32ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ: Επιτυχίες Κώων Αθλητών (Pics-Vids)

0
920

32ο ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤΆΘΛΗΜΑ ΣΤΙΒΟΥ ΒΕΤΕΡΑΝΩΝ ΑΘΛΗΤΏΝ ΣΤΊΒΟΥ ΚΑΡΔΙΤΣΑ 2019

Ρεπ. Στέργος Χατζηστέργου

Το Σάββατο και την Κυριακή 15/16 Ιουνίου διεξήχθη στην φιλόξενη πόλη της Καρδίτσας το 32ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα στίβου βετερανων αθλητών το οποίο ήταν αφιερωμένο στη μνήμη δύο μεγάλων αθλητών στίβου του Θανάση Καλογιάννη και Γιάννη Παλαμιωτη.

Οι αγώνες ήταν υπό την αιγίδα της Περιφέρειας Θεσσαλίας, του Δήμου Καρδίτσας και της ΟΕΒΑΣ.

Ο ΣΕΒΑΣ ΚΩ Ο ΦΕΙΔΙΠΠΙΔΗΣ συμμετείχε σε αυτή την μεγάλη αθλητική διοργάνωση με πέντε αθλητές.

1 Κωνσταντίνος Χατζηεμμανουηλ :Κατηγορία Α90

Κατέκτησε τέσσερα χρυσά μετάλλια στα 100μ, 200μ, 400Μ και 800 μέτρα.

Στα 200μ ο Κώστας Χατζηεμμανουηλ πέτυχε την δεύτερη καλύτερη επίδοση στον κόσμο.

2.Σταματης Μαρκογλου :Κατηγορία Α60

Κατέκτησε την τέταρτη θέση στην Σφαιροβολια, Δισκοβολια και Ακοντισμό. Ο Σταμάτης Μαρκογλου συμμετείχε για πρώτη φορά σε Πανελλήνιο πρωτάθλημα.

3.Γιωργος Χριστοφιδης :Κατηγορία Α40.

Κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην Σφυροβολια.

4.Κωνσταντινος Κατσιαουνης :Κατηγορία Α45

Κατέκτησε την Τετάρτη θέση στη Δισκοβολια και την Σφυροβολια.

5.Στεργιος Χατζηστεργου :Κατηγορία Α50

Κατέκτησε το Ασημένιο μετάλλιο στα 400 μ με εμπόδια, το Χάλκινο μετάλλιο στα 400μ και το Χάλκινο μετάλλιο στα 200μ