Μπιτς βόλεϊ: Βγαίνουν οι πρωταθλητές junior το σαββατοκύριακο στην Κω

0
418

Μπιτς βόλεϊ: Βγαίνουν οι πρωταθλητές junior το σαββατοκύριακο στην Κω
 
Το διήμερο, 14-15 Ιουλίου, θα ανακηρυχτούν στην Κω οι πρωταθλητές μπιτς βόλεϊ Δωδεκανήσου στις αναπτυξιακές ηλικίες.
Τα τουρνουά Junior Regional 2108 για τις κατηγορίες Εφήβων  – Νεανίδων (Κ19) και Παίδων – Κορασίδων (Κ16) θα πραγματοποιηθούν και φέτος στο νησί του Ιπποκράτη, στα γήπεδα του Ναυτικού Ομίλου Κω, με οικοδεσπότη τον ΑΟ Αθλοπαιδιών.
Τα ζευγάρια αγοριών και κοριτσιών που θα κατακτήσουν την 1η θέση στις παραπάνω κατηγορίες θα εκπροσωπήσουν τα Δωδεκάνησα στα Τελικά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Junior 2018.
Συγκεκριμένα, οι πρωταθλήτριες ομάδες σε Παίδες και Κορασίδες θα βρεθούν στο Κυρίως Ταμπλό του Τελικού Τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Beach-Volley Juniors Κ17 που θα διεξαχθεί 27-29 Ιουλίου στην Κυανή Ακτή Πρέβεζας ενώ οι Έφηβοι και οι Νεανίδες θα ταξιδέψουν 3-5 Αυγούστου στις Ράχες Φθιώτιδας στο Τελικό Τουρνουά του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Beach-Volley Juniors Κ19.
Από τη Ρόδο θα ταξιδέψουν 14 ζευγάρια που μαζί με τις τοπικές ομάδες αγωνιστούν και να διεκδικήσουν το τίτλο του πρωταθλητή στις 4 κατηγορίες και διαιτητές από τον ΣΥΔΠΕ Δωδεκανήσου.

Η σημαντική αυτή διοργάνωση που την ευθύνη της έχουν η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου και ο ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω πραγματοποιείται με συνδιοργανωτή τον ΔΟΠΑΒΣ Κω και την υποστήριξη της ακτοπλοϊκής εταιρίας Blue Star Ferries.
Τα ζευγάρια που έχουν δηλώσει συμμετοχή είναι:
Κορίτσια:
(ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω) Ματσούρη/Μισίρη, Αϊβαλιώτη/Γέροντα, Διακογιώργη/Γιούσεμογλου, Γιαννάκου/Γεωργίου, Βλαχοκώστα/Θύμιου, Σουτζούμ/Στραβοπόδη, Θεοδωρέλου/Βλάχου, Χατζηνικολάου/Ματσούρη, Αθανασιάδη/Αθανασιάδη, Μισήρη/Αϊβαλιώτη, Στραβοπόδη/Γέροντα
(ΡΣΦΠ Τελχινίς) Ιωάννα Αθανασίου / Φαμπιόλα Τερζίου, Ανθή Γκίκα / Κατερίνα Δεληγιώργη, Πάολα Σουσάρι / Αριέτα Τερζίου, Σταματίνα Γκιζέτη / Ραφαέλα Ζωγράφη, Ελένη Μαστόρου / Νοέμι Ντούσκου, Νικολέτα Γκίκα / Κάλια Θαρρενάκη, Σταυρούλα Καλιόζη /Αλέξια Γκιάτα
(ΓΣ Διαγόρας) Ελίνα Αθανασίου /Γιώτα Τοτόνη, Ελιζαμπέτα Μαμαλίγκα / Βενετσιάνα Πανιέρα, Ασημίνα Προβατοπούλου / Αιμιλία Τάκο, Ρέα Κυπριώτη / Δέσποινα Μπάρκα
(Ροδίων Άθλησις) Ειρήνη Γεράκη / Αγάπη Ευθυμίου
 
Αγόρια:
(ΑΟ Αθλοπαιδιών Κω) Κωνσταντόπουλος/Παπαστεριάδης, Παπούλης/Μαραγκός, Σβουρένος/Σιδηρόπουλος, Καρδούλιας/Σπύρου, Θανόπουλος/Κυπριώτης, Φιλίππου (Τελχινίς)/Σβουρένος, Μαραγκός/Τόπι, Καμπούρης/Κουτσουκας, Παπαϊωάννου/Φολιας, Μαντούκος/Παπούλης, Σιδηρόπουλος/Κόπελλος, Γεροβασίλης/Γιαννακός.        
(ΡΣΦΠ Τελχινίς) Σεβαστός Φιλλίπου / Αντώνης Χ’γεωργίου, Δημήτρης Καλιόζης / Ηλίας Ρέγκλης

Το πρώτο σφύριγμα στα τερέν του Ναυτικού  Ομίλου θα ακουστεί το Σάββατο στις 8πμ ενώ οι τελικοί είναι προγραμματισμένοι για το απόγευμα της Κυριακής.
Η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκάνησου εύχεται καλή επιτυχία στις αθλήτριες και στους αθλητές που θα πάρουν μέρος στους αγώνες και ευχαριστεί τον ΔΟΠΑΒΣ Κω, τον ΑΟ Αθλοπαιδιών και την Blue Star Ferries.

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

ΣΧΟΛΙΑΣΤΕ ΑΝΩΝΥΜΑ Ή ΕΠΩΝΥΜΑ

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί το Akismet για να μειώσει τα ανεπιθύμητα σχόλια. Μάθετε πώς υφίστανται επεξεργασία τα δεδομένα των σχολίων σας.