλου. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για τρία δεκάλεπτα, με τον Ανταγόρα να έχει για μία ακόμη φορά παράπονα από τη διαιτητή Ανθή Χαϊνά. Τα κορίτσια του Γιάννη Παπούλη ξεκίνησαν πολύ καλά και προηγήθηκαν 16-12 στην α’ περίοδο, αλλά ο Κρόνος απάντησε με σερί 0-10 και προηγήθηκε 16-22 στο 145’. Με τις Βελούφου και Κασάπογλου να δίνουν λύσεις, ο Ανταγόρας πλησίασε σε 25-26 και προσπέρασε με τρίποντο της Κασάπογλου 28-26. Η Ξάνθου με γκολ-φάουλ έκανε το 28-29, ενώ με τρίποντο στην εκπνοή της Τόσκα το σκορ έγινε 31-29.
Στη συνέχεια η Βελούδου με γκολ-φάουλ διαμόρφωσε το 34-29 (21’), αλλά ο Κρόνος πλησίασε με τη Σιγάλα σε 39-38 και ισοφάρισε 41-41 με το ξεκίνημα της τελευταίας περιόδου. Στη συνέχεια οι φιλοξενούμενες επέβαλαν το ρυθμό τους και «έτρεξαν» σερί 0-9, κάνοντας το σκορ 41-50 στο πιο κρίσιμο σημείο. Κάποια φάουλ που δεν δόθηκαν αλλά και οι καθοριστικοί πόντοι το Κρόνου στο τέλος έγειραν την πλάστιγγα προς το μέρος του. Η Βελούδου μείωσε σε 44-50 στο 35’, αλλά ο Κρόνος ξέφυγε με 44-54 (38’) και έφυγε νικητής από την Κω, σ’ ένα καθοριστικό παιχνίδι και για τις δύο ομάδες.
Τα δεκάλεπτα ήταν: 16-12, 31-29 (ημ.), 41-40, 46-57
Διαιτητές: Χουγιάζος- Χαϊνά
ΑΝΤΑΓΟΡΑΣ ΚΩ (Παπούλης): Κουζούκα, Κασάπογλου 12(1), Φραζή, Σαράγια 6(2), Πατμίου 4, Βελούδου 15(1), Τόσκα 9(1), Στάκκου, Δρεττάκη, Γαλαχουσίδη.
Γ.Σ. ΚΡΟΝΟΣ (Πρασσά): Δασκαλοπούλου 20(2), Κωνσταντίνου, Σιγάλα 4, Πανταζή 6, Γκέργκι 4, Ξάνθου 10, Γασπαράτου 8(1), Ζουρτσανούι 4, Μήτση 1.